Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren

Niels Frederik Schiøttz-Jensen, tilskrevet. Hvidhåret herre med dejtrug Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4964076

Warennummer: 4946731
Die Auktion ist beendet
Zuschlag: DKK 500
(EUR 67)
Schätzpreis: DKK < 1.000
(EUR < 125)
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und  22,5% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
Niels Frederik Schiøttz-Jensen (1855-1941), tilskrevet. Hvidhåret herre med dejtrug, olie på lærred, usign. Betegnet på blændrammen 'Slagteren fra Nikolaj', 16 x 25,5 (24,4 x 34) cm.

Die Auktion endet:  21.03.2018 20:54:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej

Transportpreise

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot