Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Stallampa
VÄGGLAMPA, sk knutlampa, 1900-talets första hälft, vitmålad plåtskärm, kupa i klarglas, längd ca 58 cm
Varenr: 5277921
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
11:40:00
Se mere
Stor udendørs standerlampe i sort
Stor udendørs standerlampe i sort. Stor model. I pulverlakeret aluminium. H. 225 cm. 67 x 55 x 30 cm. Ubrugt. Første foto er modelfoto.
Varenr: 5278725
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
13:54:00
Vintage Maritim pendel i messing og kobber
Vintage Maritim pendel i messing og kobber. H. ca. 38 Ø ca. 26cm. Fremstår ny og ubrugt.
Varenr: 5269797
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
15:42:00
Et par udendørs væglamper af messing (2)
Et par udendørs væglamper af messing, med skærme af glas. H. ca. 25 cm. Fremstår nye og ubrugte. (2)
Varenr: 5263713
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
17:08:09
DKK 1.800
Varenr: 5218998
19:18:00
DKK 1.800
THORN. Par udendørslamper, Contrast R1 (2)
THORN. Contrast R1, Udendørslamper, 150W G12.Ø 33 cm. Minimale/ingen brugsspor. (2)
Varenr: 5245732
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2019
19:30:00
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i pulverlakeret aluminium i grøn med patineretlook med glas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)
Varenr: 5277693

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2019
19:43:00
Louis Poulsen. Stor ' Nyhavn ' parklygte
Louis Poulsen ' Nyhavn ' parklygte af pulverlakeret aluminium. Ø 80 H. 54 cm. Fremstår med få brugsspor. Obs! det er kun selve lampetoppen, standerrør samt fatning medfølger ikke.
Varenr: 5280805
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-03-2019
19:49:00
Tivoli. Facadelampe, 'Restaurant Paraplyen'
Facadelampe af metal, i form af paraply. H. 75 cm. Fremstår med spor efter vejrlig. Proveniens: Restaurant Paraplyen i Tivoli.
Varenr: 5274926
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-03-2019
16:18:48
Parklamper, trearmet, Fremstillet i sort pulverlakeret aluminium med glas i lamper. H. 215 cm. Modelfoto. Fremstår i original emballage. (2)
Varenr: 5277684

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-03-2019
19:40:00
Varenr: 5277687

21:27:00
Lyktor
LYKTOR, 4 st, owatrolbehandlad ek och koppar, design Magnus Ek, höjd 50 cm. . PROVENIENS: Oaxen Krog
Varenr: 5279781
DKK 2.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-03-2019
11:07:00
Se mere
Lyktor Oaxen Krog
Varenr: 5279860
13:27:00
Se mere
Varenr: 5277680

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-03-2019
19:46:00