Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Rådvad bestik af rustfrit stål og palisander (34)
Rådvad bestik af rustfrit stål med skafter af palisander. Bestående af:12 gafler L. 15 cm3 surtgafler L.15 cm9 skeer L. 19,5 cm1 teske L. 12,5 cm1 dåseåbner L. 13 cm8 knive L. 15,5 cm.
Warennr.: 5493630
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 13.11.2019
13:07:00
Korkskruvar
KORKSKRUVAR 3 st, Camelung Köbenhavn i stål, 1900-talets början, i form av Uncle Sam, 1940-tal, vildsvinsbete med ebenholz intarsia samt skuren detalj av scarabe, signerad, 1940-tal, längd ca. 18-33 cm
Warennr.: 5498481
EUR 232 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 13.11.2019
16:22:00
Sehen Sie mehr
Henning Koppel for Georg Jensen. HK kande af stål
Henning Koppel for Georg Jensen. HK kande af poleret rustfrit stål, fra serien 'Masterpieces' 1,2 liter. Ny og ubrugt i original emballage.
Warennr.: 5495688
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
18:52:00
EUR 101
Emhætte væghængt i stål
Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8810-13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 68 x 90 x 49 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. Første...
Warennr.: 5288082

Neuware
EUR 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 13.11.2019
20:03:00
Dualit. Kaffekværn, model CCG2 75016, samt El-kedel, model CSLK1 (2)
Dualit. Kaffekværn 'Conical Burr Grinder', model CCG2 75016. Korpus af sort og metallic plast, indstilling af kværn i 10 trin. 130-150 W. Brugsvejledning på dansk mm. medfølger. Fremstår ubrugt i original emballage. Dualit. El-kedel, model Studio CSLK1, af sort plast. 2,4 kW. Engelsksproget ...
Warennr.: 5493639

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 13.11.2019
20:03:00
L'OR Promesso kaffemaskine incl. BWT flaske.
L'OR Promesso kaffemaskine årg 2016. Incl. BWT flaske, rensetabeleter, samt vandforsyningsslange. . Udfyldt service manuel følger maskinen. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten
Warennr.: 5496044
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 13.11.2019
20:11:00
EUR 148
Ettore Sottsass und Achille Castiglioni, Alessi, fünfteiliges Besteck, Edelstahl (5)
Ettore Sottsass und Achille Castiglioni für Alessi, fünfteiliges Besteck, Edelstahl. Konvolut bestehend aus einer Serviergabel, einer Fischserviergabel und einem Tranchiermesser der Serie 'Nuovo Milano' von Ettore Sottsass und einem Tortenheber und einem Tortenmesser der Serie 'Dry' von Achille ...
Warennr.: 5472171
EUR 150 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13.11.2019
21:00:00
Dose / Kaffeebohnenbehälter / Kaffeedose, Blech
Dose / Kaffeebohnenbehälter / Kaffeedose, Blech. Behälter für Kaffeebohnen aus Blech mit polychromer Fassung, oberseitig mit Deckel, L.44cm, B.35cm, T.26cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Farbabrieb, starke Oxidationsspuren, sowie größere Bestoßungen und Kratzer, teilweise ...
Warennr.: 5478647
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13.11.2019
21:00:00
Emhætte væghængt i stål og glas med fjernbetjening.
Emhætte væghængt i stål. Front med sort tempereret glas. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model LOH8861. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 56 x 90 x 45 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der ...
Warennr.: 4899195

Neuware
21:12:00
Erik Herløw Obelisk bestick 94 delar
ERIK HERLOW, BESTICK, 94 delar, "Obelisk" rostfritt stål, för Copenhagen Cutlery,. 8 knivar 21 cm,. 10 knivar 19 cm,. 8 gafflar 19 cm,. 8 gafflar 17 cm,. 8 gafflar 15,5 cm. 11 skedar (runda) 17 cm,. 8 skedar (oval) 16,7 cm,. 8 teskedar 14,2 cm. 14 kaffeskedar 12 cm,. 2 salladsbestick 24,5 cm,. 9 serverningsbestick
Warennr.: 5498650
EUR 800 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 13.11.2019
21:18:00
Sehen Sie mehr
Nötknäckare, 1800-1900-tal
NÖTKNÄCKARE, 1800-tal samt 1900-talets början, bl a Erik Molin Lorenz, monogramsignerad, längd ca. 17 samt 20 cm.
Warennr.: 5498660
EUR 167 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 13.11.2019
21:32:00
Sehen Sie mehr
Friture i rustfrit stål, dobbelttank.
Friture med 2 stk. 12 liters olietanke i rustfrit stål. 67x47x41 cm. Fremstår i original emballage.
Warennr.: 5197029

Neuware
EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14.11.2019
11:24:00
Grill forklæde samt handsker, udført i sort læder (3)
Grill forklæde og handsker, udført i sort læder. (3)
Warennr.: 5471764

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 14.11.2019
16:46:00
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt og tilbehør (3)
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt i rustfrit stål. 6 knive, 6 gafler, 6 skeer, 6 teskeer. Designet af Sigvard Bernadotte. Ambience lysestage af blankt rustfrit stål. H 27,7 cm. B. 11,2 cm. D. 11,2 cm. Vinsæt bestående af skænkeprop og vinprop af blankt rustfrit stål og ABS-plastik. Skænkeprop: ...
Warennr.: 5446109

