Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kronaby, Nord A1000 - 0712, Herreur
Kronaby Sweden. herrearmbåndsur (smartwatch), Model Nord A1000 - 0712,. Urkasse af Rustfrit stål, krone med logo, Sølv/hvid urskive, Safirbelagt mineralglas, 38mm, monteret med brun læderrem. Original Kasse medfølger.
Varenr: 5405781

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
08:00:00
Omega Seamaster Professional Chronometer
Omega Seamaster Professional Chronometer armbåndsur af stål med safirglas. Sort udskive med streginddeling, time-, minut og sekundvisere samt datoangivelse. Justerbar lynette. Vandtæt 300 m. Integreret leddelt stållænke med foldelås. Ø: ca. 37 mm. Æske, manual samt ekstra led til lænke medfølger....
Varenr: 5432462
DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:12:54
DKK 8.000
Golvur 1800-tal
GOLVUR; urfodral i rokokostil, 1800-tal, urverk med 2 lod, pendel och vevnyckel, H ca 212 cm
Varenr: 5443057
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23-09-2019
12:10:00
Se mere
Omega Seamaster herrarmbandsur
OMEGA, armbandsur, Seamaster, gulddoublé, ca 1963, automatisk, plexiglas, datum, boettnr. 166.001, verknr. 20704826, cak 582, fixoflexarmband, diameter 34 mm
Varenr: 5443062
DKK 2.085 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
12:20:00
Se mere
Rado 'Integral' Quartz.
Rado 'Integral' Quartz. Case: Spejl Effekt. Rektangulær 19 x 25 mm. Vandsikkerhed: 30 meter / 100 fod Dial: Sort med sølvtonede hænder. Band: Original sort læderrem. Max L. 16,5 cm. Pin spænde Inkl. Original boks og papirer Vare nr: R20786165 butikspris: 8.400Kr
Varenr: 5258530

DKK 5.960 BE, Antwerpen 23-09-2019
13:11:00
DKK 2.980
Tre div. bordure og rejseure af messing, bl.a. Schatz. (3)
Bordur af messing, gennembrudte sider, sølvfarvet urskive med forgyldt timekrans, snoet hank. Uret virker ikke på vurderingstidspunktet. H. 17 cm. Mauthe rejseur af messing, timekrans med romertal, i siderne snoede trekvartsøjler. Virker ikke på vurderingstidspunktet. H. 11,5 cm. inkl. ...
Varenr: 5438701
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
13:40:00
Vulcain Criket herrarmbandsur
VULCAIN, armbandsur, Cricket, guld på stål, 1950-tal, manuell, plexiglas, alarm, boettnr. 307001, diameter 34 mm
Varenr: 5443098
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
14:06:00
Se mere
Omega De Ville. Damearmbåndsur
Vintage Omega de Ville damearmbåndsur af forgyldt stål, gylden urskive med romertal, monteret med original rem af præget sort læder med original forgyldt spænde. Manuelt optræk. Urkasse B. 2,5 cm. inkl. krone. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5442333
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
14:17:17
Omega Geneve. Vintage armbåndsur med Bismarck lænke
Omega Geneve. Vintage armbåndsur af stål med forgyldning. Lys urskive med streginddeling samt time- og minutvisere, Ø: ca. 21 mm. Monteret med Bismarck lænke udført i 8 kt. guld, indstikslås med sikkerhedskroge. Vægt, inkl. urværk: 18.2 gram. Fremstår med brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 5441541
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
14:17:47
OMEGA, armbandsur, Seamaster, 1960-tal, manuell, plexiglas, datum, diameter 34,5 mm
Varenr: 5443112
14:36:00
Se mere
Raymond Weil dameur m/ brillanter, model 'Shine' m/ to remme samt lænke og original. urkasse.
Raymond Weil, model Shine. Damearmbåndsur af stål med lynette prydet med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.34 ct. hvid urskive mærket "Raymond Weil", quartz urværk, L. ca. 35 mm, B. ca.19 mm ekskl. krone. Safir glas. Uret er montret med stållænke, L. ca 14,5 cm, ekstra led ...
Varenr: 5403673
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2019
14:40:00
Engelsk George III standur, Thomas Baker, Blandford, omkr. 1800
Engelsk George III standur i kasse af eg, front med intarsia i lysere træ, urskive af messing med separat sekundviser og datorude, timekrans betegnet 'ThoBaker, Blandford', omkr. 1800. H. 202 cm. Lodder, pendul, optræksnøgler og dørnøgle medfølger. Værket fungerer ifølge rekvirent. Fremstår med ...
Varenr: 5427351
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
14:45:00
August Ericsson herrfickur
AUGUST ERICSSON, fickur, kromboett, 1900-talets början, S:t Petersburg, kronograf, boettnr. 2967415, diameter 54,7 mm
Varenr: 5443117
15:02:00
Se mere
Rado'Integral 'Jubilæum
Rado'Integral 'Jubilæum. Quartz. i rustfrit stål sag: rektangulær 19 x 24,5 mm. vandresistens: 30 meter / 100 fod opkald: hvid med guldtonede hænder. bånd: guld PVD med hvid keramik center links. L. 17,5 cm. Clasp: Butterfly Incl original kasse og papirer Vare nr: R20792901 butikspris: ...
Varenr: 5235647

