Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: SI-P. Vægt i alt ca. 5,5 g. Vedhæng H. 2,5 cm. Kæde L. 45 cm.
Warennr.: 5258439
EUR 859 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
10:18:00
EUR 430
Hänge 18 k vitguld
HÄNGE, 18 k vitguld, 3 briljanter ca 0,10 ct/st, mille griffedekor, odlad barock pärla, 1900-talets första hälft, höjd inkl ögla 3 cm, vikt ca 1,5 g
Warennr.: 5281778
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
10:30:00
Sehen Sie mehr
Lille diamant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld på ca. 1.00 ct
Lille diamant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld med oval facetsleben lys champagnefarvet diamant på ca. 1.00 ct. Klarhed: P1. Diamanten måler ca. 7,40 x 3,85 x 4,66 mm. Vægt i alt ca. 2,2 g. Medfølgende tynd kæde L. 51 cm.
Warennr.: 5258488
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
10:55:00
EUR 456
Engelsk vintage taskevedhæng af 9 kt. guld med perler og rubiner
Engelsk vintage vedhæng i form af oplukkelig taske af 9 kt. guld, rigt prydet med små let barokke saltvands kulturperler og talrige facetslebne rubiner. Senere godkendt stempler for guld med London Hallmarks 2019. Vægt ca. 9,4 g. 4,2 x 2,15 cm.
Warennr.: 5268800
EUR 913 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
11:05:00
EUR 456
Tahiti pearl necklace in 14k gold
Tahiti pearl necklace in 14k Rose gold Pearl in drop shapeSize: 9x10mm Color: Green High lustre & clean surfaceChain lenght: 45cm. Pendant: 2.5cmJewlery certificate and gift box included
Warennr.: 5258507
EUR 275 BE, Antwerpen 27.03.2019
11:34:00
EUR 180
Brillant-solitairevedhæng af 18 kt. satineret hvidguld i form af stjerne
Moderne brillant-solitairevedhæng af 18 kt. satineret hvidguld i form af stjerne, prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.24 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed VS. H. inkl. øsken 2 cm. Monteret i tynd italiensk kæde L. 46 cm.
Warennr.: 5260250
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
11:37:00
EUR 295
Saphircollier mit Diamanten
Collier gefertigt aus 14kt. Gold Bicolor (punziert), besetzt mit einem Saphir im facettierten Rundschliff mit einem Durchmesser von ca.: 4 mm. Sowie besetzt mit 13 Diamanten im 8/8 Schliff von gesamt ca.: 0.13ct. Farbe: Crystal (J), Reinheit: SI-P. Länge ca.: 40 cm (ohne das Mittelteil zu ...
Warennr.: 5257439
EUR 800 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27.03.2019
13:45:00
EUR 400
Diamond pendant 0.51ct
Diamond pendant in 14k white rhod gold with a brilliant cut diamond 0.51ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: P1 chainlength: 40cm
Warennr.: 5278740

Neuware
EUR 1.700 BE, Antwerpen 27.03.2019
14:10:00
EUR 850
Pendant with Princess cut diamond 0.45ct
Pendant with Princess cut diamond 0.45ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI
Warennr.: 5258730

Neuware
EUR 1.100 BE, Antwerpen 27.03.2019
14:12:00
EUR 550
Halskedja guld x-länk
HALSKEDJA, 18 k guld, x-länk, Bröderna Hedéns Guldsmeds AB, Stockholm 1965, längd ca 42 cm, vikt ca 18,5 g
Warennr.: 5281895
EUR 574 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
15:44:00
Sehen Sie mehr
Vedhæng af 8 kt. guld og hvidguld med cubic zirkonia. dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld og hvidguld, prydet med cubic zirkonia. dertil en halskæde af sterling sølv. Længde er justerbar på 41 og 44 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5284511

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
15:47:00
Crossmotived pendant in black onyx & diamonds
Crossmotived pendant in black onyx decorated with a central Old cut diamond approw 0.25ct & several small rose cut diamonds; Colour:(G) Top Wesselton Clarity: P1 Diameter: 55x25mmWeight: 13g
Warennr.: 5196944
EUR 1.000 BE, Antwerpen 27.03.2019
15:51:00
EUR 500
Georg Jensen, Aura Halsreif. Design von Anne Ammitzbøll
Georg Jensen, Aura Halsreif aus Sterlingsilber und Ebenholz aus der 'Archive Collection'. Design von Anne Ammitzbøll für Georg Jensen. Gr. M. Innenmaß: ca. 117 x 120 mm. Gewicht ca. 125 g. Unverbindlicher Verkaufspreis DKK 18.000,-
Warennr.: 5201142

Neuware
EUR 725 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.03.2019
16:05:00
EUR 349
Hänge/medaljong med kedja guld
HÄNGE/MEDALJONG, infattad hematit med kamé av brunröd konstmassa, motiv med Sankt Göran och draken, otydliga års- och mästarstämplar, möjligen 1930/40-tal, höjd inkl. ögla 4 cm, 3x2,5 cm, KEDJA, 18 k manglad pansarlänk, längd 41 cm, total vikt inkl. medaljongens inredning 32 g
Warennr.: 5281899
EUR 860 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
16:06:00
Sehen Sie mehr
Sommerfugle vedhæng med diamater, dertil en kæde af sterling sølv
Sommerfugle vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 5 små single-cut diamanter. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde er justerbar på 41½ og 44½ cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5284546

