Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...95»   Waren pro Seite   2844 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
5213 Centurion herrecykel
Centurion herrecykel med 7 gear. Str. 57 cm. Stelnr. WAK39563D. Fremstår låst, med brugsspor, rust på kæde, skruer og bagagebærer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Warennr.: 5988237
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 11.04.2021
08:42
5211 Everton damecykel
Everton damecykel med 7 gear. Str. 51 cm. Stelnr. WBK760448G. Fremstår låst, med brugsspor, huller i sadel, slidt greb, defekt bagskærm, rust på kæde, eger, skruer og bagagebærer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Warennr.: 5988235
08:43
Kristian Nielsen-Ulvig m.fl. Fem malerier (5)
Kristian Nielsen-Ulvig (1883-1979) m.fl. Fem malerier, olie og pastel på lærred, papir og plade. 18-68 x 22-62 (26-73 x 31-75) (5)

Warennr.: 5981583
08:44
Ottekantet vægur
Ottekantet vægur, med kasse af fineret træ og gesso, dekoreret med blomster og bladværk, urskive af metal med romer- og arabertal. 1800/1900-tallet. 57 x 50 x 13 cm. Fremstår med brugsspor, herunder tørrevner og afslag. Nøgle og pendul medfølger.

Warennr.: 5984904
08:46
Peter Chr. Petersen. 'Tapestry og Green Wealth for the Poor...' cd
Peter Chr. Petersen (f. 1973). 'Tapestry og Green Wealth for the Poor...', akryl på lærred, sign. og dat. / b. Peter Chr. Petersen 06. 45x45 cm. UR.

Warennr.: 5991260
08:52
Dansk møbelproducent. Stol med sjeneflet.
Dansk møbelproducent. Stol af bøgetræ med sæde af sjeneflet. H. 85, Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor, herunder let ledeløshed og stedvise skader på flettet

Warennr.: 5987389
08:52
Arkivskab af palisander
Arkivskab af fineret palisander, to låger hvor bag hylder. Nøgle medfølger. H. 95 cm., D. 45,5 cm., B 92 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder lidt malingsstøv. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved ...

Warennr.: 5987743
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 11.04.2021
08:54
JewelsCph for House of Amber. Vedhæng af oxideret sølv med cognac rav. 4,1 g.
JewelsCph for House of Amber. Vedhæng af oxideret sølv med slebet cognac rav. L. 3 cm. Vægt 4,1 g. Vejl. udsalgspris 1.695 DKK/226 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Warennr.: 5867810

Neuware
09:23
House of Amber. Fire ringe af sterlingsølv. Str. 56. (4)
House of Amber. Fire ringe af sterlingsølv. Str. 56. Vægt. ca. 10,4 g. (4) Vejl. samlet udsalgspris 1.760 DKK/234 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Warennr.: 5898932

Neuware
09:26
Samling miniature skibe af metal. (7)
Samling miniature skibe hvor der står Gedser-Travemunde eller GT på siden. L. 12,5 - 14 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder afskallet maling. (7)

Warennr.: 5977206
09:31
Samling Lorus armbåndsure, quartz (15)
Samling Lorus quartz armbåndsure / sportsure i farven blå, kunstmateriale m.m., m/ arabertal, urkasser Ø ca. 42 mm & L. ca. 20 cm. Fremstår ubrugte, men nye batteri må påregnes. (15)

Warennr.: 5979404
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 11.04.2021
09:32
House of Amber. Fem ringe af oxideret sterlingsølv. str. 58 og 56. (5)
House of Amber. Fem ringe af oxideret sterlingsølv. str. 58 og 56. Samlet vægt ca. 11,7 g. (5) Vejl. udsalgspris samlet 2.055 DKK/274 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Warennr.: 5858356

Neuware
09:40
House of Amber. To ringe af oxideret sølv med zikoner. Str. 50 og 57
House of Amber. To ringe af oxideret sølv med zikoner. str. 50 og 57. (2). Samlet vægt ca. 15,3 g. Vejl. samlet udsalgspris 1.850 DKK/246 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5907855

Neuware
09:47
House of Amber. 16 kugler og perler af cognac rav. (16)
House of Amber. 16 kugler og perler af cognac rav. Samlet vægt ca. 110 g. Ø. ca. 22-23 mm. En fremstår mat. (16) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Warennr.: 5990986

Neuware
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 11.04.2021
09:52
EUR 134
Kinesisk billedrulle, 1900-tallets slutning
Kinesisk billedrulle med monokromt grafisk tryk monteret på silkebaggrund, 1900-tallets slutning. L. ca. 196 cm. B. 68 cm. Fremstår med enkelte pletter.

Warennr.: 5954532
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 11.04.2021
09:57
Søs Kath Brysch. Komposition. cd
Søs Kath Brysch f. 1944, Komposition. Akryl på lærred. Sign. SB 2007. 70 x 120 cm. ( 76 x 126 cm.)