DKK 9.685 BE, Antwerpen 23-09-2019
16:08:42
DKK 335
Kronaby, Carat 38 Rose, Herreur
Kronaby Sweden. herrearmbåndsur (smartwatch), Model Carat A1000-1400,. Urkasse af Rustfrit stål (Kobber, Rødguld), krone med logo, Sølv/hvid urskive, Safirbelagt mineralglas, 38mm, monteret med meshlænke . Original Kasse medfølger.
Varenr: 5405787

DKK 2.800 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
16:12:08
Omega Constellation herrarmbandsur
OMEGA, armbandsur, Constellation, guld på stål, ca 1963, automatisk, plexiglas, datum, boettnr. 168.005, verknr. 20960807, cal 561, fixoflexarmband, diameter 34 mm
Varenr: 5443154
DKK 3.475 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
16:34:00
Se mere
Samling herrearmbåndsure (6)
Samling herrearmbåndsure med urkasser af stål, mekaniske urværker med automatisk selvoptræk og lænker af stål bestående af fire Citizen og to Ricoh. Urene fremstår restaureret, med nye uoriginale urskiver og lænker. Urene gik på vurderingstidspunktet men Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 5443560
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
16:38:00
DKK 500
Golvur 1800-tal
GOLVUR, 1800-tal, bemålat fodral, lod och pendel finns, höjd 217 cm
Varenr: 5443167
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
17:20:00
Se mere
Skotsk mahogni standur 1800 tallet (4)
Skotsk standur i kasse af mahogni med profileret svanehalstop med spir, bemalet urskive med sorte romertal mærket J.A. Cowans, East Linton, glaslågen flankeret af fritstående søjler, halvsøjler langs buet dør ind til lodder, fyldning nederst. Pendul og lodder medfølger. H.213 x 45 x d.24 cm. 1800...
Varenr: 5431890
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2019
17:52:00
DKK 650
Inclined plane clock
INCLINED PLANE CLOCK, 1800-tal, ställ i mahogny och svärtad metall, urhus i mässing, emaljerad urtavla med arabiska siffror, stället 57,5 x 12, höjd 19, urhusets diameter 10,5 cm
Varenr: 5443179
DKK 6.950 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
18:06:00
Se mere
Baylor vintage herrearmbåndsur af stål
Baylor vintage herrearmbåndsur af stål. Sort urskive med arabertal og stregindeks, tre visere samt dato.Mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø 37 mm. Monteret med brun læderrem. Uret går. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet.
Varenr: 5443489
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
18:07:00
Kronaby. Herre ur, model Nord 38mm, Steel
Kronaby Sweden. herrearmbåndsur (smartwatch), model Nord 38 A1000-0711. Urkasse af stål, krone med logo, lys (silver) urskive med arabertal, safirglas, Ø 38 mm, monteret med brun rem. Ligger i urkasse.
Varenr: 5396648

