Kategorie
Zeit
Schätzpreis
Meine Suchagenten   Liste speichern   Suchagenten einrichten
12345...322»   Waren pro Seite   9638 Ergebnisse Liste Galerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
To ringe af 14 kt. hvidguld med brillanter (2)
To ringe af 14 kt. hvidguld prydet med brillanter ialt 0.77 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. 50 ø 15,8 mm. Samlet vægt ca. 3,6 g. Certifikat medfølger (2)

Warennr.: 6048640

Neuware
EUR 1.812 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:00
EUR 1.409
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld prydet med en brillant på 0.05 ct. omkranset mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,5 g.

Warennr.: 6094380

Neuware
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:01
EUR 188
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Dining Table. Rektangulært spisebord
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Dining Table. Rektangulært spisebord med plade af lysegrå linoleum, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu, model Snaregade Dining Table. H. 73, B. 200, D. 90 cm. Fremstår med hak på kant og mærker på plade og under kant.

Warennr.: 6134730

Neuware
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:02
EUR 403
Saphir und Brillantring aus Platin, zus. ca. 4.88 ct.
Saphir und Brillantring aus Platin mit größerem ovalem veilchenblauem Saphir im Facettenschliff ca. 2.69 ct. Maße ca. 9,89 x 7,60 x 4,40 mm, umkränzt und flankiert von 120 kleinen weißen Brillanten zus. ca. 0.48 ct. Gewicht ca. 4 g. Rosette 1,23 x 1,04 cm. Ringgr. 53/17. Leichtere Gebrauchsspuren...

Warennr.: 6121108
EUR 4.295 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:02
EUR 3.356
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter, ialt ca. 0.06 ct. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 1,5 g.

Warennr.: 6122398

Neuware
08:03
EUR 174
Tre pers. sofa, model Henry
Tre pers. sofa, model Henry. Betrukket med 'Talent cool grey'. Ben af valnød. H. 83, B. 206, Sh. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre brugsspor.

Warennr.: 6138991

Neuware
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:04
EUR 268
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld.
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld med front udformet som et hjerte prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 1,8 g.

Warennr.: 6094446

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:05
EUR 242
Ubekendt kunstner. Kvadratisk fad af stentøj

Warennr.: 6098561
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:06
Halskæde med perler af iolit og vedhæng af rutilkvarts
Halskæde trukket med perler af iolit og ferskvands kulturperler prydet med et vedhæng af rutilkvarts fattet i 14 kt. guld h. incl. øsken 3 cm. Lås i forgyldt sterlingsølv l. 40 cm.

Warennr.: 6130010
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.01.2022
08:07
EUR 268
Sofabord, rektangulært, beton
Rektangulært sofa bord, med plade af støbt beton stående på træben. H. 40 B. 60 L. 90 cm. Fremstår med afslag på hjørne.

Warennr.: 6039898

Neuware
08:07
EUR 161
Tre-pers.chaiselong sofa, model Astha
Tre-pers.chaiselong sofa, model Astha. Todelt. Betrukket med 'Sorrento Steel blue'. Ben i sortlakeret metal. H. 77, B. 290X154, Sh. 45 cm, chaiselong bredde 100 cm. Udstillingsmodel.

Warennr.: 6138989

Neuware
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:08
EUR 671
Saga. Pelsfrakke med halstørklæde. Ca. str. 42 (2)
Saga. Pelsfrakke af mink med krave, hægtelukning og stiklommer. Længde 114 cm. Ærmelængde 57 cm. Brystmål 102 cm. Ca. str. 42. Tilhørende halstørklæde af mink medfølger. Fremstår med brugsspor samt mindre hul ved nederste hægtelukning. (2)

Warennr.: 6132292
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:09
EUR 268
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld i form af champagneskål
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld i form af champagneskål prydet med 30 brillantslebne diamanter på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Samt lille facetsleben grøn tasavorit, integreret kæde af 18 kt. hvidguld med italienske og engelske gold Hallmarks. Vægt ca. 2,8 g. Vedhæng H. ...

Warennr.: 6135900
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:09
EUR 483
Skab med polstret bagside
Skab med polstret bagside, monteret på justerbar ben, låger med lås bag hvilke hylder, sortlakeret træ. Nøgler medfølger. H. 111, B. 81, D. 39 cm. Fremstår med brugsspor og ridser.

