Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   162 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
TAF Studio for Muuto. Spisebord model 70/70.
TAF Studio for Muuto. Spisebord model 70/70. Bordplade af krydsfiner med laminat, pulverlakeret medeformet ben af metal. H. 73,5 L. 170 B. 85 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5778521

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:13
DKK 850
Dansk møbelproducent. Spisebord m. hollandsk udtræk og stole af teak (6)
Dansk møbelproducent. Spisebord med hollandsk udtræk og stole af teak. Bord: H. 76, B. 130-235, D. 90 cm. Stole med grønt betræk: H. 80, Sh. 45, B. 48 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske mærker og skrammer, samt slid af betrækket. (6)

Varenr: 5912253
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:28
Poul Volther, spisebord, massiv bøg, model C 28.
Poul Volther spisebord i massiv hvid pigmenteret lakeret bøg, model C 28. Mulighed for tillægsplader (medfølger ikke) Fremstillet ved FDB. Lette brugsspor i form af enkelte overfladeridser. H. 74. L. 141. B. 92/97 cm.

Varenr: 5805433
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
11:47
Dennis Marquant for OXDenmarq. Bord model O Table.
Dennis Marquant for OXDenmarq. Bord med stel af stål og plade af sortbroget marmor Model O Table. Formgivet 2006 H. 72 , Ø 80 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalg. 7250 kr

Varenr: 5774255

11:49
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv lys ask.
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv lys ask, stel i stål. Fremstår med få brugsspor, dog område i den ene ende med slibning ved bordkant (lidt ujævn) H. 75. L. 200. B. 95 cm. Vejl. udsalgspris 8.999 kr.

Varenr: 5723781

DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:07
Göran Olsson bord
GÖRAN OLSSON, bord, samtida, Olsson & Dåm, lövträ och smide, höjd ca 76, 59x60 cm

Varenr: 5912892
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
12:16
Se mere
Unit10 for FDB Møbler. C62 Bjørk spisebord
Unit10 for FDB Møbler. C62 Bjørk spisebord egetræ. Plade belagt med mørk grå linoleum. H. 75 cm. Ø. 115 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor og mærker.

Varenr: 5833881
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
12:26
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i 35 mm massiv ask.
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i 35 mm massiv stavlimet ask, bejdset. Ben i massiv ask. Mål. H. 74.5. Ø. ca. 130 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris 7.999 kr.

Varenr: 5798417

DKK 5.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:27
DKK 500
Alvar Aalto arbejdsbord, model 81 B
Alvar Aalto for Artek, arbejdsbord, model 81 B, birk med hvid lamineret bordplade. Designet 1934. L. 100 cm. B. 60 cm. H. 71 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5903707
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:14
DKK 1.300
Dansk møbelproducent. Plankebord i 30 mm massiv ask.
Dansk møbelproducent. Plankebord i 30 mm massiv stavlimet og bejdset ask, krydsbens stel i sort laseret massiv ask. H. 75. L. 220. B. 100 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris: 10.999 kr.

Varenr: 5883547

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
13:27
DKK 1.300
Dansk møbelproducent. Spisebord med sildebensmønster.
Dansk møbelproducent. Spisebord med plade i sildebensmønster i eg, stel i sortlakeret stål. H. 74. L. 220. B. 100 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 5746547

13:52
DKK 1.200
Dansk møbelproducent. Spisebord i 30 mm massiv eg. Incl tillægsplader. (3)
Dansk møbelproducent. Spisebord i 30 mm massiv stavlimet eg. Incl to tillægsplader. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. H. 75. L. 160/260. B. 90 cm. (3)

Varenr: 5746955

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
15:07
DKK 3.200
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, L. 180 cm
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 B. 120, L. 180 cm. Fremstår med små ridser/mærker.

Varenr: 5816190
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
15:27
DKK 4.600
Salongsbord nyrokoko
SALONGSBORD, nyrokoko, sent 1800-tal, fanerat med mahogny, fyrdelad pelarfot med rikligt skuren dekor, skiva med profilerad kant, sarg med pärllist, höjd ca 69, 115x80 cm

Varenr: 5912972
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 25-01-2021
15:30
Se mere
Matbord 1900-tal
MATBORD, 1900-talets mitt, ekfanér, höjd ca 72 cm, diameter ca 114 cm

Varenr: 5912973
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
15:32
Se mere
Dansk møbelproducent. Spisebord med to tillægsplader. (3)
Dansk møbelproducent. Spisebord med plade i hvid nanolaminat, stel i sortbejdset massiv ask. Incl. to tillægsplader. Bemærk: Tillægspladerne passer ikke 100% og er med alm. laminat (nuance forskel) H. 75. L. 220/320. B. 80/100 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5799603

