Vurdering
1234»   Varer pr. side   112 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Folkdräkt
FOLKDRÄKT, 5 delar, 1800-talets slut samt 1900-talets början, Österåker/Vingåker, bestående av livstycke/överdel, broderad gul satin, förkläde grön satin, kantat med svart satin samt broderad, bindmössa med tillhörande stycke, bälte

Varenr: 5731631
DKK 1.079 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 04-08-2020
13:06
Se mere
Louis Vuitton. rejsetaske, model Keepall 50
Louis Vuitton. rejsetaske, model Keepall 50. Udført af Cipango Gold farvet Epi læder. Hardware af forgyldt metal. Udvendigt med sidelomme. Indvendigt med et stort rum. Hængelås medfølger, nøgle mangler. Fremstillet i Frankrig 1982. H. ca. 29 cm, B. ca. 50 cm, D. ca. 23 cm. Fremstår med ...

Varenr: 5536490
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
14:55
Handväska Chloé
CHLOÉ, handväska, brunt läder i blockteknik, detaljer i metall, utvändig tag märkt Chloé samt invändig dragkdjekläpp, ca 18x42x20 cm

Varenr: 5731675
DKK 1.438 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 04-08-2020
15:36
Se mere
Ældre Minkkraver (5)
Fire ældre minkkraver, to stk. med hoved samt anden nyere krave af pels. L. fra 63 til 123 cm. Aldersrelateret stand.

Varenr: 5704330
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2020
15:38
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, siden, ca 88x84 cm

Varenr: 5731684
16:12
Se mere
Louis Vuitton. Weekend- /rejsetaske, Monogram canvas Alizé 24 Heures
Louis Vuitton. Weekend- /rejsetaske, Monogram canvas Alizé 24 Heures. Besætninger af kernelæder. Indvendig to store rum med dobbelt lynlåslukning samt åbne siderum. For af lyst canvas. Udvendigt åben frontlomme. Fremstillet i Frankrig 1996. H. 35, L. 46, D. 18 cm. Fremstår med mindre pletter og ...

Varenr: 5698947
19:02
DKK 1.300
Louis Vuitton. Kuffert. Model Sirius 45
Louis Vuitton. Blød rejsetaske/kuffert, model Sirius 45 udført monogram kanvas. Indvendig et stort rum med lomme i låg og bund med elastikker til fastgørelse. H. ca. 31 cm, L. 45 cm. D. ca. 14 cm. Produceret i Frankrig 1990. Fremstår med patina/brugsspor.

Varenr: 5698955
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:06
Louis Vuitton, Sort håndtaske. Model, keepall 60.
Louis Vuitton, Sort håndtaske. Model, keepall 60. Udført i sort epilæder, med besætninger af læder samt hardware af forgyldt metal. Tasken er med dobbelt lynlåslukning og indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1994. Nametag samt hængelås medfølger. Nøgle medfølger ikke. H. ca. 34 cm,...

Varenr: 5663343
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:07
DKK 1.200
Louis Vuitton. Taske model 'Petit Bucket' samt clutch (2)
Louis Vuitton. Taske model 'Petit Bucket' af monogram canvas med kernelæder besætning. Regulérbare hanke, indvendig lyst for med to sidelommer heraf en lomme med lynlås. Indvendig kæde til fastgørelse af pung/clutch. Datokode FL0032. H. 26 cm B. 23 cm. Pose, dustbag og kvittering medfølger. ...

Varenr: 5731068
DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2020
19:16
DKK 3.800
Louis Vuitton håndtaske, model Alma. Multicolor Monogram, sort
Louis Vuitton, håndtaske model Alma. Udført af klassisk monogram kanvas i sort med besætning af kernelæder samt nitter af forgyldt metal. Indvendigt med et rum samt 2 sidelomme. Udført i Frankrig 2003. H. ca. 25 cm, B. ca. 34 cm. D. ca. 16 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varenr: 5684953
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:29
Tommy Hilfiger / Ferrari, Down Jacket - Michael Schumacher, Nylon, Polyester
Tommy Hilfiger / Ferrari, Down Jacket - Michael Schumacher, Nylon, Polyester. Red down jacket, zip and buttons at front, as well as two large pockets, sponsor patches, size M, L 82cm, sleeve length 63cm, shoulder width 48cm, wear commensurate with age, minimal material scuffing of outer fabric.

Varenr: 5727793
DKK 17.135 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2020
19:41
DKK 1.043
Mulberry weekendbag
MULBERRY, weekendbag, brunt läder, präglat mönster, ca 16x50x24 cm

Varenr: 5731759
19:50
Se mere
Louis Vuitton. Glace Monogram Fonzie Messenger Bag
Louis Vuitton. Glace Monogram Fonzie Messenger Bag af præget kalvelæder med justerbar skulderstrop. Magnetluk. Indvendigt et stort rum samt fire stiklommer. Fremstillet i Frankrig 2004. Fremstår med lette brugsspor. B. 34 cm. H, 29 cm. D. 10 cm.

Varenr: 5710501
19:53
DKK 1.800
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 55, epilæder
Louis Vuitton. rejsetaske, model Keepall 55. Udført af Cognac epilæder. Hardware af forgyldt metal. Udvendigt med sidelomme. Besætninger af læder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Fremstillet, Frankrig 1994. Fremstår med mindre brugsspor.

