Kategorie
Zeit
Schätzpreis
1234»   Waren pro Seite   119 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Par havevaser / urner af patineret støbejern H. 34 cm
Par havevaser / urner af patineret støbejern H. 34 cm (2)

Warennr.: 5514796

Neuware
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
18:13
Byarums Bruk Blomsterkruka No. 4
BYARUMS BRUK, "Blomsterkruka No. 4", trädgårdsurna, monogramsignerad samt numrerad BJ 805, daterad 2005,
sandgjuten aluminium, höjd ca 57, diamater 55 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Warennr.: 5733109
EUR 483 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07.08.2020
19:00
Sehen Sie mehr
Dobbeltlåget port med spir og stolper, sortlakeret aluminium
Dobbeltlåget port med spir og kugler udført i sortlakeret aluminium. Porten består af 2 sortlakerede aluminiumsporte med tilhørende 2 stolper, greb, låsesystem inkl. 2 nøgler samt stopbeslag for fliser. Mål: total Bredde incl. stolper ca. 344 cm. H. 97/137 cm. Fremstår usamlet i original ...

Warennr.: 5696152

Neuware
EUR 725 DK, Odense, Kratholmvej 07.08.2020
19:15
EUR 456
Amerikansk Offset Smoker BBQ grill, model Kentucky
Klassisk udformet Amerikanske Sydstats dobbeltkamret BBQ offset smoker grill, model Kentucky. Om designet; Grillen er bygget omkring selve røgkamrene, som giver rigelig plads til low and slow cooking/smoking, og brændekamret som er forsynet med en kraftig grillrist til direkte grill med høj ...

Warennr.: 5029400

Neuware
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 07.08.2020
19:30
EUR 349
Excel, udendørs bruser i kobber
Excel udendørs bruser 'Garden shower' i kobber. Monteres med spyd i jorden, denne model er med 2-vejs vandmontering, hvilket betyder at du kan montere både koldt og varmt vand. Kan stadig benyttes med kun en tilslutning. Mål H. 220 x 16 cm. I original emballage NB! Modelfotos!

Warennr.: 5729416
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 07.08.2020
19:41
Dobbeltlåget port med spir og kugler udført i sortlakeret aluminium. Porten består af 2 sortlakerede aluminiumsporte med tilhørende 2 stolper, greb, låsesystem inkl. 2 nøgler samt stopbeslag for fliser. Mål: total Bredde incl. stolper ca. 440 cm. Fremstår usamlet i original emballage. Alle ...

Warennr.: 5569654

Neuware
EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 07.08.2020
EUR 295
Gris af kunstmateriale, håndmalet
Gris af kunstmateriale. H. 75 L. 165 B. 40 cmHåndmalet og dekoreret med blomster, lakeret med autolak for maksimal holdbarhed.

Warennr.: 5661511

Neuware
EUR 591 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
15:40
EUR 349
Excel 2.0, udendørs bruser i rustfrit stål

Warennr.: 5729371
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
16:02
Havekrukker i rustik keramik, model Arya
Havekrukke i patineret grå beton til haven. Model Arya. H. 81 cm. Ø. 79 cm. Krukken er frostsikret. Fremstår med et mindre afslag.

Warennr.: 5710320

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:05
Havekrukke i patineret grå beton til haven. Model Arya. H. 63 cm. Ø. 59 cm. Krukken er frostsikret.

Warennr.: 5370311

Neuware
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:10
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i pulverlakeret aluminium i grøn med patineretlook med glas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)

Warennr.: 5120381

Neuware
19:10
Glaseret terracota havekrukker i to størrelser, Model Vicki (4)
Terracota havekrukker i patineret choko terracota i 2 størrelser, Model Vicki. Mål. 48/36x48/36x48/36 cm. Krukkerne er Frostsikre. (4) Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5699884

Neuware
19:15
Automatik til dobbeltlåget smedejerns/alu port.
Automatik til dobbeltlåget smedejerns/alu port. Specifikationer: Model 1102. 230V / 50 Hz. Motor 24 V DC. 385 mm sving. Fart 16 mm/s. Max vægt: 200 kg. Max bredde på port 300 cm. Der medfølger to portåbnere, to fjernbetjeninger samt en strømstyring. Fremstår i original emballage med ...

