Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren

J. Holmstedt (pseudonym for Karl Kaufmanns). Solnedgang mellem bjerge

Warennummer: 4982655
Die Auktion ist beendet
Zuschlag: DKK 2.600
EUR 349
Schätzpreis: DKK 2.400
EUR 322
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und   22,5% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
J. Holmstedt (pseudonym for Karl Kaufmanns 1843-1905). Fjordparti, solnedgang mellem bjerge, olie på lærred. Sign. J. Holmstedt. 73 x 100 (102 x 128) cm. Ramme fremstår med defekter, løsdele medfølger. Dubleret.

Bemærk: Kunstner tilføjet, vurdering korrigeret

Die Auktion endet:  10.05.2018 19:32:02
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej

Transportpreise

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot