Kategorie  Schätzpreis
12345...9» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Kurt Nielsen, armlænke model Crayfish, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Crayfish" Længde ca. 18 cm. Bredde ca. 2,2 cm. Vægt ca. 72,9 gram. Vejl. udsalgspris er 5.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf.
Warennr.: 5524326

Neuware
EUR 510 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
13:47:00
Bismarckarmlænke af 14 kt. guld - 10,1 g.
Bismarckarmlænke af 14 kt. guld monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L 19,8 mm. B. 5 mm. Vægt: 10,1 g.
Warennr.: 5525300
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 16.12.2019
14:30:00
EUR 215
Armband 3-radigt
ARMBAND, 3-radigt, odlade vita saltvattenspärlor, rosa överton, god lyster, mycket god orient, ca 7 mm, lås i 18 k vitguld, dekor av åttkantslipade diamanter, totalt 0,21 ct, längd ca 18 cm
Warennr.: 5531829
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
14:36:00
Sehen Sie mehr
Hans Hansen og J. Aagaard. To armringe af sterlingsølv. (2)
Hans Hansen, armring af sterlingsølv. Ø 7 cm. Indvendig omkreds 19 cm. Vægt ca. 43,2 gr. J. Aagaard, glat armbånd af sterlingsølv, med kasselås. Ø 6,5 cm. Indvendig omkreds 18 cm. Vægt ca. 17,3 gr. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5529756
EUR 161 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
14:55:00
Georg Jensen. Armband aus Sterlingsilber, Dessin 83 von 1933-1944
Georg Jensen. Armband aus Sterlingsilber, Dessin 83. L. ca. 18,5 cm, B. ca. 2,6 cm. Mit integriertem Verschluss mit zwei Sicherheitsschließe. Gestempelt 'GJ/ 925/ Sterling Danmark', von 1933-1944. Gewicht ca. 78 g. In schwarzer Schmuckschachtel. Mit Inschrift 'Til Edith fra Kristian 4-12-1948'.
Warennr.: 5527025
EUR 1.342 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
15:30:00
EUR 940
Tiffany & Co armband sterlingsilver
TIFFANY & CO, "Circle bracelet", armband, sterlingsilver, längd 18 cm, vikt ca 23,4 g
Warennr.: 5531858
EUR 235 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
16:06:00
Sehen Sie mehr
Randers Sølv, åben armring af sterling sølv
Randers Sølv, en åben armring udført i sterling sølv, cross over-design. Omkreds ca. 20½ cm. Vægt ca. 49 gram. Vejl. pris er 2.775,-.
Warennr.: 5504238

Neuware
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
16:54:00
Armbånd m/ prasolit mm. Håndlavet af hvidguldsbelagt sterlingsølv.
Håndlavet unika armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv med guldbelægninger prydet med facet sleben Prasolit/ grøn ametyst på ca. 11 ct. samt mindre topaser og peridoter. Variabel længde 17-19 cm. Vægt ca. 13,2 gram.
Warennr.: 5492835

Neuware
EUR 188 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
18:45:00
Håndlavet armring m/ smaragder.
Håndlavet unika armring udført af guldbelagt og sort rhodineret sterlingsølv prydet med 5 større cabochon slebne smaragder. Ø. ca. 61 mm. Let variabel størrelse.
Warennr.: 5487265

Neuware
EUR 174 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
18:53:00
Randers Sølv, snoet armring af sterling sølv
Rander Sølv, en snoet armring udført i sterling sølv, delvist forgyldt. Omkreds ca. 21 cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 37 gram. Vejl. pris er 2.375,-
Warennr.: 5503512

Neuware
19:09:00
Armband 18 k vitguld diamanter
ARMBAND, 18 k vitguld, halvstel modell, dekor med 28 briljanter totalt ca 5,20 ct, kvalité ca TW-W(G-H)/VS, längd 17,5 cm, vikt ca 27,1 g
Warennr.: 5531939
EUR 8.475 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
19:18:00
Sehen Sie mehr
Pandora. Armbånd af sterlingsølv med 14 kt guldcharms
Pandora. Armbånd af sterlingsølv og charms 14 kt. guld bestående af karabinlås af 14 kt. guld med tilhørende fire charms af 14 kt guld i form hjerte mfl. Syv sølvcharms, flere prydet med guldtetaljer og to glascharms. Vægt i alt ca. 49,5 g. L. 19,5 cm. Stemplet ALE. En guldcharms med lille ...
Warennr.: 5510718
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
19:27:00
EUR 295
Armring med ornamentik af 8 kt guld
Armring af 8 kt guld fra midten af 1900. Prydet med blomster ornamentik. B.9 mm, med sikkerhedshasp. Vægt ca. 11,4 gram. Fremstår med manglende kasseindsats til lås, mangler derfor stempel. syretestet til 8 kt.,
Warennr.: 5532235
EUR 188 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
19:30:00
EUR 114
Ole Lynggaard. 'My Little World' blonde-charm af 18 kt. rød- og sortrhodineret guld
Ole Lynggaard. 'My Little World' blonde-charm af 18 kt. rød- og sortrhodineret guld monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. H. inkl. øsken 1,5 cm. Art. nr. A2825-401. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. Fremstår med minimale håndteringsspor.
Warennr.: 5353804
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
19:35:00
Armbånd af 14 kt guld
Armbånd af 14 kt guld. Brugsspor i form af en bule. Vægt: 7,8 gr. Indv. mål: 6,4 x 5 cm.
Warennr.: 5529759
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
19:35:00
EUR 174
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Crayfish" Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 2,2 cm. Vægt ca. 73,2 gram. Vejl. udsalgspris er 5.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5478315

