Vurdering
   Varer pr. side   18 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Italiensk væglampe af glas fra 70'erne
Italiensk væglampe af glas fra 70'erne. H. 23 cm, B. 10 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6109665
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:02
Fransk væglampe fra 70'erne i messing
Fransk væglampe fra 70'erne i messing. H. 50 cm, B. 18 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. NB. Uden glas.

Varenr: 6076996
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:04
DKK 5.000
Jørgen Gammelgaard MINI VIP væglampe
Pandul

 DKK 3.116,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Thorn & Jakobsson. Væglampe, model 'Oyster' i hvidt metal
Thorn & Jakobsson. Væglampe, model 'Oyster' i hvidt metal. Monteringsvejledning, skruer samt afstandsstykker til montering medfølger. B. 45 cm, H. 19 cm. Fremstillet af Thorn & Jakobsson, Danmark. Fremstår med minimale brugsspor

Varenr: 6112548
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:07
Mazzega. Væglampe fra 70'erne i glas og metal
Mazzega. Væglampe fra 70'erne i matteret glas og metal. H. 25 cm, B. 25 cm. Fremstillet af Mazzega, Italien. Fremstår med brugsspor, let overfladerust. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6100737
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:07
Limburg. Et par væglamper i glas og messing (2)
Limburg. Et par væglamper i glas og messing. H. 38,5 cm B. 13,5 cm. Fremstillet af Limburg, Glashütte, Tyskland. Fremstår med få brugsspor (2). Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6077000
DKK 6.800 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:08
DKK 5.000
Raak Amsterdam. Et par væglamper fra 70'erne (2)
Raak Amsterdam. Et par væglamper fra 70'erne i grå og hvid metal. H. 47 cm, B. 47 cm. Fremstillet af Raak, Amsterdam med mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, skrammer. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)

Varenr: 6085271
20:18
DKK 3.800
Et par østrigske væglamper i glas (2)
Et par østrigske væglamper i glas og metal. H. 36 cm, B. 13 cm. Fremstår med brugsspor (2)

Varenr: 6101505
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:19
DKK 3.800
Kaiser. Væglampe i matteret glas fra 70'erne
Kaiser. Væglampe i matteret glas fra 70'erne. Ø 38 cm. Fremstillet af Kaiser, Tyskland. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6100733
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:23
Et par franske kugleformede væglamper i glas fra 70'erne (2)
Et par franske kugleformede væglamper i glas og farvet metal fra 70'erne. H. 32 cm, B. 20 cm. Fremstår med brugsspor, afskalninger. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)

Varenr: 6109778
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:25
DKK 6.000
Bagués, Paris. Væglampe af messing fra 50'erne
Bagués, Paris. Væglampe af messing fra 50'erne med 2 lyskilder. H. 43 cm, B. 32 cm. Fremstillet af Bagués, Paris, Frankrig. Fremstår med patina.

Varenr: 6123554
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:51
DKK 9.600
Tom Ahlström & Hans Ehrlich. 'Brutalist' væglampe, Murano og smedejern
Tom Ahlström & Hans Ehrlich. 'Brutalist' væglampe af Muranoglas og smedejern. H. 72 cm, B. 40 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6109909
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:54
DKK 4.800
Et par franske væglamper fra 1940'erne af håndskåret forgyldt træ
Et par franske væglamper fra 1940'erne af håndskåret forgyldt træ. H. 64 cm, B. 32 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor (2)

Varenr: 6123584
DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:55
DKK 11.000
Tre vintage teak væglamper (3)
Tre vintage teak væglamper med originale skærme. 1960'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (3)

Varenr: 6123520
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2021
17:21
Par væglamper (2)
Par væglamper af kobber og hhv. teak og teakbejdset pine. L. 19.5 cm. (2)

Varenr: 6122529
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2021
19:29
Orrefors for Lyfa. Væglampet, model Gefion
Orrefos for Lyfa. Væglampet, model Gefion af presset glas og messing. L. 28 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6130307
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2021
16:03
Vilhelm Lauritzen. Væglampe ’Kuglelampet’ af messing
Vilhelm Lauritzen 1894-1984. Væglampe 'Kuglelampet' af messing med skærm af mælkehvidt opalglas, Ø 15 cm. Formgivet i 1931 til Radiohuset i København. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med patina. Stor model til dækflange. Litteratur Louis Poulsen katalog 1953 side 36.

Varenr: 6130347
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2021
18:04
Louis Poulsen Væglampe model 32024
Louis Poulsen Væglampe model 32024. Monteret med glasskærme, grålakeret stål. 24 x 24 cm H. 12 cm. Fremstår med alm. brugsspor, skrammer, mærker.

Varenr: 6063067
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2021
20:24
Arne Jacobsen. Par AJ Eklipta væglamper. (2)
Arne Jacobsen. Sæt på to AJ Eklipta væglamper i hvid opalglas. Formgivet 1959. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. (2)

Varenr: 6130124
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-12-2021
12:26
DKK 1.800