Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Armband tahitipärlor
ARMBAND, odlade tahitipärlor ca 10,2-11,2 mm, silvergrå ton, god lyster, lås av svart läder, längd ca 19 cm
Warennr.: 5276420
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
11:10:00
Sehen Sie mehr
Arena Copenhagen Armband Belita
Armband von Arena Copenhagen, gefertigt aus 925 Silber vergoldet (punziert). Länge ca.: 18,5 cm. Gewicht ca.: 2 g.
Warennr.: 5246671
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
11:30:00
Ole Lynggaard 'Sweet drop' charm in18kt
Ole Lynggaard 'Sweet drop' charm in 18kt white gold with a lemon coloured cabochon cut quartz. Brilliant cut diamond 0.02ct Colour: (G) Top wesselton Clarity: VS art: A2559-510Also Ole Lynggaard Sweet drop satin bracelet in cream color Length : 38 cm Retail price: 1625€
Warennr.: 5282445

Neuware
EUR 1.000 BE, Antwerpen 22.03.2019
11:56:00
EUR 500
50 armlænker med perler af lavasten
50 armlænker med sorte lava perler, med pynteperler og montering af stål. hovedparten eller alle er ca. 18 cm. Fremstår ubrugte.
Warennr.: 5239271
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
12:50:00
Bracelet with sapphires approx 5,50ct and diamonds approx. 1.00ct
18kt sapphire and diamond bracelet approx. 1.00ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Bracelet decorated with 54 brilliant-cut diamonds approx. 1.00ct Also adorned with 27 round-cut blue sapphire (heated) approx. 5.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 Total weight: ...
Warennr.: 5205467
EUR 3.200 BE, Antwerpen 22.03.2019
13:49:00
EUR 1.600
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 25 mm. Vægt ca. 43 gram.
Warennr.: 5276040

Neuware
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
14:50:00
Randers Sølv, cross-over armring udført i massiv sterling sølv. Omkreds ca. 19 cm. Vægt ca. 28 gram. Vejl. pris er 1.850,-.
Warennr.: 5276047

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
14:52:00
Warennr.: 5231099
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
17:26:00
Marianne Dulong bracelet in sterling silver
Marianne Dulong bracelet in sterling silver. Bracelet size: 18cm Bracelet weight: 7.8g
Warennr.: 5209997

Neuware
EUR 700 BE, Antwerpen 22.03.2019
18:25:00
EUR 350
Armlænke af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld i form af dråbeformede polerede led. Længde ca. 20 cm. Vægt ca. 26,5 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. pris er 14-995,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5275582
EUR 1.074 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
19:05:00
EUR 564
Armlænke af sterling sølv
Armlænke udført i sterling sølv, i form af sammensatte kvadratiske led. skiftevis polerede og satinerede. L. 18½ cm. Bredde ca. 2 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5268359

Neuware
19:06:00
Christina Watches, armbånd af sort skind med 5 forgyldte sterling sølv charms
Christina Watches, armbånd udført i sort skind med 5 forgyldte sterling sølv charms og forgyldt magnetisk lukke. L. 70 cm. Ligger i en gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5267211

Neuware
EUR 215 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
19:18:00
EUR 94
Christina Watches, armring af sterling sølv, str. L med 2 charms af forgyldt sterling sølv
Christina Watches armring af sterling sølv. Str. L. udført i sterling sølv, med 2 charms af forgyldt sterling sølv. Ligger i gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5271759

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
19:19:00
Vintage Armband von Trifari
Armband aus der Manufaktur Trifari im Stil des Art deco. Maße ca.: L. 18 cm. Das Armband befindet sich in einem Zustand mit geringfügigen Tragespuren. 1 Stein fehlt.
Warennr.: 4973102
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
20:05:00
Ole Lynggaard armband
OLE LYNGGAARD, "Life bracelet", armband, spänne i vitguld, längd 17 cm
Warennr.: 5276654
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
20:10:00
Sehen Sie mehr
Minas Spiridis. Moderne armring i sterlingsølv
Moderne åben armring i sterlingsølv. Omkreds 15 cm. Vægt 45 g. Sign. 'Minas' for Minas Spiridis. Brugsspor.
Warennr.: 5267088
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
20:10:00
Kraftig, moderne åben armring i sterlingsølv. Indvendig omkreds ca. 17 cm (inkl. åbningen på ca. 3 cm). Indvendige mål: 4,5 x 5,8 cm. Vægt 140 g. Sign. 'Minas' for Minas Spiridis. Brugsspor, ridser.
Warennr.: 5267086
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
20:12:00
Bent Knudsen. Moderne armlænke af sterlingsølv
Moderne leddelt armlænke af sterlingsølv, udført hos Bent Knudsen, Kolding. L. 18 cm. Vægt 73,7 g. Fremstår med brugsspor, skruen til låsemekanismen lidt skæv, men virker.
Warennr.: 5231853
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 22.03.2019
20:51:00
EUR 268
Georg Jensen, Vintage Armband Nr. 23
Georg Jensen. Armband, Entwurf vom Meister Georg Jensen selber 1926-27, aus Sterlingsilber mit Gliedern in Form von Blumen und Tauben mit insgesamt 10 Mondsteinen im Cabochonschliff. Dessin Nr. 23. L. 19 cm, B. 2,6 cm. Gewicht ca. 43,3 g. Gestempelt Georg Jensen in Perlrand, 925s Denmark sowie ...
Warennr.: 5278846
EUR 1.879 DK, Odense, Kratholmvej 23.03.2019
11:07:57
EUR 1.020
Armbånd m/ topas, citrin mm. Variabel længde.
Håndlavet armbånd udført af rosèguld- og sortrhodineret sterlingsølv fattet med topaser, citriner, peridoter og ametyster. Variabel længde 18-21 cm.
Warennr.: 5213254

