Vurdering
   Varer pr. side   18 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Menu. Marble Wall Clock White.
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6094881

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:32
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto!.

Varenr: 6094876

10:45
Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation med ur (4)
Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation af sortlakeret metal med sort skive bestående af barometer, termometer, hygrometer og vægur. Ø. 10 cm. Fremstår med brugsspor, barometeret med lille slidmærke på kant, uret virker ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Varenr: 6123343
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:17

Varenr: 6094874

11:27

Varenr: 6094872

13:03
Bering. Rundt vægur, quartz i org. æske
Bering. Rundt vægur, sort urskive m/ stregindeks af rustfrit stål m.m., quartz, i org. æske, Ø 29,2 cm. Håndteringsmærker på æske. Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten eller for batteriets levetid.

Varenr: 5999186

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:12
DKK 850

Varenr: 6094879

14:13

Varenr: 6094877

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
13:25

Varenr: 6126229

14:54
6 ældre vægure (6)
6 ældre vægure med kasser i eg, mahogni og bemalet træ. H. 80-105 cm.

Varenr: 6121394
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:49
Biegert & Funk. Qlocktwo classic vægur
Biegert & Funk. Qlocktwo classic vægur med ramme af hvidlakeret træ, frontcover af poleret akrylglas. H. 45 B. 45 D. 2 cm. Fremstår med minimale/få brugsspor, i original emballage.

Varenr: 6117746
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-12-2021
21:04
To Gustav Becker vægure (2)
To Gustav Becker vægure. I kasser af eg og mahogni. H. ca. 125 cm. (2)

Varenr: 6121389
21:25
Vægur af kasse af nøddetræ. ca. år 1900
Vægur af kasse af nøddetræ, hvid emaljeret urskive med romertal, optræksnøgle samt pendul ca. år 1900, ant. Tyksland. Aldersrelateret brugsspor, falmet, løse dele medfølger H. 110 B. 41 cm. Proveniens: Kongsdal Gods.

Varenr: 6129356
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2021
20:15
Bering. Rundt vægur, quartz i org. æske, sort

Varenr: 6054256

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2021
17:50
Junghans. Vægur, 20 årh. 1. halvdel
Junghans. Vægur med kasse af sortlakeret træ, hvidemaljeret urskive med romertal. H. 77 cm. Pendul samt optræksnøgle, medfølger. Manglende topdekoration. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, herunder enkelte afslag / finérafslag.

Varenr: 6123432
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-12-2021
19:21

Varenr: 6094882

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-12-2021
10:13
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto!. vejl.udsalgspris 2999,-

Varenr: 6094868

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 13-12-2021
19:15
Vægur/ Regulatorur af eg, 1900-tallets 1. halvdel
Vægur/ Regulatorur i kasse af bejdset egetræ, prydet med skæringer, urskive med arabertal. Pendul, optræksnøgle mm. medfølger. H. 80 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6129346
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-12-2021
19:45