Kategorie  Schätzpreis
123» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Honda Miimo 3000 robotplæneklipper
Honda Miimo 3000 robotplæneklipper. For græsplæner op til 4.000 m2 græsplæne og 800 meter kantlinje. Der medfølger 500 meter kanttråd og pløkker. Honda Miimo 3000 har Bluetooth™ tilslutning. App for indstilling af klippehøjde, start/stop og navigation som en fjernbetjening. ...
Warennr.: 5215589

Neuware
EUR 2.416 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:17:00
EUR 510
Excel 2.0, udendørs bruser i rustfrit stål
Excel 2.0 udendørs bruser 'Garden shower' i rustfrit stål. Monteres med spyd i jorden, denne model er med 2-vejs vandmontering, hvilket betyder at du kan montere både koldt og varmt vand. Kan stadig benyttes med kun en tilslutning. Mål H. 220 x 16 cm. I original emballage (flatpack75x33x6 ...
Warennr.: 5354756

Neuware
EUR 201 DK, Helsingør, Støberivej 16.11.2019
14:55:31
EUR 87
Excel, udendørs bruser i kobber
Excel udendørs bruser 'Garden shower' i kobber. Monteres med spyd i jorden, denne model er med 2-vejs vandmontering, hvilket betyder at du kan montere både koldt og varmt vand. Kan stadig benyttes med kun en tilslutning. Mål H. 220 x 16 cm. I original emballage NB! Modelfotos!
Warennr.: 5274251
15:06:40
Warennr.: 5274260
15:22:53
Viking Imow Mi-632 Robotplæneklipper
Viking Imow Mi-632 Robotplæneklipper. For græsplæner på op til 3.000 m2 og stigninger på op til 45%. Tekniske Data: Arbejdshastighed omd/min: 3150 Max. hældning 45 % Lydeffektniveau LwA (dB [A]): 62 Vægt 13 kg. Batteri Li-ion 29 V/ 4,5 Ah Gns. klippetid pr/uge 36 timer. Gns klippetid ...
Warennr.: 5498491

Neuware
EUR 2.013 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.11.2019
15:43:00
EUR 215
Texas, Havefræser model Fusion10
Texas, Havefræser model Fusion 10. Udstillings/demomodeller, fremstår med minimale brugsspor, håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.
Warennr.: 5485108

Neuware
EUR 725 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:00:00
EUR 161
Park/have/bed belysning, fem LED-lamper
Warennr.: 4782434

Neuware
EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:00:00
Planteringskärl 1900-talets senare del
PLANTERINGSKÄRL, 1900-talets senare del, saltglaserat, höjd ca 40, 101 x 34 cm
Warennr.: 5499709
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
19:02:00
Sehen Sie mehr
Texas, Havefræser model Fusion10 samt buskrydder
Texas, Havefræser model Fusion 10 samt Multi buskrydder model BCU52M. Udstillings/demomodeller, fremstår med minimale brugsspor, håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.
Warennr.: 5461745

Neuware
EUR 913 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:10:00
EUR 295
Dansk producent. Højbede / blomsterkasser. Massiv eg (3)
Dansk producent. Højbede / blomsterkasser i tre størrelser af ubehandlede, massive egetræsplanker. Mål på højbed 1. H. 20 cm, B. 80 cm, D. 80 cm. Mål på højbed 2. H. 40 cm, B. 80 cm, D. 80 cm, Mål på højbed 3. H. 60 cm, B. 80 cm, D. 80 cm,
Warennr.: 5394261

Neuware
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
19:17:00
Texas, Snow King sneslynge
Texas, Snow King sneslynge model 617TG. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor. Håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.
Warennr.: 5492298

Neuware
EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:30:00
EUR 161
Honda Miimo 310 robotplæneklipper
Honda Miimo 310 robotplæneklipper. For græsplæner op til 1.500 m2 græsplæne og 500 meter kanttråd. Der medfølger 200 meter kanttråd og pløkke. Honda Miimo er støjsvag og har mulighed for støjsvag indstilling til natkørsel hvor klipperens hastighed nedsættes. Specifikationer: Lydeffektniveau LwA...
Warennr.: 5309446

Neuware
EUR 1.611 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.11.2019
19:41:00
EUR 430
Amerikansk Offset Smoker BBQ grill, model Virginia
Warennr.: 5029253

