Kategorie  Schätzpreis
12345...12» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Sängbord 1 par
NATTDUKSBORD, 1 par, 1900-tal, utdragsskiva, gråmålade, beslag i mässing, höjd med sarg 78, 40x40 cm
Warennr.: 5525664
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
11:29:00
Sehen Sie mehr
Sofabord med top af genbrugstræ
Sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. Vægt 26 kg. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets ...
Warennr.: 5520684

Neuware
EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
11:37:00
Serax. Terrazzo Sofatisch.
Sofatisch/ Beistelltisch, Hersteller: Serax. Untergestell aus Pulverbeschichtettem Metall, Platte aus Terrazzo. Maße ca: H. 45 cm, B. 100 cm, T. 50 cm. Ausstellungsstück.
Warennr.: 5482751
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.12.2019
11:40:25
EUR 45
Bord med kakelplattor
BORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, kakelplattor med blomsterdekor infogade i bordet, höjd ca 60, 81x30 cm
Warennr.: 5525682
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
12:10:00
Sehen Sie mehr
Sidobord Louis XVI-stil NK
SIDOBORD, s ka månbord, 1900-talet första hälft, Louis XVI-stil, konturerad och profilerad skiva i marmor, brickmärkt för Nordiska Kompaniet, rikt dekor, bemålat, höjd ca 78, 116x54 cm
Warennr.: 5525685
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
12:13:00
Sehen Sie mehr
Hvidt antikmalet sofabord med top af genbrugs træ
Hvidt antikmalet sofabord med top af genbrugs træ. H.50 cm. B.70 cm. L.130 cm. Kommer samlet i 1 colli. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af bordets unikke look. Modelfoto. KF10601NW
Warennr.: 5519666

Neuware
EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
12:13:22
Kerstin Hörlin-Holmqvist soffbord
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Plommonet", ur serien "Paradiset", Nordiska Kompaniet, Triva-serien, 1900-talets andra hälft, stomme i valnöt, oval form, höjd ca 53, samt124x 56,5 cm
Warennr.: 5525692
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
12:20:00
Sehen Sie mehr
Alvar Aalto serveringsvagn
ALVAR AALTO, mindre serveringsvagn alt. sidobord, björk, på plasttrissor, höjd 60, 45x48 cm
Warennr.: 5525706
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
12:34:00
Sehen Sie mehr
Sofabord med genbrugselmetræ
Sofabord med genbrugselmetræ, bordplade af genbrugs elmetræ i parquet finish, tykkelse ca 3,6 cm. Bordpladen er varmvoksbehandlet. Bordstel af massiv metal i farven antique black. Str.140 x 70 x 40 cm. Bordet er samlet. Modelfoto. KF10157NG
Warennr.: 5520024

Neuware
EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
12:42:03
Haslev Møbelsnedkeri. Sofabord af eg
Sofabord fra Haslev Møbelsnedkeri, plade af eg med klinker indlæg. stående på egetræs ben. H. 51 L. 127 B. 67 cm. Udstillingsmodel
Warennr.: 5377745

Neuware
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 10.12.2019
12:45:11
Två bord Butlers Tray
SOFFBORD / SIDOBORD, "Butlers Tray", 1900-talets andra hälft, i mahogny och beslag i mässing, avtagbar bricka, höjd ca 55 respektive 53 cm, ca 120x90 cm respektive 88x64 cm
Warennr.: 5525711
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10.12.2019
13:02:00
Sehen Sie mehr
Sidebord i massiv egetræ
Sidebord i massiv egetræ, stel af jern. H 66 cm. Ø 50 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. LMJ04035
Warennr.: 5520063

Neuware
13:20:00
Sofabord med ilagt glasplade, antik bemalet
Sofabord med ilagt glasplade. Hvid antik bemalet. Hylde under bordplade. Udskåret ben. H. 46 cm. L. 132 cm. D. 75 cm. Modelfoto. M04-11WW
Warennr.: 5520107