Warennr.: 6126680
08:10
Susanne Butcher. Ripples series IV 10/12.
Susanne Butcher (f. 1966). Ripples series IV 10 /12. Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6083428
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:11
Alexander Butcher. 'Antisocial Extrovert'
Alexander Butcher (f. 1999). 'Antisocial Extrovert', akryl på lærred, sign. A. Butcher, på bagsiden sign. og dateret 2021. 120 x 100 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6118995
EUR 725 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:11
EUR 537
Hans J. Wegner. Dining table made in oakwood model AT312
Hans J. Wegner (1914-2007). Dining table made in oakwood with extension, round tapered legs. Produced by Andreas Tuck, model AT312. H. 72, L. 140/240, W. 90 cm. Features usage-related traces of wear.

Warennr.: 6133264
EUR 1.611 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:11
EUR 1.315
Patchwork Tæppe 293 x 212 cm.
Patchwork Tæppe. Fremstillet af ældre kelim fragmenter. 293 x 212 cm.

Warennr.: 6111747

Neuware
08:11
EUR 376
Tysk haglbøsse med graveret sidelås
Tysk haglbøsse med graveret sidelås, Kruppstål, kal. 16/65. Vægt: 2.477 gram. Boret til stålhagl. Våbennummer: 3503. Pibelængde: 75 cm. Totallængde: 115 cm. Kolbe: 35 cm. Med klapopsigte. Aftrækkerbøjle af horn. Fremstår med brugsspor, stram og funktionel mekanik, rene og blanke men lettere ...

Warennr.: 6138542
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:12
EUR 537
En samling LPer og singler med bla. Paul Mcartney, Gasolin m.fl. (250+260)
En samling LPer og singler bestående af bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor pop, jazz, rock, klassisk samt opsamlingsplader mm. bla. Paul Mcartney, gasolin m.fl. 250+260 stk. Fremstår i blandet stand, eftersyn pårådes.

Warennr.: 6144436
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:12
EUR 201
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole model 'Visu Chair', Grålaserede(4)
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole model 'Visu Chair', Grålaseret eg. H. 78.5 B. 50 D. 43 SH. 43 cm. Udstillingsmodeller.(4)

Warennr.: 6105317

Neuware
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:12
EUR 403
Sofabord, med plade og stel af massiv elmetræ
Sofabord, med plade og stel af massiv elmetræ, varm voksbehandlet. Bordplade fremstillet af genbrugselmetræ, tykkelse på ca. 5 cm. Stel fremstillet af sortbemalet elmetræ. Mål: H. 45 B. 140 D. 70 cm. Modelfoto. DIA219NB

Warennr.: 5519128

Neuware
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:13
To Nikon D2x med tilbehør (5)

Warennr.: 6063027
08:14
EUR 752
Vintage ring i 14 kt. guld med koral
Vintage ring i 14 kt. guld prydet med en perle af koral. Front Ø2.2-2.5 cm. Ringstr. Ø56/17.75. Vægt 8.2 gr. Alm. brugsspor

Warennr.: 6123356
08:15
EUR 322
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå

Warennr.: 6094152

Neuware
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:15
Anderssen & Voll. Pouf model Outline.
Anderssen & Voll. Pouf model Outline with legs in polished aluminium, upholstered in light-brown coloured leather. L. 195 x D: 78 x H: 40 cm. Display model with a few usage-related traces of wear. Recommended retail price 29,995.00 DKK

Warennr.: 6015064

Neuware
EUR 2.013 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:16
EUR 1.208
Polello. Brillantring aus 18 kt. Weißgold, zus. ca. 0.90 ct.
Polello. Brillantring aus 18 kt. Weißgold, Front mit zahlreichen größeren und kleineren Brillanten zus. ca. 0.90 ct. Farbe: Top Wesselton (G). Reinheit: VS. Gestempelt Polello 750 mit italienischen Gold Hallmarks. Gewicht ca. 7,6 g. Front B. 1 cm. Ringgr. 56,5/18. Gebrauchsspuren am Weißgold.

Warennr.: 6135977
EUR 1.544 DK, Vejle, Dandyvej 22.01.2022
08:16
EUR 1.208
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Warennr.: 6138981

Neuware
08:17
EUR 188
Hübsch. Bordlamper/pendler. (4)
Hübsch. Fire bordlamper/pendler af forgyldt metal, L. 23 cm. Samlet vejl. udsalgspris ca. 1700 kr. Nyproduceret. (4)

Warennr.: 6100206

Neuware
08:18
Hübsch. Palle med boligudstyr. Lamper, vaser og lysestager(167)
Hübsch. Palle med boligudstyr. Bestående af 56 bordlamper af rødlakeret metal med pære H. 16,5 cm. Syv lysestager af sortlakeret metal H. 14 cm. 104 vaser af klart grønt glas H. 20,5 cm. Alt ubrugt i original emballage. Sælges på palle. Samlet vejl. udsalgspris 42580 kr.(167)

Warennr.: 6135039

Neuware
EUR 1.342 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:19
EUR 940
12345...322»