Kategorie  Schätzpreis
12» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm. Lys Grøn
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5330226

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:01:00
Orientmatta Gabbeh
ORIENTMATTA, Gabbeh, ca 277 x 199 cm
Warennr.: 5531814
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 16.12.2019
14:06:00
Sehen Sie mehr
Patchwork tæppe af koskind. 235,5x159,5 cm.
Warennr.: 5330308

Neuware
18:12:00
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle' 140 x 200 cm
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Ottekantet snit, varierende luvhøjde. Farve: 'Stone Grey'. 140 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Warennr.: 5418256

Neuware
EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
19:01:00
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm.
Warennr.: 5329767

Neuware
19:14:00
Moderne tæppe, model Napoli, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5330200

Neuware
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
19:34:00
Moderne tæppe, model Torino Ø. 230 cm.
Moderne tæppe, model Torino. Viscose. Ø. 230 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5329703

Neuware
19:45:00
EUR 87
Moderne tæppe, model Milano, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Milano,viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Warennr.: 5329897

Neuware
19:47:00
EUR 87
Gunilla Lagerhem-Ullberg Kasthall matta
GUNILLA LAGERHEM-ULLBERG, matta, modell Checkerboard, design för Kasthall, ca 240x160 cm
Warennr.: 5532878
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
15:12:00
Sehen Sie mehr
Matta
MATTA, samtida, orange, ca 390x246 cm
Warennr.: 5532909
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
16:16:00
Sehen Sie mehr
Damask
MATTA, damask, "India rug", samtida, lila och brun, etikettmärkt, ca 559x283 cm
Warennr.: 5532914
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 17.12.2019
16:26:00
Sehen Sie mehr
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i gule, blå og brunlige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Warennr.: 5424391
EUR 174 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
16:44:36
Moderne håndtuftet designtæppe
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Warennr.: 5406068
EUR 201 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
16:45:18
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Mål: Ø 140 cm.
Warennr.: 5434982
EUR 188 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
17:08:05
Moderne tæppe, 230 x 166 cm
Moderne tæppe udført af uld på bomuld i gyldbne/ gule nuancer. Mål: ca. 230 x 166 cm.
Warennr.: 5170864

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17.12.2019
19:08:00
Matta rölakan ca 305x195 cm
MATTIA, rölakan, signerad N, geometriskt mönster, ca 305x195 cm
Warennr.: 5533010
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 17.12.2019
19:44:00
Sehen Sie mehr
Pop Art Teppich der 1960er/1970er Jahre von Menuette
Pop Art Teppich der 1960er/1970er Jahre von Menuette. Schurwolle. Hochflorteppich mit grafischem Muster, verschiedene Brauntöne, Gelb, Orange und Rot. Rückseitig bezeichnet. Maße: ca. 350 x 250 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5531052
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17.12.2019
20:40:00
EUR 50
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i brune nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Warennr.: 5424388
20:41:00
Matta
MATTA, flossa, sannolikt Finland, otydligt märkt Toi(n)ipul(s)a Keuvola, förberedd för vägghängning, ca 206x150 cm
Warennr.: 5533050
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
21:04:00
Sehen Sie mehr
Matta rölakan ABM
MATTA, rölakan, signerad ABM, Sverige, dekor i blått och rosa mot blå botten, ca 250x165 cm
Warennr.: 5533069
21:42:00
Sehen Sie mehr
Sëbou matta Cheroiuitte
SËBOU, "Cheroiuitte", matta, samtida, ca 200x135 cm. . SËBOU använder strimlor från överklädda t-shirts, restprodukter och textilier från hela Marocko som de återvinner för att skapa Cherouitte-mattor
Warennr.: 5533920
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18.12.2019
14:10:00
Sehen Sie mehr
Moderne tæppe, model Lucca, Ø. 150 cm.
Moderne tæppe, model Lucca, viscose. Ø. 150 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5329861

Neuware
EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 18.12.2019
15:46:00
Warennr.: 5329700

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 18.12.2019
18:03:00
Per Arnoldi for Ege tæpper. Gulvtæppe
Per Arnoldi for Ege tæpper, Art line. Gulvtæppe, ren uld på jute/polypropylen 140 x 200 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5530127
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 18.12.2019
19:09:00
Sëbou matta Cheroiuitte
SËBOU, "Cheroiuitte", matta, samtida, ca 215x102 cm. . SËBOU använder strimlor från överklädda t-shirts, restprodukter och textilier från hela Marocko som de återvinner för att skapa Cherouitte-mattor
Warennr.: 5534054
19:29:00
Sehen Sie mehr
Patchwork tæppe af koskind. 238,5x162,5 cm.
Warennr.: 5330311

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 19.12.2019
18:12:00
Hay filtet uldtæpper, mål: 272x216 cm.
Hay tæppe af sort filtet uld. Fremstår med brugsspor og smuds. Mål ca. 272x216 cm.
Warennr.: 5458755
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 19.12.2019
20:20:02
Moderner Teppich
Moderner Teppich Maße: L. 300, B. 200 cm. altersgemäßer Zustand.
Warennr.: 5520756
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19.12.2019
20:40:00
Matta
MATTA, modern tillverkning, ca 276x177 cm
Warennr.: 5535022
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20.12.2019
10:03:00
Sehen Sie mehr
Veramin slätväv
MATTA, slätväv, Veramin, mått 253x226 cm
Warennr.: 5535215
EUR 753 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 20.12.2019
16:14:00
Sehen Sie mehr
12»