Kategorie  Schätzpreis
12345...11» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Zuchtperlen- und Diamantcollier aus 14 kt Weißgold
Zuchtperlen- und Diamantcollier aus 14 kt Weißgold, mit zahlreichen größeren und kleineren Salzwasserzuchtperlen, geflochten mit kleinen Flußperlen und facettierten Weißgoldperlen, mit Brillantverschluss, besetzt mit 7 Diamanten älteren Schliffs und zahlreichen kleinen Diamanten im Rosenschliff ...
Warennr.: 5495407
EUR 1.181 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
11:35:00
EUR 148
Lille diamant solitairevedhæng af 14 kt. guld i form af juletræ
Lille diamant solitairevedhæng af 14 kt. guld prydet med hvid sleben diamant i form af juletræ. Diamanten måler ca. 8,29 x 5,69 x 1,81 mm. Vægt 0,7 g. H. inkl. øsken 1,8 cm. Vedhæng ustemplet, testet til 14 kt. guld.
Warennr.: 5493871
EUR 752 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
11:36:00
EUR 121
Lapponia, halskæde med vedhæng, finsk design
Lapponia, halskæde med vedhæng, finsk design, udført i sterlingsølv. Længde på halskæden er ca. 45 cm
Warennr.: 5524254
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
11:45:00
Necklace with brilliant cut diamonds 1.00ct
Necklace in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx.1.00ct Colour(I) Top Crystal Clarity; VS Length: 42cm
Warennr.: 5531183

Neuware
EUR 1.200 BE, Antwerpen 16.12.2019
12:03:00
EUR 50
Hjertevedhæng af 9 kt rhodineret guld prydet med talrige brillanter samt baguetteslebne diamanter på i alt ca. 2.50 ct
Hjertevedhæng af 9 kt rhodineret guld prydet med talrige brillanter samt baguetteslebne diamanter på i alt ca. 2.00 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I) Klarhed: P2. Mål: 2,5 x 2,2 cm. Vægt: 4,1 gr.
Warennr.: 5529972
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
12:04:00
EUR 161
Warennr.: 5531167

Neuware
12:08:00
EUR 45
South Sea pearl necklace in 18k gold
South Sea pearl necklace in 18k yellow gold Pearls in round shape Size: 12 mmGold colorGood lustre & clean surfacePendant in 14k gold: 2.6cm. Chain lenght: 45cmJewellery box and an Authenticity Certificate to guarantee the source and quality of the pearls.
Warennr.: 5494036

Neuware
EUR 275 BE, Antwerpen 16.12.2019
12:28:00
EUR 90
Hänge med diamanter kedja 18 k vitguld
HÄNGE, 6 bagutteslipade diamanter samt 33 briljanter totalt ca 0,80 ct, höjd 1,7 cm, KEDJA, 18 k vitguld, ankarlänk, karbinhake, ankarlänk, kedjans längder 40,5, 43, 45 cm, total vikt ca 5,4 g
Warennr.: 5531797
EUR 1.412 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
13:16:00
Sehen Sie mehr
Randers Sølv, halskæde med trekantede led af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv, klassisk design, i form af sammensatte trekantede led. Længde ca. 45 cm. Vægt ca. 65 gram. Er stemplet RS, Handmade, 925 Denmark. Vejl. pris er 3.350,-.
Warennr.: 5533513

Neuware
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:52:00
EUR 161
Hjertevedhæng og halskæde af 14 kt. hvidguld med granat og sorte diamanter (2)
Hjertevedhæng og halskæde med granat og brilliantslebne sorte og hvide diamanter. Halskæde af 14 kt hvidguld diamanter. Vedhæng længde: ca 2,4 cm. Halskæde ca 44 cm. Samlet vægt ca. 6 g. Halskæde er defekt (2)
Warennr.: 5530001
14:25:00
EUR 134
Beryll Kette
Kette gefertigt aus Beryll und Hematit Kugeln mit einem Durchmesser von ca.: 6 mm. Der Verschluss ist aus 925 Silber rohdiniert (punziert) gefertigt. Länge ca.: 45 cm.
Warennr.: 5483476

Neuware
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.12.2019
14:25:00
Jan dahlberg hänge guld och silver
JAN DAHLBERG, hänge, sterlingsilver och 18 k guldmontering, briolettslipad rosenkvarts samt infattad aquagrön sten, Stockholm 1984, höjd inkl. ögla 5,8 cm, KEDJA, förgyltt sterlingsilver, pansarlänk med kulformationer, längd 51 cm; originalask medföljer
Warennr.: 5531825
EUR 235 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
14:28:00
Sehen Sie mehr
Sølvsmed Kurt Nielsen, 2 vedhæng af sterling sølv, dertil 2 halskæder af sterling sølv
Kurt Nielsen, 2 forskellige hjerteformede vedhæng udført i sterling sølv. Mål ca. på det åbne er3,5x3 cm. Dermedfølger 2 halskæder af sterling sølv, den ene er 60 cm. lang, den anden er 80 cm. lang.
Warennr.: 5533582

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
14:43:00
Halskæde og vedhæng af 14 kt guld (2)
Halskæde af 14 kt guld, prydet med et vedhænf af 14 kt rosaguld prydet med brillanter. Længde: 40 cm. Vægt: 2,7 gr. (2)
Warennr.: 5530099
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:56:00
EUR 94
Halskæde, vedhæng og armbånd (3)
Rundt vedhæng i 18 kt. guld isat en synt. rubin Ø18 mm. Tilhørende kæde i 14 kt. guld l. 41.5 cm vægt ialt 2.5 gr. Bismark armlænke i 8 kt. guld med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 18.5 cm. (med teksten COOK samt tre synt. rubiner) Vægt 5 gr. Vedhæng stemplet COOK 1/10 10 kt ...
Warennr.: 5512258
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
15:13:00
Warennr.: 5531175

Neuware
15:20:00
Hänge guld smaragd briljanter
HÄNGE, 18 k guld, droppformad, cabochonslipad smaragd 128,00 ct, 34 briljanter totalt 4,40 ct, höjd 5,5 cm, vikt 51,3 g; uppgifter enligt medföljande certifikat av gemmolog Peter Rateitschak, Göteborg 1994
Warennr.: 5531854
EUR 4.708 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
15:42:00
Sehen Sie mehr
Nirwana. Tre halskæder med kugler af cubiske zirkoner og similiperler (2)
Nirwana. Tre halskæder med kugler af cubiske zirkoner og similiperler. To halskæder af sterlingsølv L. 90-110 cm og en flettet halskæde med sort silkesnor L. 100 cm med justerbar længde (2)
Warennr.: 5515039
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
15:49:00
Collierlås 18 k vitguld diamanter
COLLIERLÅS, 18 k vitguld, för en rad, dekor med 16 små rosenslipade diamanter samt gammalslipad diamant ca 0,25 ct, C.F. Carlman, Stockholm 1953, COLLIER, odlade barocka pärlor ca 3,5-4,2 mm, längd ca 155 cm
Warennr.: 5531864
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
16:18:00
Sehen Sie mehr
Michael Strøm. Halskæde med kvartsperler
Michael Strøm. Halskæde trukket med facetslebne kvartsperler i grønne nuancer l. 51 cm. Lås stemplet Strøm. Org. æske medfølger
Warennr.: 5532105
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
16:41:00
Perlenkette mit Koralle
Kette gefertigt aus hell-cremefarbenen Süsswasserzuchtperlen mit einem Durchmesser von ca.: 3,5 - 4 mm, sowie mit Korallenkugeln mit einem Durchmesser von ca.. 4 mm. Länge ca.: 42 cm. Der Verschluss ist aus 925 Silber gefertigt (punziert).
Warennr.: 5483459

Neuware
EUR 170 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.12.2019
17:55:00
Hänge i form av kors tanzaniter diamanter
HÄNGE, 14 k vitguld, latinskt kors, 5 fasetterade tanzaniter totalt ca 4,18 ct, smådiamanter totalt ca 0,58 ct, höjd 4 cm, vikt 4,6 g
Warennr.: 5531908
EUR 753 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
18:20:00
Sehen Sie mehr
Aagaard. To Connection låse med diamanter to kæder (4)
Aagaard. Connection lås i henholdsvis 14 kt. guld og sterlingsølv prydet med en brillant på ca. 0.02 ct. Farve:Wesselton/H. Klarhed: SI. Ø 2-2.3 cm vægt 12.3 gr. Connection lås i sterlingsølv i form af gennembrudt hjerte prydet med fem brillanter på samlet ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. ...
Warennr.: 5530996
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
18:34:00
EUR 134
Kurt Nielsen, halskæde med Red Currant vedhæng, sterling sølv
Kurt Nielsen, halskæde med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 7 cm. Længde på kæden er 70 cm., men er justerbar. Vejl. udsalgspris er 795,-. for kæden og 990,- for vedhænget.
Warennr.: 5412074

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:08:00
Kurt Nielsen, halskæde med perler model
Kurt Nielsen, halskæde med perler model "KNDK 45", udført i sterling sølv, prydet med sølvperler. Længde ca. 113 cm. Men længde er justerbar mellem 90 og 100 cm. Vejl. udsalgspris er 4.900,-.
Warennr.: 5531487

Neuware
EUR 430 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
19:17:00
Kurt Nielsen, halskæde med stort hjertevedhæng, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "KNDK Heart" vedhæng, udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 70 cm. Vejl. pris er 1.202,- for halskæden og hjertevedhæng er 1.450,-.
Warennr.: 5533159

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:25:00
Tre halskæder af 8 kt. guld og forgyldt sterlingsølv. (3)
Anytime vedhæng af 8 kt. guld, monteret med to spidsovale syntetiske sten, kæde af forgyldt sterlingsølv. Vedhæng H. 1,4 cm. Kæde L. 44 cm. Scrouples vedhæng af forgyldt sterlingsølv i form af hjerte, monteret med J. Aagaard kæde af forgyldt sterlingsølv. Vedhæng H. 3,5 cm. Kæde L.68 cm. J. ...
Warennr.: 5529777
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
19:26:00
Unika halssmykke: 'Blåregn'. Sterling sølv m/ turkiser, Arbuckle Design
'Blåregn'. Unika, håndsmedet vedhæng udført af sterling sølv prydet med cabochonslebne turkiser på ca. 14-17 mm. Høje vedhæng ca. 8 cm, stemplet JAM/ 925. Vægt ca. 13,8 gram. Leveres i original Arbuckle Design smykkeæske. 'Blåregn' er designet til at hænge lidt på skrå.
Warennr.: 5465839

Neuware
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
19:31:00
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv, mandelformede led. skiftevis satinerede og polerede led. Længde ca. 45 cm. Vægt ca. 40 gram.
Warennr.: 5469785

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:34:00
Lapponia halskæde, 18 kt. guld med diamant
Halskæde i 18 kt. satineret guld med integreret vedhæng prydet med en diamant ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: VS H. vedhæng 2,8 cm, L: ca. 42 cm.Vægt 5 gr. Designet af Björn Weckström for Lapponia.
Warennr.: 5522438
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
19:35:00
EUR 228
12345...11»