Kategorie  Schätzpreis
12345...12» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer
Warennr.: 5463644

Neuware
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
12:47:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Patina' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'patina' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i ...
Warennr.: 5447111

Neuware
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
12:48:00
EUR 215
Matsalsbord teak John Herbert
MATBORD, 1960-tal, England, massiv teak, mörkbetsat, design John Herbert, för A Younger, höjd ca 75, 166x79 cm. . Se även auktionsnummer 714369
Warennr.: 5531799
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
13:20:00
Sehen Sie mehr
Thomas Bentzen for Muuto, Linear Steel set (3)
Table and bench set, designed by Thomas Bentzen, for Muuto. The set consists of a table as well as two benches in weather-resistant powder-varnishing on steel legs, the top is galvanized and then powder-coated, also weather-resistant. Suitable for outdoor use. Dimensions: Table H. 75 L. 200 W. 80...
Warennr.: 5494919

Neuware
EUR 2.013 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:30:57
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Invisibeloil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...
Warennr.: 5463734

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
13:48:00
Hay, Sara Diningtabel /spisebord
Hay, diningtable / spisebord, model Sara med plade af sort laminat, stel af sortlakeret stål. H. 74,5, L. 242, B. 93 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.
Warennr.: 5531442
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:58:00
Haslev Møbelsnedkeri: Ovalt spisebord - bøgetræ
Haslev Møbelsnedkeri: Ovalt spisebord af massiv bøgetræ. H 74 cm, B 105 cm, L 180 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder samt mangler tillægsplader.
Warennr.: 5530864
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
14:48:00
The 70/70 /Taf studioTable. Spisebord, laminat
The 70/70 /Taf studioTable produceret for Muuto. Spisebord, Bordplade af krydsfiner med laminat, pulverlakeret medeformet ben af metal. H. 73,5 L. 170 B. 85 cm. Udstillingsmodel.
Warennr.: 5492379

Neuware
EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
17:14:00
Thors Design, handmade high table
Thors Design, rustic high table produced in up cycled maritime bulwark-wood with patina from an old Danish ferry rest. L. 180 cm. W. 57.5 cm. H. 105 cm. Displays usage-related traces of wear.
Warennr.: 5422929
EUR 1.342 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
17:34:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet origianal ...
Warennr.: 5463738

Neuware
EUR 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
17:35:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i ...
Warennr.: 5379839

Neuware
EUR 174 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
17:41:00
Dänischer Möbelhersteller. Rechteckiger Esstisch aus Teak mit Auszug
Esstisch aus Teak, furnierte rechteckige Tischplatte mit Ausziehplatten darunter. Beine aus massivem Teak. Hergestellt in Dänemark. H. 76,5, L. 134/234, B. 90 cm.
Warennr.: 5497321

Neuware
EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
17:43:00
Haslev møbelsnedkeri, elipseformet spisebord.
Haslev møbelsnedkeri, spisebord med plade af træ med top af lysgrå laminat, på chromeben. H. 73,5 x 160 x 105
Warennr.: 5472270

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
17:47:00
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Bordplade af krydsfiner, med laminat/finer på toppen, hvidlakeret aluminiumsstel. H. 73 L. 160 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5494608

Neuware
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
18:03:00
Paul Leroy for Gubi. Fod / Base til Aoyama Dining Table.
Paul Leroy for Gubi. Fod / Base til Aoyama Dining Table. Hvid pulverlakeret metal. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5527982

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
18:09:00
Getama. Okamura og Marquardsen. Spisebord samt stole (3)
Takashi Okamura og Erik Marquardsen: Spisebord af sortlakeret træ med blå formica (H. 70,5 cm. x B. 60 cm. x D. 60 cm.). Hertil medfølger to stole (H. 91,5 cm. x B. 42,5 cm. x Sh. 46 cm.). Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugsspor herunder ridser, lak slitage samt stole
Warennr.: 5531607
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
18:16:00
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid 'Dark Brown' oiled oak 90 x 240 cm PremiumOak
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid ‘dark brown’ oiled oak. H. 72 cm. x L. 240 cm. x W. 90 cm. Thickness of planks 3.5 cm. Trapezoidal sled base frame in mat-black varnished steel. PremiumOak is produced in Denmark by sustainable PEFC certified Danish oak. New and...
Warennr.: 5472222

Neuware
EUR 886 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
18:30:00
The 70/70 /Taf studioTable produceret for Muuto. Spisebord, Bordplade af krydsfiner med laminat, pulverlakeret medeformet ben af metal. H. 73,5 L. 170 B. 85 cm. Udstillingsmodel, fremstår med skjolder på plade.
Warennr.: 5492377

