Kategorie  Schätzpreis
12345...13» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Buster + Punch, Par Caged Ceiling loftslamper str. Large (2)
Buster + Punch, Par Caged Ceiling loftslamper str. Large, med bagpanel i hvid marmor. Mål: B. 17 cm. H. 23 cm. Der medfølger en pære. Ligger i org. emballage. Vejl. udsalgspris er 3.695,-. pr. lampe. (2)
Warennr.: 5322079

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
12:23:00
Pendel lampe, Menu, Leonard Chandelier
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, Børstet stål Plads til fem lyskilder, pærer medfølger ikke. Ø 46 H. 15 cm. Original indpakning.
Warennr.: 5377887

Neuware
EUR 376 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
12:47:00
Norway Says for Muuto, 3 Mhy pendler sort (3)
Norway Says for Muuto, Tre Mhy Pendant Lamp. sortlakeret aluminium med tekstil ledning. Ø 20 cm. Fremstår med små brugsspor. (3) .
Warennr.: 5415332
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:28:00
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik for NORR11. Pendel model 'Cloche'
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. Pendel model Cloche. Skærm udført af sortlakeret spundet aluminium med messing-behandling på indersiden. H. ca. 28 cm. Ø. 45 cm. Stålwire-ophæng samt stof-kabel medfølger. Fremstår i original kasse. Men fremstår med buler og skrammer.
Warennr.: 5532160
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:04:00
Pendel lampe, Menu, Franklin Chandelier, Hvid
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’ Fire lyskilder med justerbar arme. Ø ca. 56 cm. fremstår med brugsspor
Warennr.: 5532524
14:06:48
ljuskrona i oscariansk stil
LJUSKRONA, oscariansk-stil, tidigt 1900-tal, behängd med olikslipade prismor 13 ljusarmar, stomme i förgylld mässing, ljuspipor med machetter i glas, höjd ca 95, diameter 65 cm . . Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul
Warennr.: 5531820
EUR 753 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
14:18:00
Sehen Sie mehr
Pendler, model Mathilde, sort, Ø 20 cm (3)
Pendler, model Mathilde, sort, Ø 20 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (3) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ske via et eksternt ...
Warennr.: 5291494

Neuware
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
14:22:00
Takplafonder 2 st 1900-tal
TAKPLAFONDER, 2 st snarlika, 1900-talets första hälft, färgat glas, tre ljuspunkter, diameter ca 30 samt 35 cm
Warennr.: 5531822
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 16.12.2019
14:22:00
Sehen Sie mehr
4 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn (4)
4 pendler, bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (4)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Warennr.: 5223654

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
14:25:00
Ljuskrona Louis XV-stil
LJUSKRONA, omkring 1900, Louis XV-stil, för 3 ljus, brons, höjd ca 70, diameter 60 cm. PROVENIENS: Stopalo
Warennr.: 5531831
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 16.12.2019
14:40:00
Sehen Sie mehr
Robert Dudley Best. for Gubi. Pendel model Bestlite BL9 L, hvid/messing
Robert Dudley Best. for Gubi. Pendel model Bestlite BL9 L, hvid/messing. Ø. 40 cm. H. 33 cm. Modelfoto, lampen er i original emballage.
Warennr.: 5518033

Neuware
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:52:00
EUR 101
Flos, Krystal klode/Sphere til Zeppelin2 lampe
Flos, klode/Sphere til Zeppelin2 lampe i krystalglas. Ø. ca. 18,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Bemærk, Der bydes ikke på lampen, men kun krystalkuglen.
Warennr.: 5532307

Neuware
14:53:26
Robert Dudley Best. for Gubi. Pendel model Bestlite BL9 L, sort/krom
Robert Dudley Best. for Gubi. Pendel modelBestlite BL9 L, sort/krom. Ø. 40 cm. H. 33 cm. Modelfoto, lampen er i original emballage.
Warennr.: 5517974

Neuware
15:15:00
EUR 87
Norway Says, zwei Hängeleuchten Mhy für Muuto (2)
Norway Says, zwei Hängeleuchten Mhy für Muuto. Aluminium in hellgrün. Textilkabel. H. 20,3 cm. Dm. 24,5 cm. Ausstellungsstücke (2)
Warennr.: 5375547
EUR 150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.12.2019
15:54:11
Thomas Bernstrand, zwei Pendelleuchte Studio für Muuto (2)
Thomas Bernstrand, zwei Pendelleuchte Studio für Muuto. Lampenschirm aus Aluminium weiß pulverbeschichtet. Diffusor aus Glas. H. 29 cm, Dm. 39 cm. Ausstellungsstücke. (2)
Warennr.: 5372117
EUR 325 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.12.2019
15:54:15
EUR 275
Warennr.: 5378318

