Kategorie  Schätzpreis
12345...112» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Ole Wanscher, lænestol af mahogni
Ole Wanscher, en lænestol model Senator 166 med stel af massiv mahogni, løse hynder betrukket med med cognacfarvet pure anilin læder. Fremstillet hos P. Jeppesen Møbelfabrik . Formgivet i 1951. Sh ca. 45 B. 68 cm. Fremstår med nypolsterede hynder fra anden professionel dansk møbelpolster i ...
Warennr.: 5532237
EUR 1.074 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16.12.2019
11:00:31
EUR 161
Damarbetsbord empirestil 1800-tal
DAMARBETSBORD, empirestil 1800-tal, fanerat med mahogny, beslag i mässing, två lådor, korslagda ben, hjultrissor och tassfötter, höjd 65,5, 54x41 cm
Warennr.: 5531749
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
11:06:00
Sehen Sie mehr
Fällbart brickbord
BRICKBORD, 1900-talets mitt, England, hopfällbart, Simplus, "Fold-away trolley", brickor av plastlaminat med dekor av blommor, höjd ca 70, 67x42 cm
Warennr.: 5531756
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
11:22:00
Sehen Sie mehr
Karl Andersson & Söner matbord
KARL ANDERSSON & SÖNER, matbord, 1900-talets andra hälft, underrede i bok, bordsskiva i masurbjörk, etikettmärkt, höjd cm 73, diameter 130, 2 iläggsskivor vardera bredd 45 cm medföljer
Warennr.: 5531764
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
11:38:00
Sehen Sie mehr
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' White ' olieret egetræ, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' White ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Raw black sqare metal legsPremiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , ...
Warennr.: 5463662

Neuware
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
11:47:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White oil' olieret egetræ, 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White Oil' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer i ...
Warennr.: 5379919

Neuware
EUR 174 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
11:54:00
Kerstin Hörlin Holmqvist "Skrindan" fåtölj
KERSTIN HÖRLIN HOLMQVIST, "Skrindan", fåtölj, formgivningsår 1963, lösa plymåer, sitthöjd ca 39 cm
Warennr.: 5531772
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 16.12.2019
12:10:00
Sehen Sie mehr
Byrå rokokostil
BYRÅ, 1900-tal, rokokostil, trelådor, bemålad, höjd 78, 95x48 cm
Warennr.: 5531777
EUR 235 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
12:20:00
Sehen Sie mehr
Hay / Peter Johanson, 8 Metro skamler/sideborde (8)
Peter Johanson / Hay, Otte skamler/sideborde af sort pulverlakret stål. Model Metro H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Små brugsspor forekommer. (8)
Warennr.: 5502358
EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
12:31:00
Salongsgrupp 1900-talets början
SALONGSGRUPP, 3 dlr, 1900-talets början, bestående av soffa samt 2 fåtöljer, fast stoppad klädsel, genombruten dekor, soffans längd ca 120 cm
Warennr.: 5531783
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 16.12.2019
12:32:00
Sehen Sie mehr
3-Sitzer-Sofa, dunkelgrauer Möbelstoff
3-Sitzer-Sofa mit dunkelgrauem Möbelstoff bezogen, Beine aus lackiertem Gummibaum. Maße: H. 78, L. 200, T. 81,5 cm. In Originalverpackung.
Warennr.: 4971711

Neuware
EUR 376 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
12:35:27
Sofabord med top af genbrugstræ
Sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. Vægt 26 kg. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets ...
Warennr.: 5520683

Neuware
EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
12:37:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer
Warennr.: 5463644

Neuware
12:47:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Patina' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'patina' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i ...
Warennr.: 5447111

