Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Flintlåspistol, 1800-tal
FLINTLÅSPISTOL samt kruthorn, 1800-tal, för den orientaliska marknaden, inläggningar av silvertråd, kruthorn i ben, längd ca 50 cm
Warennr.: 5276408
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
10:36:00
Sehen Sie mehr
Flintlåsgevär Nordafrika
FLINTLÅSGEVÄR, 1800-tal, för den orientaliska marknaden, trä med beninläggningar, mässingsbeslag, längd ca 134 cm
Warennr.: 5276479
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
13:28:00
Sehen Sie mehr
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Warennr.: 5203351

Neuware
EUR 242 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
16:00:00
EUR 101
Rustning 1800-tal
RUSTNING, 1800-tal, sannolikt Tyskland, med sluten hjälm av sk kyrassiärtyp, delvis med smedstämplar, på stativ, total höjd ca 204 cm
Warennr.: 5276542
EUR 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
16:06:00
Sehen Sie mehr
Slaglåsgevär
SLAGLÅSGEVÄR, samt kruthorn, svenskt, 18/1900-tal, jaktgevär med kolvlåda, kruthorn i ben, längd ca 120 cm
Warennr.: 5276551
16:24:00
Sehen Sie mehr
Samling ældre fiskegrej og udstyr (30)
Samling ældre fiskegrej og udstyr. Bestående af to pirkeruller med i alt 35 torskepirke, 3 forfangsmapper med diverse forfang til makrel, sild, fladfisk mm. 14 flue-, fastspole- og multihjul bl.a Shimano Stradic X 4000, ABU Delta 5 fluehjul og Shimano Calcotta 300. 1 pose med diverse materiale og...
Warennr.: 5271749
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
16:31:00
EUR 349
Turner- Richards. Dummyskyder til hundetræning.
Turner- Richards. Dummyskyder til hundetræning. Skyder en apport-dummy af pvc ud. drivpatron Kal. .22 L løsskud. Medfølger 22 stk. patroner. Tilladelse fordres
Warennr.: 5271335
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22.03.2019
17:26:00
Fuldskæftet jagtriffel Husqvarna kal 6,5x55 (5)
Fuldskæftet jagtriffel Husqvarna kal 6,5x55. Våbennummer 622852. PL 55 cm, TL 107 cm. Der medfølger 3 æsker (60) jagtpatroner, pose med 40+ løse patroner. Våbentilladelse påkrævet. (5)
Warennr.: 5261094
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
13:00:00
Pistol Ruger MK1 kal 22 (2)
Pistol Ruger MK1 kal 22. Våbennummer 195000. TL 28 cm, PL 17 cm. Ekstra magasin medfølger. Fremstår med brugsspor. SKV2 tilladelse påkrævet.
Warennr.: 5261093
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
13:47:00
Franchi Horizon. Jagtriffel. Kal 30.06
Italiensk Franchi Horizon 150 års jubilæums model. Jagtriffel, kal. .30.06, fempunkts-skæfte i udsøgt olieret valnøddetræ med fine netskæringer, kolbe afsluttet med blød gummikappe, hængslet magasin, forberedt til lyddæmper. Nr. F150-BA0151K18. Fluted bundstykke. Letvægts riffel, kun 2,9 kg. ...
Warennr.: 5277380

Neuware
EUR 1.342 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
13:49:00
EUR 832
Jagttrofæ. Kudu. Skuldermonteret
Skuldermonteret Kudu. H. 160 cm. Horn L. 90 cm. Dybde fra væg til snude 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt røglugt.
Warennr.: 5279300
EUR 859 DK, Helsingør, Støberivej 23.03.2019
14:09:53
EUR 430
Revolver Ruger Security Six kal .357 magnum
Revolver Ruger Security Six kal .357 magnum. Våbennummer 3872827. PL 15 cm, TL 28 cm. Fremstår med brugsspor. SKV2 tilladelse påkrævet.
Warennr.: 5267002
14:23:00
EUR 101
Salonriffel Otterup kal .22
Salonriffel Otterup kal .22. Våbennummer 13543. PL 65,5 cm, TL 111 cm. Fremstår med brugsspor, rust på løb. Våbentilladelse påkrævet.
Warennr.: 5236633
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
14:55:17
Diana Mod. 34 kal 5,5 luftgevær
Diana Mod. 34 kal 5,5 luftgevær. Våbennummer 01100767. PL 50 cm, TL 116 cm. Jagttegn påkrævet.
Warennr.: 5260289
14:57:00
Skind
Skind L 270 cm, B 220 cm.
Warennr.: 5278660
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
15:03:00
Jagttrofæ. Barbary Sheep, Mankefår.
Sydafrikansk Jagttrofæ. Barbary Sheep, Mankefår. Halvmonteret. H. 135, D. 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt røglugt.
Warennr.: 5268354
EUR 940 DK, Helsingør, Støberivej 23.03.2019
15:20:50
EUR 456
Wakizashi
WAKIZASHI, nagasa 37,5 cm, iron tsuba, lacquered saya with mon marks and kodzuka
Warennr.: 5278008
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
15:22:00
Sehen Sie mehr
Salonriffel Marlin/25N kal 22
Salonriffel Marlin/25N kal 22. Våbennummer 97621183. PL 54 cm, TL 104 cm. Monteret med kikkersigte samt klargjort til lyddæmper. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Warennr.: 5260288
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
15:24:18
BSA salonriffel 22lr
BSA salonriffel kal. 22lr (Birmingham small arms). PL. 60.5 cm. TL. 105 cm. Uden våbennr. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Warennr.: 5257788
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 23.03.2019
16:03:10
Forladerriffel, Armi Sport Red River i kal. 54.
Forladerriffel, Armi Sport Red River i kal. 54. TL 110 cm . LL 69 cm. Våbennr. 52478. Fungerer mekanisk fint. Fremstår lettere brugspræget. SKV2 våbentilladelse kræves.
Warennr.: 5269616
EUR 215 DK, Aalborg, Nibevej 23.03.2019
16:10:00
EUR 94
Haglgevær o/u Beretta model S56E kal 12/70
Haglgevær o/u Beretta model S56E kal 12/70. Våbennummer P04301. PL 71 cm, TL 113 cm. Boringer 1/1 + 1/2. Doubletrigger samt ejector og ventileret sigteskinne. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5260283
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
16:24:00
EUR 215
Ubrugt Salonriffel Norinco bøjlespænder model JW21B kal. 22LR.
Ubrugt Salonriffel Norinco bøjlespænder model JW21B kal. 22LR. våbennr. 1610131 Pibelængde: 51 cm. Totallængde: 105,5 cm. Rørmagasin til 10 patroner. Våbentilladelse påkrævet
Warennr.: 5255474

Neuware
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
16:34:03
EUR 201
Forladerriffel, Ardesa Ranger i kal. 45.
Forladerriffel, Ardesa Ranger i kal. 45. TL 110 cm. LL 71 cm. Våbennr. 141301068107. Fungerer mekanisk fint. Snelleaftræk. Fremstår lettere brugspræget. SKV2 våbentilladelse kræves.
Warennr.: 5269608
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 23.03.2019
16:35:00
EUR 121
Luftgevær PCP Kral Arms Puncher W kal. 4,5
Luftgevær PCP Kral Arms Puncher W kal. 4,5 mm.forberedt til Lyddæmper. Justerbart tryk. Max 200 bar. Hastighed 294,9 M/sek. 2 stk. magasiner. Skæfte i træ. I følge loven skal man være minimum 18 år for at erhverve dette luftgevær.
Warennr.: 5255500

Neuware
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
16:48:43
EUR 295
Norinco pistol1911 45 mn.
Norinco pistol M1911A1 45 ACP. Fremstår ny og ubrugt. Våbennummer BE06889 Plastkuffert med diverse tilbehør medfølger. Løb: 9,5 cm. Total: 22 cm. SKV II tilladelse påkræves.
Warennr.: 5255527

Neuware
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
16:52:41
EUR 295
Rogue: Jagtudstyr (20)
Jagtudstyr, støvler, tasker og hatte i blandede størrelser fra Rogue bestående af: 2 par støvler, 12 hatte, to tasker og 2 bælter. Fremstår nye og ubrugte. (20)
Warennr.: 5240265
16:56:00
EUR 201
Revolver, Uberti Cattleman i kal. 45 LC.
Revolver, Uberti Cattleman i kal. 45 LC. TL 35 cm. LL 17 cm. Våbennr. J72768 Tydelig riffelgang. Fungerer mekanisk. Uoriginal skrue ved udtrækkerstangen. SKV2 våbentilladelse kræves.
Warennr.: 5269617
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 23.03.2019
17:00:00
EUR 148
Haglgevær s/s Dumoulin kal 12/65
Haglgevær s/s Dumoulin kal 12/65. Våbennummer 31490. PL 70 cm, TL113 cm, afstand aftrækker til kolbe 38 cm. Boringer 1/1 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Warennr.: 5260284
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
17:25:00
Riffel, Mauser i kal. 308 Win. med kikkertsigte.
Riffel, Mauser i kal. 308 Win. med kikkertsigte. TL 114 cm. LL 58 cm. Våbennr. 77555. Ren i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin. Hunter 2.5 - 10 x 50 kikkertsigte. Våbentilladelse kræves.
Warennr.: 5271605
EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 23.03.2019
17:25:00
EUR 148
Perkussionsgevær
Perkussionsgevær. Mekanisk funktionel, defekt piston. TL 144 cm. Fremstår med brugsspor. Kan frit erhverves.
Warennr.: 5273040
EUR 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
17:30:00
EUR 188
 1 2 3 4 5 6 7  >>