Neuware
EUR 859 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
19:45:00
EUR 430
Kolossal havekrukke i keramik, model Lilly
Kolossal havekrukke i keramik, model Lilly Kolossal havekrukke i patineret rustik chocolate glaseret keramik. Model Lilly. Ø 72cm. H. 54 cm. Frostsikker. Tung! Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.
Warennr.: 5353527

Neuware
19:45:00
Samling løse dele af hvid broget marmor. (55)
Samling på 55 løse dele af hvid broget marmor hovedsageligt bestående af diverse løse dele til søjler og fuglebade, smykket med kanneleringer, bladornamentik m.m. Fremstår med alder og brugsspor, herunder farveforskelle, ridser og afslag. I alt 55 dele. (55)
Warennr.: 5495197
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
19:49:00
To piedestaler af hvid broget marmor (6)
To piedestaler af hvid broget marmor. Hver søjle består af tre løse dele. Snoede søjler smykket med bladornamentik, baser og kapitæler udhugget med relieffer af blade m.m. H. ca. 76 og 77 cm. 1 søjle knækket, skal limes. Fremstår med alder og brugsspor, herunder farveforskelle, ridser og afslag. ...
Warennr.: 5494867
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
19:51:00
Letvægts fiberbeton krukker til haven, model Spikey (4)
Krukker til haven i sort Letvægts fiberbeton i to størrelser. Model Spikey. H. 50/40 cm. Ø. 45/35 cm. Krukkerne er frostsikre. (4)
Warennr.: 5403307

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
20:00:00
Warennr.: 5453111

Neuware
20:01:00
EUR 201
Kolossal havekrukke i patineret rustik chocolate glaseret keramik. model Lilly. Ø 90cm. H. 62 cm. Frostsikker. Meget tung! Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.
Warennr.: 5353512

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
20:10:00
Marmor. Piedestaler, Kapitæler og fuglebad (5)
Marmor. To piedestaler samt fuglebad til den ene, endvidere to kapitæler. Alle dele udhugget med relieffer af blade. Piedestaler H. 46 og 31 cm, fuglebad H. 8 Ø 43 cm, kapitæler H. 30 cm. Fremstår med alder og brugsspor, herunder farveforskelle, ridser og afslag. (5)
Warennr.: 5495095
EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
20:10:00
Havekrukke i Atlantic blue glased keramik, model Antoinette
Havekrukke i Atlantic blue glased keramik, model Antoinette. H. 85 cm. Ø. 54 cm. Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.
Warennr.: 5370497

Neuware
21:00:00
2 europæiske lammeskind, hvide (2)
2 europæiske hvide lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål og farve kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken.Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU ...
Warennr.: 5402297

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 17.11.2019
14:17:00
To havelamper af flodsten med håndhugget dekoration (2)
To stenlamper af flodsten med naturlig form på yderside og udhulet indre, to sider på top med håndhugget gennembrudt dekoration i form bladværk i hjertemønster, sokler forboret til brug for indlæggelse af el. H. ca. 48 cm. (2)
Warennr.: 5320105

Neuware
EUR 242 DK, Helsingør, Støberivej 17.11.2019
15:45:00
Warennr.: 5274253
EUR 201 DK, Helsingør, Støberivej 17.11.2019
15:56:00
Dansk producent. Højbede / blomsterkasser i tre størrelser af ubehandlede, massive egetræsplanker. Mål på højbed 1. H. 20 cm, B. 120 cm, D. 80 cm. Mål på højbed 2. H. 40 cm, B. 120 cm, D. 80 cm, Mål på højbed 3. H. 60 cm, B. 120 cm, D. 80 cm, Modelfoto
Warennr.: 5397832

Neuware
EUR 430 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.11.2019
16:46:00
Warennr.: 5495156

Neuware
17:18:00
Warennr.: 5274263
18:55:00
Beton krukker/fad til haven i to størrelser, model Nadia (4)
Havekrukker/fad i gråt beton til haven. Model Nadia. H. 27/24 cm. Ø. 56/41 cm. Krukkerne er frostsikre. (4)
Warennr.: 5391120

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 17.11.2019
19:30:00
Havekrukke i beton, model Pernille
Havekrukke i grå beton udformet som kæmpe plantepotte, model Pernille. H. 72 cm. Ø. 97cm. Modelfoto.
Warennr.: 5370356

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 17.11.2019
19:40:00
Warennr.: 5450304

Neuware
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.11.2019
19:49:00
123»