Kategorie  Schätzpreis
12345678...18» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Päls
PÄLS, mink, Bergqvist, Malmö, stl. ca 40, rygglängd (till kragens söm ca 118 cm)
Warennr.: 5499337
EUR 279 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
17:46:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton, sort clutch
Louis Vuitton, sort clutch. Model, Art Deco clutch. Udført i sort epi læder, samt hardware af forgyldt metal. Clutchen er med udvendig baglomme samt flap og trykknaplukning. indvendigt med et rum samt inderlomme med lynlåslukning. Fremstillet i Frankrig 1995. H. ca. 16 cm, B. ca. 27 cm. Fremstår ...
Warennr.: 5347704
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
18:26:00
EUR 134
Louis Vuitton, håndtaske i epi læder
Louis Vuitton, håndtaske i epi læder. Tasken er udført i Piment epi læder, med besætninger af samme farve. Hardware af forgyldt metal og udvendige sidelommer på sider. Indvendigt med et stort rum samt sidelomme. Fremstillet i Frankrig 2004.
Warennr.: 5401022
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
18:35:00
EUR 148
Mulberry, lys brun cross body taske med metal detaljer
Mulberry, lys brun cross body taske med metal detaljer. Udført i lyst læder med hardware af messing. Tasken er med dvs. pyntespænder i messing samt magnetknap og stiklåslukning. Indvendigt med et stort rum samt en sidelomme med lynlås. Dustbag medfølger. H. ca. 22 cm, B. ca. 36 cm, D. ca. 14 cm. ...
Warennr.: 5357685
EUR 430 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
18:38:00
EUR 128
Louis Vuitton, monogram håndtaske
Louis Vuitton, monogram håndtaske , model: Speedy 25 af monogram canvas, med hanke og besætning af patineret kernelæder, indvendigt med et stort rum, samt lille sidelomme. Fremstillet i Frankrig i 1994. L. 25 cm, H. ca. 20 cm. Fremstår med kraftig patina, lynlås på taske mangler strop.
Warennr.: 5337494
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
18:39:00
Burberry skuldertaske i skind og lak
Burberry skuldertaske i skind og lak. tasken er med hardware af forgyldt metal, kviltet laklæder, udvendig lynlås lomme samt magnetknap og lynlås lukning. Indvendigt med et stort rum med 4 inderlommer hvoraf et er med lynlås. H. ca. 23 cm, B. ca. 37 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5362848
18:44:00
EUR 101
Burberry trenchcoat
BURBERRY, trenchcoat, dam, yttertyg i beige bomullsblandning, avtagbart innerfoder i ull, bystvidd ca 45 cm farmtill, armländ ca 40 cm, rygglängd ca 110 cm
Warennr.: 5499367
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 15.11.2019
19:05:00
Sehen Sie mehr
Miu Miu ärmlös klänning i svart viskosblandning
MIU MIU, ärmlös klänning i svart viskosblandning, IT storlek 40
Warennr.: 5499368
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
19:06:00
Sehen Sie mehr
Burberry skuldertaske i læder
Burberry skuldertaske i læder. Udført i sort læder, hardware af patineret messing samt detaljer i house check tern. Tasken er med udvendig lomme med trykknap, samt lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum samt 3 sidelommer, hvoraf et er med lynlåslukning. Dustbag medfølger. H. ca. 27 cm, b. ca....
Warennr.: 5367802
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
19:14:00
EUR 201
Louis Vuitton, skuldertaske i epilæder
Louis Vuitton, skuldertaske i epilæder. Model, Duplex bag. Tasken er udført i sort epilæder med hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum, med 2 sidelommer hvoraf et er med lynlås. Fremstillet i Frankrig 1998. H. ca. 30 cm, B. ca. 43 cm.
Warennr.: 5349755
EUR 913 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
19:27:00
EUR 322
Chanel, støvletter med snørebånd str. 37½
Chanel, støvletter med snørebånd str. 37½. Udført i sort ruskind med bredt bomulds snørebånd og oversize snøreringe. Hælhøjde ca. 9 cm, plateau ca. 1,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5362502
19:32:00
Prada, Mokassins für Damen, Gr.:40,5
Prada, Mokassins für Damen, Gr.:40,5, gefertigt aus Wildleder, magenta pink Farbe, Original Verpackung vorhanden.
Warennr.: 5484685

Neuware
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 15.11.2019
19:40:00
Marni figursydd kappa i bläckblå bomullsblandning
MARNI, figursydd kappa i bläckblå bomullsblandning med ståkrage kantad med svart skinn, fickor i sidorna och knäppning med tryckknappar, IT storlek 42
Warennr.: 5499408
19:46:00
Sehen Sie mehr
Cartier großer Aktenkoffer
Cartier großer Aktenkoffer bordeauxrotes Glattleder, goldfarbene Messingbeschläge, an allen Ecken Kantenverstärkungen, frontal mit Cartier Doppel C Logo. 2 Schnappschließen mit Zahlenschloss, mehrere Laschen für Dokumente im Inneren, Rollen an der Unterseite, inklusive Dustbag Maße: H. 34, B....
