Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...7»   Waren pro Seite   195 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Levinsky. Jacke aus Nerz. Modell Panama. Gr. 38
Levinsky. Jacke aus Female Nerz. Pearl. Modell Panama. Mit Reißverschluss und Reißverschlusstaschen. Länge 60 cm. Ärmellänge 62 cm. Brustweite 100 cm. Gr. 38.

Warennr.: 6090954

Neuware
EUR 2.148 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
09:15
EUR 1.208
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske af rødt epilæder, model Keepall 55
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 55 udført i rødt epilæder med røde stikninger, samt hardware af forgyldt metal. Udvendig sidelomme, dobbelt lynlås lukning. Indvendigt opdelt i ét stort rum. H. 30 cm, L. 56 cm, D. 25 cm. Medfølgende name tag samt dustbag. Interiør med pletter. Fremstår med...

Warennr.: 6099641
EUR 1.074 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
09:46
EUR 805
Louis Vuitton. Rejsetaske model Keepall 55 udført i rødt epilæder med sorte stikninger, samt hardware af forgyldt metal. Udvendig sidelomme, dobbelt lynlås lukning. Indvendigt opdelt i ét stort rum. H. ca. 35 cm, L. ca. 55 cm, D. ca. 25 cm. Dustbag medfølger. Interiør med pletter. Fremstår med ...

Warennr.: 6099644
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
09:54
EUR 671
Hugo Boss m.fl. To par solbriller og to kreditkortholdere (4)
Et par grå Hugo Boss solbriller, et par vinrøde Dolce & Gabbana solbriller, en Montblanc pas- og dokumentholder af sort læder og en Hugo Boss kreditkortholder af sort læder. Alle dele i tilhørende etuier eller kasser. Fremstår med brugsspor. (4)

Warennr.: 6120888
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
11:13
EUR 215
Jakke af mink
Jakke af mink med hægtelukning, stiklommer og krave. Længde 66 cm. Ærmelængde 64 cm. Brystvidde 118 cm. Str. 42-44. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6110657
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
12:19
EUR 134
Prada håndtaske med skulderrem, grålig skind med forgyldt hardware.
Prada håndtaske i grålig skind med forgyldt hardware og besætninger/ logo. Tasken er med spændedetaljer og lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum, samt 2 inderlommer hvoraf et er med lynlåslukning. H. ca. 20 cm, B. ca. 45 cm. Fremstår med synlige brugsspor. Certifikat mv medfølger. En ...

Warennr.: 6119092
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.12.2021
12:27
EUR 134
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Petit Bucket. Monogram Canvas
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Petit Bucket. Monogram canvas. H. 25, B. 23, D. 16 cm. Hanke og besætninger af kernelæder, stort indvendigt rum med to mindre sidelommer, den ene med lynlåslukning, foer af lyst læder, indvendig kæde til fastgørelse af pung. Justerbare skulderremme. Medfølgende ...

Warennr.: 6118474
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
12:37
EUR 537
Minkkåbe. Lang pels i farven 'Glow', str. 40.
Lang mink kåbe i lyserbrune/Glow skind, str ca. 40. Fremstår med krave, ærmer med vidde, to lommer og en indvendig skjult lomme, brunt for med bindebånd. Lukket med stor knap samt 4 hægter. Kåbelængde ca 118, brystmål ca 110 cm, bundmål ca 158 cm, ærme ca. 62 cm med opslag på ca. 5 cm. Mindre ...

Warennr.: 6108488
EUR 859 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.12.2021
13:07
EUR 671
Kort Minkpels i farven 'Glow'. Str. 40-42.
Kort minkpels i farven 'Glow' i blød og glansfuld kvalitet, str. ca. 40-42. Pelsen fremstår med lille krave, to lommer og indvendig skjult lomme, hægtelukning (3 stk) samt stor knappe, brystvidde på ca. 114 cm. Længde ca.85 cm, ærmelængde ca. 61 cm. Let brugspræg på bundkanten.

Warennr.: 6108478
EUR 644 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.12.2021
13:43
EUR 510
Stampe. Pelsfrakke af mink, str. 38
Stampe. Pelsfrakke af brun mink, sjalskrave, indstikslommer, skjult hægtelukning, øverst knap, købt i 2007, str. 38. L. 87 cm. Brystmål 120 cm. Ærmelængde 60 cm. Minimale brugsspor.

Warennr.: 6111157
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
15:03
EUR 268
Marie Aasmul, Copenhagen. Damefrakke af mink, str. 38
Marie Aasmudl Copenhagen. Damefrakke af mink, sjalskrave, indstikslommer, skjult hægtelukning, str. 38, L. 85 cm. Ærmelængde 63 cm. Brystmål 120 cm. Få brugsspor.

