Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 28  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm.
Warennr.: 5344474

Neuware
EUR 268 DK, Kolding, Trianglen 20.09.2019
08:08:00
EUR 114
BG Design. Gebogene Anrichte/Barmöbel aus Palisander, Teak und Eiche, Modell 'Temple Board', Limited Edition
BG Design. Gebogene Anrichte/Barmöbel aus Vintage Palisander, Teak und Eiche, Front mit Rolltüren, dahinter Fächer und kleine Regalböden, auf schrägen Beinen. H. 73 cm, B. 107 cm, T. 41 cm. Ausführung BG Design, Modell 'Temple Board', Limited Edition. Mit minimalen Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5308953
EUR 805 DK, Kolding, Trianglen 20.09.2019
09:37:00
Konvolut Maissen Porzellan (14)
Konvolut Maissen Porzellan Esservice, KPM Vasen und Hasen.
Warennr.: 5436177
EUR 500 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20.09.2019
09:37:00
EUR 375
HAY. Tæppe model Peas, Dark Grey, 200 x 140 cm
HAY. Tæppe model Peas, Dark Grey, 200 x 140 cm. Modelfoto. Vejledende udsalgspris. 3.499 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelaget består af ca. 9.000 effekter, der...
Warennr.: 5434459

Neuware
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.09.2019
10:00:00
EUR 201
Pufendorf's 17th c. plate-work
PUFENDORF, SAMUEL VON. Sieben Bücher von denen Thaten Carl Gustavs Königs in Schweden... Nürnberg (Chr. Riegel) 1697.. . Folio (355x229 mm). (6), (5), 6-734, (64, last leaf [blank?] signed Hhhhh4 missing), (2), 3-24 pp. . Engraved extra title, printed title with engraved vignette, 11 engraved portraits (of 12, one missing), 111 partly double-page or folding engraved maps (of 127, lacks 4 plates and about 6 from the large furneral plate consisting complete of 12 plates, many plates partly glued to text in inner margins, and also glued together in inner part, some tears and some creasing, some spotting and foxing), some engraved vignettes and initials. . Contemporary brown full calf, very worn, cracked in upper joint, lacking clasps and one fitting, faded gilt spine in six compartments, damages at head and foot. Some foxing and spotting, some tears and other damages. . . In the beginning withbound 3 engraved portraits (worn) and a textleave from another work, at end 5 partly defective le
Warennr.: 5439149
EUR 1.399 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20.09.2019
10:00:00
Sehen Sie mehr
Francesco Bartolozzi
FRANCESCO BARTOLOZZI (1727-1815): "N Bonaparte", efter Appiani, kolorerad gravyr, bildmått ca 33x29 cm
Warennr.: 5439150
EUR 233 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20.09.2019
10:03:00
Sehen Sie mehr
Carl Sandell akvarell
CARL SANDELL (född 1958): komposition, signerad Case, akvarell, 26x36 cm
Warennr.: 5439151
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 20.09.2019
10:06:00
Sehen Sie mehr
Erik Höglund serveringsfat
ERIK HÖGLUND (1932-1998), serveringsfat, glas, signerad E Höglund, höjd ca 15, diameter 35 cm
Warennr.: 5439152
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 20.09.2019
10:09:00
Sehen Sie mehr
NORM Architects for &Tradition, to Mass Light marmor-pendler NA5 (2)
NORM Architects for &Tradition. To Mass Light marmor-pendler NA5. Stel af sortbroget marmor, skærme af opalglas. H. 18,5 cm. Ø 13,6 cm. I original emballage. Vejledende udslagspris samlet 2.790 DKK (2) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør...
Warennr.: 5443689

Neuware
EUR 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.09.2019
10:10:00
EUR 121
Napoleon gravyrer
GRAVYRER, 3+1 st, 1800-tal, föreställande, "Vielle d´Austerlitz", "Gloire Nationale", "Le Gal Cambrone", "Le Drapeau Tricolore", Gloire Nationale, Grouchy, handkolorerade, ca 56x36 cm, (3 i ram 1 oramad)
Warennr.: 5439153
10:12:00
Sehen Sie mehr
Pendel/Gulv. Håndlavet lampe af kobber.
Warennr.: 5376214

Neuware
EUR 430 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.09.2019
10:13:00
EUR 148
Focus Seeddesign. Par loftslamper. Kobber (2)
Focus Seeddesign. Par loftslamper i kobber, sort stofledning, stor fatning, Ø 30 cm. (2)
Warennr.: 5420057

