Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...109»   Waren pro Seite   3265 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
3,5-personers sofa betrukket med velour-stof, model Messina
Tre en halv pers. sofa i lyseblå velour, fem pude medfølger. Stående på ben af stål. Sofa mål ca: H. 98 L. 250 D. 102 cm. fremstår i original emballage.

Warennr.: 6053043

Neuware
EUR 483 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
08:11
Illum Wikkelsø. Hynder til gyngestol IW3
Illum Wikkelsø. Hynder til gyngestol IW3, bestående af sæde og ryg hynde betrukket med rød læder. Produceret af mosebo.com. Fremstår ny og ubrugt.

Warennr.: 6107715
EUR 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
08:23
EUR 228
BruunMunch, sofabord model PLAYround . Ø. 90 cm
Bordplade med laminat på MDF plade med kant af valnødfiner. Runde tilspidsede ben af massivt sortlaseret eg, model PLAYround. Ø. 90 H. 45 cm. Produceret i Danmark af Bruunmunch. Udstillingsmodel Vejledende udsalgspris: 4.295kr.

Warennr.: 6102998

Neuware
08:47
EUR 161
Par unikke side/lampeborde i massiv teakrod (2)
Par unikke side/lampeborde fra roden af teaktræ på ben af sortlakeret stål. Ø Ca. 60 Cm. Fremstår ubehandlet med tørrevner (2)

Warennr.: 5934693

Neuware
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
08:59
EUR 268
Howeni Eurosafe
Howeni Eurosafe H. 89 B. 69 D. 64 cm. Base med ben medfølger. H. 10 cm.

Warennr.: 6121953
EUR 228 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
09:02
Jens Juul Eilersen. Sofa, Model LIFT
Jens Juul Eilersen. Two-seater sofa, Model LIFT, upholstered in black leather, angled legs in brushed stainless steel. Back cushions and pillows with down filling, seat with cold foam and down top. Adjustable back piece. L. 150 cm. D. 90 cm. H. 82 cm. Recently professionally reupholstered by ...

Warennr.: 5783428
EUR 2.685 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
09:11
EUR 2.148
Fem spisestole i massiv hvidlakeret træ med natursæde. (5)
Fem spisestole i massiv hvidlakeret træ med patineret look på kanter, natursæde i massiv bejdset træ. H. 110. B. 62. D: 50 cm. udstillingsmodeller (5)

Warennr.: 6058257

Neuware
EUR 242 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
09:23
EUR 188
14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole

Warennr.: 6112401

Neuware
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 28.11.2021
09:28
Barstole, industrielt design. (6)
Seks Barstole i industrielt design. Stel af jern, løs sæde hynde polstret med stof. Sæde højde. 70 cm. (6)

Warennr.: 6060662

Neuware
EUR 188 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
09:35
EUR 134
Hans Thyge Raunkjær. Armstol af plast og eg.
Hans Thyge Raunkjær for Icons of Denmark. Armstol af turkis plast, model Arena. monteret på stel af sort laseret egetræ. Fremstillet i Danmark. Sh. 44,5 H. 80 B. 59 cm. Udstillingsmodel.

Warennr.: 5959080

Neuware
09:47
EUR 134
Verner Panton. Garderobe- / tøjstativ model 123. Forkromet stål
Verner Panton. Garderobe- / tøjstativ model 123. Stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 172 cm. B. 59 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6118834
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
09:56
EUR 201
Thomas Pedersen. Sofabord model Icicle, hvid
Thomas Pedersen. Sofabord med plade i hvidlaminat, tilspidsede hvidlakerede ben af egetræ. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model Icicle. H. 43 L. 150 B. 58 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Warennr.: 6097271
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
09:58
EUR 188
Flexa Højseng af fyrretræ
Højseng af fyrretræ. fremstår usamlet i original emballage

Warennr.: 6105421
EUR 201 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28.11.2021
10:00
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. 10 spisestole, model Pato, lyseblå (10)
Welling & Ludvik. 10 spisestole overpolstret med lyseblåt remix stof, stel af sortlakeret stål. Fremstillet for Fredericia Furniture, model Pato. Sh. 47 cm. Fremstår med håndteringsspor (10)

Warennr.: 6097120
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
10:04
EUR 644
Charles Eames. Kontorstol model EA-117 i sort læder.
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, polstret med sort læder på front og hopsak på bagtøj, vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Model EA-117. Formgivet 1958. Fremstillet hos vitra. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6117343
EUR 1.289 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
10:23
EUR 1.020
Otte hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 Syveren (8)
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af grå semi anilin læder. Bagside med skridsikret materiale. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Warennr.: 6111280
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
10:35
EUR 201
Hjørnemodul, model Astha
Hjørnemodul, model Astha. Betrukket med Agnes Brown. Ben af eg. H. 84,B. 100,D. 90 cm. Udstillingsmodel, fremstår med smuds og hul i bunddækken under sofaen.

