Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tissot Sonorous herrarmbandsur
TISSOT, armbandsur, Sonorous, stål, 1950-tal, manuell, plexiglas, alarm, boettnr. 71402-2, cal 25,6-821, fixoflexarmband, diameter 32,5 mm
Varenr: 5439172
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
11:21:00
Se mere
Omega 'De Ville' armbandsur
OMEGA, De Ville, armbandsur, gulddoublé, ca 1980, quartz, safiglas, datum, armband i läder, diameter 32,5 mm
Varenr: 5439226
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 20-09-2019
14:39:00
Se mere
Certina herrarmbandsur i 14 k guld
CERTINA, armbandsur, 14 k guld, ca 1991, quartz, plexiglas, datum, boettnr. 115.9299.65, läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), diameter 33,5 mm
Varenr: 5439279
18:09:00
Se mere
Georg Jensen. Delta Classic Mekanisk Automatisk herre ur.Model 3575593
Georg Jensen. Delta Classic Mekanisk Automatisk herre ur. Model 3575593. Schweizisk urværk. Stål urkasse, som måler 42 mm i diameter. Klassisk Stållænke. Uret fremstår nyt og ubrugt og kommer med original Georg Jensen yder- og inderboks. Vejl. udsalgspris DKK 10.950,-
Varenr: 5111271

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-09-2019
19:00:00
DKK 3.600
Kronaby, Sekel 38mm, herrearmbåndur (smartwatch)
Kronaby Sweden. herrearmbåndsur (smartwatch), Model Sekel A1000 - 2747. Urkasse af Rustfrit stål (Rødguld ), krone med logo,sølvfarvet urskive , Safirglas, Ø 38mm, monteret med rustfri stållænke (Rødguld). Original Kasse medfølger.
Varenr: 5406692

DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 20-09-2019
19:06:00
Kronaby, Sekel 41mm, Herreur (smartwatch)
Kronaby Sweden. Herreur (smartwatch), Model Sekel A1000 - 3122. Urkasse af rustfrit stål, krone med logo, sølvfarvet urskive, Safirglas, Ø 41mm, monteret med brun læderrem. Original Kasse medfølger.
Varenr: 5397776

DKK 2.400 DK, Aalborg, Nibevej 20-09-2019
19:13:00
Biblioteksur
BIBLIOTEKSUR, 1900-talets andra hälft, Holland, månfas, slagverk, fodral i valnöt, dekorelement i gulmetall, höjd ca 40 cm inkl handtag
Varenr: 5439303
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 20-09-2019
19:20:00
Se mere
Omega Constellation herrarmbandsur
OMEGA, armbandsur, Constellation, guld på stål, ca 1966, automatisk, plexiglas, datum, boettnr. 168.005, verknr. 23907449, cal 561, läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), diameter 34 mm
Varenr: 5439313
DKK 3.475 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
19:40:00
Se mere
International Watch Co herrfickur i 18 k guld
IWC, fickur, 18 k guld, 1900-talets första hälft, innerlock i metall, vitemaljerad urtavla, boettnr. 755391, verknr. 694449, diameter 50,5 mm, vikt ca 92 g
Varenr: 5439316
DKK 4.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2019
19:46:00
Se mere
Longines 'Conquest Chronograph'. Herreur i stål med sølvfarvet skive og brillanter, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Longines, model Conquest Chronograph, ref.nr.: L1.141.0, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, original brillantbesat lynette, separat sekundviser, datoangivelse ved 12" position, stopursfunktion, chronograffunktion, plexiglas, monteret med nyere rem med ...
Varenr: 5394564
DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:07:00
DKK 3.600
Omega Seamaster
OMEGA, armbandsur, Seamaster, stål, ca 1996, quartz, safirglas, datum, dykring, boettnr. 196.1502, serienr. cal 1538, originallänk, viklås, låsnr. 1502/824, diameter 36 mm
Varenr: 5439327
20:08:00
Se mere
Cartier, damearmbåndsure, Santos Automatic
Cartier 'Santos damearmbåndsur med urkasse af stål med lys urskive med logo, romertal og gulddetaljer. Automatic, lynette af 18 karat guld samt integreret Cartier lænke af stål med detaljer af guld samt foldespænde. Kommer med boks, manual og stemplet forhandlerkort fra 1981 Bredde: 27 mm. (inkl....
Varenr: 5435808
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2019
20:09:00
DKK 2.800
Omega 'Seamaster Planet Ocean Olympic Edition'. Herreur i stål med sort skive, ca. 2006
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Planet Ocean Olympic Edition, ref.nr.: 222.32.46.50.01.001, cal. 3313, i urkasse af stål, sort skive med arabertal, datoangivelse ved 4.30" position, separat sekundviser, stopursfunktion, justerbar lynette, monteret med original rem og foldespænde af ...
Varenr: 5410606
DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:15:00
DKK 12.000
Baume & Mercier 'Baumatic Chronograph'. Herreur i guld og stål med sort skive, 1990'erne
Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Baumatic, cal. BM 13283A, i urkasse af stål med lynette af guld, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, stopursfunktion, chronograffunktion, optrækskrone med cabochonsleben sort sten, mineralglas, monteret med senere rem, automatisk ...
Varenr: 5409162
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:19:00
Movado 'Sports Edition'. Herreur i stål med brillantbesat lynette, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Movado, model SE (Sport Edition), ref.nr.: 84 G1 1892, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, lynette prydet med talrige brillantslebne diamanter, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk....
Varenr: 5395775
DKK 5.600 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:25:00
DKK 1.200
TAG Heuer 'Formula 1'. Midsize dameur i stål med brillantlynette, 2000'erne
Damearmbåndsur fra TAG Heuer, ref.nr.: WAC1219-0, model Formula 1, i urkasse af stål, changerende violet skive med arabertal og stregindeks, lynnette prydet med prydet med 120 brillanter på i alt ca. 0.75 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1 - SI1, safirglas, datoangivelse ved 4.30" position, ...
Varenr: 5404204
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:26:00
Patek Philippe Nautilus herrearmbåndsur af stål.
Patek Philippe Nautilus herrearmbåndsur med urkasse af stål. Brede: 37,5 mm. Ref.nr. 3800/1A-001. Riflet optrækskrone med logo. Sort urskive med skrift 'Patek Philipe, Geneve' Romertal og datorude ved position 3# Mekanisk urværk med automatisk selvoptræk. Caliber 330 SC aut. nr. 3029167/4083XXX. ...
Varenr: 5387591
DKK 150.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2019
20:30:00
DKK 125.000
Breitling Cockpit Lady, damearmbåndsur med brillanter
Breitling Cockpit Lady, ref. B71356, damearmbåndsur i urkasse af guld/stål med kobberfarvet urskive med logo, tre visere, datoangivelse, romertal samt 8 brillanter. Uret har COSC certificeret quartzværk, drejelig lynette med dele af guld, krone af guld samt integreret Breitling lænke af guld/stål...
Varenr: 5406246
DKK 20.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 20-09-2019
20:39:00
DKK 10.500
Tag Heuer 'Carrera Twin-Time'. Herreur i stål med sort skive, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Carrera Twin-Time, ref.nr.: WV2115-0, cal. 7, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, ydrekrans med arabertal, datoangivelse ved 3" position, monteret med original læderrem og foldespænde i stål, safirglas, GMT-funktion, automatisk urværk. Ø. 38,5 mm. ...
Varenr: 5406623
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:40:00
DKK 5.600
Jean Paul Gaultier. Swiss made herreur.
Jean Paul Gaultier. Swiss made herreur. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af poleret stål, Ø 45 mm. Swiss quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, datorude. Vandtestet til 100 m. Opbevaringsboks og manual medfølger.
Varenr: 5313556

