Kategorie  Schätzpreis
12345...9» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Pälsjacka Tarja Niskanen
PÄLSJACKA, Tarja Niskanen, Helsinki, Finland, mink, fåll klädd i svart läder, bystvidd (platt) ca 62, längd mitt bak 65 cm
Warennr.: 5531755
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
11:20:00
Sehen Sie mehr
Hermes scarf
HERMÈS, scarf, Paris, foulardsiden, märkt HERMES PARIS, ca 90x90 cm
Warennr.: 5531758
11:26:00
Sehen Sie mehr
Burberry trenchcoat för barn
BURBERRY, trenchcoat, barn, glansig bomullstextil i beige, invändigt fodrad i Burberrys tartanmönster, tillverkad i Storbritannien, barnstorlek 10 Y, medföljer originalask med Burberry logotyp, längd ca 74 cm
Warennr.: 5531795
13:12:00
Sehen Sie mehr
Pelsfrakke af vaskebjørn, str. 34-36
Pelsfrakke af vistnok vaskebjørn syet i sildebensmønster og med baner af ruskind, med krave, skjulte hægtelukninger, indstikslommer og indvendige bindebånd. Str. 34-36. L. ca. 120 cm, brystmål ca. 94 cm, ærmelængde ca. 56 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5527584
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
13:41:00
Prada sneakers i ruskind str. 39
Prada sneakers i ruskind. Med gummisål og snude, samt udført i gråt ruskind og med snørebåndslukning. Dustbag medfølger. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5532500
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
13:54:04
Thomas Albrecht. Minkpels, str. 44
Jakke af black cross mink med krave, skjulte hægtelukninger, indstikslommer, ærmer med opslag og bindebånd af flettet bomuld i livet. Str. ca. 44. L. ca. 81 cm, brystmål ca. 132 cm, ærmelængde (målt med opslag) ca. 58 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5527585
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
14:04:00
EUR 188
Hermés. To silketørklæder. (2)
Hermès. To silketørklæde, 'Etrie RS' og 'Brides de galla', udført i silke, med håndstukket kantafslutninger. Mål ca. 90/85x 90/85 cm. Alle fremstår med brugsspor, skjolder. Trænger til rens. (2)
Warennr.: 5530281
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:12:54
EUR 101
Pelsfrakke i ræv, str. 40-42
Pelsfrakke i ræv med krave, skjulte hægtelukninger, indstikslommer. Str. ca. 40-42. L. ca. 85 cm, brystmål ca. 106 cm, ærmelængde ca. 60 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5527586
14:17:00
EUR 174
Pelsfrakke af ræv, str. 40
Stampe. Pelsfrakke af ræv, sjalskrave, indstikslommer, skjult hægtelukning, øverst knap, str. ca. 40, L. 94 cm. Ærmelængde 60 cm. Brystmål 126 cm. Fremstår med brugsspor, inderfoer med flænge samt slid, 1 defekt hægte samt lille område med manglende pels.
Warennr.: 5529917
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
14:32:45
Brdr. Alex petersen mink kåbe str. ca. 40
Brdr. Alex petersen mink kåbe str. ca. 40. Pelsen er udført i vertikale baner, samt syet i A form. Pelsen er med stiklommer, ærmeopsmøg, samt lille krave og hægtelukning. Indvendigt med matchende foer samt inderlomme. Længde ca. 104 cm, ærmelængde ca. 60 cm, brystbredde ca. 115 cm. Fremstår med ...
Warennr.: 5532163
17:08:00
EUR 188
Tarik Ediz aftonklänning
TARIK EDIZ, aftonklänning, med släp, strassbeklädda axlar och rygg, Fransk strl 36 (EU ca strl 34-32), längd ca 154 cm. . Ingår i temaauktionen "Kristallklar Jul". . Proveniens: Nobelklänning från 2012, då bäraren hade Prins Carl Philip som bordsherre.
Warennr.: 5531895
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
17:36:00
Sehen Sie mehr
Quick Step Large, 'Yatin' maskine til automatisk skoovertræk
Quick Step Large, 'Yatin' maskine til automatisk skoovertræk, 10 pakker one size plast overtræk medfølger, ligger i kassen. H.72 x 39 x 75 cm (emballagemål 86 x 42 x 79 cm) Ubrugt i original emballage. Modelfoto. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5516563
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
17:41:00
Saga mink , Eschel Krag minkpels ca str M
Saga selected, Eschel Krag minkpels. Udført i mahogany mink. Front med stiklommer, lille sjalskrave, ærmer samt hægtelukning. Indvendigt med foer. Str. ca. M Længde ca. 108 cm, ærmelængde ca. 58 cm, brystbredde ca. 120 cm. ca str M. Fremstår med brugsspor
Warennr.: 5512356
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
18:13:00
Brudklänning sent 1800-tal
BRUDKLÄNNING, sent 1800-tal, svart siden, spetsbroderade kanter på kragen samt på ärmar, ryggens längd ca 132 cm, ca strl 38-40
Warennr.: 5531905
18:14:00
Sehen Sie mehr
Minkpäls bolero, Rune Pegenius, strl S.
Minkpäls design Rune Pegenius Göteborg, kort modell med knäppning med hyskor, ärmar aformade, längd fr nacke 42, längd ärm 52 cm. Bruksslitage, två hyskor saknas.
