Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...30»   Varer pr. side   881 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 8 stk. (8)
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Varenr: 6039206

DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:06
DKK 3.400
Iskos-Berlin, for Muuto. Barstol, model Fiber Bar Stool.
Iskos-Berlin, for Muuto Barstole, model Fiber Bar Stool. Sortlakeret stel af metal, sæde af fiberkomposit betrukket med stof. H. 76 B. 42.5 D. 44,5 SH. 76 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5758333

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:09
Reflections Copenhagen Louisiana Table
Reflections Copenhagen

 DKK 19.750,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varenr: 5920231

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:10
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 6039658

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:20
Steffensen & Wurtz for Wendelbo. Model 'Tip Toe Chair'. Skammel
Steffensen & Wurtz for Wendelbo. Model 'Tip Toe Chair'. Skammel betrukket med lysegråt møbelstof, stel af sort pulverlakeret stål. H. 46 B. 45 D. 45 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6068760

08:32
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Varenr: 6038906

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:51
Helge Sibast for Sibast Furniture. Model no. 07 spisestol. Stol af eg
Helge Sibast for Sibast Furniture. Model no. 07 spisestol. Stol af sortlaseret eg, massiv stel, fineret kopstykke, sæde betrukket med sort læder. Formgivet 1953. Fremstillet hos Sibast Furniture, model 07, mærket herfra. H. 73,5, Sh. 43,5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, ridser og ...

Varenr: 6133448

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
08:57
DKK 1.700

Varenr: 5920247

08:59
David Thulstrup ARV Spisebordsstol
Brdr. Krüger

 DKK 10.495,00
NYHED LAURITZshop

Iskos-Berlin for Muuto. Seks fiber Side Chair woodbase. (6)
Iskos-Berlin for Muuto. Seks fiber Side Chair model woodbase med stel af eg, sæder med blåt møbelstof H: 77 cm. B: 49,5 cm. D: 53 cm. SH: 46 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. (6)

Varenr: 6012775

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:01
DKK 4.400
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varenr: 6039630

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:02
Iskos-Berlin for Muuto. Seks armstole model 'Fiber Armchair' swivel. (6)
Iskos-Berlin for Muuto. Seks Fiber armchair swivel. Sæde betrukket med rødt møbelstof på grålakeret stel med fir-pas drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varenr: 6045472

DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:11
DKK 6.000
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (2)
Deszine Talks. To stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (2)

Varenr: 5918923

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:13
Skammel med sort læder.
3-benet skammel betrukket med sort læder. Monteret med ben af ask. H. 36 cm. Ø. 50 cm. Fremstår ubrugt.

Varenr: 6001105
09:17
DKK 1.200
Iskos-Berlin, for Muuto.Tre fiber Side Chair.(3)
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre model Fiber Side Chair, med orange møbelstof, ben af grå pulverlakeret stål. H. 77 cm, B. 51 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodel.(3)

Varenr: 6013054

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:18
Dezine Talks. Seks overtræk til stole model 3101 (myren), sort læder (6)
Dezine Talks. Seks overtræk til stole model 3101 (myren), fire ben, betrukket med sort læder, bagside med antiskrid. NB! Modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 6039835

09:26

Varenr: 6039208

09:29
DKK 3.400
Poul Henningsen PH Træskammel - sort eg/valnød læder
PH Furniture

 DKK 19.900,00
NYHED LAURITZshop

Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (2)

Varenr: 6115288

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:36
Arne Jacobsen. Sæt på seks 'Syveren', model 3107, i sort læder (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Sæt på seks 'Syveren' model 3107, stel af forkromet stålrør. Fremstår overpolstret med sort læder. Produceret af Fritz Hansen. Tegnet i 1955. Ben forhøjede med 17 mm. Sh. ca. 47 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (6)

Varenr: 6083057
DKK 24.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:44
DKK 18.000

Varenr: 6039727

09:49
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (2)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 6039596

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
09:55
Fem spisebordsstole af bejdset eg. (5)
Fem spisebordsstole med stel af bejdset eg, sæder betrukket med sort uld. Fremstår med brugsspor, ridser. (5)

Varenr: 6117354
09:56
Deszine Talks. To stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (2)

Varenr: 6039328

10:21

Varenr: 6039327

10:27
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5860856

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
10:31
Nanna Ditzel Arkade Chair - egetræ
Brdr. Krüger

 DKK 5.495,00
NYHED LAURITZshop

Iskos-Berlin, for Muuto. Stol model Fiber side tube base.
Iskos-Berlin, for Muuto stol, model Fiber Side Chair. Stel af sortlakeret stålrør, sæde og ryg af fiberkomposit, betrykket med stof. H. 77 B. 49.5 D. 53 SH. 46 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 5840565

10:34
DKK 500
Iskos-Berlin, for Muuto. Et par barstole, model Fiber Bar Stool. (2)
Iskos-Berlin for Muuto. Par barstole, model 'Fiber Bar Stool' med stel af lakeret metal, skaller af fiberkomposit. H. 88 B. 43 D. 44 SH. 63 cm.Udstillingsmodeller. Modelfoto (2)

Varenr: 6115326

10:39
Arne Jacobsen. Sæt på otte 'Myren', model 3101, i sort anilin læder (8)
Arne Jacobsen (1902-1971). Sæt på otte 'Myren' spisestole med skaller i formspændt krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3101, Fremstår nybetrukket med sort anilin læder. Sh. 45 cm. Minimale brugsspor. (8)

Varenr: 6061523
DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
10:42
DKK 19.500
Dansk møbelproducent. Fire spisestole, palisander (4)
Dansk møbelproducent. Fire spisestole med stel samt tremmeryg af palisander, sæde betrukket med hvidt møbelstof. Sh. 45 cm. Fremstår med brugsspor, pletter på stof. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra ...

Varenr: 6084035
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
10:47
Arne Jacobsen. Seks 7'er-stole -sort. Model 3107 (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Seks 7'er-stole, model 3107, stel af forkromet stålrør. Produceret af Fritz Hansen. Tegnet i 1955. Fremstår professionelt nybetrukket med sort anilinlæder. Sædehøjde 44,5 cm(6)

Varenr: 6063967
DKK 18.500 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
10:48
DKK 14.500
Komplot Design for GUBI. 3D spisestol
Komplot Design for GUBI. 3D spisestol med stel af sortlakeret metal, sæde og ryg af hvidt plast. SH. 46 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6106880
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
10:49
DKK 500
12345...30»