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 20-09-2019
20:41:00
Fickur av Anders Fredman
ANDERS FREDMAN (?-1737), fickur, märkt i verket/urtavlan, förgyllt verk med graverad dekor, spindelgång, silverurtavla med romerska siffror, märkt "Fredman, Holmiae", små arabiska 5-60, slät svensktillverkad boett av silver, Norrtälje, diameter 53 mm. . Andreas Fredman var far till Jean Fredman som blev förebild till Carl Michael Bellmans figur Fredman.
Varenr: 5439368
DKK 14.900 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 20-09-2019
21:30:00
Se mere
Flex urlænker
100 stk. Flex urlænker i kasse og i indpakninger. endelinks 20mm, længde 150mm. ledne er med elastisk stræk. Fremstår nye og ubrugte.
Varenr: 5323678
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:37:58
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - white
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - white, Mat marmor og messing. Ø: 30 cm. D: 10 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 1.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen ...
Varenr: 5432157

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:00:00
DKK 500
Vægur med kabinet af mørkt træ.
Vægur med kabinet af mørkt træ. Skive med arabertal. Blyindfatning med kik til pendul. H. 75, B. 34 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5430689
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:39:00
Skeppsur
SKEPPSUR, BAROMETER, Linderoth Stockholm, skuren dekor i form av rep, diameter ca 18 cm
Varenr: 5439463
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
15:18:00
Se mere
Junghans stopur
Junghans stopur stemplet Ø 55 mm. Navnegravering på bagsiden. Virker ved test. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5433294
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
15:40:00
Bemalet standur
Standur i senere bemalet urkasse med tandsnit foroven. Bemalet urskive. Lodder og pendul medfølger. H. 205 x 46 cm. Med skrammer og afskallinger
Varenr: 5432042
15:55:00
S.T. Dupont. Herreur i stål med blå skive
Herrearmbåndsur fra S.T. Dupont, model Geometrie, ref.nr.: 171 H5 AE54, i rektangulær urkasse af stål, blå skive med punktindeks, datoangivelse ved 6" position, safirglas, monteret med stålrem, quartz urværk. Uret fungerer. Mål: 25 x 40 mm. Lette brugsspor
Varenr: 5414937
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:01:00
Krug-Baümen. Fem dame- og midsize armbåndsure (5)
Krug-Baümen. Fire armbåndsure af forgyldt stål bestående af: Model Principal Diamond (midsize), med blå guillocheret urskive med diamanter og blå krokopræget læderrem, og chronograph funktion. To Tuxedo Diamond med hvid og mørkeblå urskiver med arabertal, et Charleston Diamond med sort urskive ...
Varenr: 5395242

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
16:16:00
Estana Verdi automatic, stål
Estana Verdi automatic armbåndsur af stål. Hvid urskive med arabertal, time-, minut og sekundvisere, datoangivelse samt kig til urværket. Vandtæt 5 ATM. Monteret med sort rem af præget læder. Ø: ca. 42 mm. Æske medfølger. Fremstår med enkelte ridser o.lign. Rem med patina. Lauritz.com indestår ...
Varenr: 5429434
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:32:14
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>