Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   12 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Bang & Olufsen. Radio, 'Minette 512'
Bang & Olufsen. Radio, 'Minette 512', kabinet af teak, tegnet i 1957. H. 22,5 cm. L. 41,5 cm. B. 17,5 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5771662
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 21.09.2020
13:43
EUR 174
Sony B&W anlæg (5)
Sony F570ES forstærker, Sony CD afspiller og Sony reciever med og B&W DM 630 højttalere. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Warennr.: 5771600
EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 21.09.2020
19:05
Micromega, Rogers, Pro-Ject. Div. musikanlæg (4)
Musikanlæg, div. dele, bestående af Pro-Ject RPM4 pladespiller, et par Rogers LS 2a/2 højtalere, Micromega Solo Hs cd-afspiller. Fremstår med brugsspor. Cd-afspilleren med lille revne i cd-holder. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Warennr.: 5770545
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 21.09.2020
19:29
EUR 242
Artur Braun & Fritz Eichler, Radio Modell Kleinsuper SK 2/2 für BRAUN, Germany
Radio Kleinsuper SK 2/2. Das Modell SK 2/2 ist ein Entwurf von Artur Braun + Fritz Eichler aus dem Jahre 1955. Schwarz lackiertes Gehäuse mit weißer Front.Maße ca. H. 15,5 cm, B. 23 cm, T. 13 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, insgesamt leicht verschmutzt, ein Reglerknopf fehlt / ist defekt, ...

Warennr.: 5753857
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21.09.2020
19:46
Weltempfänger Sony 'ICF-7800'
Radio/Weltempfänger Sony “ICF-7800”, Ausführung ab 1978/Japan, 3-Band Radio (FM/MW/SW), Spitzname "Newscaster", Plastikgehäuse/Thermoplast, in der Mitte klappbar, mit integriertem Lautsprecher und Bedienungselementen, 9 x 12 x 6,5 cm. Gebrauchsspuren

Warennr.: 5162284
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21.09.2020
20:56
Bang & Olufsen. Et par Beoplay S3, sort (2)
Bang & Olufsen. Et par BeoPlay S3 i kabinet af sort plast med sort frontstof. Ø 14. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2

Warennr.: 5760807
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22.09.2020
15:01
EUR 128
B&O anlæg (3)
Bang & Olufsen. Et par BeoLab 6000 højtalere samt BeoCenter 2300 anlæg med CD og radio, fjernbetjening, vægophæng og ledninger medfølger. H. på højtalere: 110 cm. Fremstår med brugsspor herunder en manglende glaslåge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Warennr.: 5775996
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 22.09.2020
18:30
EUR 128
Bower & Wilkens, gulvhøjtalere, DM 640N (1sæt)
Bower & Wilkens, et sæt gulvhøjtalere, model DM 640N. Med sunde ophæng, H. 97 cm. 23,5x40,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, flere kantafslag samt frontstof med hul, plet m.m. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (1 sæt)

Warennr.: 5775771
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 22.09.2020
19:59
Bang & Olufsen, Beolab 6000 (2)
Bang & Olufsen. Et par højtalere, model Beolab 6000. Kabler og ledninger medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Warennr.: 5771842
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23.09.2020
19:09
EUR 161
Bang & Olufsen. Beosystem 2300.
Beosystem 2300 med cd afspiller samt fjernbetjening. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5771839
20:09
EUR 148
Lab L5 guitarforstærker
Lab L5 212 transistor guitarforstærker. 100 Watt. To 12'' højttalerenheder. H. 61 cm. B. 66 cm. D. 25 cm. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor. Denne vare er en del af temaauktionen over elektriske og traditionelle instrumenter og tilbehør fra reparatøren Laur’s ...

Warennr.: 5754103
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 26.09.2020
14:56
Seltener Selmer Zodiac Tremolo 50 MK II Röhrenverstärker
Seltener Kombo-Röhrenverstärker Selmer Zodiac Tremolo 50 MK II aus den 1960er Jahren. Mit Gebrauchsspuren, Verschleiß. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.

Warennr.: 5754064
EUR 1.946 DK, Herlev, Dynamovej 01.10.2020
21:04
EUR 148