Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rundt spisebord udført i træ
Rundt spisebord udført i træ. Stel i hvid bemalet træ. H. 76,5 . Ø. 150 cm.
Varenr: 5408969

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:44:00
DKK 700
Hay, To Sara Diningtables /spiseborde (2)
Hay, 2 diningtables / spiseborde, model Sara med plade af sort laminat, stel af sortlakeret stål. H. 74,5, L. 242, B. 93 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Bemærk at der er tale om 2 borde, selv fotos kun viser et bord. ...
Varenr: 5410055
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
12:06:00
DKK 900
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i ...
Varenr: 5350062

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
12:12:00
Dansk møbelproducent. Rundt spisebord af palisander m. tillægsplader (4)
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret og massiv palisander, rund bordplade med udtræk, tre tillægsplader á 50 cm, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 72, Ø. 115 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mærker og enkelte finerskader. (4)
Varenr: 5438192
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:54:00
Hay, to borde model T12, 250x60 cm. sorte (2)
Hay, 2 borde model T12, pulverlakeret sort stel af stål. med lamineret plade. Mål 250x60 cm. H. 75 cm. Fremstår med en del brugsslitage, ikke alle skruer er i, under plade, der er ingen dupper, og brugsspor er kraftige, renovering må påregnes. (2)
Varenr: 5443479
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:02:00
Arne Jacobsen. Vintage spisebord, model 3513. L. 120 cm
Arne Jacobsen 1902-1971. Rektangulært vintage bord med patineret plade af hvid laminat, afsluttet på stamme af forkromet metal og sekspas fod af aluminium. Model 3513. Produceret og mærket hos Fritz Hansen. H. 70, L. 120, B. 80 cm. Aldersrelateret brugsspor, plade med ridser og mærker. Arne ...
Varenr: 5442648
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:09:25
DKK 1.700
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Patina' eg 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'patina' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i ...
Varenr: 5404779

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:14:00
Dansk Møbelproducent, Afsætningsbord med hjul.
Afsætningsbord med hylde og hjul. Udført i egetræ. Dansk Møbelproducent. Monteret på stål hjul. H. 90 L. 200 B. 70 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5428444
DKK 4.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:53:52
Dänischer Möbelarchitekt, ausziehbar Esstisch in Teak
Dänischer Möbelarchitekt, ausziehbar Esstisch. Gestelle aus massivem Teakholz, ausziehbare Platte mit Teakholzfurnier. Maße ca. B. 120/210 cm T. 80 cm H. 75 cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 5438136
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
14:56:07
DKK 410
PremiumOak plankebord af massivt 'invisible' olieret egetræ. L. 240 cm
PremiumOak plankebord. Dansk produceret plankebord af massivt 'Invisible' olieret egetræ. kryds stel af matsort lakeret metal. L. 240 cm, B. 90 cm, H. 72,5 cm. Tykkelse på planker 3,5 cm. PremiumOak er dansk produceret af bæredygtigt PEFC certificeret egetræ fra danske skove.
Varenr: 5426749

DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
15:01:00
DKK 450
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Patina' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'patina' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...
Varenr: 5406770

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
15:01:00
Esstisch
Esstisch mit rechteckiger Tischplatte, vierbeinig, mit Metallfüßen. Maße des Tisches: H. ca. 74 cm, B. ca. 180 cm, T. ca. 94 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, ein Tischbein lose.
Varenr: 5303277
15:04:00
DKK 298
Spisebord, genbrugs elmetræ
Spisebord i genbrugs elmetræ med stel og kant af metal. Mål: H. 80 L. 178 B. 88 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 5423230

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
15:31:00
DKK 3.600
Plankebord af massiv oliebehandlet Suar træ.
Plankebord udført i massiv 100 mm oliebehandlet Suar træ med live edge kanter. Tørrevner samt naturlige fordybninger mm delvist fyldt ud med epoxy materiale. Naturlige tørrevner kan komme. Stående på sortlakerede ben af jern. L. 253 cm. B. ca. 90/80 cm.
Varenr: 5372798

DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
15:50:00
DKK 3.200
Kristensen&Kristensen. Plankebord med plade i 30 mm massiv ask.
Kristensen&Kristensen. Plankebord med plade i 30 mm massiv ask, "Living edge" kanter, let skrå ben i firkantet ask. H. 75. L. 160. B. 102 cm. Vejl. udsalgspris 10.999 kr. Udstillingsmodel.
Varenr: 5385716

15:53:00
DKK 2.800
Kristensen&Kristensen. Plankebord med plade i 40 mm massiv ask..
Kristensen&Kristensen. Plankebord med to-delt plade i 40 mm massiv stavlimet ask, Stel i massiv fladstål. L: 240 cm B: 100 cm Vejl. udsalgspris 13.999 kr. Udstillingsmodel.
Varenr: 5385698

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
15:54:00
DKK 850
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Varenr: 5350102

DKK 3.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:02:00
Thomas Bentzen for HAY. To DLM borde, sortlakeret metal (2)
Thomas Bentzen for HAY. Et par DLM borde af sortlakeret metal. H 58 cm. Ø 38 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder, let skævhed, ene tillige med plade med mange brugsspor. (2)
Varenr: 5442928
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
16:35:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i ...
Varenr: 5381259

16:42:00
Spisebord i fineret træ.
Spisebord i fineret træ med mulighed for tillægsplader. stel i massiv træ. Mål H. 76. L. 160 B. 95 cm. Udstillingsmodel
Varenr: 5407389

16:44:00
Femar spisestuestol i cognac farvet skai -4 stk.
4 Femar spisestuestole i cognac farvet skai. OBS : Kan have mindre håndteringsmærker Specialmål : Sædehøjde: 47 cm. Sædebredde: 44,5 cm. Sædedybde: 50 cm. Specifikationer : Materiale: Cognac farvet skai. Chrome ben. Bredde cm 44,50 Højde cm 82,00 Dybde cm 54,50 Leveres ...
Varenr: 5430962

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
17:00:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White oil' olieret egetræ, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White Oil' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer...
Varenr: 5357385

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
17:03:00
Spisebord af genanvendte planker fra huse.
Spisebord udført i flere hundrede år gamle genanvendte planker fra huse. Kraftigt understel. Rustik stil. L. 220 cm. B. 100 cm. H. 77 cm. Plankerne stammer fra flere hundrede år gamle huse på øerne Kolot og Tubuk. Dette gør træet meget mættet og modstandsdygtigt.
Varenr: 5378345

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
17:23:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballageModelfoto , variationer i åretegning...
Varenr: 5314728

17:27:00
Slagbord omkring 1900
SLAGBORD, omkring 1900, furu, dubbla slag, höjd ca 73, 106 x 44, total längd ca 176 cm
Varenr: 5441819
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:42:00
Se mere
Charles & Ray Eames matbord
CHARLES & RAY EAMES, matbord, underrede i metall, rund bordsskiva klädd med plastlaminat, höjd ca 72, diameter 115 cm
Varenr: 5441824
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
18:00:00
Se mere
Arne Jacobsen / Piet Hein, superellipsebord med shakerstel
Spisebord med shakerformet stel af Arne Jacobsen / Piet Hein. Af aluminium, superellipse-formet plade af hvidlakeret træ. Formgivet 1958 / 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. L. 240 cm. D. 120 cm. Fremstår nylakeret hos professionel. Brugsspor på stel.
Varenr: 5388436
DKK 15.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
18:03:00
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model Trapeze af 'Patina' ludbehandlet egetræmassivt egetræ 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt "Patina" ludbehandlet egetræ. Trapeze stel af matsort lakeret metal. H. 72,5 cm., B. 210 cm., D. 89 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5379493

DKK 9.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
18:04:00
DKK 850
Varenr: 5426250

DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
18:14:00
Alvar Aalto
ALVAR AALTO, bord, Artek, L-ben i formpressad björk, skiva fanerad i lackerad ask, höjd ca 72 cm, ca 182x91 cm
Varenr: 5441832
18:16:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>