Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 385  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Tove Jansson oljemålning
TOVE JANSSON (1914-2001) Motiv från Stockholm, utsikt från Mariabergen på Söder mot Gamla stan, signerad samt daterad -32, olja på duk, 61x50 cm
Warennr.: 5330734
EUR 2.000 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20.05.2019
18:52:00
Sehen Sie mehr
Reol af palisander
Reol af fineret palisander. Nederst med to låger bag hvilke hylder. Senere monteret monteret ben. H. 157 cm. B. 110 cm. D. 35 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5334204
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 20.05.2019
18:52:00
Jens Peter Groth Jensen, mor og to børn, olie på lærred (cd)
Jens Peter Groth Jensen (1918-2006). Mor og to børn, olie på lærred, signeret og dateret 1956. H.43 x 48,5 cm (50 x 56 cm)
Warennr.: 5336099
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.05.2019
18:52:16
Lænestol samt pude, møbelstof. (2)
Lænestol samt pude betrukket med møbelstof. Sh. 45 cm. H: ca 77 cm B: ca. 85 cm D: ca. 86 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5210975

Neuware
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
18:53:00
Armlænke af 18 kt hvidguld med 'love' tekst og brillanter.
Armlænke af 18 kt. hvidguld med 'love' tekst. prydet med brillanter, ialt ca. 0.14 ct. Vægt ca. 1,4 g.
Warennr.: 5336551
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 20.05.2019
18:53:00
EUR 174
Verner Panton. Wire Cube i farven 'Chrome'. (2)
Verner Panton (1926-1998). Wire Cube, pulverlakeret i farven 'Chrome'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. H. 34,8cm. x B. 34,8 cm. x D. 19 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår med lette brugsspor herunder...
Warennr.: 5330796
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 20.05.2019
18:54:00
Raleigh, Herrecykel. 5584
Raleigh. Herrecykel. str. 60, 3 gear. stelnummer: WN76794B. Fremstår med brugsslitage og mærker samt overskåret lås. Fejl og mangler må forventes. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Warennr.: 5336050
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.05.2019
18:54:00
Kai Kristiansen. Ni bogstøtter af teak og metal (9)
Kai Kristiansen. 9 bogstøtter af teak og metal. Fremstår med alm. brugsspor. (9)
Warennr.: 5334607
18:54:00
Rundt bord, af massiv træ.
Rundt bord, af massiv træ. Stel af guld bemalet metal stel. H. 40,5 Ø. 80 cm.
Warennr.: 5288498

Neuware
EUR 242 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
18:55:00
Unika vask af flodsten med tilbehør (4)
Unika håndvask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål. 54 x 38 x 14,5 cm. Color: Riverstone. Fremstår i emballage. Tilhørende tandbørsteholder, fad til sæbe samt sæbedispenser uden pumpe medfølger. (4) Modelfoto af tilbehør.
Warennr.: 5308058

Neuware
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.05.2019
18:55:00
Et sæt på fire pendler, model Olive, af hammerslået metal med nikkel finish (4)
Et sæt på fire pendler, model Olive, af hammerslået metal med nikkel finish, Ø 21 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Warennr.: 5291028

Neuware
EUR 188 DK, Kolding, Trianglen 20.05.2019
18:55:00
Victor Westerholm oljemålning
VICTOR WESTERHOLM (1860-1919) "Fors" (Kymmene älv), olja på duk, signerad med dedikation samt daterad 1911, 50x104 cm. . Litteratur: Aimo Reitala nr 579, avbildad nr. 135. . Målningen är dedikerad till Wollmar Minotti Forsberg som var byggmästare på Kymmene bruk och även god vän med konstnären. Därefter i arv till Wollmar Minotti Forsbergs syskonbarn, som var nuvarande ägarens mor.
Warennr.: 5330735
EUR 18.000 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20.05.2019
18:56:00
Sehen Sie mehr
Paar Freischwinger, der 1950er Jahre (2)
Paar Sessel, der 1950er Jahre. Freischwingende Konstruktion aus Stahlrohr, geposlterter Sitz- und Rückenbereich, schwarzer Kunstlederbezug mit weißen Ziernägeln, schwarz lackierte Armlehnen. H. ca. 92 cm, B. 58 cm, Sh. 45 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Lackabrieb an den Armlehnen ...
Warennr.: 5334762
EUR 300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20.05.2019
18:56:00
EUR 45
Unika ring m/ Ametyst, sortrhod. sterling sølv, 9,7 gram
Håndlavet unika ring af sortrhodineret sterlingsølv fattet med stor 18 x 15 mm intens lilla ametyst. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 56. Vægt ca. 9,37 gram.
Warennr.: 5294682

