Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   232 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer

Varenr: 5463648

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
10:56
Matbord EMU
MATBORD, EMU, Italien, vitlackerad metall, för inomhus- och utomhusbruk, höjd ca 74, 200x100 cm

Varenr: 5633882
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
12:02
Se mere
Fällbord Arboga
ANDERS JACOB ROSENDAHL (mästare i Arboga 1762-1836), fällbord, signerat AI ROSENDAHL ARBOGA, fanerat med alrot, höjd 76, diameter 88 cm

Varenr: 5633903
DKK 2.749 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
12:44
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White oil' olieret egetræ, 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White Oil' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer ...

Varenr: 5613598

DKK 1.700 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
12:57
Matbord i teak från 1950/60-talet
MATBORD, 1950/60-tal, stomme i teak, höjd ca 75, utdragbara iläggsskivor vid kortsidorna, mått ca 125x80, totallängd 227x80 cm

Varenr: 5633923
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
13:24
Se mere
Café bord, Menu, Afteroom hvid
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Fremstår med brugsspor,

Varenr: 5532532

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
14:02
Café bord, Menu, Afteroom sort
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af sort pulverlakeret stål. Plade af sort laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Fremstår med minimale brugsspor

Varenr: 5532535

14:31
Matgrupp, Gustaviansk stil
MATGRUPP, 5 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bord med 2 iläggsskivor, 4 stolar, stoppade dynor med möbeltyg, genombruten rygg med kopplat spjälknippe, skuren dekor, bordets höjd ca 73, diameter 110, illäggskivorna 39,5 cm, stolarnas sitthöjd ca 47 cm

Varenr: 5633957
14:32
Se mere
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord sortlaseret ask, med udtræk (3)
Piet Hein og Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord af sortlaseret ask, udtræk og to tillægsplader, spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72, B. 100, L. 150 / 200 cm. Tillægsplader á 50 cm. Med ridser (3)

Varenr: 5623624
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
14:50
DKK 1.900
Skandinavisk møbeldesign. Spisebord af fyrretræ i shakerform, 1 tillægsplade
Skandinavisk møbeldesign. Spisebord af fyrretræ i shakerform, 1 tillægsplade, H. 72 cm. L. 160 cm (udslået) 199 cm. B. 88 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt mærker.

Varenr: 5610795
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
15:01
Cirkulært spisebord med glsplade
Cirkulært spisebord med stel af grålakeret jern, løstliggende 2 cm tyk glasplade Ø150 cm. Fremstår med brugsspor herunder to afslag i kant af glasplade samt mangler der to gummidupper under glasplade mod stel. Køber indestår selv for håndtering ved udlevering.

Varenr: 5616036
15:07
Omann Junior Spisebord m. hollandsk udtræk, model 54
Omann Junior. Spisebord af teaktræ med hollandsk udtræk, fineret bordplade, massive tilspidsede ben. H. 73, B.135-237, D. 87 cm. Fremstillet hos Omann Juniors Møbelfabrik, model 54. Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske mærker og skrammer.

Varenr: 5629087
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
15:27
Hans J. Wegner. Spisebord model CH337 (2)
Hans J. Wegner 1914-2007. Spisebord af massiv bøg model CH337. Én tillægsplade af sort MDF á 60 cm. Udtræk med plads til to plader. Fremstillet hos Carl Hansen og Søn, plakette herfra. H. 72 cm. L. 140 cm. + 60 cm. B. 115 cm. Fremstår med mindre brugsspor. (2)

Varenr: 5606485
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
15:45
DKK 5.600
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer

Varenr: 5463649

15:57
DKK 1.200
Menu - Harbour kolonne bistro bord
Bistro / cafebord model Habour af Menu. Fod af lakeret metal, cirkulær plade af hvid marmor. H. 73 Ø 80 cm. Vejl. udsalgspris kr. 6.995,-

Varenr: 5588364

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
16:04
Matgrupp 1900-talets början
MATGRUPP, 5 dlr, jugend, fanérat med ek, skiva med koppar inläggningar, höjd 76, diameter 112, sitthöjd 44 cm

Varenr: 5634017
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
16:32
Se mere
Salonbord samt stole, 1900'tallets begyndelse (5)
Salonbord samt stole af fineret og massivt mahogni, oval plade med profileret stamme og firpasfod, stole med udskæringer, sæder betrukket med møbelstof. 1900'tallets begyndelse. H. 75 L. 120 B. 68 cm. Fremstår med brugsspor. (5)

Varenr: 5629505
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
17:43
Matbord industristil
MATBORD, industristil, samtida, patinerat järn och plåt, höjd ca 78, 219x91 cm. . Enligt uppgift tillverkat för klädmärket Diesels konceptbutiker

Varenr: 5634053
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
17:44
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret eg 90 x 240 cm
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret egetræ. H. 72,5 cm. x L. 240 cm. x B. 90 cm. Tykkelse på planker 3,5 cm. Trapezformet medestel af matsort lakeret metal. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt.

