Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Henning Jensen & Torben Valeur
HENNING JENSEN & TORBEN VALEUR, matgrupp i solid ek, 7 delar, Henning Jensen & Torben Valeur för Munchmöbler AS; Bord, höjd 73 cm, längd 200 cm, bredd 120 cm; Karmstolar, 6 st klädda i petroleumgrön klädsel, sitthöjd 48 cm.
Varenr: 5359180
DKK 3.992 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
11:30:00
Se mere
Spisebord udført i massiv birk samt asketræ.
Spisebord udført i massiv birk samt asketræ. Delvis lakeret samt bejdset. H. 79. L. 160. B. 86 cm. Fremstår med tørrevner.
Varenr: 5326101

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-06-2019
11:51:00
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord,
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med bordplade af brun laminat med alukant, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor og ridser på plade.
Varenr: 5310708
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
11:53:02
DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Rektangulært spisebord af teak med hollandsk udtræk
Spisebord af teak, fineret rektangulær bordplade med hollandsk udtræk skjult under bordpladen. Ben af massivt træ i bejdset teak oile. Fremstillet i Danmark. H. 76,5 L. 183/283 B. 105 cm. NB. Leveres usamlet i emballage
Varenr: 5342141

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-06-2019
12:41:00
Arne Jacobsen / Piet Hein, cafébord. Teak
Piet Hein/ Arne Jacobsen/ Bruno Mathsson. Cafébord med plade af fineret teak, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen, 2007. Mål. B. 80 cm. H. 91 cm. Fremstår med mærker på alukant.
Varenr: 5359936
13:04:05
Hampstead matbord
HAMPSTEAD, matbord, samtida, bestat lövträ, höjd 78, diameter 118, 2 iläggsskivor 48 cm vardera
Varenr: 5359223
DKK 2.395 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
13:08:00
Se mere
Ubekendt møbeldesign. Spisebord i 'Paris alloc' egetræs sildebensparket. L. 250 cm
Spisebord med plade i 'Paris alloc' egetræs sildebensparket med egetræs kantliste, afsluttet på sortlakeret, mede stålben. H. 75 B. 250 D. 104 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5353886
DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 16-06-2019
13:29:47
Arne Jacobsen. Æggebord og to stole, model 3100 fra Jubilæumssættet (3)
Arne Jacobsen.Bord og to stole fra Jubilæumssættet bestående af æggeformet bord, model 3603 med plade af sort lasurlakeret aksketræfinér, ben af forkromet stål H. 70 L. 115 B. 85 cm. To stole, model 3100 'Myren' med formbøjet sort lasurlakeret skal, ben af forkromet stål. Formgivet 1952. ...
Varenr: 5345796
DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 16-06-2019
13:46:02
DKK 6.000
Bruno Mathsson
BRUNO MATHSSON, matbord, 2 delat, vitlackerat, höjd ca 71, 300x130 cm
Varenr: 5359242
DKK 7.985 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-06-2019
13:48:00
Se mere
Piet Hein. Super-Ellipse spisebord med plade af senere hvidlakeret finer
Piet Hein 1905 - 1996. Super-Ellipse spisebord med plade af senere hvidlakeret finer, monteret på spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1970 med label herfra. H. 70 cm, L. 180 cm, D. 120 cm. Fremstår nymalet på toppen og sarg af pladen, bund med skruemærker ved ben, let anløbet...
Varenr: 5357120
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-06-2019
14:15:00
Børge Mogensen. Shakerbord i eg, model C18.
Børge Mogensen. Shakerbord med plade fineret i eg, stel i massiv eg. Fremstillet ved Fredericia Furniture. H. 71. L. 180. B. 85 cm. Modelfoto. Bordet udbydes usamlet og i original emballage. Vejledende udsalgspris ca. 19.000 kr.
Varenr: 5356107