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:37:00
Kurt Nielsen, armlænke model Dew Drop, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Dew Drop" Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 3 cm. Vægt ca. 121 gram. Vejl. udsalgspris er 6.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf.
Warennr.: 5485135

Neuware
EUR 510 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:43:00
Armbånd m/ Akvamariner, hvidgulds brlagt sterlingsølv, 20 gram.
Tennisarmbånd udført af hvidguldsbelagt sterlingsølv prydet med talrige blå akvamariner i tre rækker, i alt ca. 14.20 ct., L. ca. 18 cm. Vægt ca. 20 gram.
Warennr.: 5459287

Neuware
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
19:47:00
Armring i sterlingsølv med skulpturel overflade
Oplukkelig tre-leddet armring af delvist satineret sterlingsølv med skulpturel overflade. Omkreds 18 cm. Vægt 47,4 g. Fremstår med håndteringsspor.
Warennr.: 5442376
EUR 228 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
19:48:00
Aquamarin og diamantarmring
Fleksibel armring af 9 kt. guld i cross-over design prydet med to ovalslebne aquamariner samt to mindre diamanter. Indvendig diam. Ø 6,2 cm. Vægt: 7,6 g.
Warennr.: 5525158
EUR 201 DK, Hørsholm, Hammervej 1 16.12.2019
19:50:00
EUR 128
Kurt Nielsen, armlænke model KNDK22, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " KNDK22" Er monteret med skruelukke. Længde ca. 18 cm. Bredde ca. 2,4 cm. Vægt ca. 85 gram. Vejl. udsalgspris er 6.700,-.
Warennr.: 5532151

Neuware
EUR 456 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
19:53:00
Randers sølv, armring af sterling sølv
Randes Sølv, Armring udført i sterling sølv, glat afrundet og poleret profil. Kan åbnes. Omkreds ca. 17½ cm. Vægt ca. 28 gram.
Warennr.: 5469737

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:53:00
Armband aus 14 kt. blankem Gelbgold
Armband aus 14 kt. blankem Gelbgold mit schuppenartigen Gliedern. L. 21 cm. Gewicht 41,5 g. Mit leichten Hantierungsspuren, einige angeborene Kratzer. Stammt aus Geschäftsaufgabe.
Warennr.: 5358155
EUR 2.550 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
19:56:00
EUR 403
Hermès armring sterlingsilver
HERMÈS, armring, sterlingsilver, slät modell, innerdiameter 5,5 cm, vikt ca 96,9 g
Warennr.: 5531977
EUR 1.130 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
19:56:00
Sehen Sie mehr
Armlænke i 14 kt guld med bevægelige led, 7,7 gram
Vintage armlænke udført i 14 kt guld med guld'kugler' og bevægelige led, L. ca. m20 cm. Vægt ca. 7,7 gram. Leveres i grå smykkeæske.
Warennr.: 5527026
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
19:56:00
EUR 121
Armband aus 925 Silber mit Iolithen
Armband aus 925 Silber, 24,6g, mit 10 Iolithen, zus.ca.3.00ct, oval facettiert, Länge: 19cm, Handarbeit, Einzelstück.
Warennr.: 5500376
EUR 400 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.12.2019
20:01:00
EUR 45
Aarre & Krogs Eftf. mfl. Fire armringe af sølv og sterlingsølv (4)
Fire armringe af sølv og sterlingsølv, bl.a. to snoede hvoraf den ene af Aarre & Krogs Eftf. Indvendige mål: Den mindste: ca. 4,6 x 5,7 cm. Den største: Ø ca. 6,5 cm. Samlet vægt ca. 152,4 g. Fremstår med brugsspor. (4)
Warennr.: 5515077
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
20:04:00
Tennisbracelet with brilliant cut diamonds 3.00ct
Tennisbracelet in 14kt white rhod gold set with 72 brilliant cut diamonds approx. 3.00ct Colour: (H-I) Wesselton-Top Crystal Clarity: VS Length: 18cm Handmade in Antwerp
Warennr.: 5507726

Neuware
EUR 3.500 BE, Antwerpen 16.12.2019
20:07:00
EUR 1.700
'Life is beautiful' brillantarmlænke /-ankellænke i 18 kt. rosaguld
Armlænke / ankellænke i 18 kt. rosaguld udsmykket med brillantbesatte bogstaver i teksten 'Life is beautiful', diamanter i alt ca. 0.45 ct. L. 22-24 cm. B. 0.6 cm. Vægt 3,9 g. Lette brugsspor.
Warennr.: 5512513
EUR 1.289 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
20:08:00
Carl Johan Antonsen, Odense. Moderne armring af sterlingsølv
Carl Johan Antonsen, Odense. Moderne armring af sterlingsølv, stemplet "CA 925S STERLING DENMARK". Indvendige mål: ca. 62 x 62,5 mm. Vægt: ca. 49 g. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5527771
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
20:13:00
12345...9»