Kategorie  Schätzpreis
12345...13» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Bord
BORD, s.k. drum table, 1900-talets andra hälft, England, stomme betsad granträ, rund delvis klädd skiva i skinn med präglad bård i form av akantus, beslag i patinerad mässing, sarg med lådor, på pelarfot med tre fötter, avslut med tassfötter på hjul höjd ca 60, diameter ca 95 cm
Warennr.: 5505040
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22.11.2019
19:50:00
Sehen Sie mehr
Jørgen Møller. Bakkebord med vendbar plade
Jørgen Møller (1930 – 2009) Bakkebord med massiv sammenklappelig stel produceret i bøg. Bakken er vendbar og er produceret i massiv bøg med sort og hvid laminat i bund. Bordet er produceret af Askman Design. H. 59,5 cm L. 70. cm D. 50 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Warennr.: 5473337

Neuware
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 22.11.2019
20:49:31
Sofatisch mit der Tischplatte von H. J. Wegner, für Andreas Tuck.
Sofatisch mit der Tischplatte von H. J. Wegner, für Andreas Tuck. Teakholz. Untergestell nachträglich montiert. H. 58 cm, B. 58 cm, L. 132 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Abdrücke von der Tischdecke.
Warennr.: 5478183
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.11.2019
20:55:06
Couchtisch, italienisches Design der 1960er Jahre
Couchtisch, italienisches Design der 1960er Jahre. Gestell aus furniertem Holz und Aluminium. Glasplatte. Mit einer Ablagefläche. Maße: ca. H. 45 cm, B. 80 cm. T. 80 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teilweise Furnierverlust / neu verleimt werden.
Warennr.: 5476868
EUR 450 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.11.2019
20:55:12
EUR 55
Serax. Terrazzo Sofatisch.
Sofatisch/ Beistelltisch, Hersteller: Serax. Untergestell aus Pulverbeschichtettem Metall, Platte aus Terrazzo. Maße ca: H. 45 cm, B. 100 cm, T. 50 cm. Ausstellungsstück.
Warennr.: 5482751
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.11.2019
20:55:25
EUR 50
Dänisches Möbelproduzent, Sofatisch / Couchtisch in Teak
Couchtisch / Sofatisch, Dänisches Möbelproduzent, in Teak. Klassisch reduzierte, vierbeinige Konstruktion aus massivem Teakholz. Unterseitig bezeichnet mit Stempel. Maße ca: L. 138 cm, B. 67 cm. H. 48 cm. Gebrauchspuren.
Warennr.: 5488407
20:55:53
Runder Sofatisch von Burchardt-Nielsen
Runder Sofatisch aus massivem Teakholz von Burchardt-Nielsen. Maße: ca. H. 51 cm, Dm. 103 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5480854
20:56:30
Sidobord
SIDOBORD, samtida, rotträ, höjd 40, 80x80 cm
Warennr.: 5505299
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22.11.2019
21:20:00
Sehen Sie mehr
Bord rokoko 1700-tal
BORD, rokoko, 1700-tal, konturerad sarg, svängda ben, senare målning, höjd ca 76, 120x62 cm
Warennr.: 5505071
EUR 604 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23.11.2019
10:00:00
Sehen Sie mehr
Sofabord med underhylde udført i egetræ.
Sofabord med underhylde udført i egetræ. H. 48 cm. L. 120 cm. B. 56 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5407490

Neuware
EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.11.2019
10:35:00
Heltborg. Indskudsborde (3)
Heltborg Møbler. Et sæt indskudsborde af fineret valnød og bejdset bøgetræ, organisk formede plader, båret af runde tilspidsende ben med messingsko. Mål største H. 56 L. 59 B. 38 cm. Brændestemplet fra producenten, model No. 5, 1950'erne. Fremstår med brugsspor. (3)
Warennr.: 5506559
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.11.2019
11:09:57
Sofabord. Antik hvidbemalet.
Sofabord udført i antik hvidbemalet træ. Skuffe med greb af patineret messing. Avishylde. H. 49 cm. B. 76 cm. L. 135 cm. Modelfoto
Warennr.: 5309357

Neuware
EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.11.2019
12:49:00
Dansk møbelproducent. Sofabord i eg og laminat
Dansk møbelproducent. Sofabord med stel i eg, plade monteret med laminat, underliggende hylde. H. 53 cm, L. 100 cm, B. 60 cm. Fremstår med lille afslag og reparation på stel. Samlinger med let løshed.
Warennr.: 5495438
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 23.11.2019
13:19:00
Haslev Møbelsnedkeri. Sofabord af eg
Sofabord fra Haslev Møbelsnedkeri, plade af eg med klinker indlæg. stående på egetræs ben. H. 51 L. 127 B. 67 cm. Udstillingsmodel
Warennr.: 5377745

