Vurdering
   Varer pr. side   6 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ryamatta Flamma
AKSELI GALLEN-KALLELA, RYAMATTA, "Liekki" (Flamma), ylle, ca 193x150 cm

Varenr: 5911651
DKK 5.960 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 24-01-2021
11:28
Se mere
Perlenstickerei, Wappen Boineburg-Lengsfeld, Stoff, Perlen
Perlenstickerei, Wappen Boineburg-Lengsfeld, Stoff, Perlen. Wandbehang mit der Dastellung eines Wappen mit zwei aufgerichteten Löwen, mit polychromer Perlenstickerei auf einem roten Untergrund aus Stoff, 38x35cm, altersgemäße Reibespuren, stellenweise fehlende Perlen, sowie partiell starke ...

Varenr: 5777611
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
20:02
DKK 298
Gobelin/vægtæppe, bomuld
Gobelin/vægtæppe, bomuld. Gobelin med polykrom fremstilling af en landlig genrescene med flere figurer, arkitektonisk baggrund, med ophæng på bagsiden, 49 x 119 cm, (58 x 130 cm). Fremstår med aldersrelaterede slitagespor, stoffet er løsnet enkelte steder.

Varenr: 5800306
DKK 1.490 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
20:09
DKK 298
Ubekendt kunstner. Vægtæppe
Ubekendt kunstner. Vægtæppe. Uld på bomuld. Ubekendt signatur. 183 x 180 cm.

Varenr: 5910707
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
19:53
Robert Debiève väggtextil
VÄGGTEXTIL, 1950/60-tal, Robert Debiève för Corot, Paris, 120x164 cm

Varenr: 5914490
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-01-2021
13:40
Se mere
KERSTIN ÅSLING-SUNDBERG
KERSTIN ÅSLING-SUNDBERG (född 1931): "Horisont", väggbonad, monogramsignerad samt daterad KÅS -74, mått ca 20x5 meter

Varenr: 5917181
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 28-01-2021
14:40
Se mere