Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Persisk Qum tæppe. 134 x 205 cm.
Persisk Qum tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med farveafsmitning på frynser. 134 x 205 cm.
Varenr: 5215406
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2019
14:18:00
DKK 950
Persisk Qum Tæppe 204 x 133 cm.
Persisk Qum Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med smuds samt brugsspor. 204 x 133 cm.
Varenr: 5407063
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2019
19:37:00
Paul Smith for The Rug Company. Swirl tæppe
Paul Smith for The Rug Company. Swirl tæppe udført i uld. 276 x 186 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte pletter.
Varenr: 5388069
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2019
20:15:00
DKK 3.400
15284 Nordvest Persisk Kelim. 313 x 142 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 313 x 142 cm.
Varenr: 5272239
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2019
11:48:00
Nordvest Persisk Kelim. 410 x 150 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. 410 x 150 cm.
Varenr: 5273463
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2019
11:52:00
CopH. Fire puder - Grå (4)
CopH. Fire puder med knap af anden farve. Gråt uld. 38 x 38 cm. (4)
Varenr: 5412366
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2019
19:26:00
CopH. Tre puder - Orange/rød (3)
CopH. Tre puder med knap af anden farve. Orange/rød uld. 38 x 38 cm. (3)
Varenr: 5412368
19:31:00
Nordvest Persisk Kelim. 310 x 155 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 310 x 155 cm.
Varenr: 5272658
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2019
10:23:02
Persisk Hamadan Tæppe. 344 x 158 cm.
Persisk Hamadan Tæppe. Uld på bomuld. 344 x 158 cm. Fremstår med slitage på kanter.
Varenr: 5235380
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2019
10:45:46
Nordvest Persisk Kelim. 275 x 160 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 275 x 160 cm.
Varenr: 5272253
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2019
12:08:00
Persisk Heriz Tæppe 280 x 200 cm.
Persisk Heriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med smuds og brugsspor samt lugtgener. 280 x 200 cm.
Varenr: 5415410
13:58:00
Persisk Qum tæppe. 220 x 133 cm.
Persisk Qum tæppe. uld på bomuld. Fremstår med mølskade. 220 x 133 cm.
Varenr: 5311648
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2019
09:59:28
Kaukasisk Kazak tæppe, 202 x 115 cm.
Kaukasisk Kazak tæppe, uld på uld. Fremstår med brugsspor / slitage. 202 x 115 cm.
Varenr: 5171317
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2019
11:52:00
Nordvest Persisk Kelim. 355 x 112 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 355 x 112 cm.
Varenr: 5272146
DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2019
15:14:51
DKK 1.700
Nordvest Persisk Kelim. 382 x 85 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 382 x 85 cm.
Varenr: 5272212
15:17:22
Nordvest Persisk Kelim. 324 x 128 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 324 x 128 cm.
Varenr: 5272178
15:17:55
Nordvest Persisk Kelim. 260 x 145 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 260 x 145 cm.
Varenr: 5272223
DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2019
15:20:31
To anatolske Sumak kelim tæpper (2)
Anatolsk Kelim tæppe sammensyet af fire banner. Vævet og broderet med uld på uld. 284 x 131 cm. Brud på syninger samt brugsspor. Anatolsk Kelim tæppe. Vævet og broderet med uld på uld. Fremstår med brugsspor. 125 x 120 cm. (2)
Varenr: 5374151
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2019
13:09:00
Nordvest Persisk Kelim. 355 x 120 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 355 x 120 cm.
Varenr: 5272191
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2019
14:10:00
Nordvest Persisk Kelim. 312 x 170 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 312 x 170 cm.
Varenr: 5272668
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2019
14:14:00
CopH. Tre puder - Rød (3)
CopH. Tre puder med knap af anden farve. Rødt uld. 38 x 38 cm. (3)
Varenr: 5412372
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2019
18:13:00
CopH. Fire puder - Grønne (4)
CopH. Fire puder med knap af anden farve. Grøn uld. 38 x 38 cm. (4)
Varenr: 5412365
19:13:00
Persisk Keshan Tæppe 205 x 145 cm.
Persisk Keshan Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med smuds samt brugsspor. 205 x 145 cm.
Varenr: 5407669
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2019
19:26:00