Kategorie  Schätzpreis
ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt.
Warennr.: 5358868
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:24:00
Hay Loop, to sengerammer, med 2 Jensen Madrasser
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Sengerammer kan forekomme at være adskilt.
Warennr.: 5415376
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:24:00
Parti enkelt Topmadrasser (15)
Parti enkelt Topmadrasser med kerne i memoryskum og vaskbart betræk. fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos (15)
Warennr.: 5529914

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
17:24:00
Nocturne, Elevations seng
Nocturne, Silver Elevations sengeramme, Silver elevationsmadras og topmadras samt fjernbetjening. 120 x 200 cm. ca. ½ år gammel, købt maj 2019. Fremstår med minimale brugsspor.
Warennr.: 5516821
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
20:40:00
EUR 148
Hay Loop, Dobbelt-sengeramme med Jensen Madrasser
Hay. Loop Bed, Dobbelt sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Sengerammen er usamlet.
Warennr.: 5508877
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 17.12.2019
12:58:00
Hay Loop, Dobbelt-sengeramme med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, May sengetæppe, 2 Left/Rigth lamper
Hay. Loop Bed, Dobbelt sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay May Bed ...
Warennr.: 5514513
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 17.12.2019
12:59:00
EUR 255
Hay Loop, 2 sengerammer med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, sengetæppe samt 2 puder,
Hay. Loop Bed, 2 sengerammer i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay. May Bed Cover....
Warennr.: 5485086
13:02:00
Seng af egetræ, 1900-tallets begyndelse
Seng af egetræ med snoede søjler, L. 206 cm. B. 124 cm. Dyvler til samling medfølger. Ifølge rekvirent erhvervet hos Ole Haslund.
Warennr.: 5507289
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 18.12.2019
13:17:05
Kurt Brandt for Softline. To daybeds, Modell 'Lubi' (2)
Kurt Brandt for Softline. To daybeds model 'Lubi' Monteret på forkromede ben. Med aftageligt betræk. H. 42, B. 80, D. 200 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte pletter.(2)
Warennr.: 5530400
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 18.12.2019
15:13:00
Poul Volther. Daybed / briks
Poul Volther. Daybed / briks med stel af fineret egetræ og bøg, H. 36 L. 190 B. 75 cm udtrukket 140 cm ., uoriginal madras betrukket med stof medfølger, fremstår med brugsspor og delvist sort malet på front .
Warennr.: 5534645
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 18.12.2019
16:43:00
Luka Design, Contineltal DB140 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Warennr.: 5169718

Neuware
EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 18.12.2019
19:45:00
EUR 201
Dansk møbelproducent for Illums Bolighus. Dobbeltseng af teaktræ 1950erne
Dansk møbelproducent. Dobbeltseng af teaktræ med gavl og ende dekoreret med asketræ lameller. Udført for Illums Bolighus, plakette herfra. 1950 erne Hver seng: H. 67/58 L. 195 B. 98 cm. Sengebunde medfølger, enkelte ridser og mærker.
Warennr.: 5519994
EUR 215 DK, Roskilde, Store Hedevej 18.12.2019
20:13:00
Hans J. Wegner. Dobbeltseng af teaktræ
Hans J. Wegner. Dobbeltseng af fineret teaktræ, hovedgærde med flet, fodgavl med sort skai, sengeborde med hylde af glas i begge sider. Indvendige mål 195 x 150 cm. Fremstillet hos Getama, mærket. Fremstår med let brugspræg; enkelte ridser og mærker.
Warennr.: 5522997
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 18.12.2019
20:30:00
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Daybed af teak, model FD417
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Daybed af teaktræ, Løs madras samt ryg med fjederpolstring, betrukket med uldstof, H. 42/78 L. 191 B. 76 cm. Udført hos France & Søn. Formgivet i 1955. Fremstår med markante alders- og brugsspor, herunder betræk med solblegning/ farveforskelle, pletter og ...
Warennr.: 5532504
20:56:00
EUR 295
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.
Warennr.: 5429995
EUR 403 DK, Kolding, Trianglen 19.12.2019
10:04:00
Luka Design double bed, 180x200cm and two Latex cushions
Luka Design double bed, dimensions: 180x200cm. Two Latex cushions included. Mattress topper has 5cm. Memory foam treated with aloe vera. The mattress has 896 18 cm. tall pocket springs in five zones. Metal bottom can be adjusted. Reclining H. 61cm.
Warennr.: 5409090

Neuware
EUR 859 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19.12.2019
16:47:00
EUR 188
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Warennr.: 5483141

Neuware
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 19.12.2019
19:44:00
Parti på 9 topmadrasser til dobbeltsenge (9)
Parti på 9 topmadrasser til dobbeltsenge med kerne i memoryskum og aftageligt og vaskbart betræk. fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos (9)
Warennr.: 5526930

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 19.12.2019
20:21:28
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Warennr.: 5298273

Neuware
EUR 859 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.12.2019
20:25:00