Neuware
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
12:48:00
EUR 215
HÅG. Peter Opsvik. Fire kontorstole, model Credo (4)
Peter Opsvik.Fire kontorstole, model H04 Credo. Fremstillet hos HÅG. Fempasfod og indstillelig ryg og sæde. (4)
Warennr.: 5524395
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
12:58:00
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort læder, vippefunktion, højdejustérbar fempas stjernefod af aluminium, monteret med hjul. H. 93 cm. Formgivet 1965. Udført hos Fritz Hansen. Fremstår med slitage/hul på armlæn, defekt pumpefunktion og vippe funktion samt løst sæde, mærker, ridser ...
Warennr.: 5532236
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
13:00:00
Konsollbord med marmorskiva m. spegel
KONSOLLBORD, m. spegel, 1850-tal, marmorskiva, förgylld och bronserad dekor med pastellage i form av bl.a. akantusblad samt rocaille, spegelns mått ca 160x73, konsollbordets höjd ca 79, 83x37 cm
Warennr.: 5531792
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
13:06:00
Sehen Sie mehr
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Warennr.: 5380668

Neuware
EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:11:33
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Warennr.: 5282851

Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:12:00
Matsalsbord teak John Herbert
MATBORD, 1960-tal, England, massiv teak, mörkbetsat, design John Herbert, för A Younger, höjd ca 75, 166x79 cm. . Se även auktionsnummer 714369
Warennr.: 5531799
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
13:20:00
Sehen Sie mehr
Hay Loop, to sengerammer, med 2 Jensen Madrasser
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Sengerammer kan forekomme at være adskilt.
Warennr.: 5415376
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:24:00
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt.
Warennr.: 5358868
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:24:00
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Stol, 'Langue Stack Dining Chair'
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Stol model Langue Stack Dining Chair, sæde af grønt plast, med sortlakeret metal stel. H. 79 cm. B. 50 cm. Sh. 45 cm. Fremstår med brugsspor på skal med ridser.
Warennr.: 5532450

Neuware
13:25:02
Lænestol med hørfarvet betræk.
Lænestol betrukket med høfarvet betræk. Ben af bejdset træ. H. 107 sædeh. 52 cm.
Warennr.: 5529995
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:26:00
Hay / Peter Johanson, 4 Metro skamler/sideborde (4)
Peter Johanson / Hay, fire skamler/sideborde af sort pulverlakret stål. Model Metro H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Små brugsspor forekommer. (4)
Warennr.: 5526493
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:29:00
Hjørnesofa med tremmer.
Hjørnesofa med tremmer, løse hynder betrukket med læder. L. 262 cm. B. 208 cm. H. 80 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på læder.
Warennr.: 5532460
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
13:29:01
Thomas Bentzen for Muuto, Linear Steel set (3)
Table and bench set, designed by Thomas Bentzen, for Muuto. The set consists of a table as well as two benches in weather-resistant powder-varnishing on steel legs, the top is galvanized and then powder-coated, also weather-resistant. Suitable for outdoor use. Dimensions: Table H. 75 L. 200 W. 80...
Warennr.: 5494919

Neuware
EUR 2.013 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
13:30:57
Hay. 2½-personers modul sofa model Mags
Hay. 2½-pers. modulsofa, model Mags, betrukket med sort Hallingdal uldtekstil fra Kvadrat. L. 228 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos, lille variation i brugsspor, kan forekomme.
Warennr.: 5500710
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
13:35:00
EUR 148
Hans J Wegner Y-stolen
HANS J WEGNER, stol, CH24 "Y-stolen" , etikettmärkt Carl Hansen & søn Aarup, massiv bok, med flätad sits, lös lädersits medföljer, sitthöjd ca 45 cm
Warennr.: 5531807
13:36:00
Sehen Sie mehr
Mogens Hansen, Dronningestole & skamler (4)
Mogens Hansen, lænestole / Dronningestole & skamler. Ben af bøg. Model MH 80. Betrukket med sort læder. Løse sædehynder. Stedvis alm./forventelig brugspatina. H. 84. B. 75. Sædeh. 44 cm. Skamler: 56 x 46 cm. (4)
Warennr.: 5529305
13:45:00
EUR 242
12345...112»