Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   28 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
A collection of music equipment, 3 keyboards, a set of speakers etc.
A collection of music equipment: 3 keyboards, a set of speakers Lem Cyclop, Dynacord mixer, Helicon vocalizer, Peavey speakers, various cables, racks & pedals, etc. Keyboard brands: Roland G-70; Roland Discover 5 & Roland VA-7. Features occasional usage-related traces of wear.

Warennr.: 6090059
EUR 2.416 DK, Odense, Kratholmvej 28.11.2021
14:03
EUR 1.342
Bas og giutarforstærker anlæg EV og Watson. (6)
To højttalere, EV Sx 80model 175 watt, to højttalerstativer, Watson forstærker, model PCX 8400 ME, Basforstærker Yorkville 400B med equaliser, Virker ved test Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (6)

Warennr.: 6122511
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 28.11.2021
18:47
EUR 94
Samling LP-plader med Jazz musik (78)
Samling på 78 LP-plader med Jazz musik bl.a. Louis Armstrong, Lionel Hampton, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Billie Holiday, Miles Davis mm. Blandet stand.

Warennr.: 6118010
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.11.2021
19:05
EUR 268
Samling singler (ca160)
Samling singler best. af bla. Rolling Stones, Deep Purple, Millie, Joan Baez, Marianne Faithfull, Fats Domino, Roy Orbison, The Rockin Berries, Beach Boys, Manfred Mann, Mungo Jerry, Hermans Hermits, Roy Wood, Bill Haley, Beatles og Elvis. 1960'erne / start 1970'erne. Fremstår med brugsspor. ...

Warennr.: 6118870
EUR 456 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
19:21
EUR 161
Samling dansk lp'er, pigtråd/Pop/Rock/Folkemusik (110)
Samling dansk lp'er best. af pigtråd/Pop/Rock/Folkemusik, heriblandt Sir Henry & His Butlers, Savage Rose, Delta Blues, The Comets og Anne Linnet. 1960/70/80'erne. Fremstår lettere brugsspor-brugsspor. fejl og mangler kan forkomme. (110)

Warennr.: 6114718
EUR 349 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
19:24
EUR 134
Lp m.m.(3)
Lp m.m. Parti i 3 flyttekasser, overvejende Lp-plader, div. kunstner/grupper bl.a. Eagels, Bee Gees , Boney M , Randy Newman, Europe, Elvis, Erasure, The Dubliners, Simpley Red, Adam Ant, Cliff Richard Fejl og mangler forekommer (3)

Warennr.: 6122288
EUR 134 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28.11.2021
19:55
Tascam SX-1. Digital studie mixer

Warennr.: 6122087
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 28.11.2021
19:57
EUR 752
Antik spilledåse (14)
Antik spilledåse med 13 plader. Fremstår nyrestaureret. D 10 cm. B 15 cm. H 22 cm. 1900-tallets første del. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (14)

Warennr.: 6122562
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 29.11.2021
19:28
Samling LP'er, danske & udenlandske kunstnere (ca. 450 stk).
Samling LP'er. Rock & pop m.m. Danske og udenlandske kunstnere, herunder bla: Beatles, Bruce Springsteen, Jethro Tull, John Lennon, Gary More, Eric Clapton, Elton John, m.fl. (Ca. 220 stk.) Jazz: bla. Juke Ellington, Billie Holliday, Doris Day, m.fl. (ca. 60 stk). Elvis-plader, ca. 40 stk. ...

Warennr.: 6122390
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 29.11.2021
19:52
EUR 322
Samling cd'er (740)
Samling CD'er, Pop, Rock, Heavy og Country heriblandt: Fleetwood Mac, ABBA, DAD, TV2, Rolling Stones, Rammstein, Lady Gaga, Blur, Michael Jaskson, Aerosmith, REM, Bruce Springsteen, Faith no more, Green Day. Fremstår med brugsspor/letter brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. (740)

Warennr.: 6123826
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30.11.2021
17:43
EUR 161
Mandolin banjo
Mandolin banjo af lakeret mahogni og bøgetræ. L. 86 cm. Fremstår med brugsspor, strenge mangler.

Warennr.: 6124438
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30.11.2021
18:22
Balalajka
Balalajka, Rusland, 1900-talets første del. L 65 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6123573
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 30.11.2021
19:00
Joseph Kloz violin samt ubekendt violin og buer
Joseph Kloz violin med etikette 'Joseph Kloz Im Mittenwald an der iser Anno (utydelig årstal). medfølgende ubekendt violin og buer. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Warennr.: 6115881
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30.11.2021
21:05
Danguitar. Westernguitar - til fordel for Red Barnet
Danguitar. Santana LA-100EQCW-BK v2 westernguitar. Sort. Dansk designet guitar • 6-strenget westernguitar med massivt grandæk • Lakering i flot high gloss natur finish • Sider og bund i mahogni med træbinding • Saddel og indlæg i komposit • Mekanikker i metal og god ...