Neuware
18:54:00
Bell 1 sæt skalstole i lys grå med træben.(2 stk)
Bell 1sæt skalstole i lys grå med træben. (2 stk) Specialmål Sæde dybde cm: 42. Sæde højde cm: 48. Specifikationer Materiale: Stof, gummitræ. Bredde cm 48 Højde cm 86 Dybde cm 55 Sæde D cm 42 Sæde H cm 48 Max bæreevne kg 120 Leveres usamlet Vægt 6.75 kg pr. stol Intern nr. ...
Warennr.: 5482864

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
19:00:00
Alvar Aalto. Cirkulært bord
Alvar Aalto (1898-1976). Cirkulært bord, Ben i formspændt birk, plade med hvid laminat. H. 72, Ø. 125 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker.
Warennr.: 5477184
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
19:01:00
EUR 188
Rundt marmorbord på stel af forkromet stål 1970erne
Rundt bord af grønt marmor, på stel af forkromet stål 1970erne. H. 72, Ø. 100 cm. Bordplade sidder løst, stel fremstår anløbent.
Warennr.: 5531641
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
19:04:00
Warennr.: 5527984

Neuware
19:10:00
PremiumOak plank table in solid patina oiled oak. L. 270 cm
PremiumOak plank table. Danish produced plank table in solid ‘patina’ oiled oak. ‘Trapeze’ frame in mat-black varnished metal. L. 270 cm, W. 90 cm, H. 72,5 cm. Thickness of planks 3.5 cm. PremiumOak is produced in Denmark from sustainable PEFC certified oak from Danish forests.
Warennr.: 5421638

Neuware
EUR 1.611 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
19:10:00
INwood, Esstisch aus stabverleimter, naturgeölter massiver Eiche
INwood, Esstisch aus stabverleimter, naturgeölter massiver Eiche mit durchgehenden Stäben aus FSC zertifizierter europäischer Eiche. Schräge Beine aus massiver Eiche. L. 200 cm, B. 100 cm, H. 74 cm. Stärke der Tischplatte 37 mm.
Warennr.: 5390895

Neuware
EUR 1.611 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:10:00
Bari Plankentisch, Teak, Stahlgestell, 220 cm
Bari Plankentisch, von Mandalay, Planken aus Teak, Beine aus Stahl. H. 72, L. 220, B. 100. In Originalverpackung, mit zwei losen Beinen, die zu montieren sind. MODELLFOTO
Warennr.: 5357787

Neuware
19:14:00
Omann Junior. Rundt spisebord af palisander, model 55 (3)
Omann Junior spisebord, model 55. Rundt bord af fineret palisander, monteret med udtræk. Tilspidsede ben. H. 73cm. Ø. 121 - 131 cm. To till.plader á 50cm medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)
Warennr.: 5526499
EUR 456 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
19:14:00
EUR 174
Vico Magistretti for Artemide. 'Stadio 120' bord samt 4 'Selene ' Stole, 1970 erne. (5)
Vico Magistretti for Artemide. 'Stadio 120' bord af brun "Reglar" plast, stemplet Artemide Milano, H.72 L. 125 B.85 cm. (fremstår med brugsridser samt 1 revne på 1 hjørne.) samt 4 "Selene" spisestole af grøn og brun "Reglar" plast, stemplede Artemide U.K, H. 76 B. 41 Sh. 44 cm. Alt med ...
Warennr.: 5531472
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
19:15:00
byKATO for Brødrene Andersen. Five chairs, model TAC (5)
byKATO for Brødrene Andersen. Five chairs with shells in white / black plastic. Tapered legs in black-varnished wood with brass detail. Seat height 46 cm. Produced for Brødrene Andersen. Display models. Displays minimal traces of usage-related wear. (5) Recommended retail price 2995 DKK per ...
Warennr.: 5440831

Neuware
19:20:00
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid ‘Natural’ oiled oak, 90 x 240 cm.
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid ‘Natural’ oiled oak. H. 72.5 cm. x L. 240 cm. x W. 90 cm. Thickness of planks 3.5 cm. Trapezoidal sled base frame in mat-black varnished steel. PremiumOak is produced in Denmark by sustainable PEFC certified Danish oak. New and ...
Warennr.: 5472269

Neuware
19:22:00
Haslev Furniture, Sleipner dining table in oak
Haslev Furniture, Sleipner dining table with a table top in solid soap-treated laminated oak. Legs in oak with brushed stainless details. Ø 130 cm. H. 74 cm. Display model with minimal/no traces of usage-related wear. Handling marks may occur.
Warennr.: 5439835

Neuware
19:25:00
EUR 94
12345...12»