Vurdering
12345...27»   Varer pr. side   804 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Thomas Bentzen for Muuto. Et par 'Loft Bar Stool', barstole (2)
Thomas Bentzen for Muuto Par barstole, model Loft Bar Stool. Sortlakeret stel af metal, ryg og sæde af egetræfiner. SH. 65 cm. Udstillingsmodel bed brugsspor, en skrue i sæde løs (medfølger i pose). (2)

Varenr: 6115731

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
13:51
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5860858

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
13:57
Rasmus Bækkel Fex F Chair
Brdr. Krüger

 DKK 4.795,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole

Varenr: 6111999

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
14:20
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort bøffel læder. Ca. 3 cm i tykkelse. produceret i EU.Bemærk, stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 6078934

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
14:22
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 6039653

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:27
Arne Jacobsen. Seks 7'er-stole -sort. Model 3107 (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Seks 7'er-stole, model 3107, stel af forkromet stålrør. Produceret af Fritz Hansen. Tegnet i 1955. Fremstår professionelt nybetrukket med sort anilinlæder. Sædehøjde 44,5 cm(6)

Varenr: 6063977
DKK 18.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:30
DKK 14.500
Magnus Sangild og Marianne Viktor for by Lassen. Hvilestol model Lassen Chair - Tokyo.
Magnus Sangild og Marianne Viktor for by Lassen. Hvilestol model Lassen Chair - todelt textil 'Tokyo' sæde på sort pulverlakerede stel. H. 88 cm , 58 cm bred sædehøjde 46.5 cm. Udstillingsmodel med brugsspor.

Varenr: 5774122

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:33
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 Syveren (6)
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder. Bagside med skridsikret materiale. Bagsidestof sluppet enkelt mindre sted. (6)

Varenr: 5697837

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
14:34
DKK 1.800
Poul Henningsen PH Slangetaburet - gul satin
PH Furniture

 DKK 4.490,00
NYHED LAURITZshop

Sæt på seks hynder til Hans J. Wegners 'Y-stolen'/CH24 - cognac (6)
Sæt på seks hynder af cognacfarvet semianilin læder til Hans. J. Wegners 'Y-stolen'/CH 24. B. 49, D. 39 cm, tykkelse 3 cm. Læder er overfladebehandlet for lettere vedligeholdelse. Stol medfølger ikke. Modelfotos. (6)

Varenr: 6113610

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
14:36
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varenr: 6039585

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
14:48
Hyndesæt til Børge Mogensens spisestol, model BM1 - sort læder (6)
Sæt på seks hynder af sort semi-anilin læder til Børge Mogensen spisestol, model BM1. B. 50, D. 43 cm. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto (6)

Varenr: 6111320

DKK 2.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
14:56
Charles Eames. Sæt på syv skalstole af plast, model DSR (7)
Charles Eames. Sæt på syv skalstole med gennemfarvede skaller af hvidt plast, 'Eiffel' stel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra med stempel herfra, model DSR. H. 79/45 cm. fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (7)

Varenr: 6075402
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:10
DKK 6.000
Arne Jacobsen. Tre stole 'Syveren' model 3107 (3)
Arne Jacobsen (1902-1971). Tre stole 'Syveren', skaller af spændt sortlakeret bøg, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Sædehøjde ca. 44 cm. Alle tre fremstår med metalkapsel. Fremstår med brugsspor, slitage og bløde rygge. (3)

Varenr: 6118993
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
15:11
DKK 450
Fem stole i Louis XVI stil 1900 tallet (5)
Fem stole i Louis XVI stil med stel af bemalet og forgyldt fyrretræ, en stol med armlæn. 1900 tallets første halvdel. H.91 cm, sh.46 cm. Kraftige brugsspor, flere løse samlinger, pletter betræk.

Varenr: 6122784
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
15:11
Nanna Ditzel, fire 'Tinidad' stole, de to til resevedele (4)
Nanna Ditzel, fire 'Trinidad' stole af formspændt fineret bøgetræ, stel af stålrør. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3298. SH. 45 cm. De to uden armlæn med alm. brugsspor, de to andre defekte til reservedelsbrug.