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.03.2019
11:23:00
Sylvsmidja collier armband
SYLVSMIDJA, Norge, silver, collier, armband, armbandets innermått 17/20 cm, collier längd 37 cm, total vikt 84 g.
Warennr.: 5277918
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
11:34:00
Sehen Sie mehr
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-sweet Spot charm in 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-sweet Spot charm in 18k rhod. white gold. 'Sweet drop pendant' with flower motives - 15 mm - removableSilk beige bracelet included Bracelet length with out knot: 19,5cm
Warennr.: 5282439

Neuware
EUR 950 BE, Antwerpen 23.03.2019
11:35:00
EUR 475
South sea and Tahiti pearl bracelet in 18k
South sea/Tahiti pearl wrap bracelet in 18k white and yellow gold 9 round shapes pearlsSize: 10x11mmColors: White, champagne, gold and peacock green Excellent lustre & clean surfaceTotal lenght: 55cmJewelry certificate and gift box included
Warennr.: 5188346

Neuware
EUR 1.100 BE, Antwerpen 23.03.2019
11:36:10
EUR 550
Christina Watches. armlænke med 1 charm samt par ørestikker af sterling sølv
Christina Watches armlænke af sterling sølv. Længde ca. 17 cm. prydet med 1 charm af sterling sølv. Samt par ørestikker af sterling sølv i form af kløver. Ligger i gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5273309

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
12:25:00
Opal armring. Hvidgulds belagt sterling sølv med ildopaler Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5255167
Opal armring udført af hvidguldsbelagt sterling sølv fattet med talrige cabochonslebne ild opaler, Ø, ca. 6,5 cm. Vægt ca. 15 gram Monteret med sikkerhedshaspe.
Warennr.: 5279149

Neuware
EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.03.2019
13:20:49
Christina Watches, armlænke med 2 charms og par ørestikker
Christina Watches, armlænke udført i sterling sølv, med 2 charms af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 22½ cm. samt par ørestikker af forgyldt sterling sølv. Ligger i gaveæske fra Christina. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5274778

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 23.03.2019
14:32:00
Christina Watches armlænke med charm, samt 2 par ørestikker af sterling sølvling sølv
Christina Watches armlænke med stort charm med hvide topaser. Længde ca. 18½ cm., samt 2 par ørestikker af sterling sølv Ligger i én gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5269641

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23.03.2019
14:41:00
Hermann Siersbøl. Armbånd udført af 8 kt, guld
Hermann Siersbøl. Armbånd udført af 8 kt, guld i ankermønster. Vægt ca. 12 gram. Længde 20 cm. Dobbelt mesterstemplet HS.
Warennr.: 5277818
EUR 403 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.03.2019
15:28:00
EUR 201
Hängen
HÄNGEN, 2 st., 18 k vitguld, 3 diamanter med åttkantslipning ca 0,005 ct/st, höjd 1 cm, vikt 0,5 g resp. 9 k guld, med 6 droppformade peridoter samt briljant ca 0,025 ct, höjd inkl. ögla 1,5 cm, vikt 1,1 g; medföljer hänge, sterlingsilver, odlade pärlor, höjd inkl. ögla 2 cm, vikt ca 1,9 g
Warennr.: 5278016
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
15:38:00
Sehen Sie mehr
Randers Sølv, armring af sterling sølv, bølget front
Randers Sølv, åben armring med "bølget front" udført i sterling sølv. Omkreds ca. 17 cm.
Warennr.: 5276148

Neuware
16:04:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>