Kategorie  Schätzpreis
ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Samling CD'er
Samling bestående af ca 600 primært klassiske CD'er inkl to tårne. Brugsspor.
Warennr.: 5526281
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
18:55:00
Roland V. Akkordeon, elektronische Harmonika, Modell FR-3X BK in Roland Tasche
Roland V. Akkordeon Modell FR-3X BK, elektronische Harmonika mit Tangenten & Knöpfen u.a. mit verschiedenen Tönen und Genres z.B. Classic / Jazz / Folk / Trumpet / Trombone u.v.m., Seriennr. Z7C1891 in Roland Tasche, Schultergurt, Roland Kabel, Harmonika H. 48, B. 43, T. 22 cm. Neuwertig / ...
Warennr.: 5510434
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:52:00
EUR 725
Violin med stråke
VIOLIN, 1900-tal, etikettmärkt Lutherie Vosgienne 68 Rue Réaumur, Paris, längd exkl. hals 39,5 cm, STRÅKE, märkt Paesold, låda
Warennr.: 5532013
EUR 471 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
20:32:00
Sehen Sie mehr
Ed Finnell fotografi
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), Keith Richards & Charlie Watts, The Rolling Stones, "Tour of the Americas", Los Angeles,11 Juli, 1975, signerat Ed Finnell, numrerad 2/50, c-print, ca 40.6x50.8 cm
Warennr.: 5532076
EUR 235 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
21:36:00
Sehen Sie mehr
Violin med stråke
VIOLIN MED STRÅKE, etikettmärkt Andreas Ferdinand Mayer, stråke Eury, i fodral
Warennr.: 5532098
EUR 753 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
21:58:00
Sehen Sie mehr
Elgitarr, Hofner, Tyskland.1960-tal
Klädd i reptilmönsterad vit plast. Längd ca. 98 cm. Tillverkare Karl Höfner GmbH & Co. KG Tyskland, I original "hard case. Bruksslitage.Ej testad ingen funktionsgaranti lämnas.
Warennr.: 5533181
EUR 282 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 17.12.2019
10:48:26
EUR 113
Samling opera kassettebånd ca. 50 box sæt.
Samling opera kassettebånd ca. 50 box sæt. Direkte kopi fra masterbånd. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5533252
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 17.12.2019
11:30:41
Roland G-808 electric guitar
Roland G-808 Vintage electric guitar, 1979. S/n: F805349. Transport case included. Displays usage-related traces of wear. Lauritz.com does not guarantee the functionality of the item.
Warennr.: 5525507
EUR 2.013 DK, Roskilde, Store Hedevej 17.12.2019
19:46:00
EUR 268
Burns London. Hank Marvin Signature guitar m. hardcase og certifikat. (2).
Burns London reissue of the Hank Marvin Signature "The Shadows" guitar, hvid med krop af Alder/Rødel hals af palisander. Rez-o-Tube Tremolo System. 3 x Rez-o-Matic pickupper. Tilhørende Certifikat med nr. 0536 af limited edition fra. 2004. Fremstår i god stand men med brugsspor, reparation i ...
Warennr.: 5527610
EUR 1.208 DK, Herlev, Dynamovej 17.12.2019
20:38:00
EUR 403
Xylofon
Xylofon med fem toner, base af træ, mål. 29 x 24 cm, Specielt fremstillet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor
Warennr.: 5532304
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 18.12.2019
14:05:00
Tenor saxofon. Kellweth
Tenor saxofon mrk. Kellwerth The New King (Engelsflügel. Made in germany. ca. 1958. Nyligt skiftede puder samt 'Bari' metalmundstukke. Fremstår med original kuffert med bronzeplakette mrk. 'Julius Kellwerth'. Aldersvarende brugsspor dog kraftigt slid på kuffert.
Warennr.: 5534410
EUR 805 DK, Aalborg, Nibevej 18.12.2019
18:15:00
EUR 295
Tragtgrammofon. Grammofon med håndsving.
Tragtgrammofon,replika. Grammofon med håndsving i , kasse af lakeret mahogni med tragt af messing, mærkat med "The Gramophone Company Ltd. His Masters Voice". Tragt kan aftages. H. inkl. tragt 66 cm, D. 47 cm.
Warennr.: 5534318

Neuware
EUR 215 DK, Herning, Engdahlsvej 18.12.2019
20:24:00
Castelfidaro harmonika, Model Zero Sette
Castelfidaro harmonika, Model Zero Sette. Fremstår med lettere brugspræg. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5533777
EUR 268 DK, Aarhus, Egå Havvej 18.12.2019
20:35:00
EUR 322
Dean resonatorgitarr
DEAN, "Resonator CE", resonatorgitarr, kropp och hals i svartlackerad mahogny, förkromad mekanik samt. resonator, med 1 single coil-mikrofon, s.k lipstickmikrofon, längd ca 98 cm . . Ingår i tema-auktion "Gitarr"
Warennr.: 5535531
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.12.2019
12:08:00
Sehen Sie mehr
Yamaha P-80, elpiano
YAMAHA, "P-80" Stage-piano", 88 vägda tangenter, 24 ljud, 4 digitala effekter, 2 spårs sequencer, MIDI in/ut, 2 line utgångar, längd ca 134 cm, medföljer sustainpedal, elsladd, samt stativ
Warennr.: 5535574
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.12.2019
13:40:00
Sehen Sie mehr
Harmony Monterey
HARMONY, "Monterey", sannolikt modellnummer H1456, archtopgitarr, 1940-tal, USA, kropp och hals i massiv lönn, lock i gran, lackerad i mörk sunburst, kroppen och greppbrädan med bindningar i celluloid, strängfäste i svärtat trä (s.k wartime tailpiece), längd ca 103 cm. . Ingår i tema-auktion "Gitarr". . Histork: Både Scotty Moore och Elvis Presley använde modellen både på skivan och i filmen G.I Blues
Warennr.: 5535633
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21.12.2019
15:48:00
Sehen Sie mehr
Samling musikinstrumenter (3)
Samling musikinstrumenter. Zitar, mærket 'Guitar-Zither', Concertina af træ m. messingbeslag samt knapper af elfenben, mærket 'Stahltöne' samt Orgelpibe af kobber, Tysk, mærket "G, Fis". (3)
Warennr.: 5536056
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 21.12.2019
18:46:00
Fender Squier Jaguar, Bass.
Bass af mærket. Fender Squier Jaguar bass. 4 strenget, med tilhørende taske samt skulderrem. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5535897
EUR 161 DK, Aarhus, Egå Havvej 21.12.2019
19:14:00
Pioneer 'Compact Disc' jukebox, model CJ-V51
Pioneer 'Compact Disc' jukebox, model CJ-V51 på hjul. H.164 cm, B. 79 cm, D. 64 cm. Der medfølger ikke nøgler. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker, skade på front, melder fejl m.m. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5532556
EUR 403 DK, Herning, Engdahlsvej 21.12.2019
20:17:00
Gretsch Country Roc '75 Vintage Gitarre
Gretsch '75 Gitarre, Modell 'Country Roc 7620' Semi-solid Gitarre mit super-tron Humbuck Pickups, Körper mit Lederseiten, Hals mit durchgehendem Streifen. Griffbrett aus schwarzem Ebenholz mit Country-Thema; 'Cattle and Cactee'. G-Tailpiece mit Stierhörnern. Gesamtlänge 105 cm, Körperweite 13 1/"...
Warennr.: 5532437
EUR 4.698 DK, Odense, Kratholmvej 22.12.2019
20:30:00
EUR 2.349