Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...7»   Waren pro Seite   198 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Et par trekantede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld. (2)
Et par trekantede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med to triangelslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: P1. Stemplet med engelske Birmingham import gold Hallmarks. Samlet vægt ca. 0,6 g. H. inkl. fatning 0,58 cm. Bagstikker mangler ...

Warennr.: 5704722
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
07:48
Et par Tahiti kulturperle- og diamant af 10 kt. guld og hvidguld
Tahiti kulturperle- og diamant af 10 kt. guld og hvidguld prydet med to rosenslebne diamanter, vedhængende to runde Tahiti saltvandskulturperler. Stemplet TGGC 417. 10K. 1900-tallets anden halvdel. H. inkl. ørebøjle 2,75 cm. Samlet vægt ca. 8,5 g. Perle Ø ca. 11,64 mm. Fremstår med brugsspor, ...

Warennr.: 5705294
EUR 644 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
10:48
Smykkesæt af sterlingsølv med malakit (3)
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med malakit bestående af et par øreringe og en halskæde af sterlingsølv med vedhæng. Halskæde L.49 cm. (3)

Warennr.: 5717466
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 15.08.2020
11:06
Earrings with brilliant cut diamonds 0.45ct
Earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.45ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: P

Warennr.: 5609434

Neuware
EUR 950 BE, Antwerpen 15.08.2020
11:10
EUR 50
2 par ørestikker af 8 kt. guld med keramik, ene par tillige med cubic zirkonia
2 par ørestikker udført i 8 kt. guld, begge par erprydet med hvid keramik, ene par tillige med cubic zirkonia.

Warennr.: 5721419

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
13:10
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: CrystaL/J. Klarhed: P.

Warennr.: 5719775

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
13:58
Kleopetra solitaire ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Kleopetra Solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Warennr.: 5719812

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
14:05
Marianne Dulong. Et par 'Luna' ørestikker med koral og brillanter af sterlingsølv(2)
Marianne Dulong. Et par 'Luna' ørestikker prydet med koral og brillanter af sterlingsølv med aftageligt led. Brillanter ialt ca.0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Længde 6,5 cm. Original Marianne Dulong etui medfølger. (2)

Warennr.: 5722983
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 15.08.2020
15:05
EUR 114
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.05 ct. 14 kt. guld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant. Samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Warennr.: 5719955

Neuware
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
15:41
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.20 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Samlet ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI-P.

Warennr.: 5719761

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
16:00
Par ørestikker af 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, massive, Vægt ca. 6,10 gram. Mål ca. 18x10 mm.

Warennr.: 5704444

Neuware
EUR 617 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
17:01
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.14 ct. 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.07 ct. Samlet ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 1,4 gram.

Warennr.: 5719430

Neuware
17:10
3 par ørestikker af 8 kt. guld
3par ørestikker, udført i 8 kt. guld, bestående af ar ørestikker med lille hvid ferskvands kulturperle, samt par med Bismarck mønster, og et par med cubic zirkonia. Samlet vægt ca. 1,4 gram.

Warennr.: 5721513

Neuware
18:06
Par Miss D. ørestikker, ca. 0.16 ct.
Miss Diamond ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på tilsammen ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 6.490,-.

Warennr.: 5668709

Neuware
EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
18:11
Konvolut Herzform Schmuck (4)
Konvolut Herzform Schmuck gefertigt aus 333er Gold, bestehend aus 2 Paar Ohrrstecker und 2 Anhänger. Gesamtgewicht ca. 15 Gramm. Tragespuren (4)

Warennr.: 5691724
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15.08.2020
18:27
EUR 50
Et par brillant ørestikker af 14 kt. guld, ialt ca. 0.52 ct.(2)
Et par brillant ørestikker af 14 kt. guld, ialt ca. 0.52 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS/VS. Samlet vægt 1,4 g. (2)

Warennr.: 5714288
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 15.08.2020
18:54
EUR 215
Samling øreringe af forgyldt sterlingsølv med ædelsten + smykkestativ
Samling øreringe udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne onyx, rubiner, ametyster, rosakvarts m.v. Højde: ca. 40-72 mm. Medfølges af smykkestativ udført i hvidlakeret metal. (16 par øreringe + stativ).

Warennr.: 5714033

Neuware
EUR 430 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15.08.2020
18:55
EUR 114
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.08 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.04 ct. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,1 gram. .