Neuware
15:59:00
Prandina, pendler af glas (3)
Prandina, italiensk design, tre pendler af glas, spejlglas udvendig, mat hvide indvendig. H.31 cm, Ø 29 cm. Ophæng med ledning, tynd vejer og skinnefatning. Alm. lette brugsspor.
Warennr.: 5520529
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
16:05:00
Et sæt på fire små pendler af sortlakeret metal, model Peppercorn, Ø 14 cm. (4)
Et sæt på fire små pendler af sortlakeret metal, indvendig med sølvfarvet lakering, model Peppercorn. H. 16 cm. Ø. 14 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Warennr.: 5501912

Neuware
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
16:15:00
Et sæt på fire pendler af hammerslået metal med sort finish, model Reno. (4)
Et sæt på fire pendler af hammerslået metal med sort finish, model Reno. Ø 24 cm. H. 15 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Warennr.: 5486634

Neuware
EUR 174 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
16:18:00
Norway Says for Muuto, 2 Mhy pendler sort (2)
Norway says for Muuto, To Mhy Pendant Lamp. sortlakeret aluminium med tekstil ledning. Ø 20 cm. Fremstår med små brugsspor. (2)
Warennr.: 5430942
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
16:20:00
Loftlampe med skaller af perlemor, 1970/80 erne
Loftlampe, pendel af forkromet metal med tre ringe, monteret med talrige skaller af perlemor. H. Ø 60 cm. 1970/80 erne, brugsspor, nogle løse skaller, let skævhed.
Warennr.: 5519998
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
16:30:27
Lampe / Leuchte / Deckenleuchte
Lampe / Leuchte / Deckenleuchte. Konstruktion aus Metall und Mattglas. Dm. 40 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Lackabrieb.
Warennr.: 5519029
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.12.2019
16:35:57
Dante Donegani for Luceplan: To pendler D22/2 (2)
Dante Donegani for Luceplan: To pendler D22/2 L 74 cm, B 19 cm. Brugsspor. (2)
Warennr.: 5525250
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
16:52:00
Fog og Mørup lysekrone 1950'erne
Ti-armet Fog og Mørup lysekrone med stel af bronzepatineret metal og skærme af matteret glas Ø 60 cm h. 60 cm inkl. baldakin. 1950'erne. Alm. brugsspor. Senere monteret med uoriginale skærme
Warennr.: 5532520
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
17:05:00
Ljuskrona Plafond
KRISTALLPLAFOND, 1900-talets andra hälft, 8 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 41, diameter ca 57 cm. . Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul
Warennr.: 5531888
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
17:22:00
Sehen Sie mehr
Sven Middelboe / Nordisk Solar. Fire pendler, model 'Minisol' (4)
Sven Middelboe. Fire pendler af orange plast. Fremstillet hos Nordisk Solar, model Minisol. H. 18, Ø 23 cm. Fremstår snavset. (4)
Warennr.: 5531444
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 16.12.2019
17:30:00
Taklampa empirestil
TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, empirestil, fem ljusarmar, mässing samt trä, höjd inkl. kedja ca 72, diameter ca 50 cm
Warennr.: 5531907
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
18:18:00
Sehen Sie mehr
Uno & Östen Kristiansson. Pendel og standerlampe af plast model Cylindus (2)
Uno & Östen Kristiansson. Pendel og standerlampe af plast model Cylindus. Pendel H 24 cm, Ø 30 cm. Standerlampe H 138 cm. Fremstillet af Luxus i Vittsjö. (2)
Warennr.: 5529975
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
18:35:00
Parti Deco glødepærer (248)
Parti Deco/filament glødepærer. Bestående af 50 stk. model G-80 74 stk. model G-95 24 stk. model G125 100 stk. model T9-140 100 stk. model T9-180 Alle glødepærer er individuelt indpakket i retail æsker. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...
Warennr.: 5490936

Neuware
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
18:37:00
Sebastian Herkner for Gubi. Collar pendel, Taupe
Sebastian Herkner for Gubi. Collar pendel, Taupe. Glas og stål. Højde: 20,2 cm Diameter: 42 cm. Original emballage. Modelfoto.
Warennr.: 5518042

Neuware
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
19:01:00
12345...13»