Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren

Ubekendt maler, 1800-tallet, Landskabsparti med kirke Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5037392

Warennummer: 5028382
Die Auktion ist beendet
Zuschlag: DKK 300
Schätzpreis: DKK 1.200
EUR 161
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und   22,5% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
Ubekendt maler, 1800-tallet. Landskabsparti med kirke. Sign. monogram OH 1876. Olie på lærred. 27 x 33 cm. (41 x 47) cm. Medfølgende brev fra Jørgen Haslund, der vurderer maleriet som ægte. Fremstår med krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.

Tekst ændret

Die Auktion endet:  19.06.2018 18:00:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

Transportpreise

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot
9498 13.06.2018 21:08:04 DKK 300