Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...66»   Waren pro Seite   1969 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Breeze for House of Amber. Vedhæng af cognac rav og perlemor. 6,2 g.
Breeze for House of Amber. Vedhæng af cognac rav og perlemor samt forgyldt sterlingsølv. 6,2 g. L. 5 cm. Vejl. udsalgspris 2.395 DKK/319 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5798035

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:21
House of Amber. Tre vedhæng af sterlingsølv med blandet rav. 9,1 g. (3)
House of Amber. Tre vedhæng af sterlingsølv med blandet rav. L. 2-5 cm. Vægt. 9,1 g. (3) Vejl. udsalgspris samlet 2.315 DKK/308 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Warennr.: 5855311

Neuware
14:21
John Nyström Stockholm Västerbron
JOHN NYSTRÖM (1888-1945): "Västerbron under byggnad", signerad och daterad John Nyström 1939, olja på duk, ca 22x31,5 cm

Warennr.: 5990054
EUR 196 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.04.2021
14:22
Sehen Sie mehr
House of Amber. Necklace of 18 kt. gold with milky amber and diamond cut brilliants. 23.3 g.
House of Amber. 18 kt. gold necklace with milky amber and diamond cut brilliants in a total of 0.07 ct. Colour G. Clarity SI. Weight 23.3 g. L. approx. 35.5 cm.List price DKK 35,650/EUR 4,753. This lot is part of an auction of exclusive amber items and amber jewellery from House of Amber, ...

Warennr.: 5758371

Neuware
EUR 1.208 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:22
House of Amber. Vedhæng af 14 kt. guld med cherry rav. 6,7 g.
House of Amber. Vedhæng af 14 kt. guld med cherry rav. Vægt 6,7 g. L.4,5 cm. Vejl. udsalgspris 5.800 DKK./ 773 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Warennr.: 5876648

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:22
Adrian Van Hees, Öl/Hartfaserplatte, 'Kircheninterieur'
Adrian Van Hees, (1924-2000), Öl/Hartfaserplatte, 'Kircheninterieur', rückseitig unten signiert, gerahmt, Maße ca.: 89 x 119 cm, Altersgemäßer Zustand.

Warennr.: 5957992
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 10.04.2021
14:23
EUR 110
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel.
Sofabord af genbrugs egetræ med patineret guldfarvet stel. H. 45,5 x B. 98 x D. 98 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFV00411NG

Warennr.: 5518857

Neuware
EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:23
5149 Nishiki damecykel
Nishiki damecykel med 7 gear. Str. 54 cm. Stelnr. WN19311V. Fremstår låst, med brugsspor, rust på kæde, skruer og eger. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Warennr.: 5978248
14:23
Tom Dixon ''Void Pendant Copper'' taklampa
TOM DIXON, "Void Pendant Copper", taklampa, samtida, Tom Dixon, England, höjd ca 16 cm, diameter ca 30 cm

Warennr.: 5990055
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.04.2021
14:24
Sehen Sie mehr
Breeze for House of Amber. Vedhæng af mælkerav. ca. 6,7 g.
Breeze for House of Amber. Vedhæng af mælkerav med 'vifte' af perlemor. Vægt ca. 6,7 g. L. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris 2.395 DKK/319 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Warennr.: 5931244

Neuware
14:24
House of Amber. Halskæde af knyttet snor med vedhæng af mælkerav og brillanter. 17,4 g.
House of Amber. Halskæde af knyttet snor med vedhæng af 18 kt. guld mælkerav og brillanter, 0,16 ct. Wesselton (H), VS. Kæde af knyttet snor med perler af Rutilkvarts, røgkvarts, ferskvandsperler. Vægt 17,4 g. Længde 70 cm., justerbar. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ...

Warennr.: 5793391

Neuware
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:24
House of Amber. Tre ringe af oxideret sølv. str. 52 (3)
House of Amber. Tre ringe af oxideret sølv. str. 52. Vægt ca. 22,8 g. (3) Vejl. udsalgspris 1.650 DKK/220 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Warennr.: 5979565

Neuware
14:25
5116 Von Backhaus damecykel
Von Backhaus damecykel med 7 gear. Str. 52 cm. Stelnr. WVBA07832C. Fremstår låst, med brugsspor, rust på kæde og skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Warennr.: 5978170
14:25
Sigrid Wallert
SIGRID WALLERT (1890-1972): Blomsterstilleben med dalahästar, signerad Roos af Hjelmsäter, olja på pannå, ca 35x30 cm

Warennr.: 5990056
EUR 147 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.04.2021
14:26
Sehen Sie mehr
Skænk af teaktræ
Skænk af fineret teaktræ på stel med kvadratiske ben, med skydelåger med greb af metal, hvor bag hylder, med en grøn bagplade. H. 86 cm. B. 120 cm. D. 41 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, revner, finerafslag.

