Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par russiske industrielle sakselamper (2)
Par russiske industrielle sakselamper med skærme af emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. L. 95 cm, skærm Ø 47 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og emaljeafslag. Renoveret og med senere monteret stel. (2)
Varenr: 5431153
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:44:00
DKK 650
Diverse spots (5)
Diverse spots best. af 2 uplights til vægmontering samt 3 dobbelte pendler. Aluminium. 6 Osram Halospot 111 medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og defekter kan forekomme. (5)
Varenr: 5424223
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:36:30
Norr11 101 Cph, Loft/væglampe af bruneret messing, model 'Clam Lamp'
Loft/væglamper af bruneret messing med skærme af forzinket metal. H. ca. 87 cm. Ø. på skærme, ca. 33 cm. Skruer og brugsanvisning medfølger. Fremstår i original emballage i form af kasser. Modelfoto.
Varenr: 5426590

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:02:00
Arne Jacobsen. AJ-væglampe, sort
Arne Jacobsen. AJ-væglampe af sortlakeret metal. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, manglende bagstykke. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten
Varenr: 5441135
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:35:00
Poul Henningsen. PH-Hat væglampe (3)
Poul Henningsen. PH-Hat væglampe. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 22 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (3).
Varenr: 5420474
DKK 3.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:44:00
Arne Jacobsen. Par Eklipta loft/væglamper (2)
Arne Jacobsen (1902-1971). Par Eklipta loft/væglamper af hvidt opal glas. Formgivet 1959. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varenr: 5378308
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
20:00:00
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Fire Left or Right, natlamper med hylde, hvidlakeret metal (4)
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Left or Right, Fire væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Modelfotos. Fremstår med varierende brugsspor. (4)
Varenr: 5412696
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
21:20:00
Artemide. Et par 'Dui' væglamper. (2)
Artemide. Et par 'Dui' væglamper. 27 x9 cm.Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 5382502
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:15:35
Devon & Devon væglamper. (2)
Devon & Devon væglamper. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2).
Varenr: 5436706
DKK 4.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:41:19
Devon & Devon væglamper. (2)
Devon & Devon væglamper. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5436821
DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:41:58
Devon & Devon væglamper. (2)
Devon & Devon væglamper. En tilhørende lampeskærme i originale æske. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5436808
13:43:07
Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Par væglamper model Alfa.
Jo Hammerborg. Par væglamper af delvis grålakeret aluminium. 1970'erne. L. 22 cm. Fremstår med buler på skærme, samt hvid og sort afbryder. (2)
Varenr: 5438755
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:53:44
DKK 950
Devon & Devon væglamper. (2)
Varenr: 5436816
14:01:30
Væglamper, Fog og Mørup, Alfa af Jo Hammerborg (2)
Jo Hammerborg for Fog og Mørup, Alfa væglamper af lakeret metal, L. 15 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. ridser. (2)
Varenr: 5441328
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
14:03:00
E. Gismondi for Artemide. Væglamper, model Tilos (16)
E. Gismon. Væglampetter med skærme af farvet glas og forchromet metal, model Tilos. 6 stk Ø 15, 10 stk Ø 20 cm. Fremstillede hos Artemide. Fremstår med brugsspor. (16)
Varenr: 5441363
14:06:20
Norr11 101 Cph, væglampe af bruneret messing, model 'Clam Lamp'
Varenr: 5426770

14:32:00
Devon & Devon væglamper. (2)
Varenr: 5436797
14:35:23
Nordlux Safir Væglampe (2)
Nordlux Væglampe model Safir Konstruktion af metal og plast, med lysdæmper/afbryder. Fatning: GU10. Højde: 53 cm Skærmdiameter: 12 cm. (2)
Varenr: 5435615

14:51:09
Lampe / Wandleuchte, Messing
Lampe / Wandleuchte, Messing. Konstruktion mit zwei Gelenken, Schirm von innen weiß lackiert, eine Brennstelle, H.23cm, L.68cm, B.16cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell kleine Kratzer.
Varenr: 5436295
DKK 1.862 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:06:00
DKK 372
Vägglampor 1 par josef Frank
JOSEF FRANK, vägglampor, 1 par, Firma Svenskt Tenn, modellnummer 2226, krom, med gul skärm design Josef Frank "Elefant", linne, , total längd ca 40 cm
Varenr: 5441918
DKK 2.780 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:08:00
Se mere
Vägglampor Rejmyre armaturfabrik
VÄGGLAMPOR, 1 par, Rejmyre armaturfabrik AB, mässing, vikbar arm, längd ca 40 cm
Varenr: 5441920
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:10:00
Se mere
Peill und Putzler, zwei Lampen / Leuchten / Deckenlampen / Wandleuchten
Peill und Putzler, Paar Lampen / Leuchten / Deckenlampen / Wandleuchten, Glas, Metall. Konstruktion aus einer weiß lackierten Metallhalterung und einem runden Schirm aus Opalglas, mit Herstellerklebeetikett, H. 40cm, B. 40cm, T. 15cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.
Varenr: 5425484
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:11:00
DKK 298
Amara væglampe par
Amara væglampe par. Seeddesign. Crom og med sort lampeskærm. Med afbryder. Ø 22 cm.
Varenr: 5428934
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
20:53:00
Erik Hansen, Lampe / Wandleuchte, Scherenleuchte für Le Klint
Erik Hansen, Lampe / Wandleuchte, Scherenleuchte für Le Klint. Dänemark, 1950er Jahre. Ausziehbares Gestell aus Teakholz, Schirm aus Kunststoff. L. max. ca. 80cm, D.27 cm. Altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. Lampenschirm leicht beschädigt.
Varenr: 5435009
DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
21:26:00
DKK 820
Devon & Devon væglamper (2)
Varenr: 5435711
DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:06:45
Hemi Klot lll
HEMI "Klot lll", vägg/bordsarmaturer, taklampa, 3 dlr., gulmetall, höjd ca 13-24 cm
Varenr: 5443022
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
10:24:00
Se mere
Arne Jacobsen. Par AJ væglamper (2)
Arne Jacobsen. Par væglamper af sortlakeret metal. Formgivet i 1957. Fremstillede hos Louis Poulsen, model AJ-væg. H. 24,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog enkelte små malerpletter. (2)
Varenr: 5443593
DKK 3.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
11:50:40
DKK 3.400
Et par sengelamper af hvidlakeret metal, 1960/70 (2)
Et par sengelamper af hvidlakeret metal. H. 11 cm. B. 19 cm. D. 5 cm. Med fatning E14. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (2)
Varenr: 5438234
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
12:31:24
Varenr: 5367508
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
14:27:00
Bernard-Albin Gras for DCW. Væglampe modelno. 304
Bernard-Albin Gras for DCW. Væglampe modelno. 304 udført af sortpulverlakeret stål. L. 40 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridse. Vejledende udsalgspris. 3.155 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under ...
Varenr: 5443888

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
14:58:39
DKK 950
 1 2 3  >>