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
16:08:00
Rohdolith - Collier
Collier gefertigt aus 925 Silber (rohdiniert/punziert), besetzt mit ca.: 69 Rohdolithen Granaten in der Farbe pink rasberry von je ca.: 4 x 2,8 mm. Maße ca.: Länge 44,5 cm, Mittelteil 60 x 55 mm. Gewicht ca.: 21,4 g.
Warennr.: 5278613

Neuware
EUR 325 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27.03.2019
16:20:00
Vedhæng med barok ferskvandskulturperle.
Vedhæng med barok ferskvandskulturperle og sort lædersnor. Perlelængde: 4 cm. Perlediam. 16,9-18,0 mm. Med tilhørende sort justerbar lædersnor.
Warennr.: 5284389
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
16:56:00
Björn Weckström collier 14 k guld
BJÖRN WECKSTRÖM, "Tundra", collier, 14 k guld, Lapponia, Finland 1972, längd 46 cm, vikt ca 52,1 g
Warennr.: 5281941
EUR 1.434 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
17:44:00
Sehen Sie mehr
Broche/vedhæng med due- og blomstermotiver 1800-tallet (3)
Tre antikke forgyldte brocher/vedhæng med fugl- og blomstermotiv af indlagte stenarter mål h. 3.2-5.2 cm. Med brugsspor og en nål mangler (3)
Warennr.: 5283839
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27.03.2019
18:19:00
Christina Watches, broche/vedhæng samt vedhæng af forgyldt sterling sølv, Marguerit med hvide topaser
Christina Watches, stor Margueritbroche/vedhæng (har både nål samt øsken, Diam. Ø 40 mm. Samt matchende vedhæng, diam. Ø 25 mm. Begge af forgyldt sterling sølv og med hvide topaser. Vejl. priser er henholdsvis 1.299,- og 1.149,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien...
Warennr.: 5262691

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
18:24:49
Halsband 18 k guld
HALSBAND, 18 k guld, troligen Mattias Guld, Jönköping, doserad bismarcklänk, lås, karbinhake, bredd ca 2,5-4,3 mm, längd ca 41 cm, vikt ca 5,2 g
Warennr.: 5281957
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27.03.2019
18:30:00
Sehen Sie mehr
Fem ravkæder 738 gram (5)
Fem ravkæder L. 70-80 cm. Rav størrelse ca 17 x 7 mm. Samlet vægt 738 gram. (5)
Warennr.: 5268951
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 27.03.2019
18:41:00
Halskæde med navneplade af 8 kt. guld
Halskæde med navneplade af 8 kt. guld, Mål på navnepladen er ca. 32x19 mm. Længde på halskæden er ca. 44 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5261899

Neuware
EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
18:59:00
EUR 101
Murstenshalskæde af 14 kt. guld
Murstenshalskæde af 14 kt guld. Længde: 42 cm. Bredde: 0,6-0,8 cm. Vægt ca.32 g.
Warennr.: 5257662
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:01:00
EUR 537
Ole Lynggaard. Halskette 'Star' mit Brillanten, 0.18 ct.
Ole Lynggaard. Halskette 'Star' aus 18 kt. Gelbgold, Ankerkette mit Charmglied in Form von Stern mit 6 Brillanten zus. 0,18 ct. Farbe: Top Wesselton (G). Reinheit: VS. Gewicht ca. 4 g. L. 45 cm.
Warennr.: 5246740
EUR 1.544 DK, Herning, Engdahlsvej 27.03.2019
19:06:00
EUR 779
Aagaard halskæde med roser og ferskvands kulturperler
Aagaard halskæde udført i 9 kt. guld, prydet med roser og ferskvands kulturperler. Længde ca. 41½ cm. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5284413

Neuware
19:07:00
Halskæde og vedhæng saxofon med brillanter ca 1,26 ct
Halskæde og vedhæng i form af en saxofon med brillanter ca 1,26 ct. Farve:Top Wesselton (G) Klarhed: SI-P1. Længde: 42-45 cm. Vægt: 4,7 gr.
Warennr.: 5254435
EUR 913 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:08:00
EUR 456
Georg Jensen, Aura Halsreif. Design: Anne Ammitzbøll
Georg Jensen, Aura Halsreif aus Sterlingsilber und Ebenholz aus deren 'Archive Collection'. Design: Anne Ammitzbøll für Georg Jensen. Gr. M. Innenmaß: ca. 117 x 120 mm. Gewicht ca. 125 g. Unverbindlicher Verkaufspreis: DKK 18.000,-
Warennr.: 5279544

Neuware
19:15:00
EUR 349
Anker halskæde af 14 kt. guld.
Anker halskæde af 14 kt. guld, monteret med lås med dobbelt sikkerhedshaspe. L. 39 cm. Vægt ca. 19 g.
Warennr.: 5247035
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:21:00
EUR 349
Halskæde, venezia af 14 kt. guld med vedhæng perle 14 kt
Halskæde, venezia af 14 kt. guld. L. 45,5 cm. Vedhæng prydet med perle. L. 2 cm. Vægt ca. 3 g.
Warennr.: 5247017
EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:22:00
EUR 94
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>