Rolex 'Datejust'. Herreur i 18 kt. guld og stål med sort skive, ca. 1970

Lot number: 5548228
The auction is closed.
Hammer price: DKK 26,000
EUR 3,490
Estimate: DKK 32,000
EUR 4,295
A buyer's premium and a buyer's fee will be added to the stated price.

Description

Herrearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref.nr.: 1601, serienr.: 2650XXX, i urkasse og med jubileelænke af 18 kt. guld og stål, sort, semi pie-pan skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, jubilee-lænke med flip-Lock, optrækskrone i guld med logo, riflet lynette af guld, plexiglas, automatisk urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. ca. 20,5 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
The auction is closing:  22/02/2020 21:05:00

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid