Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...85»   Waren pro Seite   2522 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hästens. Paar Betten (2 + 1)
Hästens. Paar Betten, mit Beinen aus massiver Birke. H. 50, L. 200, B. 90 cm. Gestempelt 'Medium' an der Unterseite. Inkl. Topmatratze, 180 x 200 cm. Mit Verschleiß. (2 + 1)

Warennr.: 5600177
EUR 2.685 DK, Vejle, Dandyvej 07.04.2020
08:30
EUR 1.678
Par havestole/Lloungestole, model Sydney (2)
Par havestole/loungestole model Sydney af rattan. H. 86 B. 64 D. 72 cm. Med løse hynder betrukket med lyst vandafvisende stof. Fremstår ubrugte i original emballage. Overtræk medfølger.NB. Modelfotos (2)

Warennr.: 5633405

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 07.04.2020
09:00
EUR 174
Wilhelm Volck og Kjeld Jacobsens Guldsmedje. To ringe af 14 kt. guld med syntetisk safir, spinel og diamanter (2)
To ringe af 14 kt. guld, hhv. en ring af hvidguld fra Kjeld Jacobsens Guldsmedje prydet med en facetsleben spinel flankeret af to enkelslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. , farve: Wesselton (H), klarhed: VVS, og en ring af gulguld fra Wilhelm Volck prydet med en facetsleben syntetisk ...

Warennr.: 5616296
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 07.04.2020
09:14
Pendler, model Lucy Woodlike (2)
Par pendler, model Lucy Woodlike, metal, sortlakeret og lakering i imiteret træ, H. 42 cm. Ø. 18 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...

Warennr.: 5555767

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 07.04.2020
09:16
Kamphelikopter R/C (4)
Helikoptersæt bestående af 2 kamphelikoptere samt fjernbetjeninger med forskellig frekvens. Helikopterne kan skyde med infrarød stråler mod hinanden og markerer når de er ramt. Specifikationer: Mål: 21 cm lang Fjernbetjening rækkevidde: 10 meter Batteri: 2,7V 90 mAh Li-ion. Fremstår uåbnet ...

Warennr.: 5620364

Neuware
EUR 483 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:17
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde (3)
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde udført i 22 mm MDF kerne belagt med sort højtryks-laminat. Uoriginalt stel af sortlakeret metal. Ø. 45 cm. H. 42 cm. Leveres usamlet. Skruer medfølger ikke. Bordpladerne kan vælges i farverne: sort / grå / hvid. (Modelfotos) (3)

Warennr.: 5627326

Neuware
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:17
Sæt kunstige træer (3)
Bambustræ med fem realistiske stammer/kraftige grene med blade af polyester, potte af plastic. Højde: ca. 200 cm. Højde på potte: 12 cm. Oliventræ med polyester blade, frugter af kunstmateriale, realistisk bark stamme og potte af plastic. Højde: 160 cm. Højde på potte: 18 cm. Lykkekastanje ...

Warennr.: 5629357
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:17
EUR 114
Kunstige oliventræer og bambustræ (3)
Bambustræ med fem realistiske stammer/kraftige grene med blade af polyester, potte af plastic. Højde: ca. 200 cm. Højde på potte: 12 cm. To kunstige oliventræer med polyester blade, frugter af kunstmateriale, realistisk bark stamme og potte af plastic. Højde: 160 cm. Højde på potte: 18 cm. ...

Warennr.: 5629352
09:17
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. på front og bagside, 100x100 cm. UR

Warennr.: 5629215
EUR 188 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:18
Ubekendt kunstner. Kompositioner (2)
Ubekendt kunstner. Kompositioner i rød, orange og guld, akryl på lærred, ét sign. 138 x 63 (142 x 67) cm. (2) Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi kan extraordinært tilbyde gratis opmagasinering af dine køb indtil Corona-virussen er passeret. Alternativt kan ...

Warennr.: 5629202
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:18
Marcel Wanders for Flos : Pendel model Skygarden 2 ES
Flos Skygarden 2 ES BCO pendel er designet af Marcel Wanders, og har vundet flere designpriser. Halvrund, mekanisk støbt plast diffuser, hvid ud- og indvendig. 230V, CE- og F-mærket. Lyskilde max. 205W, E27, HSGS. Diameter: Ø 900 mm. Højde: 450 mm. ledning medfølger. Vægt: 24kg. Lette Brugsspor.

Warennr.: 5612554
EUR 1.074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:18
EUR 228
365 North, spisetole, model Acura, dark grey (6)
365 North, spisestole, model Acura med skal af formspændt finér, betrukket med mørk grå møbelstof, stel af pulverlakeret metal. H. 75 cm. SH. 44 cm. (6) Husk at du fortsat kan byde og købe på online auktion hos Lauritz.com. Vi kan extraordinært tilbyde gratis opmagasinering af dine køb indtil ...

Warennr.: 5611098

Neuware
EUR 430 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.04.2020
09:20
EUR 349
Viggo Wollny m.fl. En samling smykker af 14 og 18 kt. guld, bl.a. brillantring (5)
En samling smykker bestående af: Lille ring i 18 kt. hvidguld prydet med tre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VS. Ringstr. 49,5. Vægt 1,9 g. Ring af 14 kt. guld, ringstr. 46, lås af 14 kt. guld prydet med tre med perler, et par øreskruer ...

Warennr.: 5629304
09:23
EUR 87
Perle- og diamantring af 14 kt. tofarvet guld
Ring af 14 kt. gul- og hvidguld prydet med små enkelslebne diamanter og en kulturperle. Ringstr. 48,5/15,5. Vægt 3,4 g. Brugsspor.

