Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - white
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - white, Mat marmor og messing. Ø: 30 cm. D: 10 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 1.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen ...
Varenr: 5432157

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:00:00
DKK 500
Vægur med kabinet af mørkt træ.
Vægur med kabinet af mørkt træ. Skive med arabertal. Blyindfatning med kik til pendul. H. 75, B. 34 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5430689
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:39:00
Skeppsur
SKEPPSUR, BAROMETER, Linderoth Stockholm, skuren dekor i form av rep, diameter ca 18 cm
Varenr: 5439463
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
15:18:00
Se mere
Amerikansk vægur
Amerikansk vægur i kasse af massiv og fineret mahogny, hvid urskive med romertal. Pendul og nøgle medfølger. 1800-tallet. H. 70 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor,
Varenr: 5421007
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:35:57
Eltime. Elektrisk vægur
Eltime. Elektrisk vægur, rundt hus af metal, hvid urskive med time- og minutindeks. Ø. 43 D. 7 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5439789
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
20:05:00
Väggpendyl empirestil
VÄGGPENDYL, A. Wergeman, Stockholm, empirestil, omkring år 1900, skuren dekor av bland annat gripar, bronserad, svärtad, höjd ca 75 cm
Varenr: 5439575
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
20:50:00
Se mere
Stort antikbemalet vægur, Ø. 80 cm
Antikbemalet vægur med teksten "Hotel Westminster". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. Ø 80 cm.
Varenr: 5351858

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:29:00
George Nelson for Vitra, Ball Clock vægur
Vitra Ball Clock vægur, hvidlakeret metal og rødlakeret markeringer. Ø 33 CM. Designet af George Nelson for Vitra i 1948. Vejledende udslagspris 2.413 DKK, Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om ...
Varenr: 5427546

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
10:40:36
DKK 700
Amerikansk vægur Waterbury Clock Company i kasse af fineret mahogni.
Amerikansk vægur Waterbury Clock Company i kasse af fineret mahogni, med ottekantet hoved, skive med romertal. H. 63 cm. B. 42 cm. 1900-tallets begyndelse. Fremstår med brugsslitage og finer skader, pendul og optræksnøgle medfølger.
Varenr: 5417152
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
12:31:00
Euvray, Uhr / Wanduhr, Neufchâteau, Frankreich
Euvray, Uhr / Wanduhr, Holz, Perlmut, Neufchâteau, Frankreich. Konstruktion aus einem geschwungenen Holzkorpus mit Perlmuttintarsien, Ziffernblatt aus Metall mit römischen Ziffern und zwei ornamental gestalteten Zeigern, Schlüssel und Pendel beiliegend, rückseitig mit Wandaufhängung, auf dem ...
Varenr: 5431488
DKK 3.725 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:15:00
DKK 298
Varenr: 5347957

20:44:00
Väggpendyl nyrokoko
VÄGGPENDYL, 1800-talets slut, nyrokoko, bronserad och förgylld, dekor i pastellage, urtavla med romerska siffror, ca 97x67 cm, nyckel finns
Varenr: 5441956
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:46:00
Se mere
Stor antikbemalet vægur
Antikbemalet vægur med teksten "Jardin du Monceau". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. Ø 94 cm.
Varenr: 5365300

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2019
19:30:00
Antikbemalet vægur med teksten "Les Deux Magots". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. ca. H. 75 cm. B. 80 cm.
Varenr: 5351751

20:39:00
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - sort
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - sort Mat marmor og messing. Ø: 30 cm. D: 10 cm. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...
Varenr: 5438496

DKK 1.100 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
18:55:00
DKK 500
Arne Jacobsen for Rosendahl. City Hall vægur - 29 cm
Arne Jacobsen for Rosendahl. City Hall vægur - 29 cm. Mineralsk topglas. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 2.445 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret ...
Varenr: 5444295

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
14:15:00
DKK 650
Fransk vinbondeur
Fransk vinbondeur af messingblik prydet med 'Flugten fra Ægypten', hvidemaljeret skive med romertal, sign. Kinzler a Nantes, værk med halvtimeslag. Mål på urkassen. H. 40 cm. B. 24 cm.
Varenr: 5412697
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
16:35:00
Vægur med skive af træ, 1600-tallets slutning
Vægur med skive af træ og timekrans at tin, døgnværk med én viser, hagegang. Tyskland, antagelig fremstillet af L. Grieg 1600-tallets slutning. Pendul og to lodder medfølger. H. 22 cm. B. 22 cm. Fremstår med brugsspor og patina.
Varenr: 5443856
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
20:07:00
Fransk vinbondeur
Fransk vinbondeur af messingblik, hvidemaljeret skive med romertal og ar3bertal, sign. Hormange . Mål på urkassen. H. 40 cm. B. 34 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5412691
20:45:00
Fransk vinbondeur
Fransk vinbondeur af messingblik, hvidemaljeret skive med romertal, værk med halvtimeslag. Mål på urkassen. H. 39 cm. B. 25 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5412690
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
19:40:00