Vurdering
12345...12»   Varer pr. side   360 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Chopard 'Mille Miglia Silverstone'. Herrechronograf i stål med lys skive, ca. 1994
Herrearmbåndsur fra Chopard, model Mille Miglia Silverstone, ref.nr.: 8271, i urkasse af stål, lys skive med arabertal, datoangivelse ved 4" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med uoriginal læderrem med spænde af stål, quartz urværk. Ø. 39 mm. ...

Varenr: 5894964
DKK 11.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
08:37
DKK 9.000
Lee Cooper herreur ref. LC1303D udstillingsmodel
Lee Cooper herreur ref. LC1303D udstillingsmodel. Urkasse og lænke af stål, sort skive, Ø 45 mm. Drejbar lynette, datovisning. Uret går men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5899319
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
12:12
bordsur
BORDSUR, 1900 talets första hälft, märkt Aktiebolaget sparuret, fodral i ek, mässingsring runt urtavla, höjd ca 23 cm, djup ca 8 cm

Varenr: 5912897
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
12:26
Se mere
Samling ældre vægure 1900 tallet (10+)
Samling ældre vægure af eg og teak m.m. Junghans m.fl. Ca.1900 og senere. H.20-84 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, snavs, skader og mangler forekommer. Diverse lodder medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5904474
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
13:08
Breitling Duograph World Cup, herrearmbåndsur.
Herrearmbåndsur fra Breitling, model Duograph World Cup, ref.nr.: B15508, i urkasse af 18 kt. guld og stål, hvid skive med stregindeks, datoangivelse, dag/nat.angivelse, justerbar lynette, safirglas, monteret med brun læderrem. automatisk urværk. Ø. 39 mm. Boks, sort rem af læder og sort rem af ...

Varenr: 5903329
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:21
DKK 7.000
Tudor Geneve Chronautic, herrearmbåndsur.
Tudor Geneve Chronautic. Herrearmbåndsur med chronograph. Urkasse og lænke af mat- og blankpoleret stål med blankpoleret lynette med tachymetre, lænke med butterfly lås. Blå urskive med minut- og timemarkeringer, chronograph funktion samt datogengivelse. Mekanisk værk med automatisk optræk. Ø 40 ...

Varenr: 5899816
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:52
DKK 15.000
Tudor Prince Date herrearmbåndsur af stål, ref. 79280
Tudor Prince Date herrearmbåndsur af stål, ref. 79280P, mekanisk værk med automatisk optræk, kal. 7750, Sort skive mrk. Tudor Prince Date Automatic Chrono Time med arabertal, time-, minut- og minisekundviser samt med quick-set datoangivelse og stopursfunktion, urhus bagside mrk. Tudo Princer ...

Varenr: 5899814
DKK 28.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:56
DKK 22.000
Patek Philippe 'Gondolo'. Herreur i 18 kt. guld med boks og certifikat
Herrearmbåndsur fra Patek Philippe, model Gondolo, ref.nr.: 3803 cal. 177, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original krokodillerem med spænde af 18 kt. guld, manuelt optræk. Mål: 24,3 x 28 mm. "Full Set", boks, mappe, ...

Varenr: 5902686
DKK 50.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:57
DKK 40.000
D&G, damearmbåndsur ref. DW0252. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0252. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, Ø: 2 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5905851
14:14
Hinrich Wilhelm Wentzel, barok standur 1760 (5)
Hinrich Wilhelm Wentzel, barok standur i hvidmalet kasse af fyrretræ, buet profileret top, urkrans af tin med sorte romertal, forgyldte hjørneornamenter af bly, øverst med 'delfiner', navneplade mærket 'Hinrich Wilhelm Wentzel 1760. Der medfølger tre lodder, pendul og optræksnøgle. H.221 x 59 x ...

Varenr: 5912671
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:09
Arpco Super automatic herrearmbåndsur i 14 kt. guld
Arpco Super automatic herrearmbåndsur i 14 kt. guld . Sølvfarvet urskive , stregindex, 3 visrer og datofelt. Urkasse i 14kt. guld. Ø. 35 mm. Rem i brunt læder. Samlet vægt 42,9 g. Fremstår med lette aldersralaterede brugsspor. Utret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz indestår ikke for ...

Varenr: 5876275
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:14
DKK 3.600
Breil, damearmbåndsur ref. BW0090. Udstillingsmodel.
Breil, damearmbåndsur ref. BW0090. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, Ø: 3,5 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907506
17:11
Casio. Model Wave Ceptor. Ref. WVA-M150DE udstillingsmodel
Casio. Model Wave Ceptor. Ref. WVA-M150DE. Med urkasse og lænke af stål, lys skive. Urkasse. Ø. 40 mm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Udstillingsmodel. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5912668
17:12
Vintage Utilitas herrearmbåndsur i 18 kt. guld
Vintage Utilitas herrearmbåndsur i 18 kt. guld . guldfarvet urskive , stregindex, 2 visere . Urkasse i 18kt. guld. 29x29 mm. Rem i brunt læder. Samlet vægt 26,3 g. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Uret Vintage Utilitas herrearmbåndsur i 18 kt. guldk på vurderingstidpunktet , men Lauritz ...

