Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren

Dansk kunstner. Strandparti med personer samt kystparti. To malerier, 1900-tallets begyndelse. (2)

Warennummer: 4988299
Die Auktion ist beendet
Zuschlag: DKK 450
Schätzpreis: DKK < 1.000
EUR < 125
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und   22,5% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
Dansk kunstner (1900-tallets begyndelse). To malerier bestående af: Strandparti med personer, en sommerdag, olie på lærred, usign. 24 x 38,5 cm. (31 x 46). Samt kystparti, olie på lærred, usign. 27 x 46 cm. (34 x 52). Trænger til overfladerens. (2)

Die Auktion endet:  27.08.2018 20:29:00

Transportpreise

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot