Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...12»   Varer pr. side   357 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Afghansk Kelim, 100% uld. 172 x 130 cm.
Afghansk Kelim. Håndknyttet af 100% uld. Mål 172 x 130 cm.

Varenr: 6071053

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2022
12:23
Persisk Tabriz Tæppe. 375 x 293 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 375 x 293 cm.

Varenr: 6085873
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
12:24
DKK 8.000
Persisk Nain Løber 58 x 205 cm.
Persisk Nain Løber. Uld på bomuld. 58 x 205 cm. Nyvasket

Varenr: 6009326
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
12:30
DKK 1.300
Moderne Kelim tæppe 162 x 230 cm.
Moderne Kelim tæppe. Uld på bomuld. 162 x 230 cm. Nyvasket. Varen har været på udstilling på Bellevue Teatret, i forbindelse med deres Danish Design Sommerballet.

Varenr: 5971948
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
12:33
Afghansk Kelim, 100% uld. 247 x 173 cm.
Afghansk Kelim. Håndknyttet af 100% uld. Mål 247 x 173 cm.

Varenr: 6146609

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2022
12:33
Persisk Nomade Kelim 350 x 145 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 350 x 145 cm.

Varenr: 6067683
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
13:11
CopH. Tre puder - Rød (3)
CopH. Tre puder med knap af anden farve. Rødt uld. 38 x 38 cm. (3)

Varenr: 5670211
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
13:13
Persisk Nomade Kelim 300 x 170 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 300 x 170 cm.

Varenr: 6112238
13:20
DKK 900
To svenske hvide lammeskind. (2)
To svenske lammeskind, hvide. Tyk og blød kvalitet, Mål ca. x og x cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. bænk medfølger ikke. ...

Varenr: 6135050

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
13:36
Afghansk tæppe 287 x 196 cm.
Afghansk tæppe, uld på bomuld. 287 x 196 cm.

Varenr: 6111693

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
13:49
DKK 4.400
Persisk Nomade Kelim 230 x 155 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 230 x 155 cm.

Varenr: 6112272
14:07
DKK 900
To Islandske indfarvede ingefær/gylden lammeskind (2)
To Islandske lammeskind indfarvede lys ingefær/gylden, med lyse islæt . Tyk blød langhåret kvalitet,str. Ca. 80-84 x 60-59 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Stol medfølger ikke. ...

Varenr: 5956921

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
14:16
4 tæpper, Persien, Indien og Afghanistan (4)
4 blandede tæpper, Persien, Indien og Afghanistan, 20 årh. Uld knyttet på uld og uld knyttet på bomuld. Medaljondesign, gentagelsesmønstre m.v. Stedvise brugs- og alderspræg. 143x89, 203x133, 233x167, 70x52 cm.

Varenr: 6144029
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
14:29
DKK 650
To Svenske lammeskind, brune nuancer (2)
To Svenske lammeskind, brune nuancer med stærke grå islæt, Lækker blød kvalitet.Mål ca. 112 x 80 og 114 x 68 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er ...

Varenr: 6123778

14:46
Design tæppe, Patchwwok-tæppe med koskind
Design tæppe, Patchwwok-tæppe med koskind i felter / tern. Af nyere dato. Brugsspor. 129 x 185 cm.

Varenr: 6145537
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
15:07
Persisk Nomade Kelim 312 x 140 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 312 x 140 cm.

Varenr: 6112219
15:32
DKK 900
Persisk Nomade Kelim 345 x 120 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 345 x 120 cm.

Varenr: 6112134
15:34
DKK 950
3 vægtæpper, pinde til de 2
3 dansk producerede moderne vægtæpper i vævet groft stof B 110 cm, H 190 cm. Produceret slutningen af 1900-tallet. Der medfølger pinde til 2 af tæpperne (3)

Varenr: 6146663
15:46
Figural Persisk Beluch Tæppe 105 x 187 cm.
Figural Persisk Beluch Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor samt falmet. Nyvasket. 105 x 187 cm.

Varenr: 6092460
15:49
Pakistansk figuraltæppe med jagtsceneri, 20 årh
Pakistansk figuraltæppe med jagtsceneri, 20 årh. Motiver med fugle, hjorte, løver og jægere til hest, m.v. Uld knyttet på bomuld. Stedvis brugspatina. Fremstår nyligt renset. 180 x 126 cm.

Varenr: 6145536
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
15:50
DKK 700
Persisk Heriz tæppe. 370 x 283 cm.
Persisk Heriz tæppe. Uld på bomuld. 370 x 283 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6091126
DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
16:01
DKK 3.600
Persisk Mashad Tæppe 335 x 240 cm.
Persisk Mashad Tæppe. Uld på bomuld. 335 x 240 cm. Nyvasket

Varenr: 6111892
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
16:03
DKK 5.400
Moderne kelim 300 x 200 cm.
Moderne kelim. Uld på bomuld. 300 x 200 cm.

Varenr: 6112053

16:04
Persisk Nomade Kelim 290 x 150 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 290 x 150 cm.

Varenr: 6067658
16:12
Persisk Tabriz Tæppe. 330 x 230 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. 330 x 230 cm. Nyvasket.

Varenr: 6012552
DKK 7.400 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
16:33
DKK 3.800
Persisk Beluch Tæppe 100 x 170 cm.
Persisk Beluch Tæppe. Uld på bomuld. 100 x 170 cm. Nyvasket

Varenr: 6117373
16:44
DKK 1.200
Persisk Liliyan Tæppe 405 x 300 cm.
Persisk Liliyan Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med slitage. 405 x 300 cm.

Varenr: 6086624
16:48
DKK 5.800
Persisk Nain Tæppe 195 x 300 cm.
Persisk Nain Tæppe. Uld på bomuld. 195 x 300 cm.

Varenr: 6117382
16:54
DKK 5.800
Afghansk tæppe 290 x 207 cm.
Afghansk tæppe, uld på bomuld. 290 x 207 cm.

Varenr: 6111695

17:04
DKK 4.400
Persisk Tabriz Tæppe 165 x 250 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. 165 x 250 cm.

Varenr: 6117369
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
17:39
DKK 3.800
12345...12»