Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...11»   Waren pro Seite   327 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Soffbord
SOFFBORD, stomme av furu, med träribbor, höjd ca 35, 110x52 cm

Ingår i temaauktionen Swedish Pine

Warennr.: 5774593
EUR 145 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.09.2020
10:20
Sehen Sie mehr
Sven Larsson soffbord
SVEN LARSSON, soffbord, 2 st 1970-tal, furu, ca 120x100 resp 80x80, höjd 44 cm

Warennr.: 5774594
EUR 291 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.09.2020
10:21
Sehen Sie mehr
Sybord af teak.
Sybord af teak monteret med hjul. Rumopdelt skuffe og garnkurv af kanvas. H. 51 cm. B. 68 cm. D. 45 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5764475
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
11:14
Bord jugend
BORD, 1900-talets början, jugend, mahogny, höjd ca 70,5 cm, diameter ca 83 cm

Warennr.: 5774621
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.09.2020
11:15
Sehen Sie mehr
Sidebord i genbrugs fyrretræ med hylde
Sidebord i genbrugs fyrretræ med hylde, stel/fod af træ og jern. H 60 cm. Ø 60 cm. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFH10177NB

Warennr.: 5519063

Neuware
11:23
Tre sidebord af glas og stål. (3)
Tre sidebord af glas og stål. H. 65 cm. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. (3)

Warennr.: 5742775
12:13
Søborg Møbler. Sofabord af ask
Søborg Møbler. Sofabord af asketræ. Fineret bordplade med massive kanter. Massivt stel . H. 54 cm. B. 116 cm. D. 40 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder på bordplade.

Warennr.: 5764467
12:15
Lille hjørnebord / hylde af glas og messing
Lille hjørnebord/hylde af glas og messing. H. 71, B. 80, D. 40 cm. Fremstår med patina og en revne i en hylde.

Warennr.: 5764682
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
13:02
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ med metal nitter. Stående på savbukke stel. Bordpladen er voksbehandlet. L. 110 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Modelfoto. DIA287NN

Warennr.: 5519146

Neuware
EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
13:11
Sidebord / sofabord af genbrugs elmetræ
Sidebord / sofabord af genbrugs elmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordet kommer samlet. H. 50 x ø 50 cm. Vægt 14 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Warennr.: 5579063

Neuware
13:11
EUR 87
Sofabord med top af genbrugstræ
Sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. Vægt 26 kg. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets ...

Warennr.: 5520678

Neuware
13:47
Sort antikmalet sofabord med topplade med aske finer træ
Sort antikmalet sofabord med topplade med aske finer træ. Sofabordet har 2 skuffer samt hylde. H. 56 cm. B. 50 cm. L. 140 cm. Kommer samlet i 1 colli. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af ...

Warennr.: 5519010

Neuware
EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
13:48
Sidebord med plade af valnød, model Hubert
Sidebord med plade af valnød, model 'Hubert'. H. ca. 48 cm. Ø. 90 cm. Tilspidsede ben af sort lakeret træ. Fremstår med et par skader på kanten.

Warennr.: 5736319

Neuware
14:01
Stine Weigelt for FDB, sofabord model Søs
Stine Weigelt for FDB, trebenet sofabord, model Søs, i massiv eg. Ø. 85, H. 40 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Warennr.: 5775563

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
14:26
EUR 128
Dansk møbelproducent: Sofabord - palisander
Dansk møbelproducent: Sofabord af palisander med ilagt plade af marmor. H 50 cm, B 65 cm, L 150 cm. Brugsspor.

Warennr.: 5774159
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.09.2020
14:48
Severin Hansen for Haslev Møbelsnedkeri: To palisander borde (2)
Severin Hansen for Haslev Møbelsnedkeri: To borde fineret med palisander. H 46 cm, 70x70 cm og H 41 cm, 49x32 cm. Brugsspor, falmet og ridser. (2)

Warennr.: 5775430
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.09.2020
14:48
Sofabord med bordplade af genbrugselmetræ
Sofabord med bordplade af genbrugselmetræ, bordpladen er varmvoksbehandlet.og stellet er sort antikmalet træ. L. 110 cm. B. 60 cm. H. 45 cm Bordet leveres samlet i en Colli. Vægt 22 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke ...