Neuware
EUR 148 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
18:57:00
Peter J. Lassen. Montana modul model 1112
Peter J. Lassen f. 1930. Montana modul model 1112 i farven fjord. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Klargjort til ophæng på væg. Udstillingsmodel. Enkelte småridser kan forekomme.
Warennr.: 5335887
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.05.2019
18:57:00
EUR 101
Rysk silverkåsa
KÅSA, 84 silver, emalj, stämplad MC, Moskva, Ryssland 1908-17, längd 11 cm, vikt 132 g
Warennr.: 5330736
EUR 450 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20.05.2019
18:58:00
Sehen Sie mehr
Persisk Kermanshah nomade-kelim, 240x112 cm.
Persisk Kermanshah nomade-kelim, 240x112 cm. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look.
Warennr.: 5303720

Neuware
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 20.05.2019
18:58:00
2 islandske sortbrune lammeskind (2)
2 islandske sortbrune lammeskind. Tyk og blød kvalitet. 110x80 cm. 130x70 cm. Bemærk: Stole medfølger ikke Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen. (2)
Warennr.: 5311175

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 20.05.2019
18:58:00
Modernes Karneolcollier
Modernes Collier gefertigt aus Karneol, besetzt mit einem Bajonettverschluss. Durchmesser ca.: 16 mm. Länge ca.: 44 cm. 1 Element besitzt Risse.
Warennr.: 5335349
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20.05.2019
18:59:00
Spejl med ramme i genbrugs elm.
Spejl med ramme i massiv genbrugs elm. H. 100 B. 76 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5287514

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
18:59:00
Borens og Fagerhult, væg og loftslamper (3)
Et par Borens væg/loftslamper af akryl og hvidlakeret metal Ø 38 cm samt Fagerhult model 'Zintra' loftslampe af metal og akryl Ø 48 cm. Alm. brugsspor.
Warennr.: 5274131
18:59:00
Nikolai Egorovich Sverchkov oljemålning
NIKOLAI EGOROVICH SVERCHKOV (1817-1898) Jägarens hundar, signerad samt daterad 1898, olja på duk, 65x82 cm
Warennr.: 5330737
EUR 20.000 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 20.05.2019
19:00:00
Sehen Sie mehr
Børge Mogensen. Tisch 'Søborg', Modell 3030, Nussbaum
Børge Mogensen. Tisch 'Søborg', Modell 3030, aus lackiertem Nussbaumfurnier, Gestell aus schwarz lackiertem Stahl. Ausführung Fredericia Furniture. H. 74, L. 180, B. 90 cm. Ausstellungsstück. Mit einzelnen kleinen Kratzern. Unverbindliche Preisempfehlung DKK ca. 17.500.
Warennr.: 5335690

Neuware
EUR 1.208 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
19:00:00
EUR 591
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Fire armstole, model `Pato. (4)
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Fire armstole, model `Pato fuldpolstret med hhv sort og mørkegrå uld, hvidlakerede stel. Fremstillet ved Fredericia Furniture. Udstillingsmodeller med få brugsspor. (4)
Warennr.: 5330160

Neuware
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
19:00:00
EUR 201
Havemøbelsæt, bord, fire stole (5)
Havemøbelsæt bestående af: Havebord 220 x 90 cm. komposit og lakeret stel. Fire havestole grå stole i flettet polyrattan H. 95 siddehøjde 44 cm. (5)
Warennr.: 5283248

Neuware
EUR 805 DK, Helsingør, Støberivej 20.05.2019
19:00:00
EUR 403
Dobbeltlåget smedejernsport, guld spir
Dobbeltlåget smedejernsport. Porten består af to galvaniserede smedejernslåger, sortlakeret med guld spir og monteret med hjul, samt to stolper. H. 165 cm. B. 200 cm. pr. låge. Totalmål med stolper B. 410 cm. Obs! billederne er Modelfoto. Fremstår ubrugte, men der kan være mindre afslag på ...
Warennr.: 5295728

Neuware
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
19:00:00
EUR 268
To personers sofa, sandfarvet møbelstof.
To personers sofa polsteret med sandfarvet møbelstof. Løse hynder. Ben af træ. L. 180 cm. D. 97 cm SH. 50 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5327617

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
19:00:00
Aurelien Barbry for Fredericia Furniture. Barstol, model `Barbry`
Aurelien Barbry for Fredericia Furniture. Barstol, model `Barbry` Stel i sortlakeret stål, sæde i massiv sort eg. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. H. 76 cm.
Warennr.: 5327706

Neuware
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20.05.2019
19:00:00
Corneille. 'L'oiseau ensorceleur' (cd)
Corneille (1922-2010). 'L'oiseau ensorceleur', litografi 127/150, sign. og dateret Corneille 78. 73 x 52 (90 x 69).
Warennr.: 5328791
EUR 376 DK, Aarhus, Egå Havvej 20.05.2019
19:00:00
EUR 161
Sofabord af stål og messing, glasplade
Sofabord af stål og messing med løst monteret facetslebet glasplade. H.49 x 130 x 75 cm.
Warennr.: 5329497
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.05.2019
19:00:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 385  >>