Vurdering
12345...7»   Varer pr. side   194 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Marni kappa i svart mocka fodrad med fårskinn
MARNI, kappa i svart mocka fodrad med fårskinn, två fickor fram och knäppning med tryckknappar i gulmetall, IT storlek 40, tillhörande galge och klädöverdrag

Varenr: 5912887
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
12:06
Se mere
Chanel brosch
CHANEL, brosch, i form av kvist med bär, burgundyfärgad, brickmärkt "CHANEL MADE IN FRANCE", formbara blad och bär, textil och gjutmassa samt ståltråd, längd 12, höjd 10 cm, kartong medföljer.

Varenr: 5912898
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
12:28
Se mere
Hermés "Tyger Tyger"
HERMÈS, "Tyger Tyger", scarf, Alice Shirely, 2015, kashmir och siden, etikettmärkt samt märkt Hermés Paris, 135x140 cm, originalkartong medföljer.

"Tyger Tyger" är designad som en hyllning till William Blakes dikt The Tyger, skriven 1794.

Varenr: 5912926
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
13:36
Se mere
Christian Dior korthållare
CHRISTIAN DIOR, korthållare, kalvskinn med präglad dekor av vilda djur, stängs med sleif med monogrampräglad tryckknapp, berlock med Dior-bokstäver i gulmetall, fem kortfack, märkt invändigt Christian Dior, PARIS, MADE IN ITALY, längd 11 cm, höjd 7 cm, kvittokopia, dustbag och kartong med band medföljer.

Varenr: 5912936
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
14:08
Se mere
Klänningsliv 1800-tal
KLÄNNINGSLIV, 2 st, 1880- och 1890-tal, sammet, chiffong och spets, det blå livet: midjemått 67, bystmått 89, axelbredd (söm till söm) 33 cm, det röda livet: midjemått 63, bystmått 97, axelbredd 34 cm

Varenr: 5912941
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
14:18
Se mere
Damkläder 1800-tal
KLÄNNINGSLIV, 1890-tal, gasväv, foder i vitt linne, dekorerad med tyllspets fodrad med taft, midjemått 63, bystmått 78, axelbredd (söm till söm) 29 cm

DRÄKT, 3 delar, omkring år 1900, rutigt linne, dräktens jacka: midjemått 96, bystmått 107, axelbredd (söm till söm) 34 cm, kjolens midjemått 79-86, längd fram 88, skärpets längd 64 cm

Varenr: 5912960
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
15:06
Se mere
Päls
PÄLS, sagamink, med huva, svängd modell, mörkbrun, storlek 42

Varenr: 5912965
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
15:16
Se mere
Damkläder tidigt 1900-tal
DAMKLÄDER, omkring år 1900-1920-tal, ca 9 delar, bestående av 5 chemisetter, 1 par mamelucker, 1 nattpåse med diverse mössor, kragar och manschetter, 1 underklänning i cerise siden dekorerad med metallspets, 1 huva i lila sammet, dekorerad med tyllbroderi i svart och grönt

Varenr: 5912967
15:20
Se mere
Mulberry. Skuldertaske, model Tillie i denim
Mulberry. Skuldertaske, model Tillie udført af lyseblå forvasket Denim. Front med magnetlukke. Hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum samt to sidelommer, hvoraf ene med lynlås. Aftagelig skulderrem medfølger. Mål ca. H. 25 cm, L. 30 cm, B. 14 cm.

Varenr: 5881711
DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:34
Gucci Tote bag i sort skind
Gucci. Stor Tote Bag/skuldertaske med lynlås i sort skind med hanke og tilhørende regulerbar skulderrem. Indvendigt et et stort rum, siderum med lynlås og to sidelommer. H. 37 cm, 32 cm B. 12 cm. Med lidt brugsspor på sider.

Varenr: 5876507
DKK 4.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:44
DKK 500
Chanel brosch
CHANEL, brosch, vitmetall, rund form med kupoldekor, märkt CHANEL MADE IN FRANCE, diameter 5 cm, liten textilpåse medföljer.

Varenr: 5912980
15:46
Se mere
Gucci skuldertaske i læder
Gucci skuldertaske i sandfarvet læder med to hanke. Med mørkfarvet hardware og med lynlås. Indvendig foer af canvas med stort rum, siderum med lynlås samt to sidelommer. Der medfølger aftagelig regulerbar skulderrem. H. 26 cm B. 33 cm D. 15 cm. Med lette brugsspor ved bund og hanke

Varenr: 5879197
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:54
DKK 3.200
Moncler dunväst
MONCLER, dunväst med två fickor fram, Monclersize 1, motsvarar ca small

Varenr: 5912983
16:02
Se mere
Brd. Alex Petersen, pelsfrakke af mink str. Large, 30
Brd. Alex Petersen, pelsfrakke af mink, model med sjalskrave samt aftagelig hætte. skjult hægtelukning, pynteknap ved krave og indstikslommer samt opslag på ærmer. L. 82 cm. Brystmål ca. 118 cm. Indvendigt ærmemål ca. 46 cm. Fremstår med lette brugsspor. Denne vare er en del af auktioner over ...

Varenr: 5910557
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
16:31
DKK 3.200
Maison Michel "Virginie" hatt
ST MICHEL, "Virginie", hatt, blå filt med ripsband och metallmärke med dubbel-m, storlek M, etikettmärkt MAISON MICHELE, PARIS.