Warennr.: 5615075
EUR 215 DK, Vejle, Dandyvej 07.04.2020
09:32
Ubekendt møbelproducent. Barstol, sort læder
Ubekendt møbelproducent. Barstol af forkromet stål, betrukket med sort læder. Med højdejustering. Højde: 94 cm. Fremstår med brugsspor og skader.

Warennr.: 5593668
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 07.04.2020
09:47
Gifa. Ring af 14 kt. guld med orange sten
Gifa. Ring af 14 kt. guld prydet med en facetsleben sten, muligvis karneol. Ringstr. 56,5/18. Vægt 6,1 g. Brugsspor.

Warennr.: 5615032
09:52
Engelsk lommeur af sølv, James Ariell, Thomas Carpenter, London, 1800
Engelsk lommeur i kasse af sølv, udført af Thomas Carpenter, London, 1800. Hvidemaljeret urskive med arabertal. Urværket signeret James Ariell London. Ø 5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, mindre emlajeafslag. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5619214
09:53
EUR 94
Hans Erik Kliim-Hansen. Ring af 18 kt. guld med brillanter
Glat ring af 18 kt. guld prydet med tre brillanter indfattet i ringskinnen, tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VS. Ringstr. 56/17,75. Vægt 5,5 g. Brugsspor.

Warennr.: 5614940
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 07.04.2020
09:54
Yrjö Ollila akvarell
YRJÖ OLLILA (1887-1932) Soldat, signerad samt daterad 1928, akvarell, 32x17 cm

Warennr.: 5633821
EUR < 125 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 07.04.2020
10:00
Sehen Sie mehr
Obey
SHEPARD "OBEY" FAIREY, (b. 1970): (3) "Obey 3 face Collage", 2018, offset poster set on cream speckle tone paper, bladmått ca 18x24, open edition.

Warennr.: 5633822
EUR 185 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07.04.2020
10:02
Sehen Sie mehr
Eric Vasström målning
ERIC VASSTRÖM (1887-1958) Sommarlandskap, signerad samt daterad 1939, olja på duk, 38x47 cm

Warennr.: 5633823
10:04
Sehen Sie mehr
Harari Collection
THE HARARI COLLECTION of Japanese Paintings and Drawings, compiled by J Hillier, tre volymer, Lund Humphries, 1970-73

Warennr.: 5633824
EUR 185 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07.04.2020
10:06
Sehen Sie mehr
Josef Frank klaffbord
JOSEF FRANK, klaffbord, Svenskt tenn, mahognyfanér, med låda i sargen, fotavslut i mässing, höjd ca 57 54x80 cm, bred inkl klaffar 89 cm

Warennr.: 5633825
10:08
Sehen Sie mehr
Fiat 600 Abarth 1968
Historischer Rennwagen, 1968 Fiat 600 Abarth. Kidnapper Tür, 1050 ccm. 4400 km. Abarth Motor. Originales Abarth Set montiert. Verbesserte 8L Bodenwanne sowie Kühlsystem in Front, sogenannte 'Nürburgring Ausführung'. Geringe Laufleistung, restauriert bis zu Muttern und Bolzen. Besichtigung nur ...

Warennr.: 5294860
EUR 18.733 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 07.04.2020
10:10
EUR 5.531
Ford Mustang 1967 Fastback
Mustang 1967 Fastback, neu 302 ci. ca 1500 Miles. Neu restauriertes c4 Automatikgetriebe, neuer Konverter. Ohne norwegische Steuern. Gebaut als Stuntauto für den Film 'The Dukes of Hazzard' von 2005 mit u.a. Jessica Simpson, Seann William Scott, Johnny Knoxvil und Christopher McDonald als Boss ...

Warennr.: 5309907
EUR 62.444 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 07.04.2020
10:10
EUR 5.531
Kopparstick
KOPPARSTICK, 2 st., slagfält/örlogsmotiv, 1600-tal, ca 27x56 resp 29x57 cm

Warennr.: 5633826
EUR 138 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07.04.2020
10:10
Sehen Sie mehr
Automatik til dobbeltlåget smedejerns/alu port.
Automatik til dobbeltlåget smedejerns/alu port. Specifikationer: Model 1102. 230V / 50 Hz. Motor 24 V DC. 385 mm sving. Fart 16 mm/s. Max vægt: 200 kg. Max bredde på port 300 cm. Der medfølger to portåbnere, to fjernbetjeninger samt en strømstyring. Fremstår i original emballage med ...

Warennr.: 5518050

Neuware
EUR 698 DK, Kolding, Trianglen 07.04.2020
10:10
Dänische Jägerbüchse m-1807
Dänische Jägerbüchse m-1807. Mit sogenanntem 'innerem' Flintschloss, konstruiert von Waffenmeister Kylh. Bajonett Holster für Hirschfänger. Eckiger Lauf mit Visier von 200 und 300 Ellen. Kaliber 23 (15,5 mm). Funktioniert mechanisch, jedoch fehlt Zapfen für Hauptfeder im Schlossblech. Nicht ...

Warennr.: 5589618
EUR 4.639 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 07.04.2020
10:11
EUR 571
SIDEBOARD, 1950/60-tal
SIDEBOARD, 1950/60-tal, gråmålat, benställning i bok, ett par skåpsdörrar fanerade med teak, bredd 110 cm, djup 43 cm, höjd 70 cm.

Warennr.: 5633827
EUR 185 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 07.04.2020
10:12
Sehen Sie mehr
Randall modell 1-4
Randall modell 1-4 standart. Ny og ubrukt ligget i samling sidden 1990 tallet. Svart fiber feste med lær slire med slipestein. Klinge lengte 7,5" total lengte 12". Kan kjøpes av alle over 18 år i Norge.Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt ...

Warennr.: 5556063
EUR 482 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 07.04.2020
10:12
EUR 285
12345...85»