Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Matbord
MATBORD, samtida, fransk lantstil, bemålat i pärlgrått, höjd 78, 260 x 89 cm
Warennr.: 5498326
EUR 650 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.11.2019
11:22:00
Sehen Sie mehr
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 240 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 240 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.
Warennr.: 5350025

Neuware
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
12:22:00
Hay, To Sara Diningtables /spiseborde (2)
Hay, 2 diningtables / spiseborde, model Sara med plade af sort laminat, stel af sortlakeret stål. H. 74,5, L. 242, B. 93 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Bemærk at der er tale om 2 borde, selv fotos kun viser et bord. ...
Warennr.: 5457079
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
12:22:00
EUR 564
Poul M. Volther. Spisebord, egetræ / teaktræ, 1961
Poul M. Volther. Spisebord med plade af fineret teaktræ med hollandsk udtræk, stel af massivt egetræ. Fremstillet hos FDB i 1961. H. 72 L. 145/225 B. 90 cm. Fremstår nyrenoveret med enkelte små brugsspor.
Warennr.: 5496598
EUR 242 DK, Aarhus, Egå Havvej 13.11.2019
13:00:37
EUR 255
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plinte af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto variationer i...
Warennr.: 5378315

Neuware
EUR 174 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
13:22:00
Sofabord af laminat / forkromet stål
Sofabord med plade af hvid laminat, kant med børstet stål, ben af forkromet stål, H. 49 cm. Ø. 123 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt ben med rust.
Warennr.: 5480301
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
14:11:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...
Warennr.: 5463684

Neuware
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
14:19:00
Matbord
MATBORD, 1900-talets andra hälft, bordsskiva i vit plastlaminat, benställning i aluminium, höjd ca 71, 200x65 cm
Warennr.: 5498423
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.11.2019
14:30:00
Sehen Sie mehr
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel ' olieret egetræ, 42 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 42 cm., B. 42 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer i ...
Warennr.: 5496774

Neuware
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
14:42:25
Le Corbusier, Esstisch / Tisch Modell LC 6 von Cassina
Esstisch / Tisch Modell LC 6, Design von Le Corbusier, Ausführung Cassina. Entwurf von 1928. Untergestell aus elliptischem, schwarz lackiertem Stahlrohr, Glassplatte mit Riffelglas Transparent. Aufnahmen der Glasplatte höhenverstellbar um ca. 10cm. Im Gestell bezeichnet und nummeriert. Maße ca: ...
Warennr.: 5400702
EUR 1.200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 13.11.2019
15:03:29
Matsalsbord 1930/40-tal
MATSALSBORD, faner i ädelträ, 1930/40-tal, 109,5 x 85 cm, höjd 75,5 cm, tillläggsskiva 55 cm som som inte passar in
Warennr.: 5498437
EUR 150 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 13.11.2019
15:04:00
Sehen Sie mehr
Spisebord, Menu, Snarregade
Spisebord model Snarregade, fra Menu Spaces, designet af Norm Architects. Plade af linoleum, stel af pulverlakeret stål. Fremstår som udstillingsmodel. H. 72 Ø 120 cm.
Warennr.: 5495208

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 13.11.2019
15:18:00
EUR 114
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'patina oil' 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' patania' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Warennr.: 5463674

Neuware
EUR 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
15:19:00
Dansk Møbelproducent: Spisebord
Dansk Møbelproducent: Spisebord af bøgetræ med to klapper og to skuffer i sarg. Topplade og skuffefronter fineret med teaktræ. H 74 cm, B 88 cm, L 137/211 cm. Fremstår med brugsspor, nøgle mangler.
Warennr.: 5495611
15:33:00
EUR 114
Spisebord med udtræk af fineret teak, 1950/1960'erne
Spisebord med udtræk af fineret teak, 1950/1960'erne, H. 74 cm. L. 165 cm. B. 95 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, rander m.m.
Warennr.: 5481001
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
15:47:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Warennr.: 5463732

