Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12»   Waren pro Seite   31 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Yamaha trompet, model YTR-2320
Yamaha trompet, model YTR-2320, S/N 019700. 7C mundstykke. Yamaha kuffert medfølger. Brugsspor, herunder småridser.

Warennr.: 5733371
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 07.08.2020
19:40
EUR 101
Harmony elektrisk guitar 1970erne.
Harmony HD770AB elektrisk guitar 1970erne. Fremstillet i Korea. Fineret med rosentræ. Fremstår med alm. brugspræg. Hardcase guitarkuffert medfølger.

Warennr.: 5710672
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08.08.2020
19:10
EUR 148
Violin 4/4, 1800-tallet
Violin, 1800-tallet. Indlægsseddel betegnet: "Repareret af H. Poulsen, Lille Kongensgade 19, Kjøbenhavn K, 1905." Medfølgende bue samt ældre kasse. Fremstår med brugsspor og reparationer.

Warennr.: 5712137
EUR 940 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
19:56
EUR 403
Miller Organ Company USA Harmonium
Miller Organ Company USA Harmonium, Holzkorpus, 11 Register. Manufaktur Bernhard Koch, Elberfeld & Barmen. Altersgemäßer Zustand. H. 100cm, B. 104, T. 54cm

Warennr.: 5724114
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
20:35
Trommesæt til børn (5+)
Trommesæt til børn af mærket DG, fremstår med slitage. (5+)

Warennr.: 5714129
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 09.08.2020
13:44
Gibson. Westerngitarre Modell SJ-200
Gibson. Westerngitarre, Elvis 'The King Of Rock', Modell SJ-200 von 2009. Serien-Nr. 00809022 und Nummer 227 von 250. Originaler Gitarrenkoffer von Gibson inkl. Mit leichten Gebrauchsspuren u.a. Kratzer an der Front.

Warennr.: 5729809
EUR 3.356 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
19:58
EUR 1.409
Gibson. Westerngitarre, Modell J-45 Custom Black
Gibson. Westerngitarre, Modell J-45 Custom Black, von 2013. Serien-Nr. 10943008, in originalem Gitarrenkoffer von Gibson. Mit leichten Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5729818
EUR 2.148 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
19:59
EUR 644
Fiol
VIOLIN, tidigt 1900-tal, sannolikt kopia efter Johann Christoph Hoyer, invädingt etikettmärkt "Reparerad 1955 av Klas Johansson, Hedemora", medföljer original stränghållare samt harcase och stråke, längd ca 60 cm

Warennr.: 5734196
EUR 483 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09.08.2020
20:10
Sehen Sie mehr
Hohner, Akkordeon mit Koffer und Noten, Modell 'Verdi III N', Holz, Messing, Leder, 20. Jahrhundert (25)
Hohner, Akkordeon mit Koffer und Noten, Modell 'Verdi III N', Holz, Kunststoff, Messing, Leder, Deutschland, 20. Jahrhundert. Bass-Akkordeon aus Holz, mit rotem Klarlack überzogen, mit einem Trageriemen aus Leder, mit Balg, Klaviertasten, Diskanttasten und -registern, sowie mit vorderseitigem ...

Warennr.: 5665024
EUR 450 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09.08.2020
21:06
Pearl River elguitar
Pearl River elguitar TL 99 cm. Brugsspor. Taske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5734722
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10.08.2020
14:08
Samling LP'er, udenlandsk rock og pop (ca.300)
Samling LP'er, primært udenlandske rock og pop titler, 1960-90'erne. Ca. 300 stk. Blandet stand/alm. brugsspor. (ca 300)

Warennr.: 5734473
14:44
EUR 161
12 strengs elektro-akustisk guitar
12 strengs elektro-akustisk guitar. TL 108 cm. Brugsspor, mangler flere strenge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5734725
15:08
El-bas/basguitar
El-bas/basguitar TL 116 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5733449
16:09
Ed Finnell fotografi föreställande David Bowie
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): David Bowie, "Heroes Tour", Los Angeles, 3 April 1978, signerad Ed Finnell, numrerad 1/50, analogt handtryckt fotografi, ca 50.8x40.6 cm
Skador: Oramat fotografi

Warennr.: 5734865
EUR 241 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.08.2020
16:15
Sehen Sie mehr
Ed Finnell fotografi föreställande Mick Jagger
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), Mick Jagger, The Rolling Stones, "Tour of the Americas", Los Angeles, 13 Juli 1975, signerad Ed Finnell, numrerad 26/50, analogt handtryckt fotografi, ca 40.6x50.8 cm
Skador: Oramat fotografi

