Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Folkdräkt 6 dlr Norge
FOLKDRÄKT, 6 dlr, Norge, bestående av: blus, kjol, väst, livstycke, bälte, förkläde
Varenr: 5003360
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
13:03:00
Se mere
Scarf Hermès
HERMÈS, scarf, Paris, foulardsiden, märkt Hermes Paris, ca 87x87 cm
Varenr: 5003371
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
13:36:00
Se mere
Burberry, herre cottoncoat, str. M/L
Burberry, herre cottoncoat af bomuldsblanding, front med enkeltradet knaplukning. Indvendigt med klassisk ternet for. L. 113 cm, bryst. 120 cm, ærme. 62 cm. Ca. str. M/L
Varenr: 5004126
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:59:21
DKK 450
Apples. Weekendtaske i sort læder samt taske i brunt skind. (2)
Apples. Weekendtaske i kraftig sort læder. Kraftige bærehåndtag. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. H. 28. L. 60 cm. Dertil taske i rødbrunt skind. Beslag i messing. Magnetlukning. Indvendig med et stort rum med lynlås, samt flere mindre rum forrest. H. 32 cm. B. 40 cm. Dustbag...
Varenr: 4942731

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
15:47:00
Frank Usher. Selskabskjole, str. 38
Frank Usher. Lang selskabskjole af sort blonderet bri-nylon, med dyb ryg, bådudskæring, ryg med skjult lynlås. Str. 38. Bryst 85 cm. Længde 130 cm.
Varenr: 4990921
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
16:36:41
Birger Christensen. Minkfrakke str. 38
Birger Christensen. Minkfrakke. Ærmer med ombuk, stiklommer samt bælte. Ærmelængde 54, L 105, Brystvidde 90 cm. Str. 38
Varenr: 5004291
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:30:00
Marineknapper af guld (3 æsker). Forgyldte marineknapper. Omkring 1900. 3 æsker
Marineknapper af guld (3 æsker à 144 knapper). Forgyldte og forsølvede marineknapper. Omkring 1900. 3 æsker. 3 gros. (6 x 24) = 432 stk. I original æske. Fremstår med aldersbrugsspor. 3 æsker
Varenr: 4998679
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
19:38:00
DKK 558
Suzuki Motorcykel jakke str. 4 XL sort læder samt Rear Bag
Suzuki Motorcykel jakke str. 4 XL (lille i str, svarende til XL) sort læder samt Rear Bag. Jakke brugt få gange, Rear bak aldrig brugt. Samlet fremstår sættet med meget få brugsspor.
Varenr: 4982950
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
19:43:00
Dsquared2, Jackett / Blazer, Größe 46
Dsquared2 Jackett in weiß mit orangen Nähten und Schmuckelementen in Krabbenform in gold/orange, vorne mit zwei Taschen pro Seite und einer goldenen Klemme zum Verschließen, Größe 46, Material 97% Baumwolle 3% Elastan, Schulterbreite 40cm, Armlänge 50cm, Rückenlänge 50cm, minimale Tragespuren.
Varenr: 4994061
DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:00:00
DKK 633
Damenkostüm, Blazer Größe L, Rock Größe 36 (2)
Damenkostüm, bestehend aus einem Blazer und einem Rock in schwarz, der Faltenrock der Marke 'Sfizio' mit seitlichem Reißverschluss und Schnallendetails hat die Größe 36, Material 62% Polyester, 33% Baumwolle, 5% Elastan, Maße ca. Umfang 37cm Länge 40cm, der Blazer der Marke 'Imperial' hat die ...
Varenr: 4994065
20:00:00
DKK 298
Dolce & Gabbana 'Special Piece' sæt, str 36 (IT 40) (2)
Dolce & Gabbana "Special Piece" sæt i str. IT (Italiensk) str. 40, svarende til str. ca 36, bestående af jakke udført i sort silke/uld kvalitet med ærmer af kanin med lynlås. Jakken er med gennemgående lynlås, prydet med patineret pynte knapper og palietter i sølv samt sort. L. 56 cm, brystmål ...
Varenr: 4964620
DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
20:04:00
Pelzmantel mit Wildlederapplikationen, Waschbär, Vintage
Vintage Waschbär Pelzmantel mit Wildlederapplikationen, Pelzhaus Jordan Köln, wohl ca. Größe 38, minimale Tragespuren.
Varenr: 4705696
DKK 1.191 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:12:00
DKK 298
Oscar de la Renta. Skuldertaske / net
Oscar de la Renta. Skuldertaske / net. Kunststofnet og silketekstil, gyldent logoskilt. H. 33, B. 30, D. 14 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4981181
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 22-05-2018
20:30:00
Stiefel / Overknee-Stiefel aus Samt, Philipa, Größe 39
Pinke Overkneestiefel aus Samt der Marke Philipa, Größe 39, Absatzhöhe 10cm, Schafthöhe ca. 54cm, ungetragen.