Neuware
EUR 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
16:18:00
Bruno Mathsson Maria
BRUNO MATHSSON, "Maria Flap", slagbord, Firma Karl Mathsson, fanérat i ek, underrede i björk, brännmärkt, höjd ca 72, bredd 110, total längd 280 cm
Warennr.: 5498479
EUR 929 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.11.2019
16:18:00
Sehen Sie mehr
Yrjö kukkapuro matgrupp
YRJÖKUKKAPURO, matgrupp, "Visual 100 Octagon", bord och 4 stolar, bordets höjd 71 cm, bredd 71 cm, stolarnas höjd 88 cm
Warennr.: 5498480
EUR 200 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 13.11.2019
16:20:00
Sehen Sie mehr
Hay, 2 diningtables / spiseborde, model Sara med plade af sort laminat, stel af sortlakeret stål. H. 74,5, L. 242, B. 93 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser, hakker og mærker. (2)
Warennr.: 5415354
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
17:18:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Invisibel oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...
Warennr.: 5463707

Neuware
EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
17:18:00
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid ‘Invisible’ oiled oak, 90 x 240 cm.
Danish produced plank table in solid ‘Invisible’ oiled oak. H. 71 cm. x L. 240 cm. x W. 90 cm. Thickness of planks 3.5 cm. Trapezoidal sled base frame in mat-black varnished steel. PremiumOak is produced in Denmark by sustainable PEFC certified Danish oak. New and unused.
Warennr.: 5472264

Neuware
EUR 886 DK, Aalborg, Nibevej 13.11.2019
18:12:00
EUR 322
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel ' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Warennr.: 5463711

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
18:17:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Warennr.: 5463593

Neuware
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.11.2019
18:56:00
Brady spisebord med 1 tillægsplade i hvid højglans, 180 - 230 x 90 cm.
Brady spisebord med 1 tillægsplade i hvid højglans, 180 - 230 x 90 cm. Specifikationer: Materiale: Hvid højglans, børstet rustfri stål. Bredde cm 230 Højde cm 75 Dybde cm 90 Leveres usamlet Vægt 83.5 kg. Intern nr. 11-H000016927 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på ...
Warennr.: 5496038

Neuware
EUR 295 DK, Kolding, Trianglen 13.11.2019
19:00:00
Spisestuestole 6 stk Mai stabelbar formspændt hvid og stel i chrome(6)
Spisestuestole 6 stk. Mai stabelbar formspændt hvid og stel i chrome.(6) Specifikationer: Materiale: Formspændt hvid, chrome stel. Bredde cm 49 Højde cm 87 Dybde cm 53 Sæde D cm 39 Sæde H cm 47 Max bæreevne kg 110 Leveres Usamlet Vægt 1.38 kg pr. stol Intern nr. ...
Warennr.: 5492111

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 13.11.2019
19:00:00
Thors Design, håndlavet spisebord
Thors Design, håndlavet rustikt spisebord af upcyclet patineret maritimt bolværkstræ fra gamle danske færgelejre. L. 120 cm. B. 73,5 cm. H. 72,5 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5423066
19:04:00
Hay, Fire cafébord af stål / melamin (4)
Hay. Fire caféborde med plade af farvet melamin og sorte stålben fra Hay. H. 74,5 cm. L. 70 cm. B. 61,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt ene bordben mangler justerbar skrue. (4)
Warennr.: 5469857
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
19:07:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer
Warennr.: 5463644

Neuware
19:15:00
Danish produced plank table in solid ‘Invisible’ oiled oak. H. 72,5 cm. x L. 240 cm. x W. 90 cm. Thickness of planks 3.5 cm. Trapezoidal sled base frame in mat-black varnished metal. PremiumOak is produced in Denmark by sustainable PEFC certified Danish oak. New and unused.
Warennr.: 5472272

Neuware
19:18:00
EUR 295
Almuebord i eg og bøg.
Almuebord i med stel i eg, bordplade i bøgeplanker med skuffe i den ene side. Formentlig fra anden halvdel af 1800tallet. L. 170, B. 77, H. 75 cm. fremstår med kraftige brugsspor og løse samlinger.
Warennr.: 5494577
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
19:24:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>