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-06-2019
14:30:00
DKK 4.800
Børge Mogensen, spistestole i egetræ, model BM 61 (5)
Børge Mogensen (1914-1972). Spisestole med meder model BM 61. Stel af egetræ med sæder og ryg af sjeneflet, heraf fire med armlæn. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, formgivet 1957. Aldersrelateret slitage på træ samt defekter i flet, skjolder på træ og sjeneflet (5)
Varenr: 5358976
15:00:58
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord, L. 240 cm
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af nyfineret santos palisander, monteret med fem spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H 70. L 240. B 120 cm. Fremstår nyfineret ved professionel møbelsnedker.
Varenr: 5331435
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-06-2019
15:04:00
DKK 12.500
Arne Jacobsen. Et sæt på seks armstole 'Syveren', model 3207, Cognacfarvet anilinlæder. (6)
Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks armstole 'syveren' med skaller af formbøjet krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Nybetrukket med cognacfarvet Anilin læder på skaller og armlæn. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3207. H. 75/44 cm. Fremstår nybetrukket. Anilin læder er ren ...
Varenr: 5350071
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-06-2019
15:05:00
DKK 18.000
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord, Ø 70
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord med cirkulær plade med hvid laminat, firpasfod fod af aluminium og forkromet metal. H. 70 Ø 75 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 5315019
DKK 4.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
15:25:59
Poul Nørreklit. Spisebord, palisander
Poul Nørreklit. Spisebord med rektangulær plade af fineret palisander med udtræk og en skjult tillægsplade medfølger, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Select Form. 1960/70'erne. H. 70 L. 165-225 B. 99 cm. Fremstår med varmeskjolder på plade.
Varenr: 5337455
DKK 5.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-06-2019
16:03:05
Iskos-Berlin, for Muuto.' Fiber side chair ' Tube base. (2)
2 stk. Iskos- Berlin. Stole model ' Fiber side chair. Tube base. Stel af lakeret stålrør. Sæde med fiberskål.H. 77 B. 51 D. 53 SH. 46 cmUdstillingsmodel (2)
Varenr: 5212017

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-06-2019
16:10:08
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varenr: 5292399

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-06-2019
16:16:00
Mat-/spelbord Danmark
MAT-/SPELBORD, vitbetsad björk, utfällbar skiva med filtklädd låda under, 1900-/2000-tal, möjligen Tranekaer, Danmark, höjd 71/75,5 cm, 62 x 124 / 124 x 124 cm
Varenr: 5359322
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 16-06-2019
16:46:00
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballageModelfoto , variationer i åretegning...
Varenr: 5314157

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-06-2019
16:49:00
Mogens Holmriis "grenen" skagerak, trädgårdsbord
MOGENS HOLMRIIS, "Grenen", trädgårdsbord, Skagerak, Danmark, samtida, etikettmärkt, skiva i teak, underede i grönt pulverlackerat stål, höjd ca 74, 122x76 cm
Varenr: 5359339
DKK 3.194 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-06-2019
17:26:00
Se mere
Trädgårdsbord 1900-tal
TRÄDGÅRDSBORD, 19/2000-tal, vitmålat trä, höjd ca 74, 200 x 90 cm
Varenr: 5359342
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 16-06-2019
17:32:00
Se mere
Tulip Esstisch der 1960/70er Jahre
Runder Tisch / Esstisch der 1960er oder '70er Jahre mit Tulip Fuß. Tischplatte und Fuß aus schwarz beschichteter Glasfaser und Kunststoff.H. 71 cm, D. 99,5 cm.Tisch mit altersbedingten Gebrauchsspuren, darunter Kratzer und leichte Bestoßungen.
Varenr: 5348813
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-06-2019
17:33:00
DKK 484
Barwagen / Servierwagen der 1980er Jahre, Italien
Italienischer Barwagen / Servierwagen, Entwurf der späten 1980er Jahre. Konstruktion aus beschichtetem und verchromtem Stahl. Obere Ablage abnehmbar.H. 75 cm, B. 48 cm, T. 79 cm.Barwagen mit marginalen Gebrauchsspuren.
Varenr: 5347588
DKK 1.341 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-06-2019
17:36:00
DKK 298
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ, 1960'erne (3)
Dansk møbelproducent. Spisebord fineret med teaktræ, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader medfølger, heraf en med sarg, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 73 L. 120-220 cm. Fremstår med lette brugsspor dog skjold på plade. (3)
Varenr: 5359620
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-06-2019
17:37:00
Matbord
MATBORD, samtida, fransk lantstil, svartmålat, höjd ca 77, 220x90 cm
Varenr: 5359345
17:38:00
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Patina' eg 240 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'patina' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 240 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto.
Varenr: 5350121

DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-06-2019
17:40:00
DKK 1.800
Filigraner Esstisch / Ausziehtisch der 1960er Jahre von Lübke, Deutschland
Filigraner Esstisch der 1960er Jahre von Lübke, Deutschland. Konstruktion mit beinen aus massivem, dunklerem Holz, Platten furniert mit massiver Kante. Unterseitig mit Plakette markiert. H. 72,5cm, D. 109,5 cm + 48 cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, leichte Kratzer auf den Platten, Beine ...
Varenr: 5354674
DKK 3.725 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-06-2019
18:34:00
DKK 1.490
Bord af egetræ med shaker stel
Bord af egetræ med shaker stel, H. 72 L. 100,5 B. 70,5 cm. Brugsspor, mærker og ridser.
Varenr: 5347694
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-06-2019
18:50:00
Roberto Barbieri for Zanotta, glasbord model Orione
Roberto Barbieri for Zanotta, model Orione. Glasbord med stel af egetræ. H. 73,5 cm. Diameter 125 cm. Stemplet Zanotta Italy.
Varenr: 5345768
DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-06-2019
18:57:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>