Neuware
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 14.11.2019
19:06:00
EUR 94
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt og vase (25)
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt i rustfrit stål. 6 knive, 6 gafler, 6 skeer, 6 teskeer. Designet af Sigvard Bernadotte. Vase af blankt rustfrit stål. Str. Medium. H. 23,7 cm. Ø 16,4 cm. Design Ilse Crawford. I originale æsker. (25)
Warennr.: 5446094

Neuware
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 14.11.2019
19:21:00
EUR 94
Georg Jensen. Boligartikler (4)
Serveringsbakke af rustfrit stål. Ø 39,4 cm. Designet af Thomas Sandell. Vase af blankt rustfrit stål. Str. Medium. H. 23,7 cm. Ø 16,4 cm. Design Ilse Crawford. Legacy kande af blankt rustfrit stål. H. 28,4 cm. B. 13,1 cm. D. 18,6 cm. 1 liter. Designet af Philip Bro. Vivianna serveringssæt t i ...
Warennr.: 5446096

Neuware
EUR 376 DK, Roskilde, Store Hedevej 14.11.2019
19:38:00
EUR 101
Arne Jacobsen. Bestik og tatøj (37)
Warennr.: 5402217

Neuware
19:39:00
EUR 215
Ono. L-förmige Küchenarbeitsplatte mit handgebauter Messingspüle
Ono. L-förmige Küchenarbeitsplatte mit handgebauter matt geschliffener Messingspüle sowie Ausschnitt für Kochfeld. Arbeitsplatte aus 40 mm MDF mit Messingbelag. L. 254 cm, T. 70 cm, B. 378 cm. Kochfeld 67 x 49 cm. Neu und unbenutzt, jedoch Hantierungsspuren.
Warennr.: 5488138
EUR 2.416 DK, Herlev, Dynamovej 14.11.2019
19:41:00
EUR 101
Warennr.: 5447906

Neuware
20:03:00
Warennr.: 5393096

Neuware
20:06:00
Zeido knive. Sæt på fire knive. VG10 stål. (4)
Knivsæt bestående af fire knive, hhv en urtekniv, to kokkeknive, samt en udbeingskniv. Udført af 67 lag japansk damaceret stål, omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG-10 stål. Klingerne er hærdet til 61HRC +-1, og holder derfor skarpheden længere, og er ligeledes nemme at slibe op ...
Warennr.: 5402666

Neuware
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14.11.2019
20:48:00
EUR 161
Crêpes- og pandekagemaskine
Crêpes- og pandekagemaskine i industriel kvalitet med justerbar varmeplade. Varmepladens Ø: 40 cm. Træskraber medfølger. Fremstår i original emballage.
Warennr.: 5408847

Neuware
EUR 242 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15.11.2019
14:10:00
Teservis nysilver
TESERVIS, 3 dlr, nysilver, rokokostil, 1900-talets första hälft, CGH, bestående av : tekanna, sockerskål, gräddkanna, tekannans höjd ca 28 cm
Warennr.: 5499253
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
14:28:00
Sehen Sie mehr
Emhætte væghængt i stål
Warennr.: 4597307

Neuware
EUR 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15.11.2019
15:23:00
Emhætte væghængt i stål
Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8810-13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 20 kg. Emhætten måler (HxBxD) 68 x 60 x 49 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. Første...
Warennr.: 4597510

Neuware
EUR 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.11.2019
09:33:00
Folke Arström Thebe
FOLKE ARSTRÖM (1907-1997), bestickuppsättning, 171 delar, "Thebe", Gense, Sverige 1950-/60-tal, 45 bordsknivar, varierande storlek, 40 bordskedar, varierande storlek, 66 bordsgafflar, varierande storlek, 13 smörknivar, 4 teskedar, 2 pickles gafflar, uppläggningsked.
Warennr.: 5499595
EUR 279 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.11.2019
12:45:00
Sehen Sie mehr
Wiggers serveringsskål af teak
Wiggers serveringsskål af massiv teaktræ. H. 30, Ø. 18 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.
Warennr.: 5485603
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
14:33:00
Electrolux 'Assistent' køkkenmaskine med tilbehør
Electrolux 'Assistent' køkkenmaskine med tilbehør og brugsanvisning. H.35 x 35 x 25 cm. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5495952
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.11.2019
16:58:00
Luigi Colani, Flaschenhalter / Wine Caddy, Sulo
Luigi Colani, Flaschenhalter / Wine Caddy, Sulo. Orangfarbener Kunststoff mit schwarzem Griff. Für 5 Flaschen. Unter dem Stand gemarkt. H. 41cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5478463
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.11.2019
19:53:00
Jøni. Kipgryde, 60 L., model Easy
Jøni. Kipgryde, model Easy, 60 L. Fremstillet 2014. Virker ifølge rekvirent. Fremstår med alm./ lette brugsspor.
Warennr.: 5410627
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
20:26:00
 1 2  >>