Varenr: 5912999
16:34
Se mere
Pelsfrakke af mink ca. str. 38, nr. 28
Pelsfrakke opsyet af brune mink, ca. str. 38. Model medsjalskrave, skjult hægtelukning og indstikslommer. L. 116 cm. Brystmål 104 cm. Indvendigt ærmemål ca. 42 cm. Fremstår med bruggspor. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den ...

Varenr: 5910545
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
16:43
Kort pelsjakke af Bisam, ca. str. 42-44. nr. 29
Kort pelsjakke af Bisam, model med sjalskrave, indstikslommer og skjult hægtelukning. Længde ca. 74 cm. Brystmål ca. 116 cm. Indvendigt ærmemål ca. 41 cm. Fremstår med brugsspor på ærmekanter. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende ...

Varenr: 5910551
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
16:47
Emporio Armani. Crossover taske, ubrugt
Emporio Armani. Crossover taske, med regulerbar skulderrem, i lilla skind med forgyldt hardware. Mål ca. 16 x 22 x 8 cm. Indvendigt et stort rum samt siderum med lynlås. Fremstår ubrugt og med dustbag.

Varenr: 5906008
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:52
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 60, monogram.
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 60. Udført i monogram kanvas med besætning af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1991. H. ca. 30cm, L. ca. 60cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt kraftig patinering.

Varenr: 5554100
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
17:00
DKK 3.200
Stor Gucci pung i lys skind
Stor Gucci pung i lys skind med lynlås. Front med logo. Indvendigt med rum til 12 kort, mønter og sedler. Mål 10 x 19 cm. Lette brugsspor. Org. æske medfølger.

Varenr: 5764946
17:37
Burberry . Skuldertaske model Beaton.
Burberry quiltet, skuldertaske i sort lak, model Beaton, Front med krom hardware, interiør med to store rum hvorimellem lynlåslomme med flere små siderum. Sort silkefoer . H. 28 B. 37 D. 17 cm. Dust Bag medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 5836522
DKK 5.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:01
Louis Vuitton. Vintage rejsekuffert Start 1900
Louis Vuitton. Vintage rejsekuffert Louis Vuitton. Vintage rejsekuffert "steamer trunk". Udvendig beklædt med logo præget stof, læder monteringer og mørkpatinerede beslag. Interiør med silkebånd. Interiør overvejende intakt og patineret, serienr. 116 224. Stemplet 1. Rue Scribe, Paris, Louis ...

Varenr: 5898073
DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2021
18:20
DKK 4.400
Louis Vuitton. Evasion monogram canvas cabin travel bag
Louis Vuitton. Evasion monogram canvas cabin travel bag. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning samt åbent siderum. Udvendigt skorum med dobbelt lynlåslukning. Besætninger af kernelæder.H. 37 cm L. 38 cm B. 22 cm. Fremstår med brugsrelateret slitage

Varenr: 5639035
DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
18:33
Mulberry Company. Sort skuldertaske
Mulberry brun skuldertaske med lynlås, indvendigt et stort rum. H. 16 cm x 24 x 12 cm.Brugsspor på skulderrem. Dustbag medfølger

Varenr: 5871321
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:34
Emporio Armani. Herretaske/Crossbody, ubrugt
Emporio Armani. Herretaske/Crossbody/computertaske i gråmeleret lakeret kalveskind med to hanke. Indvendigt et stort rum som siderum. Med regulerbar skulderrem. Mål h. 36 x 26 x10 cm. Ubrugt. Dustbag medfølger.

Varenr: 5871227
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:51
Burberry taske, klassisk ternet lærred/ brun læder med remdetaljer
Burberry taske af delvist ternet lærred samt brun kernelæder med deltaljer af mørk forkromet hardware, Mål ca. B. 36 cm, H. 30 cm. D. 20 cm. Indvendigt et stort rum, siderum med lynlås samt små sidelommer. Aftagelig skulderrem medfølger. Fremstår nusset på lærred/interiør samt patineret læder.

Varenr: 5858100
DKK 4.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:57
Burberry Crossbody taske i dark pink læder
Burberry Crossbody taske af dark pink læder med forgyldt hardware, sider med klassisk Nova Check. Indvendigt tre rum (midterste med lynlås). Siderum med lynlås samt to små sidelommer. Aftagelig justerbar skulderrem. Uden brugsspor. H. 24 cm. B. 36 cm. D. 10 cm. Dustbag medfølger. Obs. Bemærk ...

Varenr: 5906231
DKK 6.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
19:01
Weekend bag Mulberry
MULBERRY, Weekend bag, scotchgrain med detaljer i brunfärgat kärnläder, mässingsbricka nr 536313, längd ca 70 cm

Varenr: 5913063
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
19:06
Se mere
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, "Proues", Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 88x86 cm

Varenr: 5913070
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
19:13
Se mere
Louis Vuitton skuldertaske i mini monogram kanvas
Louis Vuitton skuldertaske i mini monogram kanvas med lys læderbesætning og forgyldt hardware. Med lynlås lukke. Indvendigt et stort rum og to sidelommer . H. 28 cm, B. 39 cm, D. 11 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder lugt af røg.

Varenr: 5907239
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2021
19:14
12345...7»