Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...9»   Varer pr. side   268 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Arne Jacobsen Cafe/spisebord, hvid, Ø 75 cm
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsslitage i form af ridser i plade. Monteret med kabelgennemføring i bordplade.

Varenr: 6035781
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:11
Kantine bord.
Kantine bord med bordplade af gråt lamineret spånplade, kanter af egefiner, bordben af galvaniseret stål. 240 X 80 cm. H. 72 cm. Fremstår med brugsspor, ridser.

Varenr: 6129910
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:00
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Varenr: 6093625

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:06
Menu. Ovalt spisebord, model 'Snarregade'
Menu. Ovalt spisebord, model 'Snarregade'. Bordplade af hvidlaseret finer, stel af pulverlakeret stål. H. 73, B. 210, D. 95 cm. Udstillingsmodel med enkelte håndteringsmærker og manglende steldel.

Varenr: 6095029

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:08

Varenr: 6093623

09:15
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto!

Varenr: 6094441

09:35

Varenr: 6094444

10:26
Piet Hein og Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Model Super Ellipse. Spisebord med tillægsplader (3)
Piet Hein og Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Model Super Ellipse. Spisebord med to tillægsplader, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen 1995, mærket herfra. H. 70,5 B. 180-300 D. 120 cm. ...

Varenr: 6131197
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
10:37
DKK 7.000
Ubekendt møbelproducent. Cafebord / arbejdsbord
Ubekendt møbelproducent. Cafebord / arbejdsbord / spisebord med stel af sortlakeret metal, plade af sort laminat. H. 76 B. 120 D. 70 cm. Fremstår i original emballage.

Varenr: 6140310
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
10:51
PK52A Students table.
PK52A Students table med stel af pulverlakeret stål bordplade af olieret ask. 140 X 85 H.70 cm. vejl-udsalgspris 20.999,-

Varenr: 6117877
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
12:09
DKK 6.200

Varenr: 6093626

12:12
Tateishi Shoiji. Bord af massiv valnød og bøg
Tateishi Shoiji. Spisebord af massiv valnød og bøg. L. 180 cm. B. 90 cm. H. 74 cm. Fremstår usamlet i emballage.

Varenr: 6076211

DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
12:24
DKK 2.800

Varenr: 6094442

12:30
Spisebord, i Eg model Nouvion.
Spisebord i massiv eg hvidolieret eg model Nouion. 100x180 cm. H. 78 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5995531
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
12:30
Arne Jacobsen. Cafebord, Ø 75 cm.
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2007. H. 70 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt et kanthak samt flere små kanthak på kantliste.

Varenr: 6099985
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
12:32
DKK 3.600
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Formgivet 1983. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 B. 120, L. 180 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser samt mindre kanthak.

Varenr: 6100037
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
12:47
DKK 5.600
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table.
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table af egetræ. 140 X 85 cm. H.74 cm. Udstillingsmodel, nedpakket i original brudt emballage.

Varenr: 6115870

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
13:11
DKK 3.200
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Varenr: 6133627

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2022
14:06
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat med aluminiumskant, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 70. L. 120. D. 80 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, lette mærker, pladen buer svagt.

Varenr: 6116154
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
14:21
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6141067

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2022
15:12
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oil' 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Natural' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...

Varenr: 6009509

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2022
16:18
DKK 1.700
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Sort' olieret eg, 90 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Sort' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 90 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6132190

17:57
Jesper K. Thomsen for Houe. Spisebord, model Float, White 208
Jesper K. Thomsen for Houe. Spisebord, model Float med bordplade beklædt med hvid linoleum, sortlakeret kant, skråstillede ben af sortlakeret metal. H. 74 L. 208 B. 95 cm. Fremstår ubrugt i brudt original emballage. Modelfoto, leveres usamlet.

Varenr: 6132423

DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
18:10
Henrik Pedersen. Spisebord model Gate, Dark Green 208
Henrik Pedersen. Spisebord model Gate med bordplade af mørkegrønt linoleum, stel med lettere skråtstillede ben af sortlaseret ask. H. 75 L. 208 B. 95 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6131917

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
18:46

Varenr: 6131915

18:55
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natura' Olieret eg 90 x 42 cm.

Varenr: 6132180

19:03
Piet Hein, reservedele.
Piet Hein reservedele. samling reservedele til Piet Hein borde i forskellige størrelser, primært skinner. NB. vognen medfølger ikke.

Varenr: 6140409
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
19:07
Jesper K. Thomsen for Houe. Spisebord model Float, Black 208
Jesper K. Thomsen for Houe. Spisebord, model Float med bordplade beklædt med sort linoleum, sortlakeret kant, skråstillede ben af sortlakeret metal. H. 74 L. 208 B. 95 cm. Fremstår ubrugt i brudt original emballage. Modelfoto, leveres usamlet.

Varenr: 6132417

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
19:09
Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord med udtræk, teak
Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord af fineret teaktræ med udtræk, tilspidsede massive ben, tre tillægsplader medfølger a' 51 cm hvor én med sarg. 1960'erne. H. 72 Ø. 120-222 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, stedvist slitage samt mindre afslag.

Varenr: 6146794
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
19:18
DKK 3.600
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med tillægsplader.(3)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, hvidlakeret bordplade monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm medfølger. H. 70 L. 180/280, B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret. (3)

Varenr: 6061706
DKK 17.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
19:25
DKK 14.000
12345...9»