Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par udendørslamper af bronze (2)
Par udendørslamper af bronze med glasskærm. 27x22 cm. 1960'erne. Fremstår med bruggspor

Varenr: 6122429
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
18:30
DKK 450
Thorn & Jakobsson. Et par indbygningslamper i hvidt metal (2)
Thornn & Jakobsson. Et par indbygningslamper i hvidt metal. Een bllank metal, een nupret. H. 40 cm, B. 20 cm. Fremstillet af Thorn & Jakobsson. Fremstår med minimale brugsspor, een lampe mangler at blive monteret. (2)

Varenr: 6121369
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:28
Peter Bysted. Udendørs lampe / pullert, model Bysted lygten
Peter Bysted. Udendørs lampe / pullert af Cortén stål, nederste del originalt behandlet med asfaltemulsion. Fremstillet hos Louis Poulsen, model Bysted lygten. H. Total 175 cm. Fremstår med spor efter udendørs brug.

Varenr: 6120305
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
20:48
DKK 3.200
Poul Henningsen. PH 4, 5/3 udendørslampe
Poul Henningsen. PH 4,5/3 udendørslampe af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø: 45 cm. Fremstår med brugsspor og patinering, skrammer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Mangler dåse/kappe til montering

Varenr: 6123477
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
21:11
DKK 4.600
Poul Henningsen. PH 4,5/3 udendørslampe kobber
Poul Henningsen. PH 4, 5/3 udendørslampe af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår patineret

Varenr: 6122120
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
13:23
Jens Møller Jensen for Louis Poulsen. Par Albertslund udendørs parklamper (2) J
Jens Møller Jensen for Louis Poulsen. Par Albertslund udendørs parklamper af bemalet metal. Uden stander. H. 50 cm Ø. 66 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med slitage, manglende stamme/stang samt tre manglende skruer på topplade. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varenr: 6119878
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
16:29
Par udendørs fakkellamper (2)
Par udendørs fakkellamper af stål og glas. fremstillet af lyskilde Nr IP 23. H. 36, Ø. 20 cm. Fremstår med alm brugsspor. (2)

Varenr: 6121526
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-12-2021
11:16
Louis Poulsen. Toldbod 155 udendørs væglampe
Louis Poulsen. Toldbod 155 udendørs væglampe af grålig pulverlakeret aluminium, Ø. 15 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, model toldbod. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6122935
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-12-2021
17:55
Phillips. To kugleformet gadelamper (2)
Phillips. To kugleformet gadelamper, model NPC 925. Skærme af gennemsigtigt og hvidt akryl. Porcelænsfatninger, 220v. H. 48 Ø 60 cm. (2)

Varenr: 6125547
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-12-2021
19:35