Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Bett / Doppelt-/ Bettgestell
Bett / Doppelt-/ Bettgestell. Konstruktion aus Holz. Maße: ca. 200 x 200 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Im ausgebauten Zustand.
Warennr.: 5260022
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
11:56:00
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrastype: Fast Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61...
Warennr.: 5153898

Neuware
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
15:01:00
EUR 322
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Warennr.: 4889034

Neuware
EUR 859 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
19:00:00
EUR 430
Antik seng af bemalet træ
Antik seng af bemalet træ H. 105 cm L. 170 cm. B. 86 cm. Madras mål: 170x80 cm. Fremstår med afskalninger, ridser og mærker.
Warennr.: 5252083
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
12:49:00
Warennr.: 5260502

Neuware
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
17:18:25
EUR 322
Hästens seng 140 x 200 cm.
Hästens seng 140 x 200 cm. med ben af bøg. Ekstra ben medfølger. Topmadras medfølger. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5258583
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
19:50:00
EUR 376
Hästens. Citation, Motorrahmenbett
Hästens Citation Motorrahmenbett, bestehend aus: Boxmatratze, Topmatratze und Fernbedienung. Auf Gestell mit Rollen. Topmatratze mit Fleck. L. 210 B. 105 cm. Erworben in 2002 mit 25-Jahre-Garantie.
Warennr.: 5256060
EUR 1.342 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.03.2019
19:54:00
EUR 671
Warennr.: 5153886

Neuware
20:00:00
EUR 322
Sitzbank / Bank
Sitzbank / Bank. Holz. Maße ca: H. 43 cm, L. 180 cm, Sh. 46 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5278944
EUR 250 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23.03.2019
20:02:58
EUR 100
Hans J. Wegner. Daybed / briks, egetræ
Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af massivt og fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med blåt møbelstof, Flint fra Kvadrat, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Getama L. 195 D. 90 cm. Nyligt ombetrukket. Fremstår med brugsspor, finerafslag på bagkant.
Warennr.: 5276299
EUR 537 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.03.2019
20:18:00
EUR 430
Hans J. Wegner. Dobbeltseng af teaktræ, hovedgærde med flet. (2)
Hans J. Wegner 1914-2007. Todelt Dobbeltseng af teaktræ, hovedgærde med flet. L. 205, B. 170 cm. Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugsspor, monteret med tilspidsede ben, samt almindelige mærker og ridser. (2)
Warennr.: 5278674
EUR 403 DK, Aalborg, Nibevej 23.03.2019
20:27:00
EUR 228
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Warennr.: 4903497

Neuware
EUR 859 DK, Kolding, Trianglen 24.03.2019
13:00:00
EUR 430
Daybed. 1960/70'erne
Dansk møbelproducent. Briks/daybed med runde ben af teaktræ. Løs ryghynde. 1960/70'erne. L. 184 B. 70 H. 39/77 cm. Fremstår med alm. brugsslitage.
Warennr.: 5262232
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 24.03.2019
19:00:00
Luka Design, Contineltal 140 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Warennr.: 5169719

Neuware
EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2019
19:35:00
EUR 456
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Warennr.: 4825834

Neuware
EUR 859 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2019
20:05:00
EUR 430
Bett / Einzelbett, Tagesbett / Daybed, Eisen
Bett / Einzelbett, Tagesbett / Daybed, Eisen. Konstruktion aus Eisen in braun, Kopf- Rahmen- und Fußteil bestehend aus zehn vertikalen Pfeilern mit kleinen, aufgesetzten Giebeln, Liegefläche aufgepolstert und mit hellblau und hellgelb kariertem Stoff bezogen, H.143,5cm, Sitzhöhe 52cm, B.150,5cm, ...
Warennr.: 5249353
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24.03.2019
20:19:00
Warennr.: 5153882

Neuware
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 25.03.2019
10:50:00
EUR 322
Warennr.: 5153884

Neuware
14:59:00
EUR 322
Seng, Nexus
Nexus seng, Boxmadras med topmadras L. 200 cm, B. 105 cm, H. 64 cm. Fremstår uden brugsspor.
Warennr.: 5277845
EUR 201 DK, Helsingør, Støberivej 25.03.2019
15:04:00
Rattanbett/Bett/Doppelt-/ Bettgestell.
Rattanbett. Konstrucktion aus Holz mit Geflecht. Maße ca. 160 x 200 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Im ausgebauten Zustand.
Warennr.: 5277242
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25.03.2019
15:44:53
Luka Design, Contineltal 180 seng, uldstof
Warennr.: 5169637

Neuware
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 25.03.2019
19:40:00
EUR 537
Horsnæs møbler. Daybed/briks/sofa
Horsnæs møbler. Daybed/briks/sofa med stel af bøgetræ. Polstret med møbelstof, løs ryghynde og madras. SH. 30 cm. B 87 cm, L 200/2006 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5280208
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26.03.2019
14:27:00
Warennr.: 5153881

Neuware
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
17:45:03
EUR 322
Chiffoniere af mahogni, 1800-tallets slutning
Chiffoniere af fineret mahogni, 1800-tallets slutning. Nøgle medfølger. H. 157 cm. Fremstår med slitage; nøglehuller med nogle defekter og mangler, ridser og skrammer mm.
Warennr.: 5282663
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
19:15:00
Warennr.: 5153888

Neuware
19:30:00
EUR 322
Hästens. Par senge, 90 X 210 cm. (2)
Hästens. Par senge B. 90 L. 210 cm. Medfølgende topmadras á 180 x 210 cm. samt 2 koblingsbeslag. Begge senge stemplet 'Medium' i rammen. Bemærk, ben med forskellig længde/højde heraf, 3 á ca. 23 cm.; 1 á ca. 21cm.; 2 á ca. 19,5 cm., 2 á ca. L18,5 cm. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. pletter...
Warennr.: 5279130
EUR 1.074 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
20:02:00
EUR 564
Philippe Starck for Driade. Daybed, model Neoz
Philippe Starck. Daybed med stel af mahogni, ben forsynet med hjul, H. 44 B. 65 L. 180 cm. Fremstillet hos Driade. Betræk mgl. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a ridser, skrammer og pletter. NB. se også varenummer 5273179 og 5273174.
Warennr.: 5273180
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
20:09:00
EUR 201
Horsnes. Daybed / briks,
Horsnes. Daybed / briks af massivt egetræ, runde tilspidsede ben af massivt træ, madras betrukket med orange stof. 1960'erne. 190 x 90 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5281632
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
20:18:00
Almuemalet vugge 18/1900 tallet
Almuemalet vugge 18/1900 tallet, bemalet med senerier på enderne, L:87 cm. H: 62,8 cm. B:61 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Warennr.: 5284191
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 26.03.2019
20:21:00
Børge Mogensen. Daybed / briks, egetræ, model 4312
Børge Mogensen. Briks/Daybed med stel af massivt egetræ, madras og ryghynder betrukket med ternet uld. Fremstår med brugsspor. L 192 cm D. 86 cm.
Warennr.: 5281696
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
20:49:00
EUR 403
 1 2  >>