Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
Aufgrund von Copyright-Abgaben können die Bilder nicht gezeigt werden.

Troels Lund, olie Olie på papir opklæbet på plade

Warennummer: 5214770
Die Auktion ist beendet
Schätzpreis: DKK 3.000
EUR 403
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und   22,5% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
Professor Troels Lund (1802-1868). Parti med fiskerhus ved standkant. Olie opklæbet på papir. Troels Lund var medlem af Det Kongelige Kunstakademi og havde ansvaret for kulisserne på Det Kongelige teater. 33x26 cm. (44x37 cm). Fremstår med tværgående tørrerevne i papiret samt nyere forgyldt ramme.

Die Auktion endet:  15.03.2019 16:43:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot