Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345»   Waren pro Seite   126 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Brusletto, Cudeman. Fire jagtknive (5)
Brusletto, Cudeman. Fire jagtknive hvoraf to er af mærket Cudeman og en er Brusletto. L: 22-25 cm. I skeder af brun læder. Tinfad med våbenskjold medfølger.

Warennr.: 6128608
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
12:03
EUR 148
Gore-tex jagtbeklædning str. 48 fra Swedteam
Gore tex jagtbeklædning str. 48 fra Swedteam. Jakke og bukser i " Waterfowl" camoflagemønster. Original Gore-Tex skalsæt. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.

Warennr.: 6117616
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
12:34
EUR 161
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm

Warennr.: 6110764

Neuware
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
12:38
EUR 456
Walther pistol P1 kal 9mm (6)
Walther pistol P1 kal 9 mm. Våbennummer 212649. PL 12 cm, TL 22 cm. Der medfølger patrontaske, 220 patroner. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet. (6)

Warennr.: 6129080
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09.12.2021
15:33
EUR 215
25 stk skalmonterede jagttrofæer (25)
25 stk skalmonterede jagttrofæer monteret på plade, brugsspor. (25)

Warennr.: 6117926
16:03
EUR 134

Warennr.: 6117925
16:05
EUR 134
Skalmonteret jagttrofæ
Skalmonteret jagttrofæ monteret på plade. Brugsspor. H 80 cm.

Warennr.: 6117315
16:16
EUR 134
Jagtriffel, Sauer 80 kaliber 7x64
Jagtriffel, Sauer 80 kaliber 7x64 monteret med en Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* sigtekikkert i EAW svingmontage, skarpe riffelgange, snelle, stikmagasin til 3 patroner, der medfølger 3 æsker ammunition og den originale æske til kikkerten, alt fremstår i perfekt stand uden nævneværdige ...

Warennr.: 6127478
EUR 1.611 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 09.12.2021
19:00
EUR 1.154
Schwedische Schiffspistole Modell 1854 sowie Säbel Modell 1842 (2)
Schwedische Schiffspistole Modell 1854, Schloss gestempelt H 1855 sowie Nr. 275, Holz mit gleicher Stempelung, mit Gürtelhaken, in gut erhaltenem Zustand, immer noch Farbe am Metall, L. 40 cm, mit strammer und funktionaler Mechanik. Dazu schwedischer Marinesäbel Modell 1842, L. 103 cm, am ...

Warennr.: 6079474
EUR 2.013 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:05
EUR 1.477
Dänische modifizierte Unteroffiziersbüchse Modell 1829/48
Dänische Unteroffiziersbüchse Modell 1829/48, glattläufig und mit Stecher. Üppig gestempelt an Metall und Holz. Reinigungsstock mit gleicher Nummer wie Lauf. L. 112,5 cm. Mit strammer und funktionaler Mechanik.

Warennr.: 6079477
20:09
EUR 1.477
Dänische Militärbüchse Modell 1794
Dänische Militärbüchse Modell 1794. Gesamtlänge 143 cm. Mit undeutlicher Gravur am Lauf. Mit strammer und funktionaler Mechanik sowie altersbedingten Gebrauchsspuren.

Warennr.: 6079473
EUR 2.282 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:34
EUR 1.745
Belgischer Stadtkassierer-Helm, Mitte 19.Jh.
Belgischer Stadtkassierer-Helm mit Kamm, Schuppen und Löwenkopf aus Messing. Pferdehaar oben und im Nacken, Mitte 19.Jh. Gestempelt im Nacken. Höhe: 38 cm. Mit altersbedingten Gebrauchsspuren und ohne Innenleben. Glaskopf nicht inkl.

Warennr.: 6124913
EUR 1.074 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:50
EUR 832
Norddeutschland. Bessere Jagdbüchse mit Stecher, 1790er Jahre
Bessere Jagdbüchse, wohl aus Norddeutschland. Gesamtlänge 114,5 cm. Schloss tief und üppig graviert mit Edeldame, Tieren u.m. Mehrere andere Teile üppig verziert. Mit Hohlraum im Schaft sowie Stecher. Tiefe und gut erhaltene Felder und Züge. Damaszierter achteckiger Lauf mit Silberintarsie am ...

Warennr.: 6079476
EUR 3.758 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:52
EUR 2.685
DAM Fiskehjul, model Quick Standard, 1950'erne.
DAM Fiskehjul, model Quick Standard i original emballage med manual. 1950'erne. Emballage mål. H.10 B. 15 D. 13 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog mest på emballage.