Warennr.: 5518047

Neuware
EUR 698 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:15
Kolossal havekrukke i glaseret keramik, model Alice
Kolossal havekrukke i Atlantic glased keramik, model Alice. H. 100 cm. Ø. 60 cm. Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5680648

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:25
Kolossal havekrukke i keramik, model Lilly XL
Kolossal havekrukke i patineret rustik chocolate glaseret keramik. model Lilly. Ø 90cm. H. 62 cm. Frostsikker. Meget tung! Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5353514

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:30
EUR 101
Par havekrukker med hanke (2)
Par havekrukker af frostsikret, støbt stenmateriale dekoreret med hanke. H. 53. Vægt 43 kg pr stk. Obs: skal læsses på egen hånd (2)

Warennr.: 5665791

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
19:32
Havekrukker i glaseret keramik, model Alice (2)
Havekrukker i Atlantic glased keramik, model Alice. H. 75 cm. Ø. 46 cm. (2) Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5370409

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:35
Kugleformet havekrukker, model Melanie (4)
Kugleformet havekrukker i sandblæst lakeret grå fiberbeton, model Melanie til haven. Ø. 50 cm. H. 39 cm. Krukkerne er frostsikre. (4) Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5370444

Neuware
EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:40
Havekrukker i beton, model Pernille Large (2)
Havekrukker i grå beton udformet som kæmpe plantepotte, model Pernille. H. 56 cm. Ø. 72cm. Modelfoto. (2)

Warennr.: 5370362

Neuware
19:45
Havekrukker i glaseret keramik, model Annie Medium (2)
Havekrukker i glaseret keramik, model Annie i hvidpatineret rustik glaseret keramik. model Annie. Ø 44 cm. H. 30 cm. Frostsikker. Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5353415

Neuware
EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
19:50
Kolossal havekrukke i keramik, model Annie XL
Kolossal havekrukker i keramik, model Annie i hvidpatineret rustik glaseret keramik. Ø 80 cm. H. 55 cm. Frostsikker. Meget tung! Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5353405

Neuware
Parti Beton krukker til haven i tre størrelser, model Lonnie (8)
Beton krukker til haven i tre størrelser. Model Lonnie. H. 55/42/30 cm. Ø. 50/38/28 cm. Krukkerne er frostsikre. Fremstår med spor efter længere opbevaring. (8)

Warennr.: 5631787

Neuware
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
20:05
Kolossal havekrukker i sort terrazzo
Kolossal havekrukke i sort terrazzo til haven, model Maria. L. 100 cm. B. 40 cm. H. 55 cm. Krukken er frostsikker.

Warennr.: 5675693

Neuware
20:10
Haveskulptur
Haveskulptur af frostsikret støbemateriale, H. 85 cm. Skilles i flere dele. Obs: skal læsses på egen hånd.

Warennr.: 5694311

Neuware
EUR 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.08.2020
20:14
Havekrukker i beton, model Pernille (2)
Havekrukker i grå beton udformet som kæmpe plantepotte, model Pernille. H. 42 cm. Ø. 54cm. Modelfoto. (2)

Warennr.: 5633668

Neuware
20:15
Terracota havekrukker, model Natali (2)
Terracota havekrukker i patineret choko terracota, Model Natali. B. 56 og D. 23 cm. H. 20 cm. Krukkerne er Frostsikret. (2) Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5699831

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
20:20
Terracota havekrukker i patineret choko terracota, Model Natali. B. 71 og D. 30 cm. H. 28 cm. Krukkerne er Frostsikret. (2)Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Warennr.: 5699649

Neuware
20:25

Warennr.: 5701508

Neuware
20:30
Texas, Have/plænetraktor, model XC160/108H
Texas, Plænetraktor, model XC160/108H. Plænetraktor med 452 cc motor, El-start (nøgle) og frontlys, 6-trins gearkasse, klippebredde 108cm. Demomodel, fremstår med minimale brugsspor. Håndteringsmærker kan forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Warennr.: 5733879

Neuware
EUR 1.611 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
20:30
EUR 564

Warennr.: 5353229

Neuware
20:35