Neuware
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 23.11.2019
13:35:52
Rundt bord af mahogni
Rundt mindre bord af mahogni udført med synlige sinkesamlinger H. 70 Ø 64-67,5 cm. Fremstår med brugsspor og mærker.
Warennr.: 5489816
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 23.11.2019
13:43:32
Sofabord granit og stålstel.
Sofabord med plade af 2 cm tyk savet granit med 3 cm bred slebet kant, og sort lakeret kubisk stålstel (48 x 50 x 50) H. 50 x 100 x 100 cm. Med brugsspor
Warennr.: 5471326
EUR 201 DK, Helsingør, Støberivej 23.11.2019
14:58:46
Salonbord af mahogni
Salonbord af mahogni med cabriole ben H 69 Ø 84 cm
Warennr.: 5479504
15:11:13
Tacchini sofabord.
Tacchini sofabord af hvidt lamineret træ på ben af stål. 200 X 90 H25 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5451685
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 23.11.2019
16:19:00
Carl Malmsten Släden
CARL MALMSTEN, "Släden", satsbord, 3 dlr., körsbär, brännmärkt, höjd ca 56, 70x41 cm
Warennr.: 5505381
EUR 743 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23.11.2019
17:24:00
Sehen Sie mehr
Entremøbel af fineret og massiv palisander.
Entremøbel af fineret og massiv palisander, front med to hylder og to skuffer, på kvadratiske ben. H. 66 cm. L. 100 cm. B. 35 cm. Fremstår med let brugsslitage.
Warennr.: 5467303
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 23.11.2019
17:26:00
Sofabord, Menu, Godot, chrome ben
Sofabord Godot, fra Menu, designet af Iskos- Berlin Rundt bord. Bordplade i linoleum med forchromede ben. Mål: Ø 120 H. 28 cm
Warennr.: 5495211

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 23.11.2019
17:35:00
Kirby Beard &Co Ld. Engelsk dameskrivebord af mahogni, 1900 tallet midte
Engelsk dameskrivebord af mahogni, top med opklappelig låg med udtræksplade, fem små skuffer indvendigt, 1 skuffe forneden, på let cabrioleben med sprosser imellem. H. 85 B. 65 D. 45 cm. Mærke Kirby Beard &Co Ld, 1900 tallet midte, fremstår uden nøgle.
Warennr.: 5503045
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 23.11.2019
18:14:00
Sofabord i industrial stil
Sofabord i industriel stil, bordplade af lakeret genbrugstræ, ben i form af armeringsjern. H. ca. 39 Ø. 100 cm. Bordben med overfladerust, par ben med løshed.
Warennr.: 5456152

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 23.11.2019
18:19:00
Flisebord, rokokoform
Rokoko flisebord af bemalet træ med 24 fliser. , 1800-tallet. Mål enkel flise ca. 13 x 13 cm. Tunget sarg med udtrækkelige lysestageholdere, cabriole ben. Plade ilagt 24 fliser af fajance, 1800-tallet. H. 76 L. 87 D. 61 cm. Fremstår med brugsslitage, fire fliser med revner, reparationer på ...
Warennr.: 5504622
EUR 322 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.11.2019
18:20:00
EUR 268
Warennr.: 5473375

Neuware
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 23.11.2019
18:21:00
Jacob Søby Pedersen / Andsowhat. Sofabord, udstillingsmodel
Jacob Søby Pedersen / Andsowhat. Kvadratisk sofabord af fineret egetræ, top med ilagt plade af lyst marmor. H. 46 B. 80 D. 80 Udstillingsmodel.
Warennr.: 5504336
EUR 403 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.11.2019
18:55:00
Kurt Østervig, Servierwagen / Rollwagen '112'
Kurt Østervig, Servierwagen / Rollwagen Modell 112. Jason Møbler, 1960er Jahre. Teak. Obere Platte abnehmbar. Maße: ca. H. 60 cm, B. 45 cm, L. 74 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5482905
EUR 500 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23.11.2019
18:58:00
EUR 45
Rundt bord i massiv træ
Rundt bord i massiv træ , stel tre ben af metal. Bordplade tykkelse på ca. 11 cm. Mål: H. 36 Ø. 50 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5492892

Neuware
EUR 188 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.11.2019
19:02:00
Kai Kristiansen. Sybord i massiv teak. 1960'erne
Kai Kristiansen . Sybord i massiv teak. Skuffe med smårumsinddeling samt kurv i peddigrør. Monteret på hjul. Produceret af Vildbjerg Møbelfabrik i 1960'erne. H. 53 cm. L. 62 cm. D. 45 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor.
Warennr.: 5407091
EUR 671 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.11.2019
19:08:00
EUR 101
Nanna Ditzel. Trisse Cafebord / køkkenbord
Nanna Ditzel. Trisse Cafebord / køkkenbord af massivt grønlaseret asketræ med cirkulær plade og fod 1962. H. 72 Ø 68 cm. 2000'tallet. Fremstår med få brugsspor
Warennr.: 5408843
EUR 349 DK, Aarhus, Egå Havvej 23.11.2019
19:08:00
12345...13»