Warennr.: 5719771

Neuware
18:57
Diamond Queen ørestikker, ca. 0.10 ct
Diamond Queen, par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VVS. Vejl. pris er 7.190,-.

Warennr.: 5668713

Neuware
EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
19:07
Par øreringe af 14 kt rosa guld med brillanter, 0.10 ct (2)
Par brillant creoler / øreringe af 14 kt rosa guld 12,5 x 13,5 mm, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 1,3 gram. (2)

Warennr.: 5738444

Neuware
EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 15.08.2020
19:13
Stor samling øreringe og armbånd med tilhørende smykkestativ
Stor samling øreringe - 20 par - udført i sterlingsølv prydet med facetterede granater, onyx, ametyster, røgkvarts m.v. Højde: ca. 25-45 mm. Medfølges af smykkestativ udført i sortlakeret metal. Endvidere tre leddelte armbånd med regulerbar længde udført i sterlingsølv og prydet med hhv. onyx og...

Warennr.: 5714025

Neuware
EUR 483 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15.08.2020
19:15
Par moderne ørestikker af 8 kt. guld
Par moderne ørestikker udført i 8 kt. guld, Satineret overfalde. Længde ca. 20 mm. Vægt ca. 5,2 gram.

Warennr.: 5717775

Neuware
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
19:17
Diamond Queen, solitaire brillant ørestikker, ca. 0.16 ct. 14 kt. hvidguld
Diamond Queen, et par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: VS.

Warennr.: 5719913

Neuware
EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
19:18
EUR 121
Par safir og brillant ørestikker, 14 kt hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, i form af roset, hver prydet med en oval facetsleben safir omkranset af 9 single-cut diamanter. Samlet ca. 0.10 ct.

Warennr.: 5717933

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
19:20
Par ørestikker af 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld. Samlet vægt ca. 0,8 gram.

Warennr.: 5673299

Neuware
19:27
Marianne Dulong. Ohrringe 'Kharisma' aus 18 kt. Gelbgold mit Brillanten, ca. 0.08 ct. (2)
Marianne Dulong. Paar Ohrringe 'Kharisma' aus 18 kt. Gelbgold mit insgesamt 6 Brillanten zus. ca. 0,08 ct. Farbe: Top Wesselton (G), Reinheit: VS. H. ca. 2,0 cm. Gewicht ca. 3.3 g. Minimale Gebrauchsspuren. Schachtel inkl. (2)

Warennr.: 5710592
EUR 1.342 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.08.2020
19:52
EUR 966
Et par South Sea-perleørestikker i 18 kt. hvidguld med brillanter (2)
Et par ørestikker i 18 kt. hvidguld prydet med hver en South Seaperle og en brillantsleben diamant. Diamanter tilsammen på ca. 0.40 ct. Farve: Crystal (J), klarhed: VS. Perler Ø 1,4 cm. Samlet vægt 10,5 g. Lette brugsspor. (2)

Warennr.: 5734574
EUR 1.342 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:10
Creoler m/ Diamanter, 9 kt guld, 0.50 ct.
Et par øreringe/ Creoler udført af 9 kt guld prydet med brillanter på i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Ø. ca. 31 mm. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Vægt ca. 5,9 gram. Smykkecertifikat medfølger (2)

Warennr.: 5647368

Neuware
EUR 805 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15.08.2020
20:11
EUR 161
Et par brillantcreoler i 18 kt. hvidguld, 0.75 ct. (2)
Et par creoler i 18 kt. hvidguld, på front og indvendig bagside prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.75 ct. Farve: Crystal-Cape (I-N). Ø 2,5 cm. Samlet vægt 5,2 g. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Warennr.: 5677441
EUR 913 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:19
EUR 201
Stor samling øreringe og armbånd med diverse ædelsten + stativ
Stor samling øreringe - 20 par - udført i forgyldt sterlingsølv prydet med onyx, røgkvarts, bjergkrystal m.v. Højde: ca. 5-55 mm. Øreringene medfølges af hjerteformet smykkestativ af forgyldt metal. Endvidere tre leddelte armbånd med regulerbar længde prydet med onyx og kvarts. Længde: ca. 20 ...

Warennr.: 5714038

Neuware
EUR 510 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15.08.2020
20:19
EUR 148
12345...7»