Warennr.: 5509443
EUR < 125 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 16.12.2019
18:37:50
EUR 33
Louis Vuitton, sort skuldertaske
Louis Vuitton, sort skuldertaske. Model, Saint Jacques. Udført i sort epilæder, med udvendig præget logo. Indvendigt med et stort rum, samt sidelomme med lynlås. Fremstillet i Frankrig 1995. H. ca. 30 cm, B. ca. 44 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5337407
EUR 698 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:56:00
EUR 174
Chanel crossbody kæde taske
Chanel crossbody kæde taske. Tasken er udført i sort kviltet lammeskind, med hardware af forgyldt metal. Tasken er med Klassisk kæde rem, samt stort CC vedhæng på lynlås. Indvendigt med 3 store rum hvoraf et er med lynlåps, samt inderlomme med lille CC charm vedhæng på lynlås. Dustbag medfølger. ...
Warennr.: 5525355
EUR 1.342 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:56:00
EUR 832
Louis Vuitton, stor mørkegrøn cross body taske
Louis Vuitton, stor mørkegrøn cross body taske. Model, Louis Vuitton Kendall GM bag. Udført i mørkegrønt taiga læder, med hardware af forgyldt metal. Tasken er med justerbar rem i grønt kanvas, samt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 2000. H. ca. 28 cm, B. ca. 55 ...
Warennr.: 5525036
EUR 1.020 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:56:00
EUR 510
Burberry skuldertaske i skind og lak
Burberry skuldertaske i skind og lak. tasken er med hardware af forgyldt metal, kviltet laklæder, udvendig lynlås lomme samt magnetknap og lynlås lukning. Indvendigt med et stort rum med 4 inderlommer hvoraf et er med lynlås. H. ca. 23 cm, B. ca. 37 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5532187
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:57:00
Gucci. Lille håndtaske/Crossbody af sort skind med gyldent hardware
Gucci håndtaske/Crossbody udført af sort kalveskind med lynlås og gyldent hardware. Indvendigt med et stort rum og siderum. H. 19 cm L. 24 cm B. 12 cm. Der medfølger skulderrem og dustbag. Ingen brugsspor.
Warennr.: 5485746
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
19:05:00
EUR 255
KayCee Copenhagen pelsjakke af kanin og lam. str XL
KayCee Copenhagen black burn pelsjakke af lammeskind og tibet lam på krave og lommer, skulder og rygparti med kanin. Længde 65 , ærmer 64 bryst 110 cm str XL. Ny og ubrugt
Warennr.: 5519721

Neuware
EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
19:12:00
EUR 114
Mulberry axelbandsväska Selwood i vinrött
MULBERRY, axelbandsväska Selwood i vinrött blankt skinn med detaljer i vitmetall, 18 x 24 x 10 cm, axelband 38-48 cm
Warennr.: 5531935
EUR 706 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
19:14:00
Sehen Sie mehr
Ruglamsfrakke, sælskindspels samt hatte af pels mm. (6)
Ruglamsfrakke med hægtelukning, brystmål 100, armlængde 62 cm. Golden Seal sælskindsfakke med lommer samt hægtelukning, brystmål 120, armlængde 124 cm, formentlig en str. s/m. Hat af sælskindspels samt Pigalle pelshat mm. Fremstår med lettere brugsspor. (6)
Warennr.: 5531302
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 16.12.2019
19:20:00
Frakke af mink
Frakke af brun mink. Front med hægtelukning og to stiklommer. Ryglængde 115cm, brystmål ca. 120 cm, Indv.ærmelængde ca.40 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5532229
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
19:20:00
Jakke med med foer af pels, str. 42, mrk. Ivan Grundahl.
Ivan Grundahl. Jakke med med foer af pels, str. 42, mrk. Ivan Grundahl. Indv. ærmelængde 38 cm. Længde 92 cm. Brystmål 134 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5532227
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
19:25:00
Versace Cocktailkjole, engelsk str.34 ( svarer til dansk 38)
Versace Cocktailkjole, sort med sølv-effektvævning, Draperet dyb vandfaldsryg. Ankellang model med ærmer.
Warennr.: 5532240
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:36:00
Gucci. 'Horse Bit' taske
Gucci. Skuldertaske af beige monogram-canvas, stort indvendigt rum samt lynlåslomme. H. 25, L. 35 cm. Fremstår med brugsspor, herunder slitage i kantsyninger og på metaldele.
Warennr.: 5532136
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
19:43:00
Burberry Damenmantel, Größe 40
Burberry Damenmantel, Größe 40 keine Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5503142
EUR 400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.12.2019
19:52:00
EUR 110
Pels af parsian swakara str 42
Persian swakara pels med hægtelukning og stikslommer. Monteret med ensfarvet for. Str.-42. Længde: 87 cm. ærme: 60, bryst. 100cm. Ny og ubrugt.
Warennr.: 5519811

Neuware
EUR 2.148 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
20:02:00
Handsker, tasker og pels, 1900 tallets midte
Samling handsker, tasker samt pelskrave, engelsk oprindelse, 1900 tallets midte. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Warennr.: 5531102
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 16.12.2019
20:08:00
12345...9»