Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Armring guld
ARMRING, 18 k satinerat guld, innermått, 5,5x6 cm, vikt ca 15,8 g
Warennr.: 5391545
EUR 530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.07.2019
10:48:00
Sehen Sie mehr
Guldarmring 14 kt. - 24,4 g.
Per Algot Enevoldsen, Rødovre 1950-2007. Oplukkelig armring af 14 kt. guld med ciseleringer, monteret med skjult kasselås. Indvendig diam. 6,5 cm. Bredde: 2,1 cm. Vægt: 24,4 g.
Warennr.: 5309508
EUR 940 DK, Helsingør, Støberivej 24.07.2019
15:38:00
EUR 403
Troldekugler. Pandora armlænkeaf sterlingsølv med charms
Troldekugler. Pandora armlænke af sterlingsølv, prydet med 10 sølvcharms heriblandt to glascharm af forskellig design. To charms uden stempel. L. ca. 22 cm. Vægt: ca. 51g.
Warennr.: 5383988
EUR 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 24.07.2019
18:57:00
EUR 87
Christina Watches, sort læderarmbånd med 3 charms
Christina Watches, 3-radet læderarmbånd med magnetisk lukke, med 3 charms af sterling sølv. Armbåndet er ikke limet i den ene ende, så man kan selv kan tilpasse længde og lime. Denne vare er en del af konkursboer Otterup Guldsmedie.
Warennr.: 5379343

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 24.07.2019
19:04:00
Christina Watches, sort læderarmbånd med 4 charms
Christina Watches, 3-radet læderarmbånd med magnetisk lukke, med 4 charms af sterling sølv. Armbåndet er ikke limet i den ene ende, så man kan selv kan tilpasse længde og lime. Denne vare er en del af konkursboer Otterup Guldsmedie.
Warennr.: 5379344

Neuware
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 24.07.2019
19:05:00
Murstensarmlænke af 14 kt. guld
Armlænke udført i 14 kt. guld, Klassisk Murstensmønster. Lukke er forsynet med sikkerheds hasper. Længde ca.19½ cm. Bredde ca. 12 mm. Vægt ca. 21 gram. Små brugsspor.
Warennr.: 5392050
EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 24.07.2019
19:14:00
EUR 403
Kurt Nielsen, armring model Oceans Colliding, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, modernistisk armring udført i sterling sølv, model " Oceans Colliding" Indvendig diam. ca. 16 cm. Vægt ca. 70 gram. Vejl. udsalgspris er 3.590,-.
Warennr.: 5349809

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 24.07.2019
19:26:00
Tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld ca. 1.20 ct
Tennisarmbånd af 18 kt hvidguld med brillanter ca. 1.20 ct. Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: SI. Vægt ca. 7,8 g. (inkl. ekstre led 3 cm)
Warennr.: 5364037
EUR 1.879 DK, Roskilde, Store Hedevej 24.07.2019
19:29:00
EUR 591
Ole Lynggaard. LOVE armlænke af 18 kt guld
Ole Lynggaard, LOVE armlænke Ole Lynggaard – LOVE Armlænke udført i 18 kt. guld og med to led af rosafarvet guld et et af guld. Længde ca. 21 cm. Bredde på led er ca. 11 mm. Vægt ca. 26,6 g. Har brugsspor på satinering.
Warennr.: 5379678
EUR 2.685 DK, Herlev, Dynamovej 24.07.2019
19:35:00
EUR 1.678
Kurt Nielsen, armlænke model Dew Drop, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Dew Drop" Længde ca. 17½ cm. Bredde ca. 3 cm. Vægt ca. 114 gram. Vejl. udsalgspris er 6.900,-.
Warennr.: 5392005

Neuware
EUR 456 DK, Kolding, Trianglen 24.07.2019
19:43:00
Torben Støvring. Armring i sterlingsølv isat et poleret ravstykke
Oplukkelig armring af sterlingsølv, fronten udformet som bladværk isat et poleret, varmebehandlet ravstykke. Omkreds 17 cm. Front mål 3,4 x 4,2 cm. Vægt 19,7 g. Fremstår med lette håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Warennr.: 5384873
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
19:44:00
Ole Lynggaard. Sweet Drop af 18 kt guld
Ole Lynggaard. Sweet Drop af 18 kt guld. L. 2,3 cm. Vægt ca. 5,5 g. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5379674
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 24.07.2019
19:58:00
EUR 148
Dansk guldsmed. Bred armlænke af 14 kt. delvist satineret guld
Dansk guldsmed. Bred armlænke af 14 kt. delvist satineret guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, L. 19 cm. B. ca. 1,9 cm. Vægt: ca. 50,2 gr. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5386196
EUR 1.879 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:03:00
EUR 859
Kurt Nielsen, armlænke model KNDK2, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " KNDK22" Er monteret med skruelukke. Længde ca. 17 cm. Bredde ca. 2,4 cm. Vægt ca. 77 gram. Vejl. udsalgspris er 6.700,-.
Warennr.: 5376233

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 24.07.2019
20:05:00
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv, massiv armring af sterling sølv. Omkreds ca. 21 cm. Vægt ca. 29 gram.
Warennr.: 5392130

