Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 34  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Mads Ziegler, Ring af 8 kt. guld, model Russia, str. 56
Mads Ziegler, ring model Russia, udført i 8 kt. guld, fra White Label kollektionen, åbent design, inspireret af den russiske arkitektur. Ringstr. 56. Vægt ca. 2,8 gram. Vejl. pris er 1.750,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5130264

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
08:46:00
2 Europæiske brune lammeskind (2)
2 europæiske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. mellem 106x76 cm. og 110x80 cm. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. men man kan vælge mellem 2 skind i stakken med de brune lammeskind. Stole medfølger ikke.Der er ikke anvendt krom i ...
Warennr.: 5186091

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
08:52:00
Mulberry skuldertaske
Mulberry vintage skuldertaske, i præget og upræget læder i sort. Udvendigt med logo til front. Indvendigt med ternet foer samt inderlomme med lynlås. H. ca. 29 cm, B. ca. 41 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Warennr.: 5247307
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
09:12:00
EUR 268
En samling bijouteri i form af armbånd og charms. (350)
En samling bijouteri, bestående af: 50 armbånd af sort læder med div. charms, 100 armbånd af sort læder, 200 charms. Fremstår ubrugte. (350)
Warennr.: 5233635
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
09:43:00
Persisk Mashad tæppe, 335 x 245 cm.
Persisk Mashad tæppe, uld på bomuld. 290 x 160 cm.
Warennr.: 5255509
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
09:59:00
EUR 295
Persisk Harsin Kelim tæppe 250x123 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 250x123 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Warennr.: 5274805

Neuware
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
10:00:00
Persisk Harsin Kelim tæppe 290x150 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 290x150 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Warennr.: 5273624