Warennr.: 6117961

Neuware
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
14:20
EUR 101
Samling rock LP plader (6)
Samling rock LP plader bestående af: OMD - Orchestrel Manouvers in the Dark English Electric 100LP26, BMG ‎– 53800792 1. Stand Mint/Near Mint. Nirvana In Utero. Geffen Reccords GEF24536. Made in Holland 1993. Stand Very Good. The Stone Roses. Second Comming. Geffen Reccords GEF 24503. 1994....

Warennr.: 6122046
EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 01.12.2021
18:47
EUR 228
Samling danske DVD film (ca. 140)
Samling danske film på DVD fra 1930 -2000, bla. Forbrydelsen, Rejeseholdet, Nikolaj & Julie, Det sande ansigt, Stille hjerte, Vi er allesammen tosset. Aldersrelateret stand. (ca. 1450)

Warennr.: 6123461
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 01.12.2021
18:50
Louis Panormo. Spanish style Parlor guitar. 19th century.
Rare Louis Panormo (1784-1862). Parlor guitar. Built in London in the 19th century. L. 93 cm Ref: "French-born Louis Panormo and his brothers were the finest guitar makers of 19th-century England and among the only luthiers outside Spain to make guitars in the Spanish style." Box included. ...

Warennr.: 6124330
EUR 1.342 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
19:02
EUR 940
Violin
Violin 4/4 med bue. Ubekendt fabrikat. Krop L. 36 fuldl. 60 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, samt med mangel af stol og strenge. Buen er beskadiget og har løse hår.

Warennr.: 6122121
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
19:06
EUR 128
Fakir. Grammofon med plader
Fakir. Grammofon fra tyskland, 1800/1900-tallet. Kasse af udskåret og bemalet træ. Hertil samling plader. Tragtens diameter 52 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, skrammer og mærker.

Warennr.: 6121055
19:19
0900-30170-00051-21 Samling LP'er og singler (76)
Samling LP'er og singler bestående af: Elvis Preslay's greatest hits box med seks LP'er, Paul McCartney, Queen, Gasolin, Bee Gees, Bob Dylan, Simon and Garfunkel og mange flere. Fremstår med brugsspor. (76) Auktioner over hittegods, cykler,biler og koster fra Nordsjællands Politi Se alle ...

Warennr.: 6124418
19:19
Spansk guitar. K. Jairi model YC100
Spansk guitar. K. Jairi model YC100. Fremstår med brugsspor i guitarkasse.

Warennr.: 6125120
EUR 242 DK, Nivå, Stejlepladsvej 01.12.2021
19:19
EUR 174
Mavery guitar og floor pod (3)
Mavery guitar model RB-300 rounded back, indbygget pick-up system og floor pod 'Line 6 Classic pod tone on the floor'. Guide medfølger til floor pod.

Warennr.: 6122661
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
19:28
Fender Deluxe Stratocaster 2014-2015.
Fender Deluxe Stratocaster 'Black' 2014-2015. In Stagg box. Leather strap included. Features usage-related traces of wear, back cover missing and the pickguard has been modified.

Warennr.: 6122190
EUR 671
Schlunsen. Klassisk guitar 1957
Arne Schlünsen. Håndbygget klassisk guitar med dæk af sitkagran dekoreret med intarsia, krop, bagklædning og stol af rosentræ, hoved delvist af rosentræ. Krop og hals med indlæg af lyst træ. Indvendigt label sign. A. Schlünsen, Juli 1957 samt nr.254. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ...

Warennr.: 6124326
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
20:03
EUR 403
Fender Stratocaster road worn 1985-1986 by Fuji-gen,Japan.
Fender Stratocaster road worn white 1985-1986 by Fuji-gen,Japan. Kasse og læderrem medfølger. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6122188
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
20:05
EUR 430
Violin med bue
4/4 violin med bagklæde i to stykker. Indvendigt label betegnet: 'L. L. Aagaard, Kjøbenhavn - 1905'. L. 60 cm. Længde krop 36 cm. Aldersrelaterede brugsspor og mærker, heriblandt revne i dækket og ved bunden af sagen. Buen er mærket 'czechoslovakia'.

Warennr.: 6123375
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
20:05
Samling Lp'er. (23)
Samling Lp'er. Heriblandt LOBO, soundtrack fra Mad Max Beyond Thunderdome, Phil Carmen, REO Speedwagon, al Jarreau og flere. (23)

Warennr.: 6116827
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 01.12.2021
20:48
Danguitar. Elklaver - til fordel for Red Barnet
Danguitar. Artesia Performer elklaver. D. 27,3 cm. V. 8,6 kg. Sort. Klaver med fuldt klaviatur, anslagsfølsomme tangenter og pedal. Letvægtklaver du kan tage med under armen, når du skal ud at spille. 32 toners polyfoni. Artesia Performer er et el-klaver med 88 tangenters klaviatur og ...

Warennr.: 6117958

Neuware
22:30
EUR 121