Warennr.: 5734874
16:42
Sehen Sie mehr
El-bas/basguitar (2)
El-bas/basguitar TL 118 cm. Fremstår med brugsspor, to knapper mangler. Transportkasse (ikke tilhørende) medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Warennr.: 5734727
17:10
Höfner. Contemporary Series guitar
Höfner Contemporary Series guitar. Dæk og krop af let flammet ahorn med sunburst, gribebræt af rosentræ. L. 101 cm. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5735089
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 10.08.2020
19:16
EUR 148
Vincent Bach trombono model 36B
Vincent Bach Stradivarius trombone model 36B i original transportkasse. Brugsspor samt enkelte buler. Kassens længde 90 cm.

Warennr.: 5735300
19:18
EUR 161
Tre violinkasser til 4/4 violin (3)
Tre violinkasser til 4/4 violin. En af mærket 'Jaeger' samt to øvrige. (3)

Warennr.: 5734708
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10.08.2020
19:27
Fender Stratocaster med signaturer fra Andy Scott, Terry Uttey, Suzi Quatro, Dave Hill og Don Powell
Fender Stratocaster 1993 med signaturer fra Andy Scott (Sweet), Terry Uttey (Smokie), Suzi Quatro, Dave Hill og Don Powell (begge fra Slade). L: 100 cm. Serienummer: CN20009. Korea. Signaturer skrevet i 1996. Fremstår med alm. brugsspor. Dokumentation medfølger

Warennr.: 5732809
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 10.08.2020
20:25
EUR 376
Samling LP'er, pop, rock, opsamling, klassisk m.m
Samling LP'er, pop, rock, opsamling, klassisk m.m. 1960'erne og frem, blandet stand med brugsspor. To flyttekasser og tre plastickasser. (ca 500)

Warennr.: 5735254
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11.08.2020
13:55
EUR 121
Samling LP'er (ca. 97)
Samling LP'er og EP'er, primært klassisk (ca. 97) Fremstår i generelt pæn stand.

Warennr.: 5730707
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 11.08.2020
19:25
Yamaha klarinet
Yamaha. Klarinet i original transportkuffert. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5733744
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 11.08.2020
20:10
Rotophon, Reisegrammophon, Holz, Tolex
Rotophon, Reisegrammophon, Holz, Tolex. Reisegrammophon für Schellackplatten in einem mit Tolex bezogenen Holzgehäuse, mit einer aus braunem Stoff bezogenen Drehscheibe, D.22cm, Kurbel, Tonabnehmer und 14 Ersatznadeln, sowie einem Aufbewahrunsfach für mehrere Platten, H.13,5cm, L.37,5cm, ...

Warennr.: 5676059
EUR 140 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11.08.2020
21:29
Trækbasun, Hüttl
Trækbasun. Mundstykke og kasse medfølger. Mærket "Hüttl".Mundstykke og kasse medfølger. Liggende i transportkasse. Fremstår med brugsspor, kasse med kraftige brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5734610
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12.08.2020
17:52
To akustiske guitarer (2)
To akustiske guitarer. Ibanez TCY12E samt Gypsy Rose GRA1K-CMB. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Sydsjællands-og Lolland Falsters Politi

Warennr.: 5736924
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12.08.2020
19:20
Fender Stratocaster. ‘Eric Clapton' from the Signature series, year 1989
Fender Stratocaster, electric guitar. Model: Eric Clapton Signature. Red/white patinated body, maple neck. Accompanied by the original vibrator arm as well as a case by another manufacturer. Serial number: SE 900490. Made in the USA 1989. Displays regular age and usage-related traces of wear. ...

Warennr.: 5710669
EUR 1.611 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12.08.2020
20:55
EUR 564
Jack & Danny Brothers, Gitarre, Holz
Jack & Danny Brothers, Gitarre, Holz. Gitarre aus Holz, Modellnummer 'W-160', innen bezeichnet, anbei mit einer schwarzen Gitarrentasche, L.104cm, B.40cm, T.12,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.

Warennr.: 5672268
EUR 170 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12.08.2020
21:26
Selmer klarinet af ibenholt
Selmer klarinet af ibenholt. Stemplet Selmer. Original kasse medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5719395
EUR 134 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13.08.2020
19:24
Saxofon: C. G. Conn Elkhard, USA
Saxofon: C. G. Conn Elkhard, USA. Fremstår med brugsspor. Original kuffert medfølger. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet.

Warennr.: 5719398
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13.08.2020
19:36
EUR 134
12»