Vurdering
   Varer pr. side   19 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Frede Fabek . Akvarel . Julemotiv med julemand
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med julemand. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 12x17 (23x32cm.)

Varenr: 6114987
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
15:22
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med skøjtende piger
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med skøjtende piger. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6114985
DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
16:05
DKK 700
Frede Fabek . Akvarel . Jule/vinter motiv
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Jule/vinter motiv . Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 30x21 (38x27cm.)

Varenr: 6115005
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
16:48
DKK 500
Frede Fabek. Akvarel . Julemotiv med julemand på cykel
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med julemand på cykel. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6115002
17:31
DKK 700
Frede Fabek . Akvarel/tusch . Julemanden som lastbil
Frede Fabek f. 1927. Akvarel/tusch . Julemanden som lastbil. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 21x30 (37x28 cm.)

Varenr: 6115015
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
18:14
DKK 500
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . ' Jul i fiskelejet'
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . ' Jul i fiskelejet' Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 30x21 (36x26cm.)

Varenr: 6115017
18:57
Frede Fabek . Akvarel/tusch . Julemanden ønsker glædelig jul
Frede Fabek f. 1927. Akvarel/tusch . Julemanden ønsker glædelig jul. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 21x30 (27x37 cm.)

Varenr: 6115010
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-12-2021
14:28
Frede Fabek. Akvarel Motiv med dreng og pige med kælk
Frede Fabek f. 1927. Akvarel Motiv med dreng og pige med kælk. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6115003
DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-12-2021
17:08
DKK 700
N. P. Bolt. Danserinde, pastel på papir,
N. P. Bolt. Danserinde, pastel på papir, sign. N. P. Bolt samt dateret Lysmål 53x43 cm. ( 678x57)

Varenr: 6122415
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-12-2021
18:14
Harald Sonesson . Original illustration fra 'Rasmus Klump og lille Spøjs'
Harald Sonesson f. 1942. Original illustration fra “Rasmus Klump og Lille Spøjs", 1997. Bly, tusch og vandfarve på papir. Sign. Harald Sonesson. Lysmål 24×23 (37 x35 cm.) Dette værk er en del af temaauktioner over Originalillustrationer af Harald Sonesson til Rasmus Klump tegneserier. Harald ...

Varenr: 6114995
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-12-2021
16:34
DKK 2.800
Sten Bille cd. Marine
Sten Bille, 1890-1953. Marinemotiv. Sign. St. Bille. Olie på lærred. 65 x 96 (75 x 106) cm.

Varenr: 6124719
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-12-2021
18:05
Frede Fabek f. 1927. Akvarel Solsort på Stakit
Frede Fabek f. 1927. Akvarel Solsort på StakitDenne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabek med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 25 cm x 18 cm (30 cm x 22,5 cm.)

Varenr: 6115040
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-12-2021
19:33
DKK 500
Fire skitser til til russiske ikoner, 1800-tallet (4)
Fire skitsearbejder til russiske ikoner, 1800-tallet . To forestillende Kristus og to forestillende Sankt Nikolaus, bly på papir. 25-33 x 20-27 (47-51 x 42-51). Fremstår med aldersrelaterede spor, herunder stedvis misfarvning og skader på papiret. (4)

Varenr: 6125835
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
20:04
DKK 5.000
Frede Fabek. Akvarel . Julemotiv med nissedreng i vindue
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med nissedreng i vindue. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6115004
DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-12-2021
18:54
DKK 700
Peter Brandes. Ansigt (cd)
Peter Brandes (f. 1944). Komposition med ansigt. Blæktegning. Sign. og dat. 12. Med dedikation. 24,5 x 17,5 cm (39 x 30,5 cm).

Varenr: 6126285
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
19:55
Frede Fabek . Akvarel. Jul i Danmark.
Frede Fabek f. 1927. Akvarel. Jul i Danmark. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 30x21 (38x27 cm.)

Varenr: 6115009
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-12-2021
15:31
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Jul og nytårsmotiv år 2000
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Jul og nytårsmotiv år 2000 Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 21x30 (27x36cm.)

Varenr: 6115020
17:01
Frede Fabek. Akvarel . Julemotiv med engle på snor
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med engle på snor. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6114998
DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-12-2021
17:31
DKK 650
Axel Mathiesen Original til Forsideillustration 'Jul i Danmark', pastel, sign
Axel Mathiesen (1892-1973). Original til Forsideillustration 'Jul i Danmark', pastel, sign. Axel Mathiesen 1945, 48 x 45 cm. U.R. c.d.

Varenr: 6126750
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2021
18:57