Warennr.: 5991007
10:03
House of Amber. Seks ringe af oxideret sterlingsølv med zikoner. str. 50 og 54 (6)
House of Amber. Seks ringe af oxideret sterlingsølv med zikoner. str. 50 og 54 (6). Samlet vægt ca. 22,5 g. Vejl. samlet udsalgspris 3.040 DKK405 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5831568

Neuware
10:13
House of Amber. Fem ringe af sterlingsølv. Str. 54,60 58 og 55. (5)
House of Amber. Fem ringe af sterlingsølv. En ring af hæmatit. Str. 54,60 58 og 55. Samlet vægt ca. 22,6 g. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Warennr.: 5964436

Neuware
10:17
House of Amber. Tre par ørestikker af sterlingsølv. 16,1 g. (6)
House of Amber. Tre par ørestikker af sterlingsølv. Et par med kvarts. Samlet vægt 16,1 g. L. 2-4 cm. (6) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter, ...

Warennr.: 5963100

Neuware
10:19
Beistelltische, Teak, 1960er Jahre (3)
Drei Beistelltische, ein auf Rollen. Teak Furnier, 1960er Jahre. Maße ca. H. 52 cm, B. 50 cm / 58 cm, T. 32 / 40 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer am Holz, eine Rolle ist defekt. (3)

Warennr.: 5990940
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11.04.2021
10:25
EUR 45
House of Amber. Tre par ørestikker af sterlingsølv. 9,5 g. (6)
House of Amber. Tre par ørestikker af sterlingsølv. To par af oxideret sterlingsølv med ferskvandsperle. Samlet vægt 9,5 g. L. 1,5-4 cm. (6) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5963165

Neuware
10:25
5124 Mbk herrecykel
Mbk herrecykel med 7 gear. Str. 56 cm. Stelnr. WMB48706C. Fremstår låst, med brugsspor, defekt forskærm, defekt gear, slidt greb, rust på kæde, defekt støtteben. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Warennr.: 5991060
10:29
Plateau / opsats i forsølvet metal
Plateau / opsats i forsølvet metal med afsætningsflade af spejlglas. Slut 1800-tallet. B. 75 cm. D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, iret spejlglas og brug på ramme

Warennr.: 5991075
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 11.04.2021
10:34
House of Amber. Seks ringe af sterlingsølv. Str. 50 (6)
House of Amber. Seks ringe af sterlingsølv. Str. 50. Samlet vægt 34,9 g. (6) Vejl. udsalgspris samlet 3.900 DKK/520 EUR. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com Herlev og Roskilde. Se og byd på alle varerne her

Warennr.: 5832352

Neuware
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 11.04.2021
10:43
House of Amber. Fire ringe af oxideret sterlingsølv med kæde. str. 54. (4)
House of Amber. Fire ringe af oxideret sterlingsølv med kæde L.19,5 cm. str. 54. Samlet vægt ca. 14,6 g. (4) Vejl. udsalgspris samlet 1.500 DKK/200 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Warennr.: 5888293

Neuware
10:45
House of Amber. To vedhæng af sterlingsølv med cognac rav. 6,7 g (2)
House of Amber. To vedhæng af sterlingsølv og cognac rav. Vægt 6,7 g. Længde 3 og 4,5 cm. (2) Vejl. udsalgspris samlet 1.620 DKK/ 216 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Warennr.: 5959173

Neuware
10:50
Hugo Boss samt Apples. Mappe samt rejsetasker (2)
Hugo Boss skuldertaske/mappe af sort læder. Front to lommer. Indvending to rum, et med sidelomme med lynlås, andet med små lommer. H. 31 cm. B. 43 cm. D. 7 cm. Apples rejsetaske af sort læder. Talrige rum. Justerbar håndtang, hjul. H. 37 cm. B. 41 cm. D. 24 cm. Begge fremstår med mærker og ...

Warennr.: 5987523
10:55
House of Amber. Fire ringe af sterlingsølv. str. 54. (4)
House of Amber. Fire ringe af sterlingsølv. str. 54. Samlet vægt ca. 22,7 g. (4) Vejl. udsalgspris samlet 3.020 DKK/402 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Warennr.: 5888445

Neuware
10:55
House of Amber. To vedhæng af sterlingsølv med cognac rav. 5,3 g (2)
House of Amber. To vedhæng af sterlingsølv og cognac rav. Vægt 5,3 g. Længde 3,5 og 2 cm. (2) Vejl. udsalgspris samlet 1.600 DKK/ 213 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Warennr.: 5959190

Neuware
11:01
House of Amber. Fire ringe af oxideret sterlingsølv. Str. 56. (4)
House of Amber. Fire ringe af oxideret sterlingsølv. Str. 56. Vægt. ca. 18,8 g. (4) Vejl. samlet udsalgspris 2.435 DKK/324 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Warennr.: 5898186

Neuware
11:15
12345...95»