Varenr: 5698935
DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:53
DKK 1.900
Louis Vuitton. Kuffert/rejsetaske. Model Sirius 50
Louis Vuitton. Kuffert/rejsetaske. Model Sirius 50. Monogram canvas med bløde sider. H. 38, B. 50, D. 15 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning, sidelomme og elastik til fastspænding af tøj. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5698954
19:56
Louis Vuitton. Rejsetaske, monogram canvas
Louis Vuitton rejsetaske, Blød rejsetaske i monogram canvas med læderbesætning, Indvendig med et stort rum, samt sidelomme. H. 40 cm. L. 55 cm. D. 12 cm. Fremstillet i Frankrig 1994. Fremstår med brugsslitage.

Varenr: 5698961
19:56
Louis Vuitton samt Burberry. To silketørklæder samt lyrex (3)
Louis Vuitton samt Burberry. To silketørklæder fra Louis Vuitton samt Burberry tørklæde af lyrex. Mål: LV. 70 x 70 cm. 65 x 65 cm. Burberry: 68 x 66 cm. (3)

Varenr: 5722654

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
20:09
Louis Vuitton. Håndtaske model 'Tassil Jasmin'
Louis Vuitton, håndtaske, sort Epi-læder. Model 'Tassil Jasmin'. Interiør af Alcantara med åben lomme. Lynlåslukning. H. 18, B. 32, D. 10 cm. Produktionskode TH0064. Fremstår med minimale brugsspor i original Dust Bag.

Varenr: 5728930
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 04-08-2020
20:15
Clutch/ pochetter
LOUIS VUITTON, clutch/ pochette, monogrammönstrad, axelrem o detalj i skinn, märkt Louis Vuitton Paris Made in France, VI 0033, ca 14x22x4 cm

Varenr: 5731773
20:18
Se mere
Louis Vuitton. Weekend-rejsetaske, model Keepall bandouliére 55
Louis Vuitton. Monogram canvas. Weekend / rejsetaske, model Keepall bandouliére 55. Produktionskode .V.I. 882. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Besætninger og aftagelig, justerbar skulderrem af kernelæde samt nametag. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. For af brunt canvas. Fremstår med rent...

Varenr: 5707475
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2020
20:25
DKK 4.200
FILA / Ferrari, Company Shirt - Balbir Singh, with signatures, cotton
FILA / Ferrari, company shirt - Balbir Singh with signatures, cotton. Red Ferrari shirt - Balbir Singh, made of cotton, with name plate, sponsor patches, as well as signatures of several racing drivers including Michael Schumacher, size: M, L 71cm, sleeve length: 63cm, shoulder width: 46cm, wear ...

Varenr: 5727797
DKK 11.175 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2020
20:40
DKK 484
Louis Vuitton. Model Evasion rejsetaske i monogram canvas.
Louis Vuitton. Model Evasion rejsetaske i monogram canvas. Produktionskode VI 0954. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning samt åbent siderum. Udvendig skorum med dobbelt lynlåslukning, hanke og besætninger af kernelæder, stor model. H. 47 cm. B. 46 cm. D. 25 cm. Fremstår enkelte ...

Varenr: 5699963
DKK 6.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 04-08-2020
20:43
Takashi Murakami x Louis Vuitton. Monogram Multicolour Canvas model Judy
Takashi Murakami x Louis Vuitton ( samarbejde med Takashi Murakami). Monogram Multicolour Canvas model Judy MM. M 40255 Hvid med gyldent hardware. ( two way), skulderrem medfølger. Dato code: TR2132. Pruduceret i Frankrig 2012. Mål; L 37, D 9,5, H 24 cm. Fremstår med enkelte brugsspor.

Varenr: 5707439
DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2020
20:45
Mulberry håndtaske, model Jacquetta
Mulberry håndtaske, model Jacquetta af brunt læder ( Chocolate Darwin) med magnetlukning, opdelt i to rum - et stort samt et mindre med lynlåslukning. H: ca. 30 cm. B: ca. 39 cm. D: ca. 11 cm. Fremstår ganske let patineret.

Varenr: 5712153
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2020
20:50
Leonard Paris, Mantel, Gr. 46

Varenr: 5600624
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 04-08-2020
21:00
DKK 298
Hermès scarf
HERMÈS, scarf, motiv med fasaner, Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 89x86 cm

Varenr: 5731800
DKK 1.438 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 04-08-2020
21:14
Se mere
Tommy Hilfiger / Ferrari, wasitcoat - Balbir Singh, nylon, polyester
Tommy Hilfiger / Ferrari, waistcoat - Balbir Singh, nylon, polyester. Red Ferrari waistcoar - Balbir Singh, front with four pockets, as well as two inside pockets and sponsor patches, size M, L 68cm, shoulder width: 42cm, wear commensurate with age, minimal scratches and discolouration.

Varenr: 5727812
21:39
DKK 335
Louis Vuitton, mappe med spændelukning
Louis Vuitton, mappe med spændelukning. Model, Louis Vuitton Beverly GM briefcase. Udført i monogram kanvas med besætninger af kernelæder, samt hardware af forgyldt metal. Taskene r med spændelukning og indvendigt med et stort rum, samt sidelomme med lynlås. Fremstillet i Frankrig 1993. H. ca. 28...

Varenr: 5727821
DKK 5.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-08-2020
12:20
DKK 500
Gianni Versace. Skuldertaske i lak
Gianni Versace. Skuldertaske i lak med rem, indvendig beklædt med stof samt mindre rum med lynlås. Dustbag medfølger. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 5492338
DKK 4.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-08-2020
12:30
DKK 450
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske model Alizé
Louis Vuitton. Alizé rejsetaske af monogram canvas med læderbesætning, model "Alizé 2 poches compartments". To rum, ét med elastik til fastspænding af tøj. L. 55 H. 42 cm. Fremstår med brugsspor i form af let og jævn patina.Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi...

Varenr: 5594126
DKK 6.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-08-2020
12:40