Neuware
13:22:00
Hay / Peter Johanson, 4 Metro skamler/sideborde (4)
Peter Johanson / Hay, fire skamler/sideborde af sort pulverlakret stål. Model Metro H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Små brugsspor forekommer. (4)
Warennr.: 5526128
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 10.12.2019
13:31:00
Sidebord i genbrugs fyrretræ med hylde
Sidebord i genbrugs fyrretræ med hylde, stel/fod af træ og jern. H 60 cm. Ø 60 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFH10177NB
Warennr.: 5519062

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
13:47:00
Sofabord af bejdset ædeltræ
Sofabord af bejdset og lakeret ædeltræ. Hylde under bordplade. Svungne ben. H. 48 cm. L. 120 cm. D. 56 cm. Udstillingsmodel. AB11-10-1-58
Warennr.: 5520427

Neuware
14:13:00
Roland Wilhelmsson Soffbord 1970-tal
ROLAND WILHELMSSON, soffbord, massiv såpad furu, 1970-tal, höjd 45, 100 x 100 cm
Warennr.: 5525764
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10.12.2019
14:17:00
Sehen Sie mehr
Sofabord med gråmalet stel
Sofabord med hvidmalet stel bordplade af bejdset træ. Hylde under bordplade. H. 48 cm. B. 126 cm. D. 66 cm. Modelfoto. ART21-26NM
Warennr.: 5520366

Neuware
14:18:00
Warennr.: 5526129
14:33:00
Sofabord, Menu, Godot Burgundy chrome ben
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin Rundt bord. Bordplade i linoleum med forchromede ben. Mål: Ø 90 H. 22 cm. Vejl. Udsalgspris 5.995-,
Warennr.: 5525341

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 10.12.2019
15:05:00
EUR 114
Bethan Grey. Sidebord model Brogue
Bethan Grey. Sidebord model Brogue. Betrukket med gråt læder. Kant af hvid læder blondekant. Sko af messing. H. 56 cm. Ø. 46 cm. Bordplade sidder løst på stel. Skruer medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med mindre brugsspor.
Warennr.: 5526862

Neuware
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
15:09:38
Warennr.: 5519671

Neuware
15:26:00
Sofabord af bejdset ædeltræ
Sofabord af bejdset og lakeret ædeltræ. Hylde under bordplade. Svungne ben. H. 48 cm. L. 120 cm. D. 56 cm. Modelfoto. AB11-10-1-58
Warennr.: 5520441

Neuware
15:32:00
Par sideborde med bemalede porcelænskakler og marmorplader (2).
Par sideborde af bejset træ med bemalede porcelænsfliser og marmorplader. H. 53 cm., B. 53 cm., D. 34 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5526864
16:10:48
EUR 101
Warennr.: 5520080

Neuware
16:19:00
Poul M. Volther Corona soffbord
POUL M. VOLTHER, soffbord "Corona", modell EJ 5W, formgiven 1962, skiva i vit mdf med svart kant, underrede med fyrpassfot av borstat stål, höjd 44 cm, diameter 90 cm.
Warennr.: 5525866
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
17:05:00
Sehen Sie mehr
Sofabord og to sideborde. Lysberg Hansen og Terp. (3)
Lysberg Hansen og Terp, sofabord og to sideborde. Sofabord med glasplade hvorunder bladhylde. L. 145, B. 75, H. 47 cm. Sideborde B. 49, L. 49, H. 55 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (3)
Warennr.: 5518288
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
17:24:00
Sidobord
SIDBORD, 1900-talets mitt, mahognyfanerat och mässings beslag, bredd 84,5 cm, djup 45 cm, höjd 75 cm
Warennr.: 5525889
EUR 300 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 10.12.2019
17:28:00
Sehen Sie mehr
Formel A. Sofabord model Enok, BG
Enok WM coffee table med bordplade af sort granit samt stel af sæbebehandlet eg. Materialer: Eg, jern og granit. Mål: Enok GC: ø 70 cm / højde 46cm Designet og produceret for Formel A
Warennr.: 5319460

Neuware
17:29:00
Soffbord teak
SOFFBORD, 1900-talets, teak, etikettmärkt Ulferts, höjd ca 45, 80x80 cm
Warennr.: 5525901
18:02:00
Sehen Sie mehr
12345...12»