Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Carl Fagerlund taklampa
CARL FAGERLUND, taklampa, 1900-talets mitt, Orrefors, mässing med glasprismor, diam ca 43 cm
Warennr.: 5279903
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26.03.2019
15:09:00
Sehen Sie mehr
Pendler, model Pippi, pink & lilla (4)
Pendler, model Pippi, i farverne pink & lilla, pendel m/ dots - velegnet til børneværelset m.m., Ø 20, H. 18 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense ...
Warennr.: 5231175

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
15:14:00
Tre pendler af sortlakeret metal, model Cleveland. (3)
Tre pendler af sortlakeret metal, model Cleveland, inkl. pærer, Ø 18,5 cm, H. 30 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (3)
Warennr.: 5276082

Neuware
EUR 174 DK, Kolding, Trianglen 26.03.2019
15:25:00
Taklampa
TAKLAMPA, plafondmodell, råglas, dekor av örnar och stjärnor, diameter ca 63 cm
Warennr.: 5279926
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26.03.2019
16:01:00
Sehen Sie mehr
Pendler, model Station, charcoal (4)
Pendler, model Station, charcoal - grå lakeret, metal, Ø 30 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen ...
Warennr.: 5224100

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
16:10:00
Cecilie Manz. Pendel, model Mingus P2 (2)
Cecilie Manz. to stk. Pendel, model Mingus P2. Lakeret aluminium, farve: White. Fremstillet hos Lightyears. Ø 32 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.(2)
Warennr.: 5242263

Neuware
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 26.03.2019
16:14:00
EUR 268
Takkrona 1900-talets andra hälft
TAKKRONA, 1900-talets andra hälft, 12-armad, stomme i vitmetall, höjd ca 89, diameter 97 cm
Warennr.: 5279940
EUR 478 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26.03.2019
16:15:00
Sehen Sie mehr
Sophus Frandsen. Fibonacci pendel af kobber
Sophus Frandsen. Fibonacci pendel af kobber, Ø. ca. 47 cm. Fremstillet hos Fog & Mørup. 1960'erne. Fremstår med alm. lette brugsspor, herunder enkelte afskalninger.
Warennr.: 5284616
EUR 201 DK, Kolding, Trianglen 26.03.2019
16:26:51
EUR 134
Lysekrone empireform
Lysekrone empireform med 6 arme, oprindelig bygget til el. Ø 55 cm, H 67 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5272960
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26.03.2019
16:57:00
Loftlampe / pendel, messing lakeret, 1900-tallets 2. halvdel
Loftlampe / pendel, messing lakeret, 20. Årh. 2. halvdel, Ø 32 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5257913
17:21:00
Takampel i empirestil
TAKAMPEL, empirestil, 1900-tal, gulmetall samt grönlackerad skärm av plåt, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd med kedja ca 64 cm
Warennr.: 5279981
17:25:00
Sehen Sie mehr
Pendelleuchte.1970er Jahre. Metall / Glas.
Pendelleuchte.1970er Jahre. Konstruktion aus Metall, mit 6 Brennstellen. Maße ca. H. 70 cm. D. 60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Warennr.: 5247353
EUR 150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26.03.2019
17:30:10
Pendelleuchte. Acrylglas.
Pendelleuchte. Lampenschirm aus Kunststoff. Plexiglas mit gespannten Nylonfäde. Maße: ca. H. 35 cm, D. 38 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Warennr.: 5247371
17:30:53
Deckenlampe/ Pendel / Deckenleuchte
Deckenlampe / Deckenleuchte, Modell Trump Italia mit mehrfach runder strahler, ausen verchrom, innen weißem bemalt Montierung und Metall aus Metall. Maße ca: D. 46 cm. Minimale Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5225507
EUR 300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26.03.2019
17:32:43
EUR 140
Carl Thore. Pendel af messing, 1960/70'erne
Carl Thore, pendel af messsing med orange inderside. 1960/70'erne. Fremstillet hos Granhaga, Sverige. H. 17 cm. Ø 30 cm. Fremstår med lettere slitage, herunder mindre ridser og afskalninger. Mangler top.
Warennr.: 5284719
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 26.03.2019
17:37:50
Pendelleuchte im Still des Art Déco.
Pendelleuchte im Still des Art Déco. Glas, Metall und Holz. Drei Brennstelle. Maße: ca. L. 60 cm, Dm. 50 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5207127
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26.03.2019
17:40:09
Phillips. Industripendel.
Phillips industripendel / loftlampe af aluminium og emalje med kraftigt rund fatningshus. H. 70 cm. Ø 54 cm. Fremstår med ridser og mærker, samt aldersrelateret brugsspor.
Warennr.: 5284759
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
17:55:50
Claus Bonderup & Torsten Thorup for Gubi. semipendel, gul
Claus Bonderup & Torsten Thorup for Gubi, semipendel, farve: gul. Ø. 30 cm. Modelfotos, fremstår i original emballage. Udstillingsmodel, enkelte ridser og mærker kan fremkomme.
Warennr.: 5284767

