Kategori  Vurdering
12345...22» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Model 83. Fremstår i original emballage. (4)
Varenr: 5276847
DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 28-01-2020
09:00:00
Stole af teak, sæder med grøn uld (6)
6 stole med stel af teak, sæde og ryg betrukket med grøn uld, H. 79 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor samt uld med slid og pletter. (6)
Varenr: 5562097
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 28-01-2020
10:06:31
Stolar sengustavianska
STOLAR, 1-par, 1700-tal, sengustavianska, skren dekor, bemålade i gräddvit kulör, sitthöjd ca 46, rygghöjd ca 86 cm
Varenr: 5567596
DKK 1.426 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 28-01-2020
11:15:00
Se mere
Stolar sengustavianska
STOLAR, 6 st snarlika, 17/1800-tal, sengustavianska, betsade, skuren dekor, ryggbrickor med kopplat spjälknippe, stoppade sitsar, sitthöjd ca 45 cm
Varenr: 5567607
DKK 4.278 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2020
11:26:00
Se mere
Stolar
KARTELL, STOLAR, 5 st, "Nihau", Kartell, svarta, Design Vico Magestretti, sits i polypropylene och ben av förkromat stål, sitthöjd ca 46 cm.
Varenr: 5567626
DKK 2.139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2020
12:07:00
Se mere
Yngve Ekström
YNGVE EKSTRÖM, 3 st stolar, "Pinocchio", fanerade i teak, rygghöjd ca 81, sitthöjd 44 cm
Varenr: 5567633
DKK 1.069 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 28-01-2020
12:14:00
Se mere
Forlængersko til seks Arne Jacobsens Syver stole m.fl. (24)
Forlængersko til seks Arne Jacobsen stole bestående af: 24 forlængersko/ dupper/ dupsko. Hæver stolen med ca. 2 cm. uden synlig overgang. Kan anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208, Myren model 3101 samt T-Stol model ...
Varenr: 5514254

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
12:43:00
Stolar sengustavianska
STOLAR, 1 par, sengustaviansk provinsarbeten, fast stoppad sits och rygg, sitthöjd ca 44 cm
Varenr: 5567689
DKK 1.426 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2020
13:32:00
Se mere
Stolar 4 st gustaviansk stil 1800-tal
STOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1800-tal, lös stoppad sits, skuren dekor
Varenr: 5567708
DKK 2.852 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 28-01-2020
14:13:00
Se mere
Burkhard Vogtherr for Fritz Hansen, to stole model 'Independence'(2)
Burkhard Vogtherr for Fritz Hansen, to stole model 'Independence' Lakeret stål stel med to hjul.Fremstår med brugsspor og hul i betræk(2)
Varenr: 5560977
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
14:16:00
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, lav model, lyst læder.
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, lav model, med stel af sortlakeret stål, overtrukket med lyst kernelæder. Designet 1970. Fremstillet hos Cassina med label og loge herfra. H. 100/67 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5420581
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:20:00
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, høj model, lyst læder.
Mario Bellini. Barstol, model Cab 410, med stel af sortlakeret stål, overtrukket med lyst kernelæder. Designet 1970. Fremstillet hos Cassina med label og loge herfra. H. 112/81 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5410949
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:20:00
Charles Eames. Armstol / kontorstol model EA-108
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i poleret aluminium med drejefunktion og vip. Sæde og ryg polstret med gråt læder. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5532238
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
14:20:00
DKK 5.200
Alvar Aalto. Sæt på fire barstole / taburetter af formbøjet, sortlakeret birketræ. (4)
Alvar Aalto. Sæt på fire barstole / høje taburetter af formbøjet, sortlakeret birketræ. Fremstillet hos Artek med label herfra, model 64. H 65 cm. Ø 35 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (4)
Varenr: 5560383
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:47:00
DKK 850
Arne Jacobsen. Et par taburetter, 'DOT' model 3170, præget brunt læder. (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Et par taburetter, model DOT med forkromet stel, sæder betrukket med præget brunt læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 46 cm. Fremstår professionel nybetrukket med præget brunt læder. (2)
Varenr: 5550064
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:49:00
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, cognacfarvet Calvados læder. Ny siddehøjde 46,5 cm. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med cognacfarvet Calvados læder, stel af forkromet stålrør. Ny siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. (6)
Varenr: 5565605
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-01-2020
14:57:00
DKK 14.500
Arne Jacobsen. Et par taburetter, 'DOT' model 3170, cognacfarvet calvados læder (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Et par taburetter, model DOT med forkromet stel, sæder betrukket med cognacfarvet calvados læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 46 cm. Fremstår professionel nybetrukket med cognacfarvet calvados læder. (2)
Varenr: 5565699
14:58:00
DKK 500
Dulton / Yasu Sasamoto. skamler, 'Tanden / wisdomtooth''
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i cremefarvet lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.
Varenr: 5565879

