Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...10»   Waren pro Seite   290 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Aage Arbjerg. 'Rhododendron' (cd)
Aage Arbjerg (f. 1948). 'Rhododendron', akryl på lærred, sign. monogram 01, samt på bagsiden sign, dat. og betitlet. 30 x 30 cm (33 x 33 cm).

Warennr.: 6115657
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 05.12.2021
10:02
Marianne Kjær Nissen. 'De løb forbi hinanden'
Marianne Kjær Nissen (f. 1970). 'De løb forbi hinanden', akryl på lærred, sign. MKN samt på bagsiden sign. Marianne Kjær Nissen. 50 x 50 cm (54 x 54 cm). Læs kunstnerprofil her

Warennr.: 6110277
EUR 376 DK, Vejle, Dandyvej 05.12.2021
11:08
EUR 242
Lise Honoré. Komposition med søjler. (cd)
Lise Honoré (f. 1940). Komposition med søjler. Farvekridt på papir. Sign. Lise Honoré 81. Bladstørrelse 33 x 24 cm. (45 x 35).

Warennr.: 6107237
11:16
Alf Pedersen. Figurativ komposition 'Freedom', 90 x 70 cm.
Alf Pedersen, f. 1973. Figurativ komposition. 'Freedom'. Akryl på lærred, sign. Alf P, 90 x 70 cm. UR,

Warennr.: 6094050
EUR 456 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05.12.2021
11:51
EUR 322
Artpusher. 'Red Light District, NYC', 100 x 200 cm
Artpusher alias Søren Vilhelm f. 1965. 'Red Light District, NYC'. Håndkolorerede highlights på lærredstryk. ET. Betitlet samt sign. Artpusher, 2010 på bagsiden.100 x 200 cm.

Warennr.: 6115878
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05.12.2021
11:56
EUR 403
Anne Mette Fage-Petersen, 'Den Grimme Ælling'
Anne Mette Fage-Petersen f. 1945, 'Den Grimme Ælling', olie på lærred, sign. AM F.P., 73x60 cm. (77x64 cm).

Warennr.: 6125161
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 05.12.2021
12:21
Page Leroy-Cruce. Komposition. (cd)
Page Leroy-Cruce (f. 1957). Komposition. Bly og oliekridt på papir. Sign. monogram samt datering PLC 87. Bladstørrelse 15 x 21 cm. Monteret i passepartout 40 x 30 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6105064
13:19
Peter Simonsen. Landskab. (cd)
Peter Simonsen 1882-1972. Landskab. Olie på lærred. Sign. monogram PS. 41 x 51 cm. (48 x 58). Fremstår med mærke efter fold i lærredet.

Warennr.: 6123175
14:11
Lise Honoré. Komposition, collage på papir. (cd)
Lise Honoré (f. 1940). Komposition, collage på papir, sign. samt dat. Lise Honoré 84. Rammemål 62 x 42 cm. Erhvervet af nuværende ejer hos Asbæk.

Warennr.: 6116870
14:21
Jens Sørensen, Pjerrot, olie på lærred (cd)
Jens Sørensen (1887-1953). Pjerrot, olie på lærred, signeret. H.48 x 33 cm (58 x 43 cm)

Warennr.: 6122499
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05.12.2021
14:37
EUR 94
Lise Blaabjerg. 'Bevægelser' (cd)
Lise Blaabjerg (f. 1939). 'Bevægelser', olie på lærred, sign. og dat. Lise Blaabjerg, 2000. 38 x 48 (43 x 50) cm.

Warennr.: 6124974
EUR 322 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05.12.2021
16:28
EUR 148
Poul Pava, 'Every thing is about peace, inside yourself''
Poul Pava f. 1967, 'Every thing is about peace, inside yourself', olie på hørlærred, sign. Poul Pava, 120x90 cm. U.R.

Warennr.: 6080812
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 05.12.2021
16:40
EUR 537
Valdemar Andersen. Portræt af havnearbejder. Akvarel
Valdemar Andersen (1875-1928). Portræt havnearbejder betegnet 'Arbejder fra Islands Brygge 1926. Sign Valdemar Andersen - Mars. 37x45 cm. Akvarel (40x48 cm). Fremstår med pletter på papir.

