Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Nikon F2A kamerahus
Nikon F2A analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. F2 7250858. Fremstår med mindre brugsspor. Virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5279200
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
10:21:00
EUR 114
Nikon S3 kamera med 50 mm. objektiv.
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6309855 med Nikkor-H 50 mm. 1:2 No. 758459 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280645
EUR 2.282 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
10:38:00
EUR 1.128
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 6918521 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5279216
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
10:41:00
EUR 201
Leica kamera.
Ernst Leitz, Wetzlar. Leica III kamera Serienr. 424096 med Elmar 50mm 1:3,5 objektiv. Lukkermekanisme virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280894
11:19:00
EUR 201
Nikon F90X kamera med objektiv.
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med Tokina 70-200 mm. 1:4,5 mm. zoomobjektiv og Nikon SB-26 flash medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280393
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
11:38:24
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 7392501 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280315
11:59:00
EUR 215
Nikon FG-20 kamera med objektiv.
Nikon FG-20 analogt spejlrefleks kamerahus med Nikon Nikkor 35-105 mm. 1:3,5-4,5 zoomobjektiv. Lukkermekanisme fungerede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5279337
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
12:38:00
Leica 1 kamera
Leica 1 kamera (sort) serienr. 37566 med Leitz Elmar 50 mm. 1:3,5 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280727
EUR 1.342 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
18:39:00
EUR 671
Franke & Heidecke, Rolleiflex kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera Synchro-Compur serienr. 1762810. Carl Zeiss Planar 75 mm. 1:3,5 objektiv. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280330
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
18:40:00
EUR 403
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6306572 med W-Nikkor C 35 mm. 1:2,5. No. 263592 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280614
EUR 2.013 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:29:00
EUR 993
Nikon 300 mm. teleobjektiv.
Nikon ED AF Nikkor 300mm. 1:2,8 teleobjektiv med telhørende Nikon HE-6 modlysblænde og transportkuffert. Fremstår med brugsspor. Ingen ridser på linseelementer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280928
19:39:00
EUR 993
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera Synchro-Compur serienr. S 230155. Carl Zeiss Sonar 135 mm. 1:4 objektiv. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5280446
EUR 1.611 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
19:50:00
EUR 805
Biograf filmfremviser Kalee 'Vulcan',
Biograf filmfremviser Kalee 'Vulcan'. Sokkel mærket Philips. Der medfølger en film på rullerne.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.NB. Meget tung
Warennr.: 5279140
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
20:33:00
EUR 322
Sinar P2 teknisk kamera med diverse tilbehør (5)
Sinar P2 teknisk kamera med diverse tilbehør, heribland Sinar Binocular Reflex Magnifier, 7 Lisco mark II filmholdere, Sinar 69, 6 objektiver, 3 transportkasser, Manfrotto 161B tripod kamerastativ, IFF Salon søjlestativ, H. ca. 200 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ...
Warennr.: 5272790
EUR 1.611 DK, Roskilde, Store Hedevej 28.03.2019
19:38:00
EUR 805
Komplet fotostudio med 24 dele (3)
Komplet fotostudio med 24 dele. Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: 6 x fotostativ-holdere 6 x fotolamper m/ tænd/sluk og justeringsfunktion 6 x sølv refleksskærme 6 x professionelle ...
Warennr.: 5275772

Neuware
EUR 322 DK, Herning, Engdahlsvej 28.03.2019
20:10:00
EUR 101
Konvolut Fotoapparate (3)
Konvolut bestehend aus drei Fotoapparaten: Rollei 35, no. 3065741, Lenz Rollei HFT(R) Sonnar 40 mm f/2.8, filter thread E 30,5 x 0,5 (Tessar 40 mm f/3.5, filter thread E 24 x 0.5), 97 × 60 × 32 mm, Tragetasche, altersgemäße Reibespuren, Aufnahmeknopf beschädigt. Minox Wetzlar Modell III ...
Warennr.: 5238400
EUR 325 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28.03.2019
21:56:00
EUR 45
Mikroskop Steindoff & Co Berlin 60146 m.m. (6)
Mikroskop Steindoff & Co Berlin 60146 m.m. æsker med diverse prøver samt tilbehør, mikroskopet er i trækasse med tilhørende 5 stk. okularer m.m. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor herunder løs låge til kasse.
Warennr.: 5284040
EUR 322 DK, Herning, Engdahlsvej 30.03.2019
20:16:00
Samling ældre kameraer samt tilbehør.
Samling ældre kameraer samt tilbehør. Der er bl.a set Kodak Retina, Brownie, Pronto, Photax, Kodak junior, Gevaert smallfilmskamera. Derudover nogle lysmålere, m.m.
Warennr.: 5287507
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30.03.2019
20:21:00
Voigtländer m.m. Samling kameraer, objektiver, fotoudstyr m.m.
Voigtländer m.m. Samling kameraer, objektiver, fotoudstyr m.m., bestående af Voigtländer VITO CL m/ obj. Voigtländer 2.8 / 50, AGFA Synchro Box, Agfa kamera m/ obj. Agfa Apotar 1:3.5 / 45, Polaroid Supercolor 670 AF, Kodak Doublet, Olympus Film Transfer m.m. Brugspræg. Lauritz.com indestår ikke...
Warennr.: 5269773
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 31.03.2019
15:35:00
Objektiv, Sigma apo 70-210mm
Objektiv, Sigma apo 70-210mm 1:2.8. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5282880
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 31.03.2019
19:37:00
Ernst Leitz, Wetzlar. Kamera Leica IIf samt Elmar 5 cm. og 90 mm. objektiver mm.
Ernst Leitz, Wetzlar. Målsøgerkamera, model Leica IIf, monteret med Leitz Elmar 5 cm. 1:3,5, i original taske af læder. Fremstillet 1955 med serienr. 764907. Desuden medfølger løs 5 cm. Leitz målsøger i læderetui, filter, objektiv Elmar 90 mm. 1:4 med matchende løs 90 mm. SGVOO målsøger samt ...
Warennr.: 5278509
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 31.03.2019
19:55:00
Copal Verschluss mit Kabelauslöser für Sinar Großformat Kamera
Copal Verschluss, Made in Japan, für Sinar Switzerland no. 954067, Gebrauchs- und Reibespuren Kabelauslöser mit gewinkeltem Ende Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität!
Warennr.: 5143285
EUR 300 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31.03.2019
20:11:00
Tysk stereomikroskop, med strømforsyning (2)
Tysk stereomikroskop, med strømforsyning, indbygget forstørrelsesvælger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Warennr.: 5284038
EUR 322 DK, Herning, Engdahlsvej 01.04.2019
20:39:00
Zeiss Ikon kamera
ZEISS IKON, modell "Icarex 35", 1960-70-tal, med Carl Zeiss Ultron 50mm F/1.8, i orginalförpackning
Warennr.: 5286884
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01.04.2019
21:57:00
Sehen Sie mehr