Varenr: 6117417
15:17
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Par stole 'Langue Stack' (2)
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Stole model Langue Stack Dining Chair, skal af 'cargoyle brown' plast, med stel sortlakeret metalrør. H. 79, Sh. 45, B. 50 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte mærker. (2)

Varenr: 5852816

15:21
DKK 1.200
Poul Henningsen PH Slangestol - sort læder
PH Furniture

 DKK 7.990,00
NYHED LAURITZshop

Hyndesæt til Børge Mogensens spisestol, model BM1 - cognac læder (6)
Sæt på seks hynder af cognacfarvet semianilin læder til Børge Mogensen spisestol, model BM1. B. 50, D. 43 cm. Ca. 3 cm i tykkelse. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto (6)

Varenr: 6111314

15:24
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på to stk, sort premium læder (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på to stk. Betrækket er fremstillet af sort premium semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Lynlåse diskret placeret langs siderne. Alle overtræk er testet. Der medfølger vejledning i af- og påmontage af overtræk. Bemærk: Den viste ...

Varenr: 6058633

DKK 2.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
15:32
DKK 1.800
Wendelbo 'Mango Stool' fodskammel, grå
Wendelbo 'Mango Stool' fodskammel, ben af sortlakeret stål, betrukket med Main Line Flax col. 16 Temple. H. ca. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6026464

15:33
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (2)

Varenr: 6040502

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
15:54
Indisk metalbeklædt stol med vædderhoveder
Indisk stol af træ beklædt med mønsterpræget metalfolie, vædderhoveder på ryglænet, empire form 1900 tallets anden halvdel. H.86 x b.60 cm, sh.49 cm. Brugsspor.

Varenr: 6106093
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:08
Menu. Skalstol med læder.
Skalstol med skal overpolstret med sort læder, runde tilspidsede ben af bejdset egetræ. H. 82, Sh. 45, B. 60 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.vejl.udsalgspris 7999,-

Varenr: 6093700

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:12
Arne Jacobsen. To stole 7'eren model 3107 (2)
Arne Jacobsen. To stole 7'eren model 3107, af formspændt finér monteret med classic mokka læder, stel af forkromet stål. H. 75 Sh. 44 B. 47 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, en stol med blød ryg, samt en med begyndende blødhed (2)

Varenr: 6019210
DKK 5.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:16
DKK 4.400
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (2)

Varenr: 6039731

16:18
Poul Henningsen PH Slangestol - grøn satin
PH Furniture

 DKK 6.990,00
NYHED LAURITZshop

Sæt på otte hynder til Hans J. Wegners 'Y-stolen'/CH24 (8)
Sæt på otte hynder af sort Bizon læder til Hans. J. Wegners 'Y-stolen'/CH24. (8)

Varenr: 6113426
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:18
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Varenr: 6073575

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:19
Dansk møbelproducent. Fire klapstole teak 1950-60érne. (4)
Fire klapstole med stel af metal, sæde og ryg i teak finér. H. 81 cm. Sæde b. 41 cm h. 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor i form af skrammer og små finérafslag. Dansk møbelproducent 1950-60érne (4)

Varenr: 6119288
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
16:20
Samling elevstole / skolestole, omkr. 1970/1980'erne (26)
Samling elevstole / skolestole, omkr. 1970/1980'erne. Flere stempler fra MH Stålmøbler. Fineret eg med stel af lakeret stål. Stedvist kraftigere brugspræg, herunder afslag, skrammer og finerskader (26)

Varenr: 6122988
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
16:22
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole, model 3107. Sæt på fire stk (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på fire stk. Betrækket er fremstillet af sort semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Patenteret design med front i ét ubrudt stykke læder. Ryg med to lynlåse, der flugter stolens form og samtidig gør det nemt at montere. Alle ...

Varenr: 6112873

16:25
Par armstole af lakeret stål (2)
Par armstole med stel af sortlakeret stål og sæde med flet af polyratan. H. 76 cm. Sh. 42 cm. Udstillingsmodeller med minimale brugsspor.

Varenr: 6123322
16:34
DKK 450
12345...27»