Varenr: 5876277
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
17:14
Paul Hewitt herreur. Udstillingsmodel.
Paul Hewitt herreur. Udstillingsmodel. Urkasse og lænke af rosa forgyldt stål, Ø 42 cm., separat sekundviser, hvid skive, dato kl. 3. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs

Varenr: 5908728
17:17
D&G, damearmbåndsur ref. DW0323. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0323. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, hvid urskive med logo, B, 2,3 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5906160
17:18
Par D&G damearmbåndsure. Udstillingsmodeller (2)
Dolce & Gabbana, damearmbåndsure. Udstillingsmodeller. Urkasser af stål, sort og sølvfarvet urskiver med logo, B. 2,6 cm og Ø: 3,7 cm. Monteret med læderremme. Batteriskrift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs (2).

Varenr: 5907298
17:30
Jules Jürgensen Copenhagen
JULES JÜRGENSEN, Copenhagen, fickur, 18K guld, savonett, glasad innerboett, centrumsekund, märkt "Jules Jürgensen patent January 15 1867", verknr 11921, boettnr 17270 / 11921, boettens diameter 54 mm, total vikt 164 g

Varenr: 5913027
DKK 40.211 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
17:40
Se mere
Christina London dame armbåndsur med diamanter udstillingsmodel
Christina London dame armbåndsur med diamanter 0,12 ct. udstillingsmodel. Urkasse af stål, perlemorsskive, Ø 35 mm., monteret med lime farvet læderrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5898146
17:45
Vintage Omega Genéve Automatic 18 kt. guldur med rem i 14 kt guld.
Omega Genéve Automatic guldur ca. 1961 med rem i 14 kt guld. Samlet vægt 73,2 gr. Urkasse af 18 karat guld med lys 'Pie Pan' urskive med logo, timemarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Ref 14703 61. Serienummer 180158**. Urkasse Ø 33,6 mm. excl. krone. Uret har mekanisk urværk Cal. 562 med ...

Varenr: 5912217
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:00
DKK 8.600
Vintage Lip SportVille Chronograph herreur, 1970'erne
Vintage Lip SportVille Chronograph, herrearmbåndsur. Ref. Nr: Valjoux 7734. Urkasse af stål mål 37.5 x 43.9 mm eksklusiv. krone, sort urskive med stregindeks, mekanisk urværk med manuel optræk. Netop gennemgået af autoriseret urmager. Fremstår med almindelig brugsspor. Uret virker ved ...

Varenr: 5621294
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2021
18:10
Flora Danica. Dameur af stål
Flora Danica dameur med urkasse af forkromet stål, sølvfarvet urskive med romertal og streg indeks, lynette monteret med similisten monteret med brun rem. Fremstår ubrugt.

Varenr: 5899710
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:13
Seiko dameur ref. SRZ468P1. Udstillingsmodel.
Seiko dameur ref. SRZ468P1. Udstillingsmodel. Datoangivelse kl 3. Urhus og lænke af forgyldt stål. Ø 28 mm. hvid skive Udstillingsmodel med batteridrevet kvartsurværk, Glasset er safirkrystal. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under ...

Varenr: 5912653
18:14
Breil herreur model Milano, ref. BW0378 udstillingsmodel.
Breil herreur model Milano, ref. BW0378 udstillingsmodel. Kasse af stål B. 45 mm. Sort urskive med dato kl. 4.30. Monteret med rem af sort gummi. Batteri skift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5911166
18:15
Omega Geneve, Tissot Stylist m.fl. Tre dameure (3)
Omega Geneve, Tissot Stylist m.fl. Tre dameure hvoraf Tissot i urkasse af 14 kt. Brugsslitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. (3)

Varenr: 5914294
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2021
18:32
Georg Jensen Concave armbåndur med blå rem, nr. 315
Georg Jensen. Nicolas Barth Nussbaumer, model 'Concave' 315 dameur / dress watch af rustfrit stål i GJ gaveæske. Urskive m/ visere, logo. Quartz urværk m/ batteri (nymonteret m/ batteri), ur kasse Ø 30 mm & GJ blå rem L. ca. 17 cm. Bagkapsel nr. 002472.

Varenr: 5840578

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
18:44
DKK 3.600
Kronaby Sweden. Herreur model. Apex A1000 - 0731
Kronaby Sweden. herrearmbåndsur, Model Apex A1000 - 0731. Urkasse af sort stål, krone med logo, sort urskive af stål, Safir belagt mineralglas, 38mm, monteret med sort stållænke. Original Kasse medfølger.

Varenr: 5866404

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2021
18:44
Rado. Jubilé 'Mini White' Dameur af keramik
Rado. Dameur af keramik model Jubilé MINI WHITE ref. R21712702 med kvarts urværk. Udført i keramik og stål og med en keramisk lænke, der kan afkortes. Låsen er i titanium. Urskive 23mm x 19 mm. Hvid urskive med fire diamanter, safirglas. Vandtæt: 30 Meter. Nyt batteri er isat af autoriseret ...

Varenr: 5452387

19:02
D&G, damearmbåndsur ref. DW0253. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0253. Udstillingsmodel. Urkasse af rosaforgyldt stål, urskive med logo, Ø: 2 cm. Monteret med rosaforgyldt stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5905872
19:10
Seiko dameur SRZ507P1 Udstillingsmodel
Seiko dameur SRZ507P1 Udstillingsmodel af stål med safirglas, quartz værk, hvid skive mrk. Seiko med romertal, time-, minut og sekundviser. Ø 30 mm. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5912363
19:11
12345...12»