Warennr.: 6116843
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
15:57
EUR 268
Pelsfrakke af mink samt pandebånd, str. 38 (2)
Damefrakke af mink, kina krave, indstikslommer, skjult hægtelukning, øverst knap, str. 38, L. 98 cm. Ærmelængde 62 cm. Brystmål 120 cm. Der medfølger lille pandebånd. Minimale brugsspor. (2)

Warennr.: 6116659
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
16:03
EUR 134
To lange Galla/selskabskjoler str. 7/8 (2)
En lang gul selskabskjole med draperet top herpå påsyede palietter. Lynlås i siden. Lang turkis selskabskjole med draperet top, lynlås bagpå. Begge ubrugte og i str. 7/8 (2)

Warennr.: 6066899
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09.12.2021
16:11
Birger Christensen, Bee Cee. Pelsfrakke af mink, str. 40
Birger Christensen, Bee Cee. Pelsfrakke af mink, lille krave, skrå indstikslommer, skjult hægtelukning, str. 40. L. 110 cm. Ærmelængde 58 cm. Brystmål 116 cm. Minimale brugsspor.

Warennr.: 6118461
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
16:15
EUR 403
Alyce Design. Lysegrå balkjole med broderier samt perler.
Alyce Design. Lysegrå balkjole med broderier samt perler. Str. 14 (L) Fremstår med minimale brugsspor.

Warennr.: 6103849
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
19:15
Louis Vuitton. Rejsetaske model, Keepall 55
Louis Vuitton. Rejsetaske model, Keepall 55. Udført i monogram kanvas med besætninger af kernelæder samt hardware af forgyldt metal. Tasken er med adressemærke og spænde samt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1992. H. ca. 29 cm, B. ca. 55 cm. D. ca. 25 cm. ...

Warennr.: 6105038
19:17
EUR 671
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske, model Keepall 50
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske, model Keepall 50 udført i Cipango Gold farvet epilæder, gyldent hardware. Udvendig sidelomme, dobbelt lynlås lukning. Indvendigt opdelt i ét stort rum. B. 52, H. 29, D. 23 cm. Interiør med mindre pletter. Medfølgende name tag. Fremstår med patina samt ...

Warennr.: 6099653
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
20:33
EUR 617
Yves Saint Laurent Gürteltasche und Kartenhalter (2)
Yves Saint Laurent Gürteltasche und Kartenhalter aus schwarzem Leder. Minimale Gebrauchsspuren. In Originalverpackungen. Tasche: B. 22 cm, T. 6 cm, H. 14 cm. Kartenhalter: 11,5x8,5 cm. Quittung vorgelegt. (2)

Warennr.: 6114352
EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
20:53
EUR 537
Louis Vuitton. Weicher Koffer/Reisetasche, Modell 'Alizé'
Louis Vuitton. Weicher Koffer/Reisetasche, Modell 'Alizé', aus Monogramm Canvas mit Lederbesätzen. Zwei Fächer mit Offenen Seitentaschen. Doppelter Reißverschluss. Verstellbare abnehmbare Schultergurte aus kräftigem Leinen. H. ca. 37 cm, L. ca. 46 cm, B. ca. 20 cm. Datumskode VI0938. Mit leichter...

Warennr.: 6105557
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
20:54
EUR 805
Prada. Taske, model Galleria Saffiano
Prada. Skulde-/håndtaske, model Galleria Saffiano, af cameo rødt læder med gyldent hardware. Tre store rum og flere side lommer. Fra 2014. H. 24 cm. L. 34 cm. B. 15 cm. Autencitetskort medfølger. Fremstår med brugsspor, slitage på kanter.

Warennr.: 6091096
EUR 1.020 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.12.2021
21:00
EUR 805
Louis Vuitton. 'Speedy 30' håndtaske af Black Epi læder
Louis Vuitton. 'Speedy 30' håndtaske af Sort Epi læder udført med sølv-farvet hardware og besætninger af sort glat læder. Indvendig, et stort rum med to åbne sidelommer. Låsbar lynlåslukke, hvor hængelås med to nøgler medfølger. Foer af gråt canvas. Produktionskode: SP1008, fremstillet 10. uge ...

Warennr.: 6112123
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
21:01
EUR 483
Louis Vuitton. 'Saint Jacques GM' skuldertaske af gult Epi læder
Louis Vuitton. 'Saint Jacques GM' skuldertaske af gult Epi læder monteret med dobbelt bære-/ skulderhank. Indvendig, et stort rum med lynlåslukning samt sidelomme bag lynlås. Foer af lilla alcantara. Produktionskode: AS0926. Fremstillet februar 1996 i Frankrig. H. 30 cm. B. 26/ 44 cm. D. 17 cm. ...

