Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   233 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
V.S. Andersen for Schou Andersen, rundt spisebord teak med en tillægsplade (2)
V. S. Andersen for Schou Andersen møbler. Cirkulært spisebord af teaktræ med én tillægsplade. Monteret på runde tilspidsede ben H. 71 cm. Ø 115 cm, plade à 55 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte mærker og ridser.

Varenr: 6122594
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
14:09
Dansk møbelproducent. Spisebord med to tillægsplader. (3)
Dansk møbelproducent. Spisebord med plade i hvid nanolaminat, stel i sortbejdset massiv ask. Incl. to tillægsplader. Bemærk: Tillægspladerne passer ikke 100% og er med alm. laminat (nuance forskel) H. 75. L. 220/320. B. 80/100 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5799603

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
14:46
DKK 6.400
Kurt Østervig. Spisebord af massiv eg med udtræk (3)
Kurt Østervig. Spisebord af massivt egetræ, cirkulær plade med udtræk. H. 69,5. Ø. 120 cm. To tillægsplader medfølger heraf en i finer, hver 50 x 120 cm. Fremstillet hos KP Møbler. Fremstår med lette brugsspor. (3)

Varenr: 6117039
DKK 11.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
16:06
DKK 8.000
Bådformet spisebord af eg
Bådformet spisebord af fineret eg. H. 75 B. 180 D. 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6103880
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:20
Menu. Rektangulært spisebord, model 'Snarregade'
Menu. Rektangulært spisebord, model 'Snarregade'. Lysegrå bordplade og stel af lysegråt pulverlakeret metal. H. 104, B. 200, D. 90 cm. Udstillingsmodel med enkelte håndteringsmærker.

Varenr: 6123303

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
17:25
DKK 1.800
Henrik Pedersen. Spisebord, model Four, 205x100
Henrik Pedersen for Houe. Model Four. Spisebord med rektangulær plade af sort laminat, kant af oliebehandlet egetræ, stel af sortlakeret metal, runde ben. H. 74, L. 205, B. 100 cm. Fremstår usamlet og i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6091154

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
18:25
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1996. H. 70,5 L.150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt mindre kanthak.

Varenr: 6100028
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:43
DKK 4.400
Omann Jun. Spisebord, egetræ, 1960'erne. Model 55 (4)
Omann Jun. Spisebord med cirkulær plade af fineret egetræ med udtræk, Ø 120 cm. Tre tillægsplader á 50 cm medfølger, heraf en med sarg, tilspidsede ben. Model 55, 1960'erne. Brugsslitage, bordsarg med enkelte afslag.

Varenr: 6097251
DKK 7.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
18:56
DKK 6.000
Henry Kjærnulf. Spisebord af teaktræ med hollandsk udtræk
Henry Kjærnulf. Spisebord af fineret teaktræ, rektangulær bordplade med skjult hollandsk udtræk, H. 73 L. 140/240 B. 90 cm. Fremstillet hos Vejle Stole- og Møbelfabrik, 1960'erne. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6122812
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
19:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oak' 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6009534

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
19:03
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1996. H. 70,5 L.150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på plade samt samt mindre kanthak.

Varenr: 6100002
19:06
DKK 4.400
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord, Ø 75 cm.
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2007. H. 70 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt flere mindre kanthak på kantliste.

Varenr: 6099980
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:15
DKK 3.600
Emil Thorup for Handvärk, spisebord model 185, sortlaseret træ og lakeret stål.
Emil Thorup for Handvärk, spisebord model 185, bordplade af sortlaseret træ og sort stålstel. H. 75, B. 185, D. 96 cm. Udstillingsmodel, fremstår uden brugsspor.

Varenr: 6077092

DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:16
DKK 7.000
Henrik Pedersen. Spisebord, model Sketch
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord med bordplade beklædt med sort linoleum, kant af olieret egefiner, stel af sortlakeret metal. Formgivet af Henrik Pedersen. Model Sketch, produceret af Houe. H. 75 L. 208, B. 95 cm. Modelfoto.

Varenr: 6092403

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
19:18
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord, egetræsfiner
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Bordplade med egetræsfiner, hvidlakeret aluminiumsstel. H. 73 L. 250 B. 90 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte mærker

Varenr: 6066520

19:22
Alvar Alto. Bord H. 71 cm.
Alvar Alto. Bord udført at formbøjet birk, plade belagt med rødt laminat. Bord: H. 71 cm. L. 80 cm. B. 60 cm. Fremstillet hos Artek, Finland. Fremstår med patina.