Warennr.: 6127778
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.12.2021
21:00
Eisbärfell mit Kopf, Grönland, L. 210 cm. Cites inkl.
Grönländisches Eisbärfell mit Kopf 'Ursus maritimus', alle Krallen sind intakt. Kräftiges gelbliches Winterfell, L. ca. 210 cm, Vorderbein bis Vorderbein ca. 197 cm. Rückseite mit Wattierung sowie Ösen zum Aufhängen. Cites Erklärung vom 16 Feb. 2021, Nr. 2020-69863 inkl. Provenienz: Von ...

Warennr.: 6107332
EUR 2.685 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10.12.2021
12:33
EUR 2.013
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42 med 30 mm rør diameter, længde 29 cm.

Warennr.: 6110883

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2021
13:24
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem.
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem. med sort syntetisk skæfte, repeterlås og løst magasin, 56 cm lang pipe, total længde 107 cm. våben nr 1530737. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Warennr.: 6110807

Neuware
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2021
13:50
EUR 295
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Warennr.: 6110895

Neuware
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2021
14:34
EUR 161
Sigtekikkert 4-16x50 med lys demo model
Sigtekikkert 4-16x50 med lys langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, demo model, længde 37,5 cm, fremstår med små skrammer efter montering.

Warennr.: 6110898

Neuware
EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2021
14:37
EUR 148
Schrotgewehr s/s, Holland & Holland Royal, Kaliber 12/70
Schrotgewehr s/s, Holland & Holland Royal, Kaliber 12/70, Autosicherung, Doppelabzug, spiegelblanke Läufe, intakte Brünierung, schöner Schaft mit Lederabschluss, in super Zustand mit normalen Gebrauchsspuren. der Lederkoffer, Reinigungsstock, Reinigungsbürsten und Ölkanne inkl. Das Gewehr ist Nr....

Warennr.: 6078235
EUR 18.792 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 10.12.2021
17:25
EUR 13.423
Haglgevær o/u Sulun SS-214 kal 12/76 (2)
Haglgevær o/u Sulun SS-214 kal 12/76. Våbennummer 21-ou40062. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Singletrigger, ejector, løbsvælger, ventileret sigteskinne. Monteret med 2 chokes, æske med 2 ekstra chokes og værktøj medfølger. Fremstår ubrugt. Jagttegn eller samlertilladelse ...

Warennr.: 6122192
EUR 591 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
18:25
EUR 456
Norinco JW105G kal 222 rem
Norinco JW105G kal 222 rem. Våbennummer 1493326. PL 57 cm, TL 107 cm. Monteret med Norconia 3-12x56E kikkertsigte. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse påkrævet.

Warennr.: 6116295
18:31
EUR 403
Riffelkikkert Global Tactical 10-40x56SF.IR
Riffelkikkert Global Tactical 10-40x56SF.IR. Fremstår nyt og ubrugt.

Warennr.: 6116307
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
18:46
EUR 242
Haglgevær o/u Simson Suhl 100E kal 12/70
Haglgevær o/u Simson Suhl 100E kal 12/70. Våbennummer 178157. PL 71 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger og ejector. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Warennr.: 6101001
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
19:16
EUR 483
Jagtriffel Franchi Horison kal 308 WIN

Warennr.: 6116284
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
19:19
EUR 644
Tre hanegeværer (3)
Tre belgiske hanegeværer kal 12 og 16. Kraftige brugsspor, slør mm. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (3)

Warennr.: 6125893
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
19:28
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE06909-14-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Warennr.: 6116269
EUR 483 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
19:34
EUR 376
Revolver Ruger Blackhawk kal 357 magnum
Revolver Ruger Blackhawk kal 357 magnum. Våbennummer 37-26711. PL 19 cm, TL 33 cm. Mindre brugsspor. SKV tilladelse påkrævet..

Warennr.: 6116277
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
19:43
EUR 403
Riffelkikkert Global Tactical 4-16x44SF.IR
Riffelkikkert Global Tactical 4-16x44SF.IR. Fremstår nyt og ubrugt.

Warennr.: 6116308
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
19:52
EUR 188
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848. Skæftet stemplet. 250 Længde: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Fastmonteret ladestok samt piston mangler.

Warennr.: 6115548
EUR 1.074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.12.2021
21:07
EUR 591