Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...13»   Waren pro Seite   371 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
BruunMunch, sofabord model PLAYround . Ø. 90 cm
Bordplade med laminat på MDF plade med kant af valnødfiner. Runde tilspidsede ben af massivt sortlaseret eg, model PLAYround. Ø. 90 H. 45 cm. Produceret i Danmark af Bruunmunch. Udstillingsmodel Vejledende udsalgspris: 4.295kr.

Warennr.: 6102998

Neuware
EUR 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
08:47
EUR 161
Par unikke side/lampeborde i massiv teakrod (2)
Par unikke side/lampeborde fra roden af teaktræ på ben af sortlakeret stål. Ø Ca. 60 Cm. Fremstår ubehandlet med tørrevner (2)

Warennr.: 5934693

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
08:59
EUR 268
Thomas Pedersen. Sofabord model Icicle, hvid
Thomas Pedersen. Sofabord med plade i hvidlaminat, tilspidsede hvidlakerede ben af egetræ. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model Icicle. H. 43 L. 150 B. 58 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Warennr.: 6097271
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
09:58
EUR 188
Konsolbord , i massivt rustikt træ
Konsolbord fremstillet i massivt rustikt træ. Mål: H. 85 cm, D.40 cm, L. 120 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet

Warennr.: 6091519

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
13:23

Warennr.: 6091527

Neuware
13:29
Rullebord / serveringsvogn af birk, plade af glas
Rullebord / serveringsbord af birk, plade af glas, afsluttet på hjul, H. 60 cm. L. 67,5 cm. B. 39 cm. Fremstår med brugsspor, rust samt ridser.

Warennr.: 6122064
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
13:58
Hans J. Wegner for Andreas Tuck. Sofabord af eg
Hans J. Wegner (1914-2007) for Andreas Tuck. Sofabord af massiv eg. Fremstillet hos Andreas Tuck, mærket herfra. H. 52, B. 140, D. 73 cm. Fremstår med brugsspor, pletter.

Warennr.: 6121956
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
14:20
EUR 255
Sofabord af palisander, udtræk med skuffer og plader
Sofabord af palisander, udtræk med skuffer og plader, H. 50 cm. L. 135 cm. B. 65 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser.

Warennr.: 6122010
14:27
Sofabord med stel af stål, plade af granit
Sofabord med stel af stål, plade af granit. Stel tilvirket hos RJH Design, Nr. Sundby. H. 51 cm. Ø. 90 cm. Fremstår med minimale/forsvindende små brugsspor.

Warennr.: 6099969
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
14:37
EUR 134
Anretterbord af genanvendt teaktræ
Anretterbord/konsol af genanvendt teaktræ. Bordet er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Mærke. Dane line. Mål: H. 79 cm, D.36 cm, L. 141 cm. Modelfoto.

Warennr.: 6107567

Neuware
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
14:51
EUR 201
Sofaborde. Model Hubert (2)
Sofaborde udført af FSC-certificeret træ, ben af massivt egetræ, plade med træfiner og laminat. Model Hubert. Mål. Ø. 90 cm. Udstillingsmodeller, skader på kant samt ridser/skrammer. (2)

Warennr.: 6121937

Neuware
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 28.11.2021
16:09
Bruunmunch. STONEupcycle sofabordssæt. (2)
Stoneupcycle sofabordssæt. Designet af Claus Simonsen & Jacob Munch for Bruunmunch. Bordplader af marmor monteret på stel af sort pulverlakeret stål. Mål: H: 44/38 cm B: 65/43 cm L: 43/43 cm. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (2) STONEupcykle er genbrugte køkkenbordplader i marmor,...

Warennr.: 6068554
EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
16:16
EUR 456
Dansk møbelproducent. Sofabord med plade i laminat.
Dansk møbelproducent. Sofabord med guld farvet plade, stel i sortlakeret flad stål. H. 45. B. 60. D. 40 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Warennr.: 6049957
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
16:24
EUR 161
Stoneupcycle sofabordssæt. Designet af Claus Simonsen & Jacob Munch for Bruunmunch. Bordplader af marmor monteret på stel af sort pulverlakeret stål. Mål: H: 44/38 cm B: 65/43 cm L: 43/43 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (2) STONEupcykle er genbrugte køkkenbordplader i marmor, ...

Warennr.: 6070955
16:46
EUR 456
Bord af elmetræ
Bord af Elmetræ, bordplade i genbrugs elmetræ fra gamle døre og porte, stel af patineret jern. Ca. L. 160 B. 45 H. 76 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet.