Varenr: 6118250
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
19:30
Menu. Cirkulært spisebord, model 'Snarregade'
Menu. Cirkulært spisebord, model 'Snarregade'. Bordplade af fineret træ, stel af sort pulverlakeret metal. H. 73, Ø. 120 cm.. Udstillingsmodel med enkelte håndteringsmærker.

Varenr: 6094864

19:38
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987. H. 71 Ø. 145 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser, mindre kanthak samt underside med afskalninger i maling.

Varenr: 6099976
DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:42
DKK 5.000
Barok form bord af massiv eg
Barok form bord af massiv eg. H 75, 140 x 80 cm.

Varenr: 6120240
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:45
ByMain. Plankebord / langbord, massivt egetræ. Udstillingsmodel.
ByMain. Dansk produceret plankebord med bordplade af massivt naturolieret egetræ i to hele planker med naturkant, krydsstel af sort bemalet metal. H. 74 L. 240, B. 95-100 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6086653
DKK 9.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
19:45
DKK 4.800
Arne Jacobsen. Klapbord af teak, model 3601
Arne Jacobsen. Klapbord af fineret teaktræ, model 3601, opsat på skråstillede ben af stål, H. 69 L. 60/140 B. 70 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen.Fremstår nyslebet.

Varenr: 6119826
DKK 13.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:50
DKK 10.000
Piet Hein og Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk og plader (3)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, hvidlakeret bordplade monteret med spændben af forkromet stål. H. 70,5 cm. L. 180 + 2 x 60 cm., B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med enkelte mærker små 'hakker og ridser samt brugsspor. (3)

Varenr: 6069960
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:57
DKK 12.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord, Ø 145 cm (2)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord monteret med spændben af sortforkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2017. H. 71, Ø 145 cm. Fremstår ubrugt i original emballage, udelukkende samlet med henblik på foto. (2)

Varenr: 6111718
DKK 8.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
20:01
DKK 6.000
Supercirkulært bord af hvidt laminat
Piet Hein/Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af hvidt laminat. kant af eg. Monteret med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm, 100x100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6042977
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
20:01
Piet Hein og Bruno Mathsson . Super Ellipse spisebord med udtræk og plader (3)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, hvidlakeret bordplade monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm medfølger. H. 70 L. 150/250, B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret, samt monteret nyt udtræk. ...

Varenr: 6052342
DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
20:01
DKK 10.000
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord, Ø 90 cm
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord årgang 2006 med cirkulær plade med hvid laminat, firpasfod fod af aluminium og forkromet metal. H. 70 Ø 90 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6060127
20:06
DKK 5.000
Piet Hein. Supercirkulært spisebord
Piet Hein. Supercirkulært spisebord plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål, H. 72 L. 145 B. 145 cm. Fremstår professionelt nylakeret,

Varenr: 6042998
20:07
DKK 6.400
Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært spisebord Shaker
Piet Hein / Arne Jacobsen. Rektangulært spisebord med plade af hvid laminat, monteret på shaker stel af aluminium. H. 70 L. 180 B. 90 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, med mærke herfra. Fremstår med brugsspor, ridser.

Varenr: 6106225
DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
20:15
DKK 3.400
Florence Knoll. Spisebord/konferencebord, oval plade af sortlasseret træ.
Florence Knoll. Spisebord/konferencebord, oval plade af sortlaseret træ med tydelig årestruktur, stel med søjle og firpasfod af forkromet stål, let justerbar sko. Formgivet i 1961. Fremstillet hos Knoll Studio med stempel herfra. H. 70,5 cm. L. 243 cm. B. 134,5 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varenr: 6108651
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:17
DKK 20.000
Charles Eames. Bord, Segmented table. 'Boatshape' L. 213 cm
Charles & Ray Eames. Ovalt bord 'Segmented table' med stel i forkromet og sortlakeret aluminium, plade af hvid laminat med sort gummikant. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra 2008 med mærkat herfra. H. 71 cm. L. 213 cm. D. 107 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varenr: 6112327
DKK 17.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:17
DKK 13.000
12345...8»