Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...41»   Waren pro Seite   1224 Ergebnisse Liste Galerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 168. H: 100 B: 100 cm.

Warennr.: 6135689
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
13:22
EUR 295
Ubekendt kunstner. Komposition ( 2)
Ubekendt kunstner. Komposition. Tryk på plade. Usign. 120 x 240 + 80 cm. (2)

Warennr.: 6230598
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
13:27
Jon Gislason. Komposition med kvinde
Jon Gislason (f. 1955). Komposition med kvinde. Olie og akryl på lærred, sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 2015. 90 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med to små huller i lærredet.

Warennr.: 6233467
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 12.08.2022
13:42
EUR 403
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition. Tryk på plade. Usign. 120 x 120cm.

Warennr.: 6230602
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
13:45
Ole Otto Ernst. Komposition
Ole Otto Ernst. f. 1949. Komposition. Olie på lærred. Sign. O.O. Ernst. 100 x 120 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over kunstneren Ole Otto Ernst. Se og byd på alle varerne her

Warennr.: 6210589
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
13:57
EUR 671
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 150 x 120 cm

Warennr.: 6175227
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
14:07
EUR 403
Bronzeskulptur, Frihedsgudinden
Bronzeskulptur forestillende Frihedsgudinden i patineret bronze monteret på sokkel af lys broget marmor. Sign. på basen h. 60 cm. Modelfoto

Warennr.: 6237166

Neuware
EUR 752 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
14:12
EUR 591
Margit Schmidt, 'Den gule have 1-2' (2)
Margit Schmidt f. 1963, 'Den gule have 1-2', akryl på lærred, sign. i monogram, 30x30 cm. U.R. (2)

Warennr.: 6239592
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 12.08.2022
14:18
Kenn Strange, figurkomposition
Kenn Strange, figurkomposition, indrammet mixed-mdeia, sign. Kenn Strange-82, 42,5x61,5 cm. (60,5x79 cm).

Warennr.: 6237587
14:32
Jon Gislason. 'Siddende og stående'
Jon Gislason (f. 1955). 'Siddende og stående'. Olie og akryl på lærred, sign. monogram samt sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 1991. 50 x 40 cm (52 x 42 cm).

Warennr.: 6049149
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 12.08.2022
14:37
EUR 268
Bronzeskulptur, nøgen kvinde
Bronzeskulptur, nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" H. 52 cm.

Warennr.: 6005107

Neuware
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
14:40
EUR 403
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 110. H: 100 B: 100 cm.

Warennr.: 6135682
14:48
EUR 295
Hans Christian Rylander, skulpturer af bronze (2) (cd)
Hans Christian Rylander (1939-2021). To skulpturer af bronze, usignerede. 'Scepter' l.55 cm og 'baluster' h.58 cm. Fremstår patinerede.Hidrører fra boet efter kunstneren Hans Christian Rylander, mangeårig formand for kunstnersammenslutningen Decembristerne.Se auktionerne her

Warennr.: 6232761
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
14:50
EUR 403
Tage Klee, 'Et træ i tåge på Møns Klint'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Et træ i tåge på Møns Klint', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med ophæng på bagsiden. H.100 x 67 cm.

Warennr.: 6224940

Neuware
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
14:50
EUR 322
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 125 cm

Warennr.: 6174621
14:57
EUR 295
Milo kopi efter. Bronze skulptur af tyr.
Skulptur af patineret bronze i form af en tyr. Sokkel af marmor. Stemplet: Milo h. 25 cm inkl sokkel L. 35 cm. Modelfoto

Warennr.: 6160428

Neuware
15:00
EUR 430
Sacedon, komposition med sommerfugl. Akryl på lærred
Sacedon f.1978. Komposition med sommerfugl, akryl på lærred, signeret. H.100 x 80 cm. UR.

Warennr.: 6212650
15:06
EUR 268
Hanne Hermann. Kompositioner (3)
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 1145, to unummererede. H: 50 B: 60 cm. (3)

Warennr.: 6142090
EUR 966 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
15:09
EUR 644
Friedrich Gornik kopi efter. Bronzeskulptur 'kanekørsel'
Friedrich Gornik (1877-1943) cd. Skulptur i patineret bronze forestillende kanekørsel. Sign. F. Gornik, H. 20 x L. 42 cm.

Warennr.: 6032540

Neuware
EUR 644 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
15:20
EUR 510
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 115 x 130 cm.

Warennr.: 6174391
15:21
EUR 295
Øssur Mohr, 'Tidlig forår', Färöer Inseln, sowie das Buch 'Lyset' (cd) (2)
Øssur Mohr geb. 1961, 'Tidlig forår', Färöer Inseln, Öl auf Leinwand, signiert Øssur Mohr, sowie verso signiert und betitelt, 'Tidlig forår', Øssur Mohr-2021, 90x120 cm. Ohne Rahmen. Zwei Hefte und das Buch 'Lyset' inkl. (2)

Warennr.: 6210680
EUR 1.477 DK, Odense, Kratholmvej 12.08.2022
15:28
EUR 1.020
Lena Kühl. Komposition
Lena Kühl (f. 1950). Komposition, akryl på lærred, sign. samt dateret på bagsiden Lena Kühl 2013. 192 x 236 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Warennr.: 6224393
15:44
EUR 268
Ernest Dupont. Young girl crying over her dead bird
Ernest Dupont (English, 1825-1888). Young girl crying over her dead bird. Oil on canvas. Unsigned. 46 x 38 (59 x 51) cm.Minor peelings; retouches.

Warennr.: 6221655
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 12.08.2022
15:48
EUR 268
Carsten Sardorf Dahl, ' Blomster i mørkelilla vase'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Blomster i mørkelilla vase'. Akryl på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 50 x 35 cm. (59 x 44 cm.)

Warennr.: 6228275
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
15:54
EUR 134
Bronzefigur i form af ørn
Figur af patineret bronze i form af en ørn monteret på sokkel af marmor h. 21 cm. Af nyere dato. Modelfoto

Warennr.: 6226559

Neuware
EUR 255 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
16:00
EUR 201
Christian Bundegaard, komposition 'Rodskov', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Rodskov', olie på lærred, signeret. H.80 x 100 cm. UR.

Warennr.: 6246609
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
16:06
EUR 403
Gertrud Boberg, motiv med mælkebøtter, olie på lærred (cd)
Gertrud Boberg (1907-1997). Motiv med mælkebøtter, olie på lærred, signeret og dateret 1986. H.55 x 130 cm (66 x 142 cm)

Warennr.: 6241579
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2022
16:10
EUR 201
Antoine Klinkhamer. 'Åkander', 70 x 110 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). 'Åkander', Olie på lærred fra serien 'Nature', signeret Antonie Klinkhamer, 2019, 70 x 110 cm, UR. Læs mere her

Warennr.: 6216700
EUR 805 DK, Kolding, Platinvej 12.08.2022
16:13
EUR 617
Regnar Lange & Helge Engelbrecht, motiv med ænder / skib (2)
Regnar Lange (1887-1963) & Helge Engelbrecht (1919-1991), motiv med ænder / skib, indrammede offset-tryk, begge sign. Mål med ramme 59,5x49 cm. 52x66 cm. (2)

Warennr.: 6241024
16:17
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 120 cm.

Warennr.: 6174611
16:32
EUR 295
12345...41»