Warennr.: 6124557
21:03
EUR 483
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall. Bordeaux-farvet Taiga læder. Justerbar og aftagelig skulderrem af kraftig lærred. Indvendig et stort rum med dobbelt låsbar lynlås. For af grønt ruskind. Name tag og stropbælte medfølger. L. ca. 46, H. 34, D. 21 cm. Datokode SP0031. Fremstår med få ...

Warennr.: 6091098
EUR 940 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.12.2021
21:05
EUR 779
Louis Vuitton. 'Keepall Bandouliére 55' weekend-/ rejsetaske af Monogram Canvas
Louis Vuitton. 'Keepall Bandouliére 55' weekend-/ rejsetaske af Monogram Canvas. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt, låsbar lynlåslukning. Justerbar skulderrem. Foer af brunt kanvas. Produktionskode: SP0991. Fremstillet september 1991 i Frankrig. H. 30, B. 56, D. 25 cm....

Warennr.: 6124541
EUR 913 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
21:05
EUR 779
Louis Vuitton. 'Galliera PM' skuldertaske af Monogram Canvas
Louis Vuitton. 'Galliera PM' skuldertaske af Monogram Canvas med gyldent hardware og besætninger samt justerbar skulderstrop af kernelæder. Indvendig, et stort rum med knaplukning samt to sidelommer, hvoraf en kan lukkes med knap. Foer af beige farvet alcantara. Produktionskode: FL1068, ...

Warennr.: 6111940
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
21:06
EUR 644
Christian Dior. Tasche, Modell 'Large Lady Dior'
Christian Dior. Tasche, Modell 'Large Lady Dior' aus abgestepptem schwarzem Leder. Hardware aus Chrommetall. Mit abnehmbarem Schulterriemen, DIOR Anhänger und Reißverschluss. Innen rotes Futter sowie großes Fach und Innenfach mit Reißverschluss. Serien-Nr. MA 0052. H. ca. 21 cm, B. ca. 32 cm, T. ...

Warennr.: 6106252
EUR 2.685 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.12.2021
21:10
EUR 2.148
Louis Vuitton. Vintage Weekender/Reisetasche, Modell 'Keepall 55, Limited Edition Americas Cup 1995'
Louis Vuitton. Vintage Weekender/Reisetasche, Modell 'Keepall 55, Limited Edition Americas Cup 1995', Seriennummer 3351. LV Cup Monogramm Canvas. Besätze aus Kernleder. Innen ein großes Fach mit doppeltem Reißverschluss, Futter aus braunem Canvas. Schlüssel, Schloss und Namensanhänger inkl. ...

Warennr.: 6120615
EUR 1.074 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09.12.2021
21:10
EUR 859
Bottega Veneta. Intrecciato 'Garda' håndtaske af sort flettet skind
Bottega Veneta. Intrecciato 'Garda' håndtaske af sort flettet skind, udført med dobbelt bærehank og magnet lukke. Indvendigt et åbent rum med lille åben lomme og lomme bag lynlås. Foeret med nougat-brunt ruskind. Serienummer: B06277918E. Medfølges af håndspejl og dustbag. L. 24 cm. B. 12 cm. H. ...

Warennr.: 6124754
21:11
EUR 671
Louis Vuitton. 'Ambassador Briefcase' mappe/ attachetaske af sort Epi læder
Louis Vuitton. 'Ambassador' mappe/ attachetaske af sort Epi læder med gyldent hardware og læder besætninger af glat sort læder. Indvendig med to åbne rum og en lomme samt flap med logopræget låsbar lukke. Endvidere åben lomme på taskens bagside. Produktionskode: SR0021. Fremstillet februar 2001 i...

Warennr.: 6124685
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
21:13
EUR 537
Céline. Hand-/Schultertasche 'Trapeze' aus schwarzem Wildleder und schwarzen Kalbsleder
Céline. Hand-/Schultertasche 'Trapeze' aus schwarzem Wildleder und schwarzen geprägtem Kalbsleder mit silberfarbener Hardware, abnehmbarem Schulterriemen, Reißverschluss, Knöpfen und Klappe. Innen offenes Fach mit zwei kleineren offenen Seitenfächern. H. 22,5 cm, L. 30 cm, B. 17 cm. Datumskode: ...

Warennr.: 6112156
EUR 1.074 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
21:16
EUR 859
12345...7»