Vurdering
12345...27»   Varer pr. side   787 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (4)

Varenr: 5768038

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:17
DKK 650
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol, sort bøffellæder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol, CH-24. Sort bøffellæder. ca. 3 cm. i tykkelsen. Produceret i EU. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5560935

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:23
Poul Henningsen PH Slangestol - grøn satin
PH Furniture

 DKK 6.990,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Mika Tolvanen, 'Visu Bar Stool', barstol
Barstol af Mika Tolvanen for Muuto, Stående på grålaseret egetræs ben. Sæde af grålaseret formspændt egetræsfiner. H. 88.5 B. 42,7 D. 42,3 SH. 75 cm. Fremstår med få brugsspor, Udstillingsmodel.

Varenr: 5746555

09:24
Mika Tolvanen for Muuto. ' Visu Chair'
Mika Tolvanen for Muuto. Stol model 'Visu Chair'. Skal overpolstret med møbelstof og ben af lakeret stål. H. 78.5 B. 50 D. 43 SH. 43 cm. Fremstår i original emballage.

Varenr: 5848032

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:32
Mika Tolvanen for Muuto. Fire stole, model Visu chair
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole, model 'Visu Chair', skal af formbøjet finer overpolstret med grå stof, monteret med med ben af forkromet stål. H. 77 B. 48 Sh. ca. 44 cm. Fremstår i original emballage (4)

Varenr: 5847710

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:42
Iskos-Berlin for Muuto. Fem stole model Fiber Chair, swivel. (5)
Iskos-Berlin, for Muuto. Fem stole model Fiber Chair swivel. Sæde af formstøbt polyester betrukket med lysegult stof, hvidlakeret ben på drejefod. H. 74 cm, B. 59 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. (5)

Varenr: 5846777

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:44
Hyndesæt til Mikado stolen. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Johannes Foersom & Peter Hiort Lorentzen's Mikadostol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. (6)

Varenr: 5733525

10:13
LINEA VEAM
LINEA VEAM, karmstolar, 5+1 stolar, Italien, stommar i förkromade stålrör, sitsar, ryggstöd och armlän i svart läder, sitthöjd ca 44 cm

Varenr: 5912845
DKK 4.387 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
10:18
Se mere
Poul Henningsen PH Stolen - lys
PH Furniture

 DKK 6.490,00
NYHED LAURITZshop

Karmstol gustaviansk
KARMSTOL, gustaviansk, omkring sekelskiftet 1800, målad, skuren dekor i form av fjällskärningar och hörnfleuroner, överkragade kannelerade framben, sits klädd med broderad textil, sittshöjd ca 42 cm.

Proveniens: Komminister Sven Gunnar Aronius

Varenr: 5912848
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
10:24
Se mere
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (6)

Varenr: 5495909

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:36
Seks hynder til Arne Jacobsens stole 3101 myren (6)
Seks hynder til Arne Jacobsens stole 3101 (myren). Betrukket med koskind, bagside med antiskrid. Modelfoto, variationer må forventes. (6)

Varenr: 5337497

10:42
DKK 450
Karmstolar 1 par
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal, valnöt, svängd rygg, fast stoppad sits, skuren dekor, ben med svarvad dekor, sitthöjd ca 50 cm

Varenr: 5912858
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 25-01-2021
10:44
Se mere
Hyndesæt til Hans J. Wegners Ch-36. indian red læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Ch-36. Sæt på seks hynder, betrukket med indian red læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Varenr: 5698177

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
10:52
DKK 650
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)

Varenr: 5736933

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
11:16
DKK 950
Kristensen & Kristensen. Otte stole. (8)
Kristensen & Kristensen. Otte stole betrukket med sort imiteret læder, ben i sortlakeret træ. H. 80. B. 51. Sædehøjde: 47 cm. Udstillingsmodeller. Vejl. udsalgspris 11.999 kr.(8)

Varenr: 5877867

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
11:32
Arne Jacobsen kontorsstol modellnr 3217
ARNE JACOBSEN, "Sjuan" modellnr 3217, kontorsstol med armstöd, för Fritz Hansen, Danmark, 2018, förkromat stålunderrede på 5 hjul, helklädd i svart läder, höj- och sänkbar, etikettmärkt, sitthöjd ca 44-56 cm

Varenr: 5912877
DKK 8.773 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
11:34
Se mere
Rasmus Bekkel Fex F Chair
Brdr. Krüger