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
10:00:00
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld, 'Together Forever'
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld prydet med roset flankeret af to hjerter og talrige små enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-L). Klarhed: VS-SI. Stemplet: Together Forever samt Sheffield import gold Hallmarks. Vægt ca. 2,4 g. Front Ø. 0,9 cm. Ringstr. ...
Warennr.: 5261844
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
10:00:00
EUR 188
Penselvas Kina
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, cylinderformad, dekor av figurscen vid trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd ca 28 cm
Warennr.: 5276390
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:00:00
Sehen Sie mehr
Blanchard blandteknik
MAURICE BLANCHARD (1903-1969): "Notre Dame de Paris la cité et la Seine et le Pont Neuf", signerad Maurice Blanchard, blandteknik, bildmått 24x33 cm
Warennr.: 5276391
10:02:00
Sehen Sie mehr
Pälsjacka Landert
PÄLSJACKA, Rune Landert Stockholm, svart persian, storlek 38, längd ca 67 cm
Warennr.: 5276392
10:04:00
Sehen Sie mehr
Mögus armbandsur 14 k guld
MÖGUS, armbandsur, 14 guld, manuellt urverk, plexiglas, halvstel länk 14 k guld modell Ormlänk, diameter ca 14x21,5 mm, total vikt ca 12,1 g
Warennr.: 5276393
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22.03.2019
10:06:00
Sehen Sie mehr
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld. Birmingham 2003
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld, prydet brillantsleben diamant på 0.15 ct. Farve: Top Crystal (I) Klarhed: SI. stemplet med Birmingham gold Hallmarks 2003. Vægt ca. 2,7 g. Front Ø. inkl. fatning 0,40 cm. Ringstr. 51,5/16,25.
Warennr.: 5270240
EUR 644 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
10:08:00
EUR 322
Lajos Fuzesi oljemålning
LAJOS FUZESIL (född 1931): Kvinnostudie, signerad, olja på duk, ca 61x50 cm
Warennr.: 5276394
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:08:00
Sehen Sie mehr
Bordslampa jugend
BÖHLMARKS, bordslampa, jugend, grönpatinerad brons, reliefdekor av rosor och blad, mönstrad glaskupa, höjd 52 cm
Warennr.: 5276395
EUR 478 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:10:00
Sehen Sie mehr
Vintage Gucci, håndtaske
Vintage Gucci, håndtaske. Udført i brunt, præget læder, med hardware af kobber farvet, krom metal. Tasken er med pungbøjle lukning. Indvendigt med et stort rum, 2 mindre sidelommer samt en lynlåslomme med Gucci Knight vedhæng. Tasken har også 2 ekstra sidelommer. H. ca. 18 cn, B. ca. 25 cm, D. ...
Warennr.: 5236012
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
10:12:00
EUR 201
Färglitografi efter Georges Braque
GEORGES BRAQUE (Frankrike, 1882-1963), efter: Komposition med fåglar, färglitografi, dagermått ca 21,5x34,5 cm
Warennr.: 5276396
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 22.03.2019
10:12:00
Sehen Sie mehr
Burberry skuldertaske
Burberry skuldertaske, Udført i kviltet khakifarvet nylon, med besætninger af brunt laklæder. Tasken er med udvendig lynlås lomme og hardware af messing. Indvendigt med et stort rum samt 3 sidelommer hvoraf et er med lynlås. H. ca. 25 cm, B. ca. 40 cm, D. ca. 18 cm.
Warennr.: 5229271
EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
10:13:00
EUR 242
Burberry kort kjol i rutig ull
BURBERRY, kort kjol i lila-, svart-, klarblått-, limegrönt- och gulrutigt på benfärgad ullbotten, UK storlek 6
Warennr.: 5276397
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:14:00
Sehen Sie mehr
Spegel
SPEGEL, 1950/60-tal, flerdelat glas med fasettslipade kanter, mått ca 102x62 cm. Skador: Glas med fläckar
Warennr.: 5276398
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
10:16:00
Sehen Sie mehr
Taklampa
TAKLAMPA, 1940-tal, 6 armar, stomme i mässing och plåt med marmorimitation, höjd 60, diameter 70 cm
Warennr.: 5276399
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
10:18:00
Sehen Sie mehr
Skål i silver
SKÅL i silver, stämplad ALg, 1964, höjd ca 4,5 diameter 19 cm, vikt 324 g
Warennr.: 5276400
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
10:20:00
Sehen Sie mehr
Peter Dahl färglitografi
PETER DAHL (född 1934): Motiv från KB, signerad Peter Dahl, EA, färglitografi, bladmått ca 59x86 cm
Warennr.: 5276401
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:22:00
Sehen Sie mehr
Ewa Rudling 50 år som fotograf 1968-2018
EWA RUDLING (född 1936): "Andy Warhol - 1975", signerad Ewa Rudling,c-print, ca 45,5x30,5 cm;. . Ewa Rudling om ANDY WARHOL:. "- Klädde honom i min svärfar George Duthuits skotska sjömanströja, för att ytterligare framhäva hans blekhet.. När han klädde om, åkte peruken på sned och blottade hans eget hår. Det var korpsvart.". . Ur ALMOST ALL ABOUT EWA:. Andy Warhol. In 1970 I was having dinner with some friends at La Coupole in Montparnasse when Andy Warhol and his retinue turned up. He was frighteningly pale and colourless with his silver-grey hair; reminiscent of a spectre. The picture has etched itself into my memory. A few weeks later we met again, at a reception at Yves Saint Laurent's. Andy was calm, unobtrusive and friendly. He was in Paris to film L'Amour under the direction of Paul Morrissey who created most of Andy's films. I told him that I dreamed of making a film myself and that I would love to be present while they were filming to learn the trade. I also hoped to be able t
Warennr.: 5276402
10:24:00
Sehen Sie mehr
Svärdsorden vasamedaljen och förtjänstmedalj
SVÄRDSORDEN, silver, Svärdstecken, VASAMEDALJEN, guld, av 5:e storleken, FÖRTJÄNSTMEDALJ, Föreningen Stockholms forum, förgyllt silver, "Edvin Lundqvist 1960", vasamedaljens diameter ca 24 mm
Warennr.: 5276403
10:26:00
Sehen Sie mehr
Nadeza Streltsova teckning
NADEZDA STRELTSOVA (Ukraina/Ryssland, född 1973): Ung ballerina, signerad Streltsova, blyertsteckning, bildmått 47x31 cm
Warennr.: 5276404
10:28:00
Sehen Sie mehr
Skål
SKÅL i silver, stämplad GAB, 1928, höjd ca 20, diameter 22,5 cm, vikt ca 600 g
Warennr.: 5276405
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
10:30:00
Sehen Sie mehr
Mulberry handväska
MULBERRY, handväska, "Tetbury" brunsvart präglat skinn, längd 48, höjd 30 cm
Warennr.: 5276406
10:32:00
Sehen Sie mehr
Ole Wanscher. Armstol model PJ112. Anilin læder
Ole Wanscher 1903-1985. Armstol af mahogni med løse hynder i cognacfarvet anilin læder. Fremstillet hos P. Jeppesen Møbelfabrik - Model PJ 112. H. 77 cm. B. 66 cm. Sh. ca. 41 cm. Fremstår nyrenoveret samt nypolsterede hynder fra anden professionel dansk møbelpolster i Danmark.
Warennr.: 5282295
EUR 1.020 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.03.2019
10:32:00
EUR 510
Bärnsten med inneslutning
BÄRNSTEN med fossil inneslutning av spindel, största mått ca 4 cm, vikt ca 9 g. . PROVENIENS, Denna bärnsten kommer från en av Sveriges största privata samlingar av bärnsten med fossila inneslutningar. Samlingen har bl a använts i forskningssyfte.
Warennr.: 5276407
10:34:00
Sehen Sie mehr
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 34  >>