Neuware
17:59:54
Pendelleuchte / Spanleuchte der 1960er Jahre wohl Hans Agne Jacobsen
Pendelleuchte / Spanleuchte der 1960er Jahre, wohl Hans Agne Jacobsen. Konstruktion aus überlappenden und gedrehten Holzstreifen, ausgestattet mit einer Brennstelle. Maße ca.: H. 64 cm, D. 51 cm, Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5277799
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26.03.2019
18:00:00
Ljuskrona
LJUSKRONA, rokokostil, 1940-tal, för sex ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 95, diameter 52 cm.
Warennr.: 5280002
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26.03.2019
18:15:00
Sehen Sie mehr
Pendelleuchte, der 1960er Jahre, Targetti Sankey Italy
Chrom Pendelleuchte, der 1960er Jahre, Targetti Sankey Italy Metall, verchromt. 3-armig mit 9 Brennstellen. Maße: ca. H. 70 cm, Dm. 40 cm. Mit Aufkleber bezeichnet. Alters- und Gebrauchsspuren. Laurtiz.com übernimmt keine Garantie für die Funktionalität.
Warennr.: 5247384
18:33:00
Deckenleuchte, 1970er Jahre. Metall
Deckenleuchte, 1970er Jahre. Konstruktion aus goldfarbenem Metall. Ausgestattet mit 12 Brennstellen. Teils verrostet. Maße: ca. H. 150 cm, D. 60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Warennr.: 5247397
18:41:00
Par pendler, model Boston (2)
Par pendler, model Boston, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 42 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber...
Warennr.: 5220566

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
18:57:00
Deckenleuchte, 1970er Jahre.
Deckenleuchte, 1970er Jahre. Konstruktion aus Metall mit 6 Brennstellen. Maße ca. H. 24 cm. D. 34 cm. Gebrauchsspuren.Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Warennr.: 5242501
19:03:00
Pendelleuchte. Metall / Kunststoff.
Pendelleuchte. Konstruktion aus Metall, Kunststoff. Ausgestattet mit 4 Brennstellen. H. ca. 100 cm, Dm. 45 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Warennr.: 5270131
19:19:00
Pendelleuchte. Kunststoff / Metall.
Pendelleuchte. Lampenschirm aus Kunststoff. Maße ca. H. 60 cm D. 45 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Warennr.: 5270134
19:19:00
Pendelleuchte/Deckeleuchte. Keramik/Holz.
Pendelleuchte/Deckenleuchte. Konstrucktion aus Holz, Metall. 3 Lampenschirme aus Keramik. Maße ca. B. 147 cm H. 100 cm T. 18 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.Lauritz garantiert nicht für die Funktionalität.
Warennr.: 5281204
19:20:00
EUR 45
Ljuskrona
LJUSKRONA, 1800-talets senare hälft, invändigt elektrifierad, höjd ca 85 cm
Warennr.: 5280041
EUR 478 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26.03.2019
19:23:00
Sehen Sie mehr
Pendler, model Peppercorn, sort / sølv, Ø 25 cm (3)
Pendler, model Peppercorn, sort / sølv, metal, Ø 25, H. 23 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (3) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ...
Warennr.: 5259884

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
19:23:00
Pendel, Light by Conran, model STEM
Light by Conran, model Stem, pendel af matteret glas, H. 26, Ø 26 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5277515
19:27:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>