Warennr.: 5466284
EUR 800 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 15.11.2019
20:05:00
Cartier Kleiner Aktenkoffer
Cartier Kleiner Aktenkoffer bordeauxrotes Glattleder, goldfarbene Messingbeschlägen, an allen Ecken Kantenverstärkungen, frontal mit Cartier Doppel C Logo. 2 Schnappschließen mit Zahlenschloss, mehrere Laschen für Dokumente im Inneren, inklusive Dustbag. Maße: H 9, B 43, T 33 cm. ...
Warennr.: 5466279
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 15.11.2019
20:09:00
EUR 50
Louis Vuitton, håndtasker udført i klassisk Damier Ebene canvas
Louis Vuitton, håndtasker udført i klassisk Damier Ebene Canvas, med besæt, piping, bund, hanke og top i brunt læder og med lynlåslukning. Hardware af forgyldt metal. Men udvendig lomme til front. Indvendigt med rødt foer samt 2 sidelommer. Fremstillet i Frankrig 2002. Fremstår med brugsspor og ...
Warennr.: 5355821
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
20:33:00
EUR 134
Chanel figursydd kavaj i beige ullblandning
CHANEL, figursydd kavaj i beige ullblandning bandkantad med svart rips samt med knapp med monogram i gulmetall, fodrad med crêpesatin mönstrad med invävda monogram, SV storlek ca 34
Warennr.: 5499457
EUR 464 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
20:35:00
Sehen Sie mehr
Prada, hånd/skuldertaske
Prada, hånd/skuldertaske med bæltedetalje. Tasken er udført i sort nylon og læder med hardware af forkromet metal samt magnetlukning med bæltespænde detalje. Indvendigt stort rum samt sidelomme med lynlås. H. ca. 22 cm, B. ca. 33 cm. Fremstår med brugsspor på kanter og let slitage på hanke.
Warennr.: 5381017
EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 15.11.2019
20:36:00
Louis Vuitton, hvide sneakers
Louis Vuitton, hvide sneakers. Udført i hvidt læder med pyntestikninger i mørkerød. Med snørebånds charm logo i forgyldt metal, samt snørebånd i mørkerød. Louis Vuitton skrevet med guld bagtil, samt i kernelæderet på skotungen. Kommer med æske, dustbag og ekstra snørebånd. Gummisål. str. 7,5 UK ...
Warennr.: 5347008
20:46:00
Chanel axelbandsväska i kanelbrun qulitad mocka
CHANEL, axelbandsväska i kanelbrun qulitad mocka med monogramprytt lås och länkar i gulmetall med tvinnade band, 21 x 27 x 9 cm, axelband 28 cm, tillhörande dustbag i original
Warennr.: 5499479
EUR 929 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
20:57:00
Sehen Sie mehr
HERMÈS Équipages
HERMÈS, scarf, "Équipages", siden, märkt "HERMÈS. PARIS" samt med C, design Phillippe Ladoux, mått ca 90x90 cm
Warennr.: 5499499
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
21:16:00
Sehen Sie mehr
Josef Frank
HANDVÄSKA, med Josef Frank-tyg "Manhattan", handtag i rött läder, höjd ca 30x45 cm
Warennr.: 5499501
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
21:18:00
Sehen Sie mehr
Dolce & Gabbana solglasögon i svart
DOLCE & GABBANA, solglasögon i svart med tonade glas, modell DG6123 5018G 54 17 145 3N, tillhörande fodral i original
Warennr.: 5499531
21:47:00
Sehen Sie mehr
Thierry Mugler kjol i svart ull
THIERRY MUGLER, kjol i svart ull lätt rynkad i linningen, FR storlek 42. . PROVENIENS: LENA GÖTRICH
Warennr.: 5499533
21:49:00
Sehen Sie mehr
Folkdräkt Sverigedräkt
FOLKDRÄKT, Sverigedräkt, omfattande klänning, förkläde, blus och skärp, storlek ca 42.
Warennr.: 5499549
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 16.11.2019
10:15:00
Sehen Sie mehr
Minkpäls
PÄLS, mink, 1900-talets första hälft, swaggermodell, stl. 38-40, Finland, etikettmärkt Turkis Makasiini, längd ca 123 cm
Warennr.: 5499560
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.11.2019
10:48:00
Sehen Sie mehr
Prada plånbok i benvitt präglat skinn
PRADA, plånbok i benvitt präglat skinn med fyra fack, åtta kortfack samt myntfack, 10 x 18,5 x 2 cm
Warennr.: 5499585
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
12:15:00
Sehen Sie mehr
Samling damehatte, 1900-tallet første halvdel (12)
Samling vintage damehatte i forskellige modeller, materialer, str. og farver. Flere fra Modesalonen Lilli Aabenrå. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med brugsspor. (12)
Warennr.: 5490433
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
12:37:29
Canada Goose, dunfrakke str. L
Canada Goose, dunfrakke str. L. Udført i nylon vatteret med dun. Frakken er med stiklommer med knaplukning, hætte med aftagelig pelskanp, samt brystlommer og lynlås og knaplukning. Indvendigt med sort foer. Længde ca. 97 cm, ærmelængde ca. 65 cm, brystbredde ca. 110 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5496300
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
13:43:40
EUR 148
Nina Ricci, vintagekjole, str. 42
Nina Ricci, vintagekjole, front med pynteknapper, øverst pyntesløjfe, ryg med lynlåslukning, str. 42, L. 106 cm. Brystmål 84 cm. Ærmelængde 60 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5495719
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
14:00:30