 DKK 4.795,00
NYHED LAURITZshop

Mika Tolvanen. Et par barstole model 'Visu Bar Stool'. (2)
Mika Tolvanen for Muuto barstol, Stående på lakeret egetræsben. Sæde med skal af egetræs finér, fuldpolstret. H. 88.5 B. 42,7 D. 42,3 SH. 75 cm. Udstillingsmodeller. (2)

Varenr: 5758287

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:53
Iskos-Berlin for Muuto. Seks armstole model 'Fiber Armchair' swivel. (6)
Iskos-Berlin for Muuto. Seks armstole model Fiber armchair swivel. Sæde betrukket med rødt møbelstof på grålakeret stel med fir-pas drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varenr: 5846813

DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
12:02
Otte hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 Syveren(8)
Otte hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af cognac farvet læder. Bagside med skridsikret materiale. (8)

Varenr: 5115610
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
12:13
Børge Mogensen. Skammel, model 2202
Børge Mogensen 1914-1972. Skammel med ben af teak. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2202. Fremstår ny betrukket med sort semi anilin læder, ved anden professionel møbelpolster.

Varenr: 5908867
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:17
DKK 3.200
Thomas Bentzen for Muuto, 'Loft Bar Stool', barstol
Thomas Bentzen, for Muuto Barstole, model Loft Bar Stool. Hvidlakeret stel af metal, sæde og ryg af egetræfiner. H. 108,5 B. 42.5 D. 49 SH. 75 cm. Udstillingsmodel, ridser og mærker.

Varenr: 5778491

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
12:25
Armstol af mahognibejdset træ
Armstol af mahogni sæde betrukket med broderet stof. H. 92cm, B 55 cm sh ca 50 cm . Fremstår med let løshed ved led. Med reparation på et armlæn.

Varenr: 5899456
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2021
12:42
Sæt på fire stole i massiv grønlakeret træ samt natursæde (4)
Sæt på fire stole i massiv grønlakeret træ med patineret look på kanter, natursæde i massiv bejdset træ. H. 110. B. 55. Sh: 45 cm. Udstillingsmodeller stolene vipper (4)

Varenr: 5881884
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
13:12
Kristensen & Kristensen. Fire stole i eg. (4)
Kristensen & Kristensen. Fire stole med formspændt kopstykke i fineret olieret eg, sæder polstret med møbelstof. H. 75. B. 52. Sædehøjde 50 cm. Udstillingsmodeller. Vejl. udsalgspris. 11.199 kr. (4)

Varenr: 5798421

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
13:22
Poul Henningsen PH Træskammel - sort eg/sort læder
PH Furniture

 DKK 19.900,00
NYHED LAURITZshop

Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Brunt læder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort bøffel læder. Ca. 3 cm i tykkelse. produceret i EU.Bemærk, stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5675484

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
13:37
DKK 500
Hans J. Wegner. Par Y-stole af egetræ, model CH24
Hans J. Wegner (1914-2007). Par Y-stole model CH24, med stel af egetræ med sæder monteret med flettet papirgarn. Formgivet i 1950. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med mærke herfra. Alm. brugsspor, nyt flet.

Varenr: 5914286
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
13:48
DKK 5.600
Charles Eames. Otte armstole, model DAW, hvide. (8)
Charles Eames. Sæt på otte armstole med gennemfarvede skaller af helstøbt hvidt polypropylen. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra, model DAW. Dowelleg stel i sortlakeret stål og mørkbejdset ahorn. Fremstår med brugsspor. (8)

Varenr: 5908870
DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
13:57
Hans Olsen. Armstol af teaktræ / egetræ, model 107
Hans Olsen (1919-1992). Armstol, model 107, med stel af egetræ, sæde og rygstykke af formspændt teaktræ, betrukket med stof i ryg og sæde. Fremstillet hos Bramin. H. 82 cm, sædeh. 45 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, efter monterede skruer og def. stof.

Varenr: 5913413
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:14
Iskos-Berlin for Muuto. Seks stole model Fiber Chair, swivel. (6)
Iskos-Berlin, for Muuto. Seks stole model Fiber Chair swivel. Sæde af formstøbt polyester betrukket med blåt møbelstof, Forkromet ben på drejefod. H. 74 cm, B. 59 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varenr: 5846747

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
14:14
DKK 450
Thomas Bentzen for Muuto. Fire spisestuestole, model 'Loft Chair. (4)
Thomas Bentzen for Muuto spisestuestole, model 'Loft Chair'. Sortlakeret stel af metal, sæde og ryg af egetræfiner. H. 78,5 B. 42.5 D. 48 SH. 46 cm. Fremstår i original emballage. (4)

Varenr: 5846705

14:18
DKK 500
12345...27»