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-01-2020
14:58:08
Charles Eames. Sæt på seks armstol, model EA 107 (6)
Charles Eames. Sæt på seks armstol, model EA-107 fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt firpasfod af matforkromet aluminium, sæde og ryg betrukket med rødt stof, sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med alm. brugsslitage herunder, ridser og mærker. ...
Varenr: 5551929
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
15:22:00
DKK 10.000
6 stolar
STOLAR , 6 st, samtida, svarlackerade, sits klädd i vinröd textil, sitthöjd ca 45 cm
Varenr: 5567758
15:25:00
Se mere
Morten Hansen. Par spisestole med Tintin decoupage (2)
Morten Hansen. Par spisestole med Tintin decoupage. (2)
Varenr: 5568757
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 28-01-2020
15:51:33
Jacob & Josef Kohn karmstol
JACOB & JOSEF KOHN, karmstol, jugend, Wien, betsat samt böjträ, präglad sits med figurmotiv, etikettmärkt, sitthöjd ca 47 cm
Varenr: 5567773
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 28-01-2020
16:01:00
Se mere
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol, sort bøffellæder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol, CH-24. Sort bøffellæder. ca. 3 cm. i tykkelsen. Produceret i EU. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (6)
Varenr: 5560894

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
16:28:00
DKK 1.300
Varenr: 5463412

16:31:15
Hynde til HAY AAC10 stolen i sort læder. (6)
Hynde til HAY AAC10 stolen i sort læder. Seks hynder betrukket med sort læder. Ca. 0,8 cm. i tykkelse. På bagsiden skridsikkert gummi. L: ca 42 cm. B: ca. 35,5 cm. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (6)
Varenr: 5356039

16:43:02
Hyndesæt til Mikado stolen. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Johannes Foersom & Peter Hiort Lorentzen's Mikadostol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. (6)
Varenr: 5141782

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 28-01-2020
16:57:19
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. To hynder, betrukket med sort læder. Tykkelse ca. 3 cm. Stol medfølger ikke. Modelfoto. (2)
Varenr: 5558698

17:03:01
Deszine Talks. Hynde Anilinlæder til Wegners kinastol FH 4283
Deszine Talks. Hynde til Wegners kinastol i sort Anilinlæder til FH 4283. Stol medfølger ikke.
Varenr: 5342907

17:13:53
DKK 1.300
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort bøffel læder. Ca. 3 cm i tykkelse. produceret i EU.Bemærk, stol medfølger ikke. (4)
Varenr: 5558856

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-01-2020
17:30:00
DKK 650
Schiønning & Elgaard. Sæt på fire stole teak (4)
Schiønning & Elgaard. Sæt på fire stole med stel af massivt teak, ryg af formbøjet fineret teaktræ, sæde betrukket med stribet møbelstof. 1960'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (4)
Varenr: 5567378
DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 28-01-2020
18:10:00
DKK 1.200
12345...22»