Warennr.: 6087816

Neuware
16:52
Dansk møbelproducent. Sofabord med plade i laminat, stel i sortlakeret flad stål. H. 45. B. 80. D. 60 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Warennr.: 6049950

Neuware
EUR 255 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
16:54
EUR 188
BruunMunch, sofaborde model PLAYround og PLAYorganic.(3)
Bordplade med laminat på MDF plade med kant af egefiner. Runde tilspidsede ben af massivt eg, model PLAYround og PLAYorganic. Ø. 52,5 H. 39 cm. PLAYorganic L.47 D. 32 H. 44,5 Produceret i Danmark af Bruunmunch. Udstillingsmodeller med minimale brugsspor.(3)

Warennr.: 6117520

Neuware
EUR 456 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
17:02
EUR 322
Arne Jacobsen. Sofabord med firepas fod.
Arne Jacobsen 1902-1971. Sofabord med firepas fod, senere monteret bordplade af fineret palisander, stamme af forkromet metal og fod af aluminium. H. 47 Ø 75 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med uoriginal ny fineret plade i palisander.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler...

Warennr.: 5910718
17:06
EUR 537
Jytte Demuth, sofabord
Kvadratisk sofabord af sortlakeret træ, profileret kant, to glasplader. Udgået fra Jytte Demuth, Hellerup. H. 51 cm, 120 x120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Warennr.: 6112054
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
18:05
Sofaborde. Model Hubert (3)
Sofaborde udført af FSC-certificeret træ, ben af massivt egetræ, plade med træfiner. Model Hubert. Mål. Ø. 60 cm. Udstillingsmodeller, skader på kant samt ridser/skrammer. (3)

Warennr.: 6121935

Neuware
18:10
Sofaborde. Model Hubert (3)

Warennr.: 6121936

Neuware
18:10
Lille bemalet skrivebord
Lille bemalet skrivebord af fyrretræ, øverst med fire små skuffer og åbent rum med drejede søjler samt yderligere én skuffe i sargen. H.77,5/97 x b.92 x d.57 cm. Brugsspor og skrammer/mærker.

Warennr.: 6115564
18:12
Dansk møbelproducent. Sybord i teak
Dansk møbelproducent. Sybord i teak. Front med to skuffer (øverste inddelt) herunder en hylde. Fremstår med skjolder og brugsspor h. 54 x 67.5 x 40 cm

Warennr.: 6122347
18:22
Bernt Petersen. Sofabord af palisander
Bernt Petersen (1937-2017). Rektangulært sofabord af massiv samt finéret palisander. Udført hos snedkermester Wørts. H. 54, 128 x 60 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg.

Warennr.: 6120096
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 28.11.2021
18:43
EUR 644
Sofaborde. Model Hubert (3)
Sofaborde udført af FSC-certificeret træ, ben af massivt egetræ, plade med træfiner. Model Hubert. Mål. Ø. 90 / 60 cm. Udstillingsmodeller, skader på kant samt ridser/skrammer. (3)

Warennr.: 6121945

Neuware
19:09
Living&more sofabord - Manado - Natur
Living&more sofabord udført i natur rattan med glasplade. Model Manado. Mål. 40,0 x 65,0 x 65,0 cm. Fremstår i brudt original emballage. Modelfoto.

Warennr.: 6122448

Neuware
19:15
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sidebord
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sidebord plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 50 Ø. 48 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Warennr.: 6122928

Neuware
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
19:17
EUR 403
Lysberg Hansen og Terp. Sofabord, palisander
Lysberg Hansen og Terp. Sofabord af fineret palisander, profileret stel med udskæringer, kinesisk stil. H. 55, L. 140, D. 52 cm. Fremstår med minimale brugsspor Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra ...

Warennr.: 6071761
EUR 859 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
19:29
EUR 671
Hans Olsen. Sofabord af palisander og brunt læder
Hans Olsen (1919-1992). Sofabord af palisander, rektangulær plade betrukket med brunt skind. 1960'erne. Fremstillet hos CS-møbler, Glostrup. H. 51 L. 108 D. 70 cm. Fremstår med lettere aldersrelateret brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af ...

Warennr.: 6105369
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
19:30
EUR 403
Sofabord af marmor med stel af massiv mahogni
Sofabord medmarmor plade og stel af massiv sort bemalet mahogni H 45 cm. L 95 cm. B 95. cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6063542
19:32
EUR 403
12345...13»