Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   10 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Søkikkert af messing på trefod
Søkikkert af messing. L. ca. 96,5 cm. Tilhørende stativ/fod af lakeret træ H. 150 cm, monteret med messing. (Modelfotos)

Warennr.: 6097147

Neuware
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.11.2021
20:05
EUR 174
Kahytvindue af messing.
Kahytvindue af messing. Lukkede møtrikker påsat i monteringskulder. Restaureret samt poleret. Mål: 63 cm x 48 cm. Vægt: 31 kg. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6101679
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
20:47
EUR 201
Koøje overdel med spejl.
Koøje overdel med spejl. Ø.40 cm.Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6101677
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
20:48
Italiensk Skibstelegraf af messing.
Italiensk Skibstelegraf af messing. Højde: 113 cm. Kun til dekorations brug. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, Ikke funktionsdygtig, til dekorationsbrug.

Warennr.: 6120766
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2021
20:53
Bordlampe med stamme i form af skibslog
Bordlampe af forkromet metal med stamme i form af skibslog. Plisseret Le Klint skærm medfølger, H. 58 cm inkl. skærm. Brugsspor, skærm med mindre buler.

Warennr.: 6123639
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 30.11.2021
21:35
Koøje af messing.
Koøje af messing Ø: 39 cm, Vægt ca. 16 kg. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6123965
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 01.12.2021
19:16
Koøje af messing.
Koøje af messing Ø: 39 cm, Vægt ca. 16 kg. Fremstår med brugsspor, erosion.

Warennr.: 6101672
19:17
Skibshorn, Tyfon patent
Skibshorn af bemalet metal og messing med greb af træ 'Tyfon Patent'. H. ca. 59 cm. Naturlig patina.

Warennr.: 6121326
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 01.12.2021
20:38
EUR 201
Kompass mit Gehäuse, aus Messing und Mahagoni, 20. Jh.
Kompass mit Gehäuse, aus Messing und Mahagoni, 20. Jh. Typ 'K-1', Compass Compensating Coils. MFD. By - Anaconda Wire & Cable CO. Muskegon, Mich., U. S. A. Contract No. Hobs-14813. H. 120 cm. Normale Patina.

Warennr.: 6121317
EUR 1.611 DK, Roskilde, Store Hedevej 02.12.2021
20:37
EUR 1.208
Skibstelegraf af messing
Skibstelegraf af messing, H 100 cm. Nyere fremstillet til dekoration.

Warennr.: 6121325
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 02.12.2021
20:47