Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Figuralt Kinesisk tæppe. 186 x 109 cm.
Figuralt Kinesisk tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med smuds samt brugsspor. 186 x 109 cm.
Warennr.: 5272841
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
18:16:00
EUR 268
Großer persischer Tabriz Petag Teppich, 571 x 391 cm
Großer persischer Tabriz Petag Teppich. Anfang 20.Jh. Wolle auf Baumwolle. Mit Verschleiß / kleinen Löchern; neu gewaschen. 571 x 391 cm.
Warennr.: 5255897
EUR 3.356 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
18:18:00
EUR 1.678
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 302 x 199 cm
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 302 x 199 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, farvenuancer, forstærkninger.
Warennr.: 5285156
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
20:15:00
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 223 x 169 cm
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 223 x 169 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, farvenuancer, reparationer/forstærkninger på bagsiden.
Warennr.: 5278639
20:30:00
Tre Bokhara tæpper samt nomade sadeltaske (4)
Tre Bokhara tæpper, det ene et fragment, de to andre med ophæng. Samt nomade sadeltaske. 1900-tallets første halvdel. Mindste til største: 88 x 30 cm - 112 x 113 cm. Fremstår med slitage og reparationer, sadeltasken med senere indvendige puder. (4)
Warennr.: 5277229
20:51:00
To kelim tæpper (2)
To kelim tæpper. Persisk Senneh, 1900-tallets første halvdel. 139x134 cm. Anatolsk 170x110 cm. (2)
Warennr.: 5255908
EUR 1.342 DK, Roskilde, Store Hedevej 28.03.2019
15:49:00
EUR 671
To persiske tæpper, (2)
To persiske tæpper, Senneh 194x142 cm. samt Yazd 174x127 cm.
Warennr.: 5255915
19:49:00
EUR 671
Antik kaukasisk Shirvan kelim. 300 x 90 cm.
Antik kaukasisk Shirvan kelim. Uld på uld. Fremstår med slitage. 300 x 90 cm.
Warennr.: 5249769
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 28.03.2019
20:09:00
EUR 403
Signeret Persisk Isfahan tæppe, 163x107 cm
Signeret Persisk Isfahan tæppe, kurkuld på silke. 163x107 cm
Warennr.: 5255905
EUR 1.342 DK, Roskilde, Store Hedevej 30.03.2019
16:59:00
EUR 671
Persisk Kirman tæppe, 442x302 cm.
Persisk Kirman tæppe, syd Persien. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 442x302 cm.
Warennr.: 5273135
EUR 1.074 DK, Herlev, Dynamovej 31.03.2019
16:21:00
EUR 537
To persiske tæpper, (2) Ghashghai og Qum
To persiske tæpper, Ghashghai 160x119 cm. og Qum, 203x138 cm. (2)
Warennr.: 5255919
EUR 1.342 DK, Roskilde, Store Hedevej 31.03.2019
19:01:00
EUR 671