Neuware
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 20.09.2019
10:15:00
EUR 101
Matbord engelsk stil
MATBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft, skiva i mahogny, pelarfötter med trepassfot, höjd ca 73, 158x104 cm
Warennr.: 5439154
EUR 187 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20.09.2019
10:15:00
Sehen Sie mehr
Brillant-solitairering af 9 kt.guld og rhodineret guld
Brillant-solitairering af 9 kt. guldrhodineret hvidguld, prydet med brillantsleben diamant på 0.20 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS. Stemplet med carat i ringskinnen samt med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt i alt ca. 1,5 g. Front B ca. 0,4 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med ...
Warennr.: 5430693
EUR 456 DK, Vejle, Dandyvej 20.09.2019
10:18:00
EUR 121
Layered
LAYERED, "Byzantine Gray Garden" matta, bomull, ca 350x250 cm
Warennr.: 5439155
EUR 280 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 20.09.2019
10:18:00
Sehen Sie mehr
Pancho Nikander for Artek, Konto magasin/brændeholder, hvid
Pancho Nikander for Artek, Konto magasin/brændeholder, af formpresset birketræ, hvidlakeret. B. 34 cm. H. 56,5 cm. Modelfoto, varen er i original emballage. Vejledende udslagspris 1.452 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra ...
Warennr.: 5443433

Neuware
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.09.2019
10:20:00
Napoleons dödsmask gips
NAPOLEONS DÖDSMASK, omkring 1900, gips, bronserad, ca 51x38 cm
Warennr.: 5439156
EUR 280 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20.09.2019
10:21:00
Sehen Sie mehr
Brillanthalssmykke af 14 kt. hvidguld med dråbeformet vedhæng, i alt ca. 0.50 ct
Brillantvedhæng af 14 kt. hvidguld i form af dråbe prydet med talrige større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Vægt ca. i alt. 2,6 g. Vedhæng H. 2,4 cm. B. 1,1 cm. Kæde L. 45 cm.
Warennr.: 5434465
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 20.09.2019
10:24:00
Matbord
MATBORD, 1900-talets andra hälft, mahogny, bordssarg med mässingskant, floral dekorer i mässing och kannelerad ben, höjd ca 76, 169 + 60 x 105 cm
Warennr.: 5439157
EUR 280 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20.09.2019
10:24:00
Sehen Sie mehr
Reinhold Ljunggren färglitografi
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006): Bäcken vårvinter, färglitografi, signerad och daterad, 42/150, ca 34x22 cm
Warennr.: 5439158
10:27:00
Sehen Sie mehr
Langt bindehalsmykke af saltvandskulturperler. 120 cm
Saltvandskulturperlekæde i form af langt bindehalssmykke ender i form af frynser trådet med talrige større og mindre runde og semirunde perler. B. 1,45 cm. Perle Ø ca. 3,42 - 3,58 og 7,98 mm. L. 120 cm. Sort satinpose medfølger.
Warennr.: 5428460
EUR 913 DK, Vejle, Dandyvej 20.09.2019
10:30:00
Vedhæng af 18 kt. guld med vandmelonturmalin
Asymetrisk vedhæng af 18 kt. guld prydet med udskåret vandmelonturmalin. Vægt ca. 8,4 g. Vedhæng L. inkl. øsken 5,1 cm. Kæde L. 46 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt ekstra boret hul i rammen til evt. øsken.
Warennr.: 5433833
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 20.09.2019
10:30:00
Stolar 4 st Bellmanstolar
STOLAR, 4 st., så kallade Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, blåmålade, sitthöjd ca 46 cm
Warennr.: 5439159
10:30:00
Sehen Sie mehr
Ferm Living boligtilbehør, ialt 14 dele (14)
Ferm Living boligtilbehør bestående af; Buckle køkkenrulleholder af dekoreret støbejern, 2 stk. "The beginning of my life" boxe, metalvase H. 15 cm., messingknage af metal (HOOK large), to stager af sort støbejern, 1 sæt fruiticana service af nedbrydelig bambus, juletræsstjerne, juletræstæppe og ...
Warennr.: 5443382

Neuware
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.09.2019
10:30:00
EUR 121
Chloé kilklackskängor i cognacsfärgat skinn
CHLOÉ, kilklackskängor i cognacsfärgat skinn med ullmudd, IT storlek 37, klackhöjd 10 cm
Warennr.: 5439160
10:33:00
Sehen Sie mehr
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. (5)
Warennr.: 5354790

Neuware
EUR 537 DK, Kolding, Trianglen 20.09.2019
10:36:00
Paraplyställ
PARAPLYSTÄLL, 1900-tal, stomme i bambu, 95, 54x22 cm
Warennr.: 5439161
10:36:00
Sehen Sie mehr
Ukendt møbelproducent. Et par natborde (2)
Et par natborde, opbevaringsmøbler udført i mørkt træ. Af nyere dato. H. 50 B. 50 D. 35 cm. Alm. brugsspor. (2)
Warennr.: 5417014
EUR 349 DK, Kolding, Trianglen 20.09.2019
10:37:00
Vas Ritzman & Carlsson Transjöhyttan
JAN-ERIK RITZMAN OCH SVEN-ÅKE CARLSSON, vas, rosa- och lilatonat glas, Transjöhyttan, signerad, höjd 27 cm
Warennr.: 5439162
10:39:00
Sehen Sie mehr
Acapulco lænestol mini, børnestol sort.
Acapulco lænestol, sort. Stel af lakeret stål, sæde i plastik. også anvendelige som udendørsstol.Tegnet af Jacob Fasting Andersen, Kirsten Krogh for OK Design. B. 56 cm. H. 64 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 1.590 dkk.
Warennr.: 5435688

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.09.2019
10:40:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 28  >>