Varenr: 5579906

DKK 6.600 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:09
DKK 500
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark Brown' olieret eg 90 x 210 cm
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. H. 72 cm. x L. 210 cm. x B. 90 cm. Tykkelse på planker 3,5 cm. Trapezformet medestel af matsort lakeret metal. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt.

Varenr: 5472256

DKK 5.800 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:15
Dyrlund. Cirkulært spisebord i palisander med tillægsring model 'flip-flap'.
Dyrlund. Cirkulært spisebord i palisander med shakerstel og tillægsring model 'flip-flap'. med 8 foldbare tillægsplader med beslag i messing. H. 72 cm. Ø 110/150cm. Fremstår aldeles uden nuanceforskelle og brugsspor, da bordet har stået tildækket i et mørkt rum i mere end 30 år. det oprindelige ...

Varenr: 5629592
DKK 25.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
18:44
DKK 5.600
Dansk møbelproducent. Lænestol
Dansk møbelproducent. Lænestol polstret med brunnistret møbelstof, negle og ben af teaktræ. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder/pletter på betræk.

Varenr: 5633417
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
18:45
Bari Plankebord, Teak stål stel 220 cm.
Bari Plankebord, fra Mandalay, planker af teak træ, stående på ben af stål. H. 72 L. 220 B. 100 Leveres i original emballage, med to løse ben, som skal monteres. MODELFOTO

Varenr: 5357787

DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
18:55
DKK 500
PremiumOak Exclusive. Dansk plankebord af massivt 'Dark Brown' olieret eg. 100 x 240 cm
PremiumOak Exclusive. Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. H. 74,5 cm. x L. 240 cm. x B. 100 cm. Tykkelse på planker 5 cm. Trapezeformet medestel af matsort lakeret metal. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ...

Varenr: 5472181

DKK 11.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
19:06
Arne Jacobsen / Piet Hein, cafeebord, hvid, Ø 75 cm
Piet Hein (1905-1996) & Arne Jacobsen (1902-1971). Rundt cafébord, hvidlamineret bordflade med kant af aluminium, på firpasfod af aluminium, stamme af forkrometstål. H. 72, Ø. 75 cm.Fremstillet ved Fritz Hansen 2012, med mærkat herfra. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 5621305
19:11
Spisebord 'Dan' af eg samt seks 'Teo' stole (7)
Spisebord af massivt eg, model 'Dan', skråtstillede ben. Desuden medfølger seks spisestuestole af hvidlakeret træ, model 'Teo'. Bord H. 76 L. 160 B. 89,5 cm. Stole H. 79 Sh. 48 cm. Udstillingsmodel, mindre ridser, afskalninger og mærker forekommer. (7)

Varenr: 5309811

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
19:28
DKK 5.200
Brady spisebord med 1 tillægsplade i hvid højglans, 180 - 230 x 90 cm.
Brady spisebord med 1 tillægsplade i hvid højglans, 180 - 230 x 90 cm. Specifikationer: Materiale: Hvid højglans, børstet rustfri stål. Bredde cm 230 Højde cm 75 Dybde cm 90 Leveres usamlet Vægt 83.5 kg. Intern nr. 11-H000016927 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på ...

Varenr: 5496199

DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
19:29
Palisanderbord med tre indlægsplader.
Palisanderbord med tre indlægsplader. Spidse massive ben. En tillægsplade med sarg, tre uden. H. 74, Ø. 120 cm. Tillægsplader hver 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 5632266
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:42
DKK 1.800
Petrus Wandrey, signeret og limiteret spisebord model Megachip
Spisebord model Megachip, tysk design af Petrus Wandrey. Formgivet i 1984, limiteret oplag på 12 udførte eksemplarer, betegnet med signet og årstal i bordpladen. Konstruktion af rustfrit stål, reliefpræget bordplade af rustfrit stål, mønster i platinlook ætset med polyspektral indfarvning. Mål ...

Varenr: 5032340
DKK 21.605 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 07-04-2020
19:47
DKK 14.155
Ole Wanscher 'Rungstedlund' spisebord af mahogni med to tillægsplader. (3)
Ole Wanscher 1903-1985. Spisebord model 'Rungstedlund' af mahogni med udtræk. H. 73, L. 145/275 B. 105 cm. Fremstillet hos P. Jeppesen / P.J. møbler med plakette herfra under bordpladen. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 5619272
DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
19:50
12345...8»