DKK 1.900 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
18:11:00
OMEGA, armbandsur, Constellation, guld på stål, ca 1963, automatisk, plexiglas, datum, boettnr. 168.005, verknr. 20980094, cal 561, diameter 34 mm
Varenr: 5443193
18:40:00
Se mere
Breitling for Bentley. Supersports B55 herreur
Herrearmbåndsur fra Breitling for Bentley Supersports B55 ref.nr. EB5520, serie nr. 6087571, Quartz urværk. Urkasse af titanium, carbon urskive med stregindeks, visere samt digital display. Uret har sort og rød gummirem med foldespænde. Ø. 46 mm, 100M / 300ft. Breitling for Bentley urkasse, ...
Varenr: 5401706

DKK 46.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
18:47:00
DKK 24.000
Chanel Premiere H2436, dameur i 18 kt guld med brillanter
Chanel Premier dameur , Model H2436 i 18kt guld, urkasse15mm x 19.5mm, sort urskive, guld time og minut visere. 18 kt guld guld prydet med 56 diamanter, der er brillant slebet. Schweizisk batteridrevne kvarts urværk. Sort keramik og 18 kt guld lænke, safirglas. Vandtæt op til 30 meter. Fra ...
Varenr: 5402617
DKK 35.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
18:49:00
DKK 17.500
Breitling. Galactic. Dameur med brillanter
Breitling dameur, model Galactic 100M ref.nr. C71365 serie nr. 1577243. Lynette af guld med 40 brillant slebet diamanter. Urkasse Ø 30 mm rustfri stål. Lænke af kombineret guld og rustfrit stål. Urskiven med perlemor, visere samt datovisning ved #3 position. Rundt på urskiven er monteret 8 ...
Varenr: 5401781

DKK 62.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
18:54:00
DKK 32.000
Samling Eichmüller herre- og damearmbåndsure (12)
Samling Eichmüller herre- og damearmbåndsure med urkasser af stål eller double. Ø. 26-42 mm. Urskiver med arabertal eller romertal. Quartz urværker. ti ure monteret med lænker af stål og to ure monteret med rem af læder. Urene kommer med original emballage samt opbevaringsboks. Alle ure fremstår ...
Varenr: 5443834

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
18:54:00
Breitling. Chronomat 41. Herreur af stål og rosaguld
Herrearmbåndsur fra Breitling, Chronomat 41, Automatic, ref.nr. CB0140 serie nr. 3119059. Urkasse af stål med lynette af rosaguld, hvid urskive med stregindeks og visere, datoangivelse mellem #4 og #5 position, safirglas, separat sekundviser samt stopursfunktion. Monteret med lænke af stål og ...
Varenr: 5401700

DKK 68.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
18:56:00
DKK 37.000
Kronaby, Sekel 38 Steel, Herreur
Kronaby Sweden. (smartwatch), Model Sekel A1000 - 0658. Urkasse af Rustfrit stål (Silver tone), krone med logo, urskive i farven (Silver), safirglas, Ø 38mm, monteret med brun læderrem . Original Kasse medfølger.
Varenr: 5401615

DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
18:57:00
Nyrokoko kaminur af forgyldt zinkmetal
Nyrokoko kaminur af forgyldt zinkmetal, urhus flankeret af stående mand og kvinde, rigt støbt med rocallier, blomster og bladværk, hvid emaljeret urskive med romertal. 1800-tallets anden halvdel. H. 31 cm. B. 34 cm. Fremstår i glasmontre H. 46 cm. B. 40 cm. Optræksnøgle og pendul medfølger.
Varenr: 5440182
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
19:07:00
DKK 900
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>