Neuware
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 24.07.2019
20:08:00
Guldarmring med diamant, ca. 1890
Bred armring af 14 kt. guld prydet med en rosenslebet diamant sat i stjerneformet sort emalje. Oplukkelig, indvendig diam. 5,9 cm. Bredde: 4,0 cm. Vægt: 35,5 g. Ca. 1890. Fremstår med en mindre bule, samt alm. aldersrelaterede brugsspor.
Warennr.: 5375928
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24.07.2019
20:15:00
EUR 591
H.C. Hansens Guldsmedie. Bred armlænke af 14 kt. guld
H.C. Hansens Guldsmedie. Bred stavarmlænke af 14 kt. guld. Stemplet HCH. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 37,5 g. B. 1,65 cm. L. 20 cm.
Warennr.: 5380467
EUR 1.074 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:16:00
EUR 671
Chr. Veilskov. Guldarmlænke 14 kt. - 52,5 g.
Chr. Veilskov, København 1963-86. Leddelt armlænke af 14 kt. guld med satinerede og blankpolerede led, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 19 cm. B. 1,8 cm. Vægt: 52,5 g. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5363783
EUR 1.477 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24.07.2019
20:16:00
EUR 805
Ole Lynggaard. 'My Little World' blomsterbi-charm af 18 kt. satineret rødguld og sort-rhodineret guld med brillanter
Ole Lynggaard. Blomsterbi-charm fra My Little World-serien af 18 kt. satineret rødguld og sort-rhodineret guld prydet med to brillanter på tilsammen 0.02 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS, monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. H. inkl. øsken 1,5 cm. Art. nr.: ...
Warennr.: 5325724

Neuware
EUR 376 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:19:00
EUR 148
Scrouples. Moderne armlænke i sterlingsølv
Scrouples. Moderne leddelt armlænke i sterlingsølv. L. 18 cm. Vægt 57 g. Fremstår med lettere håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Warennr.: 5356045
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:19:00
Mads Ziegler, armring model Dome med brillanter
Mads Ziegler - Dome armring str. S, udført i sterling sølv, satineret overflade med polerede kugler, samt en med brillanter. Samlet ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Diam. Ø 55 mm. Vejl pris er 3.800,-.
Warennr.: 5391794

Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 24.07.2019
20:19:00
Margit E. Collections / Bastian. Bred armring af sterlingsølv
Åben, bred armring af sterlingsølv med strukturoverflade. Omkreds 19 cm, B. 3,4 cm, vægt 61 g. Fremstår med lette håndteringsspor, indvendigt mærke efter prismærkat. Hidrører fra virksomhedsophør.
Warennr.: 5357744
EUR 242 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:20:00
Torben Støvring. Moderne armring i sterlingsølv isat et poleret ravstykke
Moderne oplukkelig armring af sterlingsølv, fronten prydet med et poleret, varmebehandlet ravstykke. Omkreds 18 cm. Front B. 3,3 cm. Vægt 43 g. Fremstår med håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Warennr.: 5384885
EUR 228 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:25:00
Brillanttennisarmband aus 14 kt. Weißgold, zus. 1.30 ct. G-H/VS
Klassisches Brillanttennisarmband aus 14 kt. Weißgold mit 65 Brillanten zus. 1.30 ct. Gesamtcarat ist ins Armband gestempelt. Farbe: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Reinheit: VS. Gestempelt GBL mit israelischer Leier 585. Gewicht ca. 11,7 g. B. 0,33 cm, L. 18 cm.
Warennr.: 5348836
EUR 2.081 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:28:00
EUR 564
Moderne armring i delvist forgyldt sterlingsølv
Moderne åben armring i sterlingsølv, delvist forgyldt og med dekoreret overflade. Omkreds ca. 17,5 cm. B. 2,8 cm. Vægt 57 g. Fremstår med lette håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Warennr.: 5374042
20:42:00
EUR 148
Englischer Armreif aus vergoldetem Silber in Form Schließe, Chester 1889
Englischer Armreif aus vergoldetem Silber in Form Schließe, die sich öffnen lässt. Gestempelt mit englischen Silber Hallmarks. Chester 1889. Gewicht ca. 29,3 g. Front B. 2,65 cm. Umfang ca. 17 cm. Mit altersbedingten Gebrauchsspuren und abgenutzten Stempeln.
Warennr.: 5374944
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 24.07.2019
20:43:00
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, ovale leddelte og gennembrudte led prydet med 225 små hvide brillant- og enkeltslebne diamanter, i alt ca. 1.35 ct. Stemplet FDJ 750 med Birmingham import gold Hallmarks. 1900-tallets slutning. Vægt ca. 14,1 g. B. 0,74 cm. L. 18,5 cm.
Warennr.: 5375577
EUR 1.611 DK, Vejle, Dandyvej 25.07.2019
10:50:00
EUR 805
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " KNDK22" Er monteret med skruelukke. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 2,4 cm. Vægt ca. 91,7 gram. Vejl. udsalgspris er 6.700,-.
Warennr.: 5392006

Neuware
EUR 456 DK, Kolding, Trianglen 25.07.2019
11:43:00
Brillant armbånd, 9 kt guld, 0. 11 ct.
Brillant armbånd af 9 kt guld med fem runde led heraf tre led prydet med pavefattede brillanter ca. 0.11 ct. Justerbar længde ca. 15-17 cm. Modelfoto anvendt.
Warennr.: 5331282

Neuware
EUR 188 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25.07.2019
12:51:00
EUR 101
Christina Watches, snake armbånd med 3 charms
Christina Watches, Snake Silver armbånd med magnetisk lukke, med 3 charms af sterling sølv. Armbåndet er ikke limet i den ene ende, så man kan selv kan tilpasse længde og lime. Denne vare er en del af konkursboer Otterup Guldsmedie.
Warennr.: 5385841

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 25.07.2019
16:32:57
 1 2 3 4 5 6  >>