Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
   Varer pr. side   13 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
General Electric Company: Vintage industriel gadelampe
General Electric Company: Vintage industriel gadelampe med skærm af glas. L 83 cm. Brugsspor samt patina.

Varenr: 6145850
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
13:33
Louis Poulsen. Toldbod 155 udendørs væglampe
Louis Poulsen. Toldbod 155 udendørs væglampe af grålig pulverlakeret aluminium, Ø. 15 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, model toldbod. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6148038
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
19:10

Varenr: 6145852
20:10
Thorn & Jakobsson. Et par indbygningslamper i hvidt metal (2)
Thornn & Jakobsson. Et par indbygningslamper i hvidt metal. Een bllank metal, een nupret. H. 40 cm, B. 20 cm. Fremstillet af Thorn & Jakobsson. Fremstår med minimale brugsspor, een lampe mangler at blive monteret. (2)

Varenr: 6121369
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2022
19:46
Nordlux. Fem bedlamper / havelamper, model Fredensborg (5)
Nordlux. Fem bedlamper / havelamper af patineret kobber. H. 90 cm, Ø. 25 cm. Fremstillet hos Nordlux, model Fredensborg. Fremstår med brugsspor, patineret/irret kobber samt snavs. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Varenr: 6141342
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
20:40
Nordlux. Fem bedlamper / havelamper af patineret kobber. H. 90 cm, Ø. 25 cm. Fremstillet hos Nordlux, model Fredensborg. Fremstår med brugsspor, patineret/irret kobber, en med afslag på skærm samt snavs. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Varenr: 6141386
21:00

Varenr: 6141369
21:10
Nordlux. Fire udendørs væglamper, model Fredensborg (4)
Nordlux. Fire udendørs væglamper af patineret kobber. Ø. 25 cm. Fremstillet hos Nordlux, model Fredensborg. Fremstår med brugsspor, patineret/irret kobber, manglende vægbeslag samt snavs. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Varenr: 6141257
DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
21:20
DKK 500
Simon P. Henningsen, ' Tivoli Divan 2' bedlampe
Simon P. Henningsen, ' Tivoli Divan 2' bedlampe med skærme af bemalet kobber, stamme af grønlakeret metal. Totalhøjde 150 cm. Monteret højde ca. 110 Formgivet i 1962 til Divan 2 i Tivoli. Fremstillet hos Lyfa. Alders- og brugsrelateret slitage. Med ny ledning.

Varenr: 6150933
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2022
13:17

Varenr: 6150929
18:16

Varenr: 6150931
19:16
Shoichi Uchiyama for Louis Poulsen. 'Enigma' pendel, model 425
Shoichi Uchiyama. 'Enigma' pendel med fire skærme af matteret akryl, montering af aluminium. Fremstillet for Louis Poulsen, model 425. Ø. 42 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6150863
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
20:03

Varenr: 6150932
20:17