Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345»   Waren pro Seite   135 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Kirsten Stampe minkfrakke samt hårbånd (2)
Kirsten Stampe minkfrakke med stiklommer samt hægtelukning. L. 90, armlængde 70, brystmål ca. 90 cm. Hertil tilhørende hårbånd med elastik kant. (2)

Warennr.: 5716518
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07.08.2020
19:16
Louis Vuitton. Skuldertaske model Beverly. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske model Beverly. Fremstillet af monogram canvas. H. 20 cm B. 33 cm D. 10 cm. Skulderstrop og besætninger af lyst kernelæder. Indvendig et stort rum med hægte- og flaplukning samt to indvendige åbne siderum. Udvendig åbent rum på bagside. Gyldent hardware. Foer af lyst ...

Warennr.: 5698308
EUR 779 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
19:34
EUR 255
Leonard Paris, Kleid, Gr.: 46
Leonard Paris, Kleid, Gr.: 46, gefertigt aus Seide mit floralem Muster, Maße ca.: Gesamtlänge ca.: 114 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5693797
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 07.08.2020
20:11
Leonard Paris, Kleid, Gr.: 46
Leonard Paris, Kleid, Gr. 46, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 90 cm, Schulterbreite: 43 cm, Ärmelinnenlänge: 52 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5627562
21:05
Gucci handväska
GUCCI, handväska, svart skinn, ca 37x30 cm, dustbag medföljer

Warennr.: 5733164
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07.08.2020
21:45
Sehen Sie mehr
Mulberry Tasche
Mulberry. Hand- / Schulter- /Crossbody-Tasche aus hellbraunem Leder. Hardware aus Messing sowie abnehmbarer Riemen und Griffe aus dunkelbraunem Leder. Innen ein Fach sowie zwei Seitenfächer, davon eins mit Reißverschluss. H. ca. 33 cm, B. ca. 40 cm. Schutzbeutel inkl. Wenige Gebrauchsspuren. ...

Warennr.: 5729991
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
18:44
EUR 94
Louis Vuitton. Skuldertaske, model 'Le Talentueux'
Louis Vuitton. 'Le Talentueux' hånd/skuldertaske. Fremstillet i sort skind fra Suhali serien, med forgyldt hardware. Indvendigt et rum og lille sidelomme. H. 18 cm, B. 31 cm, D. 9 cm. Org. kvittering og æske medfølger. Fremstår med lette brugsspor/ridser på hardware.

Warennr.: 5702827
EUR 1.074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
19:32
EUR 537
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske model Alizé
Louis Vuitton. Blød kuffert / rejsetaske, model Alizé blød rejsetaske af monogram canvas med læderbesætning. Produktionskode VI1011. To rum med åbne sidelommer. Justerbar aftagelig skulderrem af kraftig lærred. Læderspænde til stropper. To nøgler og lås medfølger. H. ca. 33 cm. L. ca. 46 cm. B. ...

Warennr.: 5722664
EUR 1.074 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
19:38
EUR 403
Reise Tasche Louis Vuitton
Reise Tasche Louis Vuitton, dunkelbraunes Kernleder mit Canvas-Dekor, Ledergriff in cognacbrauner Farbe, drinnen nummeriert: VI 0956, Maße ca.: H. 44 cm, B. 54 cm, T. 16 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5586488
EUR 1.200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
19:48
EUR 110
Leonard Paris Abendtasche
Vintage Leonard Abendtasche, mit einem Blumenmuster, Front bezeichnet: 'Leonard', mit der Kette in goldener Farbe, drinnen bezeichnet: 'Made in Italy', Maße ca.: 15 x 23 cm, T. 4 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5534305
EUR 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:01
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 42-44 (2)
Leonard Paris, Damenset (Kleid + Mantel), Gr.: 42-44, gefertigt aus Seide, Maße ca.: L. 118 cm, (Mantel), L.105 cm, (Kleid), Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. (2)

Warennr.: 5601529
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:05
Konvolut Vintage Gürtel u.a: Escada, Celine, Henryk Bijoux (5)
Konvolut Vintage Gürtel u.a: Escada, Celine, Henryk Bijoux, gefertigt aus Leder, Länge ca.: 60-85 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (5)

Warennr.: 5594156
20:08
Gobelin mit Parklandschaft
Gobelin, Parklandschaft mit tiefem Durchblick, im Hintergrund Palastarchitektur. Wolle in Grün-, Braun-, Rot- und Beigetönen, Bordüre mit floralen Elementen, Maße ca.: 90 x 195 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5687327
20:08
Chanel Vintage. Skuldertaske. Full Flap bag
Chanel Vintage. Skuldertaske. Full Flap bag. Sort quiltet lammeskind. Produktionskode 5035086. H. ca. 15 cm. B. ca. 24 cm. D: 5 cm. Indvendig et rum med lomme med lynlås. Flap med tryk CC lukning, interiør af bordeaux skind. CC lås og kæde af gyldent hardware og læder. Enkelte ridser på læder på ...

Warennr.: 5725513
EUR 2.148 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
20:14
EUR 886
Arzttasche / Reisetasche
Arzttasche / Reisetasche gefertigt aus bordeauxfarbenem Leder. H. 50cm, B. 58cm, T. 30cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, die Naht am Griff hat sich teilweise gelöst.

