Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Soffbord 1900-talets första hälft
SOFFBORD, art deco, 1920/30-tal, skiva fanérad i alm, ben i bonad björk, höjd 58,5, diameter 85 cm
Warennr.: 5276410
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
10:40:00
Sehen Sie mehr
Ely Florideco bord
ELY FLORIDECO, bord, samtida, stål, stämpelmärkt, höjd ca 100, 50x50 cm
Warennr.: 5276432
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
11:34:00
Sehen Sie mehr
Galotti & Radice, PC-Tisch / Beistellwagen
Galotti & Radice, PC-Tisch / Beistellwagen, italienisches Design von Galotti & Radice. Konstruktion aus Glas mit Verbindern aus verchromtem Metall, mit Rollen ausgestattet, mit einem ausziehbaren Fachboden. Maße ca. H. 75 cm B. 68 cm T. 45 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5250959
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
12:57:00
EUR 45
Grete Jalk soffbord
GRETE JALK, soffbord i Riopalisander (Dahlbergia Nigra), tidningshylla med ribbor, etikettmärkt, tillverkad av Glostrup Möbelfabrik, höjd ca 50 cm ca 160x60 cm
Warennr.: 5276466
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22.03.2019
13:02:00
Sehen Sie mehr
IKEA soffbord i furu
IKEA, soffbord, massiv furu, 1970-tal, ca höjd 45, 100x100 cm
Warennr.: 5276489
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
13:48:00
Sehen Sie mehr
Konsolbord af genbrugstræ
Konsolbord af genbrugstræ. H. 85 cm. B. 120 cm. D. 40 cm. Usamlet. Modelfoto. lmj04027
Warennr.: 5202700

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
15:27:00
Et sæt indskudsborde af nøddetræ / poleret nøddetræ (3)
Et sæt indskudsborde af nøddetræ / poleret nøddetræ, H. 49/51/52 cm. Fremstår med brugsspor. afkalninger samt revne i understel. (3)
Warennr.: 5251047
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
15:41:00
Serveringsvagn 1960-tal
SERVERINGSVAGN, 1960-tal, stomme i betsad björk med fanér, löstagbar toppskiva, handtag i mässing, på hjultrissor, höjd ca 60, diameter 60 cm
Warennr.: 5276535
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
15:42:00
Sehen Sie mehr
Sofabord af elmetræ
Sofabord af elmetræ, stel af sortlaseret stel. H. 45 cm. L. 110 cm. B. 60 cm. lmjdia226
Warennr.: 5226092

Neuware
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
17:21:00
Sidobord
SIDOBORD, blandstil, 1900-talets första hälft, rikt skuren dekor, betsad ek, höjd ca 59 samt diameter 91 cm
Warennr.: 5276668
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
20:38:00
Sehen Sie mehr
Lampbord engelsk stil
LAMPBORD, 1 par, engelsk stil, mahognyfanér, låda nertill, fötter med hjultrissor, ca 45x45 cm, höjd 62 cm
Warennr.: 5276699
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 22.03.2019
21:40:00
Sehen Sie mehr
Sideboard 1900-talets andra hälft
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft, bemålat, bronserade beslag, på lejontassar, med fyra lådor, höjd ca 85, 235x48 cm
Warennr.: 5277889
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
10:24:00
Sehen Sie mehr
Sidebord/sofabord i metal med indlagt klar epoxy og vingummier
Sidebord/sofabord i metal med indlagt klar epoxy og vingummi hjerter i mønster. Flettet med snor. H. 54 cm. Ø. 46 cm. Fremstår med få brugsspor.
Warennr.: 5255367
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
11:23:00
Lampebord / sidebord af teak & eg, 1950/1960
Lampebord / sidebord af (fineret) teak & ben af eg, sko af messing, 1950/1960. H. 55. 63 x 53 cm. Brugs- og aldersspor, herunder enkelte skjolder og ridser, 2 ben limede/reparerede.
Warennr.: 5277671
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23.03.2019
11:52:00
To sideborde af mahogni, 1900-tallets begyndelse (2)
To sideborde af mahogni, 1900-tallets begyndelse. H. 65 cm. B. 44 cm. D. 34 cm. Ene bord fremstår med 'løftet' bordplade i den ene ende. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (2)
Warennr.: 5277053
11:54:00
Sofabord, hvidbemalet.
Sofabord udført i hvidbemalet træ, top af let hvid bejdset træ. Greb af patineret messing. Skuffer samt avishylder. H. 48 cm. L. 108 cm. B. 60 cm.
Warennr.: 5261913