Warennr.: 5519945

Neuware
14:51
Soffbord Wegner
HANS J. WEGNER, soffbord, Andreas Tuck, Danmark, fanérat i ek, brännmärkt Andr Tuck design Hans J Wegner Denmark, höjd ca 48, 150x62 cm

Warennr.: 5774743
15:01
Sehen Sie mehr
Hvidlakeret sofabord med top af genbrugsfyrretræ
Hvidlakeret sofabord med top af genbrugsfyrretræ med fire skuffer. H. 48 cm. B. 90 cm. D. 90 cm. Kommer samlet i 1 colli. Modelfoto. DK91NW

Warennr.: 5519931

Neuware
15:22
Sofabord i teak og bøg.
Sofabord med plade i fineret teak og stel i massiv bøg. Plade med kehlet kant. L. 112, B. 52, H. 54 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5758958
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
15:28
Sofa/elevationsbord af teaktræ
Sofa/elevationsbord af teaktræ, tremmehylde forneden, H. 56/68 L. 144 B. 55 cm, to tillægsplader à 17 cm. Brugsspor, mærker og ridser delvis slebet plade.

Warennr.: 5774042
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 21.09.2020
15:29
Menu café bord, 'Afteroom' sort
Café bord fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af sort pulverlakeret stål. Plade af sort laminat på MDF. H. 74, Ø. 68 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 6.495 DKK.

Warennr.: 5723742

Neuware
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 21.09.2020
15:48
Stort sofabord med top af genbrugs elmetræ
Stort sofabord med top af genbrugs elmetræ, stående på sort malet metal stel. L 122 cm. B. 62 cm. H. 46 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KF10103G2NB ...

Warennr.: 5518897

Neuware
15:54
Ubekendt møbelproducent. Sofabord af eg
Ubekendt møbelproducent. Sofabord af eg. H. 55, B. 62, L. 84,5 cm. Fremstår med brugsspor, mærker.

Warennr.: 5769987
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 21.09.2020
16:08
Sidobord / soffbord NK
SIDOBORD / SOFFBORD, 1900-talets mitt, NK, skiva av sten, underrede bemålat trä, etikettmärkt Nordiska Kompaniet, höjd ca 61, diameter ca 70 cm

Enligt uppgift har det stått tidiagre på Nordbanken i Norrköping

Warennr.: 5774788
EUR 194 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21.09.2020
16:12
Sehen Sie mehr
Telefonbord af teak, 1960'erne
Telefonbord af fineret teak med hylder, og løse bakker, H. 70 B. 67 D. 34 cm. Forsynet med plakette fra Illums Bolighus. 1960'erne. Fremstår med alders- og brugsspor.

Warennr.: 5768929
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 21.09.2020
17:23
Matbord
MATBORD, 1970-tal, massiv furu, rund bordsskiva, höjd ca 71 cm, skiva diameter 130 cm

Warennr.: 5774838
EUR 242 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.09.2020
17:28
Sehen Sie mehr
Par Severin Hansen sofa/lampeborde - palisander (2)
Par Severin Hansen sofa/lampeborde fineret med palisander. H 48 cm, 47x47 cm. Brugsspor. (2)

Warennr.: 5774162
17:49
Cirkulært cafébord
Cirkulært cafébord med stel af sortlakeret metal, bordplade med sort laminat. H. 74 Ø 78 cm.

Warennr.: 5700770
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.09.2020
18:01
Busetti Garuti Redaelli. Sofabord, model Pod
Busetti Garuti Redaelli. Sofabord, model Pod med plade af sort marmor, ben af sortlakeret stål. H. 38 L. 65 B. 51 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte ridser.

Warennr.: 5768048
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21.09.2020
19:01
12345...11»