Vurdering
12345...28»   Varer pr. side   817 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
365 North, spisetole, model Acura, dark grey (6)
365 North, spisestole, model Acura med skal af formspændt finér, betrukket med mørk grå møbelstof, stel af pulverlakeret metal. H. 75 cm. SH. 44 cm. (6) Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi kan extraordinært tilbyde gratis opmagasinering af dine køb indtil ...

Varenr: 5611098

DKK 3.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:20
Ubekendt møbelproducent. Barstol, sort læder
Ubekendt møbelproducent. Barstol af forkromet stål, betrukket med sort læder. Med højdejustering. Højde: 94 cm. Fremstår med brugsspor og skader.

Varenr: 5593668
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
09:47
Arne Jacobsen , seks syverstole model 3107 (6)
Arne Jacobsen 1902-1971, seks syverstole model 3107, forkromede ben, skal i formbøjet ahorn med forsidepolstring i uld. Er fremstillet hos Fritz Hansen ca 2005. Fremstår med lette alm. brugsspor. (6)

Varenr: 5633640
DKK 4.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
10:30
DKK 3.400
Två stolar 1800-tal
STOLAR 2 st, sengustavianska, 1800-talets första kvartal, höjd ca 91 cm

Varenr: 5633841
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
10:40
Se mere
Par spisestuestole, Menu, Afteroom Dining Plus (2)
Par spisestuestole, fra Menu, designet af Afteroom. Sæde betrukket med brunt læder, og ryg af træ. Stel af pulverlakeret metal. H. 81 Ø. 38 cm. Vejl. Udsalgspris 2.995,- pr. styk. (2)

Varenr: 5633326

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
10:59
DKK 1.300
OXDenmarq. 'September spisestol
Dennis Marquart for OXDenmarq. 'September spisestol med stel af sort pulverlakeret stål, sæde og ryg udspændt med mocca farvet kernelæder. Udstillingsmodel.H 80 cm B 48 cm D 54 cm

Varenr: 5259170
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
12:44
7 stole af bemalet stål (7)
Samling stole bestående af 3 skamler, H. 47 cm. Ø. 33 cm. 3 stole H. 90 cm. Sædehøjde 47 cm., samt 1 klapstole, H. 77 cm. Sædehøjde 46 cm. Alle af sortlakeret stål, fremstår med brugsspor, ridser samt flere afslag. (7)

Varenr: 5634513
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
12:46
La Forma. To lænestole, model Kenna (1 papkasse)
La Forma. To lænestole / skalstole med armlæn betrukket med gråt møbelstof, bagside med feltsyninger, model Kenna, ben af massiv bøg. H. 81 B. 63 Sh. 47 cm. Modelfoto. Stolene udleveres i original emballage, eftermontering af stel og ben på disse påkrævet (værktøj medfølger). Emballagemål 44 x ...

Varenr: 5320480

12:51
Dulton / Yasu Sasamoto. skamler, 'Tanden / wisdomtooth''
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i cremefarvet lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.

Varenr: 5343885

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
12:53
Par armstole, Model Harbour (2)
To stk. Armstole fra Menu Spaces, desginet af Norm Architects. Lakeret stålstel, med skal af komposit(Materiale: 85% polypropylen, 15% glasfiber) H. 82 B. 58,5 D. 55,7 SH 45 cm. Udstillingsmodel, vejl. udsalgspris pr. stk. 1.995,-

Varenr: 5512103

13:03
More Design. Tre spisestole model Felix (3)
Tre spisestole, model Felix skal af sort plast løs sædehynde betrukket med koksgrå uld. Stel af bøg. Designet af More Design. Produceret af Softline Allkit,produceret i Italien - Italy. Udgået fra Bolia. Mål. H. 78 B. 57 H. 78 Sh. 47 cm. Fremstår med få brugsspor, en sædehynde mangler. Se evt ...

Varenr: 5619074
13:03
Dulton Beat folding chair, Yasu Sasamoto
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og sort lakeret sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm

Varenr: 5536862

13:04
Par Barstole, Iskos-Berlin,Muuto (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto Barstole, model Fiber Bar Stool. Lakeret stel af metal, sæde og ryg af fiberkomposit. Minimale brugsspor H. 98 B. 42.5 D. 44,5 SH. 74 cm. (2)

Varenr: 5393664

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:05
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol, sort bøffellæder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol, CH-24. Sort bøffellæder. ca. 3 cm. i tykkelsen. Produceret i EU. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5560934

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:23
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i hvid lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.