Warennr.: 5651017
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:30
EUR 50
Leonard Paris, Kleid, Gr. 44
Leonard Paris, Kleid, Gr. 44, gefertigt aus Seide, mit floralem Muster, Maße ca.: L.100 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5600620
20:39
Louis Vuitton, Sort håndtaske. Model, keepall 50
Louis Vuitton, Sort håndtaske. Model, keepall 50. Udført i sort epilæder, med besætninger af læder samt hardware af forgyldt metal. Tasken er med udvendig lomme, dobbelt lynlåslukning og indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1998. H. ca. 30 cm. L. ca. 50 cm. D. ca. 24 cm. Fremstår ...

Warennr.: 5733685
EUR 993 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
20:47
EUR 510
Leonard Paris, Bluse, Gr, 44-46
Leonard Paris, Bluse, Gr, 44-46, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 87 cm, Schulterbreite: 44 cm, Ärmelinnenlänge: 50 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen

Warennr.: 5627577
21:00
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 48
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 48, geferigt aus Seide, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren, reinigungsbedürftig.

Warennr.: 5688845
21:06
LouisVuitton Weekend- / rejsetaske Keepall Bandouliére 55
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske Keepall Bandouliére 55 af monogram canvas. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning. Justerbar, aftagelig skulderem. Indvendig for af brunt kanvas. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Navneskilt medfølger. Produktionskode TH1906, Frankrig 1996. ...

Warennr.: 5725521
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
21:16
EUR 537
Hermes manschettkappar
HERMÈS, manschettknappar 1 par, 18 k guld med grön emalj, en märkt " Hermes. Paris. 79-84.4", skadad fabriksförpackning medföljer

Warennr.: 5733348
EUR 1.448 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 08.08.2020
21:20
Sehen Sie mehr
Mulberry väska
MULBERRY, "Daria Satchel", väska i svart läder med detaljer av metall, två mindre fack inuti varav en med dragkedja, kan bäras på olika sätt genom att förkorta remmen, serienummer 678745, höjd ca 25 cm, bredd ca 36 cm

Warennr.: 5734017
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 09.08.2020
11:09
Sehen Sie mehr
Christian Dior & Fendi, 3 silketørklæder (3)
2 Christian Dior samt 1 Fendi. Tørklæder med print, 100% silke, håndstukne kanter, Ca. 66x68 cm. Ca. 85x86 cm. ca. 45x45 cm. Fendi med pletter. (3)

Warennr.: 5734468
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 09.08.2020
11:45
Baum und Pferdgarten, Mani, Kokoon mfl. bluser, bukser & nederdel, div. str. (8)
8 dele tøj bestående af: Custommade, bluse med knapper i str. XL. Kokoon, løse bukser i str. XS. Baum und Pferdgarten, løse bukser, (blå/hvide) i str. 36. Mani, sort nederdel (kort model) i str. 44. Rosemunde, løse bukser og sort bluse begge i str. 38. Donaldson, strop t-shirt i str. L samt Wood ...

Warennr.: 5727145
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 09.08.2020
12:03
Imitz, Theory, Rag & Bone, bluse, trøje, nederdel, bukser samt læderbælte (5)
5 dele tøj bestående af: Blomstret bluse med knapper, str. ca. 40. Rag & Bone, strikket bluse, str. L. Imitz, stribet nederdel i str. 40, ny og ubrugt. Theory, løse bukser i str. 12, nye og ubrugte samt sort læderbælte L. 96 cm. Enkelte dele med minimale brugsspor. (5)

Warennr.: 5727115
13:26
Persona by Marina Rinaldi, 4 dele tøj, 2 par bukser samt 2 bluser, str. 27/29 (4)
Persona by Rarina Rinaldi, 4 dele tøj bestående af: 2 par bukser, hvide / blå velour i str. 27/29 samt 2 bluser, sort / stribet i str. 29 (italiensk str). Fremstår med minimale brugsspor. (4)

Warennr.: 5727080
14:56
Chanel axelremsväska Mini Flap Bag
CHANEL, axelremsväska, Mini Flap Bag, blått kviltat caviar-skinn med monogramprytt lås i vitmetall samt axelremskedja i vitmetall med inträtt skinnband, baksida med ficka samt två fack invändigt, varav ett med dragkedja, märkt CHANEL MADE IN FRANCE invändigt, längd 20, höjd 12, bredd 6 cm, kvitto samt originalkartong medföljer.

Warennr.: 5734141
EUR 2.413 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 09.08.2020
17:51
Sehen Sie mehr
Mulberry pung - Quiltet
Mulberry pung af quiltet skind, rum til kort, sedler og mønt. lukke med Lynlås H. 9,5 x19 x 2 cm. Få brugsspor.

Warennr.: 5712170
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 09.08.2020
17:56
Balenciaga taske. Model Matelasse
Balenciaga taske. Sort quiltet gedeskind. Model Matelasse. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning og siderum med lynlåslukning. Sort canvas foer. H.22, B. 32, D. 12 cm. Fremstår med brugsspor

Warennr.: 5712594
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 09.08.2020
18:11
Jakke i silkesæl str. 34/36
Sælskindspels, af naturlig silkesæl med hægtelukning og stiklommer. Ca. str. 34/36. Ærmelængde fra skulder til håndled 52 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 84 cm. Brystmål 94 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Warennr.: 5730561
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
18:13