Warennr.: 6105123

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
10:41
EUR 134
Tre sofa moduler,model Ellis.(3)
Tre sofa moduler,model Ellis. betrukket med Agnes Brown, på ben af stål. To siddemoduler: H. 70, B. 90, D. 90, sh. 43 cm. Chaiselongmodul: H. 70 B.100 D.140 Sh. 43 cm. Udstillingsmodeller fremstår med smuds.(3)

Warennr.: 6105012

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
10:46
Fodskammel, model Douglas XL
Fodskammel, model Douglas XL, betrukket med blåt møbelstof. Ben af valnød. H.42, B. 147, D. 80 cm. Udstillingsmodel.

Warennr.: 6104909

Neuware
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
10:46
Vitrineskab af sortlakeret jern. Matteret glas
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. Matteret glas. 2 låger hvor bag hylder. H. 165 cm. B. 56 cm. D. 35 cm. Fremstår med Kraftige brugsspor

Warennr.: 6112851
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
10:47
Mogens Hansen. Øreklapstol med skammel (2)
Mogens Hansen. Øreklapstol med skammel. Model 195 betrukket med patineret lys cognacfarvet bøffellæder, ben af massiv bøgetræ, løse hynder i sæde og ryg. Fremstår med brugsspor/patina, dog let slid på armlæn samt hul på keder. (2)

Warennr.: 6118419
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
10:51
EUR 134
To pers. chaiselong, model Nora.
To pers. chaiselong, model Nora. Betrukket med Danny Dusty Blue. H. 82, L. 146, D. 112, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel.

Warennr.: 6008036

Neuware
10:52
Skænk af Palisander
Skænk fineret med palisander. Front med fire skydelåger bag hvilke hylder samt rum. Stående på senere monteret ben af eg 1960-70'erne. H.83 L. 196 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, hul i bagbeklædning, enkelte små afslag samt delvi fineret top.

Warennr.: 6114457
EUR 805 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
10:59
EUR 644
Peter J. Lassen. Montana Bathroom modules and a sink (5)
Peter J. Lassen. Montana Bathroom module made in 16 mm MDF with water-based varnish, front with drawers as well as a tabletop with an integrated 12mm. Kuma sink. Total W. 139 cm. Dimensions of the mirror 105x70 cm. Features usage-related traces of wear and missing suspension lists. (5) ...

Warennr.: 6106347
EUR 940 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28.11.2021
11:07
EUR 671
Arne Vodder. Par armstole af teak, model 404. (2)
Arne Vodder 1926-2009. Par armstole af delvis massivt teak, model 404. Sæde betrukket med cognac farvet anilin læder. Fremstillet hos P. Olsen Sibast Møbler, formgivet i 1960. H. 78 B. ca. 60 Sh. 45 cm. Fremstår nybetrukket med cognac farvet anilin læder. samt revner ved ryglæn. (2)

Warennr.: 6122071
11:09
EUR 644

Warennr.: 6112403

Neuware
11:15
Stumtjener i poleret stål.
Stumtjener i poleret stål med detaljer i træ h. 175 cm. Der medfølger tre bøjler. Alm. brugsspor

Warennr.: 6122399
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
11:22
Ubekendt møbelproducent. Spisestol
Ubekendt møbelproducent. Spisesol betrukket med cognac farvet læder, stel af bemalet metal. H. ca. 70 cm. Sh 44 cm. Fremstår med brugsspor,

Warennr.: 6116164
11:23
Tisch PK52A 'Students Table'
Tisch PK52A 'Students Table' mit Gestell aus pulverlackiertem Stahl und Tischplatte aus geölter Esche. 140 x 85, H.70 cm.

Warennr.: 6117877
EUR 2.013 DK, Herlev, Dynamovej 28.11.2021
11:23
EUR 1.074
Børge Mogensen. Shaker table / dining table made in solid oakwood, model 6289
Børge Mogensen (1914-1972). Shaker table / Dining table made in solid oakwood. Produced by Fredericia Stolefabrik labelled accordingly, model 6289. H. 70 cm. L. 150 cm. W. 98 cm. Features regular usage-related patina.

Warennr.: 6106111
EUR 1.342 DK, Vejle, Dandyvej 28.11.2021
11:39
EUR 1.074
12345...109»