Varenr: 5280705

13:30
37 stk. klapstole (37)
37 stk klapstole fra JYSK. Udført i plast og skum. Alm. brugsspor, nogle med brugsspor.

Varenr: 5634577
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
13:36

Varenr: 5633255
13:44
DKK 3.600
Barstolar Ikea
BARSTOLAR, IKEA, 1990-tal, rotting och trä, höjd ca 76 cm. . Inköpta omkring 1994

Varenr: 5633934
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
13:46
Se mere
Seks barstole, fra Menu, designet af Afteroom (6)
Seks barstole, fra Menu, designet af Afteroom. Sæde betrukket med kvadrat. Ryg af hvidlakeret træ. Stel af pulverlakeret metal. Fremstår med minimale brugsspor H. 74-102 Ø 36 cm.

Varenr: 5532332

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:49
Spisestuestol, Menu Spaces, model WM string dining
Spisestuestol, fra Menu Spaces, model WM string dining. udført i pulverlakeret stål. Mål: H. 80 B. 53 D. 50 cm. SH. 45,5 cm Fremstår som udstillingsmodel.

Varenr: 5532712

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:49
Mika Tolvanen, 'Visu Chair', Stole (3)
Tre stk. Mika Tolvanen for Muuto stole, Model 'Visu Chair' Stående på egetræs ben. Sæde med skål af fiberkomposit i hvid. H. 78.5 B. 48 D. 55 SH. 45 cm. Udstillingsmodel OBS! en stol mangler 2 af 4 skruer, fra ben til sæde. (3)

Varenr: 5415760

DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:51

Varenr: 5280723

13:58

Varenr: 5560935

14:01
Armstol / kontorstol fra Menu spaces, model Harbour
Armstol / kontorstol fra Menu spaces, designet af Norm Architects, model Harbour, Svingstel med hjul, stel af metal, med skal af komposit(Materiale: 85% polypropylen, 15% glasfiber). H. 82 B. 58,5 D. 55 cm. SH. 45 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 5540022

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
14:02
OX DENMARQ stol Stretch mocca læder
OX DENMARQ stol model Stretch med mocca læder, sort stel. Design af OX DENMARQ H. 85 cm, B. 47 cm, D 55 cm Sh 49 cm Vejl udsalg 4625 kr

Varenr: 5622779
14:03
Charles Eames. Armstol, model EA-108 i sort hopsak.
Charles Eames 1907 - 1978. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108. Nyeste generation med krom-ring. med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion, betræk af sort hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra med label herfra. H. 83/47 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varenr: 5553407
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
14:07
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole, 'Syveren', forsidepolstrede, gråt læder (6)
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Et sæt på seks stole 'Syveren' med skaller af formspændt fineret egetræ, forsidepolstring med gråt læder, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen 1996 med label herfra. H. 79/44 cm. Fremstår med brugsspor, lette mærker. (6)

Varenr: 5548432
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
14:13
Stole, Menu, Afteroom (3)
Stole, fra Menu, designet af Afteroom. En barstol med sæde og ryg af sortlakeret MDF. Stel af forchromet metal. Fremstår med brugsspor herunder afslag på ryg H. 73-100 Ø 36 cm. En stol med sæde betrukket med skind og stel af pulverlakeret metal Fremstår med brugsspor herunder afslag på ...

Varenr: 5621278

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
14:14
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model DAR, farve Basalt. (6)
Charles Eames 1907 - 1978. Sæt på seks armstole model DAR med originale skaller af plast i farve Basalt, monteret på originale Wirestel af sortlakeret stål. 'Eiffel'. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra 2019, stemplet. Model DAR. H. 80/45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (6)

Varenr: 5410937
DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-04-2020
14:24
DKK 11.500
Kasper Salto. Sæt på seks stole, model 'Ice'. (6)
Kasper Salto født 1967. Sæt på seks stabelstole, model 'Ice' med stel i anodiseret aluminium, sæde og ryg i lys grå plast. Designet til både inden- og udendørs brug. Fomgivet 2002. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007 med label herfra, model KS200. H. 78/45 cm. Fremstår med alm. brugsspor, lette ...

Varenr: 5583789
14:30
DKK 500
12345...28»