Kategorie  Schätzpreis
12» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Layered matta
LAYERED, "Quartz - light gray", matta, handvävd tencel, samtida, etikettmärkt, ca 203 x 318 cm. . Ingår i temaauktion "Moderna Mattor"
Warennr.: 5499341
EUR 325 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
18:06:00
Sehen Sie mehr
Layered matta
LAYERED, "Wool border - dark sky ", matta, grå, 70% ull 30% tencel, samtida, ca 251 x 351 cm. . Ingår i temaauktion "Moderna Mattor"
Warennr.: 5499378
EUR 418 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
19:16:00
Sehen Sie mehr
Lys Patchwork tæppe af koskind. 185 x 123 cm.
Lys Patchwork tæppe af koskind med forgyldte detaljer. 185 x 123 cm.
Warennr.: 5352867

Neuware
EUR 268 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
19:28:33
DAY Home matta
DAY Home, Birger et Mikkelsen, "Hemp - black", matta, handflätad svart färgad hampa, etikettmärkt, ca 200 x 250 cm. . ingår i temaauktion "Moderna Mattor"
Warennr.: 5499420
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
19:58:00
Sehen Sie mehr
House Doctor - Zena Tæppe 180 x 180
House Doctor - Zena Tæppe 180 x 180 cm Original emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.799 DKK Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. 9.000 ...
Warennr.: 5498819

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.11.2019
13:24:00
EUR 101
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm. Lys Grøn
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5330220

Neuware
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
14:01:00
Merete Erbou Laurent for Hay. Moderne tæppe model 'Dot' af uld, 140 x 200 cm.
Moderne tæppe designet af Merete Erbou Laurent, udført hos Hay af 100% gråmeleret uld, model 'Dot'. 140 x 200 cm. Fremstår med brugsspor. Modelfotos.
Warennr.: 5498438
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
14:21:00
Moderne tæppe, model Rom, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Rom, Læder patchwork. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5330266

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
14:56:00
Patchwork tæppe af sort koskind. 260 x 160 cm
Patchwork tæppe af sort, slidstærkt koskind. 260 x 160 cm.
Warennr.: 5337627

Neuware
EUR 322 DK, Kolding, Trianglen 16.11.2019
16:35:00
Patchwork tæppe af koskind. 235,5x159,5 cm.
Warennr.: 5330308

Neuware
19:09:00
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm.
Warennr.: 5329761

Neuware
19:14:00
Moderne tæppe, model Napoli, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5330194

Neuware
19:34:00
Moderne tæppe, model Torino Ø. 230 cm.
Moderne tæppe, model Torino. Viscose. Ø. 230 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5329697

Neuware
19:45:00
Moderne tæppe, model Milano, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Milano,viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Warennr.: 5329891

Neuware
19:47:00
Simon Key-Bertman matta
SIMON KEY-BERTMAN, "Fibo espresso" handtuftad blå matta i ull, blå, 100% Nya Zealand ull, unikt exemplar, ca 157 x 259 cm
Warennr.: 5499748
EUR 1.393 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.11.2019
20:20:00
Sehen Sie mehr
Teppich, Schweden, 1960er Jahre.
Teppich, Schweden, 1960er Jahre. Wolle, beidseitig zu verwenden. Maße: ca. 230 x 158 cm. Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5484919
EUR 600 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16.11.2019
20:36:00
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Mål: Ø 140 cm.
Warennr.: 5434982
EUR 188 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
13:48:09
Patchwork tæppe af koskind. 235,5x161,5 cm.
Warennr.: 5330309

Neuware
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 17.11.2019
13:56:05
Moderne håndtuftet designtæppe
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige, rosa samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Warennr.: 5406067
EUR 201 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
14:23:19
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Warennr.: 5406068
14:23:23
Patchwork tæppe af koskind. 236,5x161,5 cm.
Warennr.: 5330310

Neuware
18:35:00
Patchwork tæppe af koskind. 295 x 80
Patchwork tæppe af koskind. 295 x 80 cm.
Warennr.: 5492456

Neuware
EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.11.2019
20:05:00
Patchwork tæppe af koskind. 232 x 173
Patchwork tæppe af koskind. 232 x 173 cm.
Warennr.: 5492457

Neuware
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.11.2019
20:06:00
Marokansk berber, Kelim. 437 x 182 cm.
Marokansk berber, Kelim. 437 x 182 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5439769
EUR 805 DK, Kolding, Trianglen 17.11.2019
20:10:00
Patchwork tæppe af koskind, 247 x 175
Patchwork tæppe af koskind. 247 x 175 cm.
Warennr.: 5492450

Neuware
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 18.11.2019
12:06:00
Moderne tæppe 320 x 314 cm.
Moderne tæppe. 320 x 314 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5450827
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 18.11.2019
13:14:40
Tre Rya tæpper (3)
Tre Rya tæpper. 165x85, 160x85 og 110x67 cm. Brugsspor. (3)
Warennr.: 5435059
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 18.11.2019
13:16:00
Tre moderne kelimtæpper (3)
Tre moderne kelimtæpper. Uld på bomuld. 230x159, 98x71 og 100x40 cm. Pletter og brugsspor. (3)
Warennr.: 5490833
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 18.11.2019
18:18:00
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i brune nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Warennr.: 5424388
EUR 174 DK, Aarhus, Egå Havvej 18.11.2019
19:19:00
Indisk moderne Gabbeh tæppe 180 x 123 cm
Warennr.: 5468352

Neuware
EUR 242 DK, Helsingør, Støberivej 18.11.2019
19:21:00
12»