Warennr.: 5980728
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:26
EUR 161
5132 Raleigh damecykel
Raleigh damecykel. Str. 49 cm. Stelnr. WN26882V. Fremstår låst, med brugsspor, defekt gear, rust på kæde og skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Warennr.: 5978207
14:26
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Høj skulptur af grønpatineret bronze, iform af kvinde monteret på sokkel af marmor h. 98 cm. Modelfoto

Warennr.: 5964431

Neuware
EUR 1.074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.04.2021
14:27
House of Amber. Seks ringe af oxideret sterlingsølv. str. 50 (6)
House of Amber. Seks ringe af oxideret sterlingsølv. str. 50. Vægt ca. 22,9 g. (6) Vejl. udsalgspris 2.180 DKK/290 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Warennr.: 5831678

Neuware
14:27
Nordic seasons for House of Amber. Halskæde af sterlingsølv med behandlet grøn ung rav. ca. 3,8 g
Nordic seasons for House of Amber. Halskæde af sterlingsølv med behandlet grøn ung rav. Vægt 3,8 g. L. 46 cm. Vejl. udsalgspris 1.895 DKK/252 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5977965

Neuware
14:27
Elsa Hammar oljemålning
ELSA HAMMAR-MOESCHLIN (1879-1950): Landskap med björkar och röd byggnad, signerad Elsa Hammar, olja på duk, ca 49x46 cm

Warennr.: 5990057
EUR 294 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.04.2021
14:28
Sehen Sie mehr
House of Amber. Armbånd af mælkerav. 18,0 gr.
House of Amber. Armbånd af behandlet mælkerav. 18,0 gr. Indvendig dia. 6 cm. Vejl. udsalgspris 13.800 DKK/ 1.840 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Warennr.: 5793382

Neuware
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:28
EUR 403
House of Amber. Ti ringe af oxideret sterlingsølv. str. 54, 66 og 56 (10)
House of Amber. Ti ringe af oxideret sterlingsølv. Str. 54, 66 og 56. Samlet vægt 49,3 g. L på armbånd 19 cm. (10) Vejl. udsalgspris samlet 5.100 DKK/680 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Warennr.: 5975300

Neuware
14:28
AdvancedFrame Ultralite, oppustelig kajak.
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5937303 AdvancedFrame Ultralite, oppustelig kajak med tilhørende Advanced Elements ekstra udstyr: - Pagaj / kano padel model TNP 3006 - Spray Skirt model AE2007 Vejl. udsalgspris ca. 6.000 DKK.

Warennr.: 5924611

Neuware
14:29
EUR 322
House of Amber. Fauna by Bukkehave. Pair of sterling silver stud earrings with lapis lazuli and milky amber (2)
House of Amber. Fauna by Bukkehave. A pair of sterling silver stud earrings encrusted with lapis lazuli and blue sapphire, milky amber pendant. Two lengths 8.2 and 9.1 cm. 19.2 g.List price DKK 26,800/EUR 3,573. (2) This lot is part of an auction of exclusive amber items and amber jewellery...

Warennr.: 5737295

Neuware
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 10.04.2021
14:29
House of Amber. Vedhæng af cognac rav og sterlingsølv. 3,4 g.
House of Amber. Vedhæng af sterlingsølv og cognac rav 3,4 g. Længde 6 cm. Vejl. udsalgspris samlet 9.995 DKK/ 1.332 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Warennr.: 5854788

Neuware
14:29
Rashid Adgamow oljemålning
RASHID ADGAMOW (1951-2017): "Wood", signerad, daterad a tergo 2004, olja på duk, ca 40x31cm, oramad

Warennr.: 5990058
14:30
Sehen Sie mehr
House of Amber. Et par øreringe af sølv med behandlet rødt rav. 4,8 g.
House of Amber. Et par øreringe af sølv med behandlet rødt rav. Samlet vægt 4,8 g. Mål. 4,6 cm. (2) Vejl. udsalgspris samlet 2.400 DKK/320 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5977299

Neuware
14:30
House of Amber. Armlænke af poleret rav i flere farver 17,5 gr
House of Amber. Armlænke af poleret rav i flere farver 17,5 gr. Vejl. udsalgspris 13.800 DKK/1.840 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter, der...

Warennr.: 5792856

Neuware
14:30
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav str. 51
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav, sort emalje. Str. 51. 9,9 gr. Vejl. udsalgspris 2.895 DKK/386 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5790252

Neuware
14:31
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav med zikoner og emalje. Str. 51. Vægt 7,0 gr. Vejl. udsalgspris 2.195 DKK/292 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Warennr.: 5904341

Neuware
14:31
12345...66»