Varenr: 4984397
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:44:00
DKK 298
Brunello Cucinelli kappa i brunmelerad cashmere
BRUNELLO CUCINELLI, kappa i brunmelerad cashmere med fickor i sidorna och dold knäppning med tryckknappar, IT storlek 42
Varenr: 5003530
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
20:52:00
Se mere
Burberry trenchcoat i kittfärgad bomull
BURBERRY, trenchcoat i kittfärgad bomull med spännen i ljusbrunt skinn, storlek herr 54
Varenr: 5004403
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
10:16:00
Se mere
Chanel axelbandsväska Classic Flap Maxi i nude
CHANEL, axelbandsväska Classic Flap Maxi i nudefärgat quiltat lammskinn med monogramprytt lås och länkar i blank gulmetall med tvinnat skinnband, 23 x 34 x 10 cm, dubbla axelband 31 cm, tillhörande dustbag och kartong i original
Varenr: 5004404
DKK 13.899 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
10:20:00
Se mere
Gine
Gine med stel af bøgetræ, til barn. Brugsspor. H. 131 cm.
Varenr: 4979391
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-05-2018
12:28:01
Louis-Vuitton kuffert
Louis Vuitton kuffert 'Alzer', med monogram, kanvas/træ/læder/metalbeslag, ca. fra 1920 eller tidligere. Messingkapper på hjørnerne og prægede læderindfatninger. Lædergreb i cognacbrun farve, inde i kufferten er der et nummeret label: 778028. Lås med firmaprægning samt 065543. Bund med 2 ...
Varenr: 5003641
DKK 9.676 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-05-2018
13:00:00
DKK 8.188
Mads Bruun Collection. Business taske, model Travelmate 2+2
Mads Bruun Collection. Taske af sort skind med YKK lynlås, skulderrem og bøjle, front med lomme, interiør med rum og plads til to jakkesæt, dustbag medfølger. H. 45-110 B. 50 cm.
Varenr: 5004979
DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 23-05-2018
14:06:14
DKK 450
Gloverall & Dickies. To herrejakker, str. M. (2)
Gloverall & Dickies. To herrejakker, str. M. Gloverall, armygrøn kanvas, hægtelukning med natursnor og træ. Dickies, bordeaux polyamid, front med trykknaplukning, to lommer og snøre. Fremstår med ubrugt. (2)
Varenr: 4983989
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2018
14:56:00
Haider Ackermann kavaj i blå bomullssammet
HAIDER ACKERMANN, kavaj i blå bomullssammet, storlek herr XL
Varenr: 5004481
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
16:04:00
Se mere
Christian Dior snörskor
CHRISTIAN DIOR, snörskor, svart läder, yttersulans längd 32 cm
Varenr: 5004491
16:44:00
Se mere
Saga minkpels, Lemonidis Copenhagen
Saga pels af naturlig sort mink, fra Lemonidis Copenhagen, front med hægtelukning, pynteknap ved krave med mink samt to indstikslommer, mrk. Saga Mink, Supreme Quality. Bryst. 112 cm, L. 89 cm, Ærme indvendig mål 41cm. Ca. str. 36-38.
Varenr: 4963977
DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2018
18:09:00
Nerzjacke
Nerzjacke mit 3/4-Arm, Farbe : Beige, Innenfutter : aprikotfarbene Seidentaft 3 Klipphaken, 2 Schlitztaschen Armlänge innen ca. 33 cm Armlänge außen ca. 51 cm Brustumfang ca. 115 cm Rückenlänge ca. 62 cm Schulterbreite 47 cm Tragespuren
Varenr: 4990585
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-05-2018
18:45:00
DKK 335
Gucci cremefarvet skuldertaske
Gucci cremefarvet skuldertaske med gyldent hardware. Flettet kant og hank med frynser. Indvendigt et stort rum og siderum med lynlås, stribet foer. Mål ca. H.30 x B.35 cm. Mærker på front ellers lette brugsspor. Dustbag medfølger. (2)
Varenr: 4978525
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2018
19:16:00
Martin Margiela
MARTIN MARGIELA, axelbandsväska, mönsterpräglat läder, justerbar axelrem, bredd 29 cm
Varenr: 5004534
19:24:00
Se mere
Pierre Cardin. rejsesæt, læder. (4)
Pierre Cardin tasker bestående af: kuffert H. 44 B. 64 cm. weekend taske H. 30 B. 50 cm. Lille rejse taske H. 32 B. 28 cm. taske med hank H. 23 B. 28 cm. Fremstår med brugsspor. (4)
Varenr: 5001119
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2018
19:26:00
Tony Perotti. Taske samt pung (2)
Tony Perotti taske samt pung i sort læder. Dobbelte bærehanke, interiør med rum og inddelinger. Kraftig lynlås med løs bærerem. Indvendig Perroti hologram. Grøn støvpose. Mål: H. 26 (10) B. 37 (19) D. 9 (2) cm. Fremstår ubrugt.
Varenr: 4999542
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2018
19:28:00
DKK 500
Tory Burch. Clutch
Tory Burch. Taske af logopræget orange læder, magnetlukning, interiør med to rum, dustbag medfølger. 15,5 x 28 cm.
Varenr: 5002210
19:35:00
 1 2 3 4 5 6  >>