Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   14 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...

Warennr.: 5069366

Neuware
EUR 859 DK, Odense, Kratholmvej 07.08.2020
19:00
EUR 430
Hay, daybed i stål og Hallingdal
Hay, Daybed med ramme i pulverlakeret stål, skummadras betrukket med sort/grå nistret Hallingdal uld. Designet af Leif Jørgensen i 1987. B. 90 cm. 200 cm. H. 30 cm. Fremstår usamlet, med alm. brugsspor. Modelfoto, der kan derfor forekomme variationer i brugsspor.

Warennr.: 5695973

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:30
EUR 114
Matthew Hilton, Bett für De La Espada
Matthew Hilton, Bett für De La Espada. Bett mit Kopfteil und Bettrahmen aus Stoff. Beine aus Eisen. Maße: ca. 186 x 218 cm. Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5702074
EUR 900 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08.08.2020
19:53
EUR 55
Hans J. Wegner. Seng af fineret egetræ
Hans J. Wegner. Seng af fineret egetræ, H. 74 cm. L. 207 cm. B. 104 cm, indvendige mål ca. L. 200 cm. B. 90 cm. Fremstillet hos Ry Møbler. Fremstår med mærker samt brugsspor.

Warennr.: 5731231
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
20:30
Hans J. Wegner. Seng af fineret egetræ, H. 74 cm. L. 207 cm. B. 104 cm, indvendige mål ca. L. 200 cm. B. 100 cm. Fremstillet hos Ry Møbler. Fremstår med mærker samt brugsspor.

Warennr.: 5731229
20:40

Warennr.: 5480083

Neuware
EUR 859 DK, Odense, Kratholmvej 09.08.2020
19:30
EUR 430
Hay, seng med ramme i kraftigt stål
Hay, seng med ramme i kraftigt industrielt look i stål, specielt fremstillet af HAY til CPH studio’s industriel inspireret hotel bygning i København. Samt boxmadras betrukket me sort møbelstof. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Sengeramme: B. 90 cm. 200 cm. H. ca. 30 cm. Fremstår usamlet, med ...

Warennr.: 5720684
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 09.08.2020
19:30
Enkeltseng med gavle i metal.
Enkeltseng med gavle i metal. H. 140 cm. Liggemål: 90x195 cm. Brugsspor bl.a. i form af smuds og pletter.

Warennr.: 5718567
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.08.2020
20:32
Bett / Bettgestell in Teak
Bett / Bettgestell, 1960er Jahre. Teakholz Furnier. Maße ca. 186 x 146 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Furnierschäden, Kratzer.

Warennr.: 5731246
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.08.2020
19:16
Senempire himmelseng af bemalet træ, 1800-tallet
Senempire himmelseng af bemalet træ, baldakin med uldforhæng, 1800-tallet, L. ca. 178 cm. B. 110 cm. H. ca, 198 cm. Madras mål: 165x102 cm. Fremstår med brugsspor samt madras med pletter.

Warennr.: 5736059
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 11.08.2020
12:01
Dansk møbelproducent: Seng - teaktræ 1960'erne
Dansk møbelproducent: Seng med ramme af fineret teaktræ, Sengegærde med låger og lys samt begge gavle beklædt med skai. Fremstillet i 1960'erne. H 84 cm, B 149 cm, L 210 cm. Madras H 46 cm (forhøjet, beslag flyttet i gavlene), L 190 cm, B 140 cm. Brugsspor.

Warennr.: 5729024
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11.08.2020
18:49
Hästens topmadras
Hästens topmadras 180 x 200 cm. Fremstår med brugsspor og pletter, hul i synningen.

Warennr.: 5733903
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 11.08.2020
20:03
Elevationsseng
Elevationsseng med fjernbetjening. Madrasmål 200x90 cm. Fremstår med brugsspor i form af skjolder og pletter på betræk. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5736985
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 12.08.2020
19:15
Luka Design double bed, 180x200cm and two Latex cushions
Luka Design double bed, dimensions: 180x200cm. Two Latex cushions included. Mattress topper has 5cm. Memory foam treated with aloe vera. The mattress has 896 18 cm. tall pocket springs in five zones. Metal bottom can be adjusted. Reclining H. 61cm.

Warennr.: 5725543

Neuware
EUR 859 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12.08.2020
20:30