Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   21 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Samling ældre fotoudstyr

Warennr.: 6119731
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29.11.2021
15:27
Sigma zoomobjektiv til Nikon AFD

Warennr.: 6116549
16:27

Warennr.: 6091259
17:26
Nikon. 2 kamerahuse, 4 objektiver mm.
Nikon m.fl. Kamerahuse, objektiver mm. best. af:Objektiv AF-S nikkor 85 mm f/1.8G i original emballage, objektiv AF-S nikkor 55-200 mm 1:4-56G ED, objektiv AF-P nikkor 70-300 mm 1:4.5-6.3G ED, AF-S nikkor 35mm 1:1.8G, kamerahus D3100, kamerahus D40x samt minolta lysmåler og revue fotolampe. ...

Warennr.: 6119245
EUR 617 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29.11.2021
18:46
EUR 483
Sony HDR Kamera og Panasonic Lumix kamera (4)
Sony HDR-CX405 kamera. Samt Panasonic Lumix DMC-FX33 kamera. Samt Kong pen med built-in kamera. Samt Batteri lader. Alle dele med alm. brugsspor. (4)

Warennr.: 6120675
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29.11.2021
19:06

Warennr.: 6091264
19:16
Samling analoge kameraer og tilbehør
Samling analoge kameraer og tilbehør. Mrk. Minolta, Olympus, Kodak, Browny, Miranda, Chinon, Nettar, Nikon, Ilford, Seizz, Polaroid. Ca. 50 stk. Fremstår med brugsspor. Defekter og mangler kan forekomme.

Warennr.: 6110212
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 29.11.2021
19:54
Nikon, Minolta m.fl. Syv kameraer mm.

Warennr.: 6028193
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 29.11.2021
20:11
EUR 403
Canon, Contaflex, Kennex, Olympus, Soligor m.fl. Samling diverse kamerahuse, objektiver mm. (2 kasser)
Canon, Contaflex, Kennex, Olympus, Soligor m.fl. Samling diverse kamerahuse, objektiver, film, stativer mm. Fremstår med varierende brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2 kasser)

Warennr.: 6121291
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29.11.2021
21:55

Warennr.: 6091263
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
10:24
Samling ældre fotoudstyr (19)
Samling ældre fotoudstyr, bestående af kameraer fra bl.a. 'EXAKTA', 'Olympus' m.fl. linser og tasker. Samt et Rolleicord. Fremstår med brugsspor. (19)

Warennr.: 6114612
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
11:53
Samling ældre fotoudstyr
Samling ældre fotoudstyr. Kasse med bl.a. Polaroid 600SEm Naniye 127mm, samt div tilbehør m.m. Medion Digital Kamera m.m. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 6124267
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30.11.2021
12:10
EUR 101

Warennr.: 6091257
12:15
Samling fotoudstyr (12)
Samling fotoudstyr bestående af: Canon Power shot C5 digitalt kamera. Nikon F4 analogt spejlrefleks, Olympos AF-1 analogt kamera, Nikon motordrive MD4 Analogt kamera, Cullman C28 blitz, Osram servo blæitz, Tumax 860 FZ blitz, Hama kamerarem, Adapter tube for for Canon G5, B -52. Desuden ...

Warennr.: 6121053
EUR 322 DK, Aalborg, Nibevej 30.11.2021
19:55
Canon EOS 7D II
Canon EOS 7D ver 2. i original æske, Sigma 18-250mm macro i æske, taske samt div tilbehør m.m. Fremstår nyt og ubrugt

Warennr.: 6123850
EUR 537 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30.11.2021
21:32
EUR 403
Rollei / Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera med Rolleiflash (3)
Rollei / Franke & Heidecke. Rolleiflex Synchro-compur kamera serienr. 1748952 med Heidosmat objektiv 1:2,8 /75 og Carl Zeiss Planar objektiv 1:3,5 f=75mm, samt Rolleiflash. Der medfølger en Rollei 128 BC blitz, som ikke passer til kameraet, denne med kasse og brugsanvisning. Lauritz.com indestår ...

Warennr.: 6123678
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 01.12.2021
20:16
EUR 201
Komplet fotostudie
Komplet fotostudie, best. af: 4 prof flash mrk. Aurora Fusion RF 600, 1 trådløs fjernbetjening (kan justere både flash og pilot lys uafhængigt af hinanden på alle enheder hver for sig), 4 stk. prof stativer der når en højde på 2,73, 2 softboxe (ca. 120 x 60), 2 snoot, 2 teater vinger, 2 x 6...

Warennr.: 6097759
EUR 1.208 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 01.12.2021
20:30
EUR 805

Warennr.: 6091262
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 02.12.2021
11:42
To Nikon D2x med tilbehør (5)

Warennr.: 6063027
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 02.12.2021
19:54
EUR 752

Warennr.: 6091260
20:16
Olympus OM20 kamera med tilbehør.
Olympus OM 20 spejlreflex kamerahus med 50mm. 1:1,8 objektiv og 80-200 mm. 1:4,5 objektiv og Flash. To objektiver til Pentax 35-80 mm 1:4-5,6 og Sigma 28-80 mm. 1:3,5-5,6 Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugssor.

Warennr.: 6112033
20:22