15:57
DKK 500
Arne Jacobsen. Cirkulært bord i palisander, årgang 1963
Arne Jacobsen. Spisebord med cirkulær plade af fineret palisander, på skråtstillde ben af forkromet stål, Fremstillet hos Fritz Hansen i November, år 1963 med label herfra. H. 72 Ø 120 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5707543
DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
16:02
Fällbord 1800-tal
FÄLLBORD, 1800-tal, tredelat centralfot, skiva fanérad i alrot, höjd ca 72, 88x89 cm

Varenr: 5912987
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
16:10
Se mere
Dansk møbelproducent. Plankebord i 40 mm massiv eg. Incl en tillægsplade.
Dansk møbelproducent. Plankebord i 40 mm massiv olieret stavlimet eg. Incl en tillægsplade. Stel i sortlakeret fladstål. H. 75.5. L. 200. B. 100 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris: 14.999 kr.

Varenr: 5883556

16:17
Dansk møbelproducent. Plankebord i massiv eg.
Dansk møbelproducent. Plankebord i massiv stavlimet og bejdset eg, stel i sortlakeret fladstål. H. 75. L. 240. B. 100 cm. Vejl. udsalgspris: 15.999 kr. Fremstår med lille tørrevne ved den ene gavl, samt lille afslag. Udstillingsmodel.

Varenr: 5878751

16:37
DKK 1.300
Dansk møbelproducent. Plankebord med to tillægsplader. (3)
Dansk møbelproducent. Plankebord i massiv bejdset eg. Incl. to tillægsplader. H. 75. L. 240/340. B. 100 cm. Vejl. udsalgspris: 15.999 kr. Udstillingsmodel. Tillægspladerne passer ikke helt i bredden. (3)

Varenr: 5881634

16:42
DKK 1.200
Brd. Andersen, spisebord model 255
Spisebord model 255 med udtræk. Massivt kirsebærtræ med oval plade, runde tilspidsede ben.Tillægsplader på 50 cm. Fremstillet hos Brd. Andersen. H. 73, L. 160/210, B. 110 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. (2)

Varenr: 5907630
17:20
Specialfremstillet langbord - teaktræ
Specialfremstillet langbord. Fremstillet af massive og olierede 30 mm teaktræs planker. H 75 cm, B 83,5 cm, L 245 cm.

Varenr: 5874853
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
17:49

Varenr: 5833870
18:28
Heltborg Møbler. Rundt spisebord af egetræ med tillægsplader (3)
John Mortensen for Heltborg Møbler. Spisebord fineret med egetræ, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader med sarg á 50 cm medfølger. 1960'erne. H. 71 Ø130 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer og mærker.

Varenr: 5913309
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:55
DKK 3.600
Spisebord, genbrugstræ
Spisebord med plade af genbrugstræ, stående på træben. H. 75 L. 200 D. 100 cm.

Varenr: 5772376

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
18:59
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super elipsebord af ahorn
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super elipsebord med plade af lakeret ahornfinér med udtræk, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet ved Fritz Hansen, H. 71, B. 150 D. 100 cm. Fremstår med brugsspor og mærker

Varenr: 5910216
19:00
DKK 950
Charles Eames. Cafebord / køkkenbord fra serien 'Aluminium Group
Charles Eames. Cafebord / køkkenbord fra serien 'Aluminium Group' firpasfod af forkromet aluminium og sortlakeret metal, cirkulær plade af hvid laminat kantliste af hvid plast. Fremstillet hos Vitra. etiket herfra under pladen. H. 72 Ø 79 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 5828429
DKK 6.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
19:02
Matgrupp Åmells möbler
ÅMELLS MÖBLER, 5 dlr, matgrupp, "Ludvig", bestående av matbord med 2 iläggsskivor á 50 cm, höjd ca 74, diameter 115 cm

Varenr: 5913091
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
19:34
Se mere
Harry Østergaard. Spisebord, palisander
Harry Østergaard. Spisebord af fineret palisander, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader medfølger, heraf en med sarg. Fremstillet hos Randers møbelværk i 1960'erne, mrk.herfra. H. 72 L. 120-218 cm. To uoriginale tillægsplader af krydsfiner og ben af metal medfølger. Fremstår med lettere ...

Varenr: 5913487
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
19:35
DKK 1.300
12345...6»