Kategorie  Schätzpreis
ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Danmarks Oldtid: Stenøkser mm (7)
Danmarks Oldtid: Stenøkser mm. Alle med afslag. Længde op til 21 cm. (7)
Warennr.: 5514849
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2019
18:15:00
EUR 188
Amoforer
AMFORA FRAGMENT, fragment av romerska amforor, sjöfynd, ca 0-400 e.kr, höjd ca 46 respektive 28 cm . . Proveniens: Från äldre samling av fornsaker
Warennr.: 5527320
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 11.12.2019
21:32:00
Sehen Sie mehr
Korintisk aryballos
ARYBALLOS, Korint, (tidigt 500-tal f Kr) dekor av harpya och anka, glaserat lergods, höjd ca 12 cm
Warennr.: 5528872
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.12.2019
20:52:00
Sehen Sie mehr
Romersk/Cypriotisk olielampe
Romersk/Cypriotisk olielampe af terracotta L 8,5 cm. Fra år 0-400. Aldersrelateret stand. Dette er en del af en større samling antikker bestående af diverse brugsting og smykker i keramik, guld og bronze fra Ægypten, Hittitterriget, Romerriget og Grækenland som er blevet registreret og ...
Warennr.: 5531139

Neuware
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.12.2019
19:52:00