Warennr.: 6117367
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 05.12.2021
17:35
Artpusher. 'Strøget'.#Dansk
Artpusher. f. 1965. 'Strøget'. Håndkolorerede highlights på lærredstryk. ET. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 67 x 100 cm ( 70 x 103)

Warennr.: 6101638
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 05.12.2021
18:40
EUR 255
Johannes Obel cd. Komposition
Johannes Obel Dahl Eriksen, f. 1932. Komposition. Olie på plade. Sign. Johs. Obel. 97 x 75 cm. (118 x 95)

Warennr.: 6108517
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05.12.2021
18:48
Bo Henriksen. Komposition (cd)
Bo Henriksen (f. 1959). Komposition. Olie på lærred. Sign. Bo. 100 x 100 cm. UR

Warennr.: 6117869
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 05.12.2021
19:04
Jens Ulrich Petersen. Komposition
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Warennr.: 6117316
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05.12.2021
19:07
EUR 403
Bente Rathje (cd) Skulptur/installation i mixed media
Bente Rathje ( f. 1953 ). Skulptur/ installation i mixed-media: træ, smykkekugle, glas, keramik og porcelæn. Skulptur i form af garntrisse monteret med brugte effekter som hverdagsting, antikke dukkedele, engle, antikke kniplepinde mm. H. 43 cm. Fra 2021. Signeret. Betitlet “Det er der ingen ben ...

Warennr.: 6119455
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 05.12.2021
19:10
Rosemarie Brøgger,cd. Komposition, 80 x 60 cm
Rosemarie Brøgger. Komposition med ko, akryl på lærred. 80 x 60 cm, fremstår med lille rift.

Warennr.: 6115876
19:16
EUR 322
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, olie på pap monteret på blændramme, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 102 x 102 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6111564
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 05.12.2021
19:22
EUR 134
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'Charles Heston's Three Angels'
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'Charles Heston's Three Angels', mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 116 x 122 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6111558
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 05.12.2021
19:25
EUR 134
Juan Carlos Fierro. 'Drop'
Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia). 'Drop', 2018-2020, mixed media på lærred, stedvist modelleret i relief, sign. Fierro 18 DK. Malet på bagsiden af lærredet, også bemalet på den anden side. 60 x 60 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Warennr.: 6117521
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 05.12.2021
19:26
EUR 268
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'The Concerned'
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'The Concerned', akryl på lærred, usign. 62 x 62 cm. Uden ramme. Fremstår med pletter.

Warennr.: 6111537
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 05.12.2021
19:28
EUR 94
Christel Maria Nolle. Kompostion (cd)
Christel Maria Nolle (f. 1951). Komposition. Akryl på lærred. Sign. Christel Nolle bag på lærredet. 65 x 55 (68 x 60) cm.

Warennr.: 6124979
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05.12.2021
19:30
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000. 125 x 115 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6111559
19:31
EUR 134
Frank Rubin (cd). 'Calehonda', tempera på lærred
Frank Rubin (1918-1990). 'Calehonda' sign. på bagsiden Frank Rubin 1952. 36 x 44 cm. (37 x 46) cm.

Warennr.: 6117494
EUR 537 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05.12.2021
19:34
EUR 268
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'Low Budget Warrior -> Voyer'
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'Low Budget Warrior -> Voyer', mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 122 x 116 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6111551
19:34
EUR 134
Antoine Klinkhamer. 'November Sky', 130 x 80 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). 'November Sky', Olie på lærred fa serien 'Nature', signeret Antonie Klinkhamer, 2020, 130 x 80 cm UR. Læs mere her

Warennr.: 6114398
EUR 940 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05.12.2021
19:35
EUR 671
Marcus Stolk. Få malet portræt af dig, børn, famile eller andre du holder af. 60x80 cm.
Marcus Stolk f. 1964. Få malet portræt af Mark Stolk, deltager i DR !´s program " Danmark´s Bedste Portrætmaler 2021" Vinderen af denne auktion får malet et portræt af Marcus Stolk i oliemaling str. 60x80 cm. Portrættet er af én person ( for flere personer eller familieportræt opkræves et ...

Warennr.: 6059527

Neuware
EUR 617 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05.12.2021
19:35
EUR 430
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 125 x 115 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6111553
19:37
EUR 134
12345...10»