Neuware
EUR 228 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23.03.2019
12:40:00
Severin Hansen for Haslev Møbelfabrik. Sidebord
Severin Hansen. Sidebord af fineret teak, fremstillet hos Haslev Møbler. L. 70 cm, B. 44,5 cm, H. 43 cm. Fremstår med ridser og mærker.
Warennr.: 5278516
12:45:00
Sofabord af teak
Sofabord af fineret teaktræ. H. 54 cm. L. 125 cm. D. 53 cm. fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5277124
12:51:00
Montana skrivebord af antrasitgrå MDF plade
Montana skrivebord af antrasitgrå MDF plade. H. 72,5 cm. L. 160 cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker.
Warennr.: 5279000
12:59:00
Rundt bord af mahogni
Rundt bord af mahogni på kvadratiske ben. 1900-tallet. H. 64 cm. Ø. 100 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker.
Warennr.: 5272308
13:10:48
Klapbord af egetræ
Klapbord af egetræ, med stel af dekoreret snoede søjler. H. 72 cm. D. 89 cm. B. 72/124 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Warennr.: 5270206
13:25:00
Anrettervogn af genbrugstræ
Anrettervogn af genbrugstræ. Stel og hjul af patineret metal. H. 79 cm. L. 164 cm. B. 71 cm. lmj04063
Warennr.: 5273632

Neuware
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
13:51:08
EUR 201
Peter Hvidt og Orla Mølgaard-Nielsen. Sofabord af massivt teak
Peter Hvidt og Orla Mølgaard-Nielsen: Sofabord af massivt teaktræ. 4 drejede og tilspidsede ben. Fremstillet hos France & Søn, 1960'erne. H. 50 x 50 x 151 cm. Brugs- og alderspræget, herunder kraftige skjolder, 1. kantafslag på pladekant.
Warennr.: 5277592
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 23.03.2019
13:53:00
EUR 114
Sidebord/sofabord i metal med indlagt klar epoxy og vingummibamser i mønster. Flettet med snor. H. 54 cm. Ø. 46 cm. Fremstår med få brugsspor.
Warennr.: 5255365
14:01:00
Sofabord af genbrugstræ
Sofabord af genbrugstræ med stel af patineret træ på hjul. H. 45 cm. B. 80 cm. D. 80 cm. lmjdia234
Warennr.: 5237896

Neuware
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
14:16:00
Sidebord af teak og eg, 20 årh
Sidebord af teak og eg, 20 årh. Brugs- og aldersspor, bl.a. mindre kantfinerafslag og finerreparation v. ene kant, ridser m.m. H. 61. 78 x 40 cm.
Warennr.: 5277675
15:19:00
HJ Wikström Möbelsnickare soffbord
HJALMAR WIKSTRÖM, soffbord, 1920-tal, hexagonal skiva, intarsiadekor, skyltmärkt, höjd 61, diameter 98 cm
Warennr.: 5278019
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
15:44:00
Sehen Sie mehr
Sofabord, Haslev Møbelsnedkeri, Egetræ
Sofabord, med kakler, fra Haslev Møbelsnedkeri. Hvidlakeret egetræ med 'Windsor' kakler. H. 50 B. 60 x 60 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5241817

Neuware
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 23.03.2019
15:45:00
EUR 268
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord.
Arne Jacobsen (1902-1971). Sofabord med cirkulær plade af hvid laminat, kant af børstet stål, forkromet stel med firpasfod. Formgivet 1968. Udført hos Fritz Hansen. H. 47 cm. Ø 75 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Warennr.: 5256030
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
15:49:00
EUR 188
Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorentzen. Sofabord model Partner
Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorentzen. Sofabord model Partner. Plade af fineret bøg. H. 53 cm. Ø. 105 cm. Fremstår med løshed i samling samt brugsspor.
Warennr.: 5262727
16:00:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>