Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Örhängen 2 par silver
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, pärlemor, ostämplade, höjd inkl. ögla 3 cm, vikt ca 3,1 g . REY URBAN, örhängen, 1 par, sterlingsilver, Stockholm 1992, diameter 2 cm, vikt ca 5,5 g
Warennr.: 5279967
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26.03.2019
17:11:00
Sehen Sie mehr
Tahitiperle- og brillantørehængere af 18 kt hvidguld (2)
Et par ørehængere af 18 kt hvidguld prydet med Tahitiperler, diameter ca. 16 mm, hvoer hvilke bånd af brillanter på til sammen ca. 0.14 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. H. ca. 3 cm. Vægt ca. 14,7 g (2)
Warennr.: 5252810
EUR 564 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
17:48:13
EUR 268
Mads Ziegler Organ, ørestikker med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Mads Ziegler "Organ", ørestikker udført i 8 kt. guld prydet med cubic zirkonia. Vejl. pris er 1.675,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5268845

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
19:00:00
Par ørestikker med hvid ferskvands kulturperle og cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par klassiske ørestikker, udført i 8 kt. guld, hver prydet med en rund hvid Ferskvands Kulturperle. diam. Ø 5,3 mm. samt 4 facetslebne cubic zirkonia. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5268430

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 26.03.2019
19:20:00
Brillantørestikker af 14 kt hvidguld med i alt ca. 0.49 ct.
Brillantørestikker af 14 kt hvidguld med i alt ca. 0.49 ct. Farve: Lysegul. Klarhed: P1. Vægt: 0,4 gr.
Warennr.: 5269551

Neuware
EUR 779 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
19:20:00
EUR 376
Mads Ziegler, Crescent Bull, par ørestikker af 8 kt. guld med cubic zirkonia
Mads Ziegler, Crescent Bull, par ørestikker udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. vejl. pris er 2.450,-. Ligger i gaveæske.
Warennr.: 5218794

Neuware
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
19:25:00
Warennr.: 5230304

Neuware
19:25:00
Aagaard, par ørestikker med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Aagaard, par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver prydet med cubic zirkonia,
Warennr.: 5284200

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
19:26:00
Natascha Trolle. Par øreringe af forgyldt sterlingsølv med amazonit. (2)
Natascha Trolle. Par øreringe af forgyldt sterlingsølv prydet med amazonit.med bevægeligt vedhæng. L. 2,6 cm. Vægt ca. 3,8 g. (2)
Warennr.: 5276373

Neuware
EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 26.03.2019
19:30:00
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker, udført i 8 kt. guld, moderne gennembrudt design. br> Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5283670

Neuware
19:56:00
Toftegaard, par solitaire ørestikker med brillant, ca. 0.12 ct
Par solitaire brillantørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl pris er 4.800,-.
Warennr.: 5201405

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 26.03.2019
19:58:00
Par ørestikker med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ligger i gaveæske Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5285506

Neuware
20:00:00
Paar Brillantohrstecker aus 18 kt. Gelbgold mit beweglichen Kreisen (2)
Paar Brillantohrstecker aus 18 kt. Gelbgold mit Kreisen, davon zwei bewegliche hinter Saphirglas, mit insgesamt 82 Brillanten zus. ca. 0.75 ct. Farbe: Top Wesselton -Wesselton (G-H). Reinheit: VS-SI. Gestempelt PG 750 UAE. Zweite Hälfte 20.Jh. Gesamtgewicht ca. 21,1 g. Ø 1,75 cm. Mit ...
Warennr.: 5269670
EUR 1.611 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
20:01:00
EUR 805
Ørestikkere m/ Ametyster. Hvidguldsbelagt sterling sølv. (2)
Et par ametyst ørestikkere udført af hvidguldsbelagt sterlingsølv prydet med talrige ametyster, L 44 mm. Vægt ca. 6,2 gram (2)
Warennr.: 5279238

Neuware
EUR 174 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26.03.2019
20:02:00
H. Stern. Par ørehængere af 18 kt. hvidguld med brioletteslebne aquamariner (2)
H. Stern. Par ørehængere af 18 kt. hvidguld, prydet med 6 brioletteslebne aquamariner og 8 satinerede dråber af hvidguld. Vægt ca. 7,6 gr. L. 8 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Warennr.: 5249058
EUR 886 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
20:06:00
EUR 430
Et par solitaireørestikker af 14 kt. guld - i alt ca. 0.24 ct. (2)
Et par solitaireørestikker af 14 kt. guld prydet med to brillantsleben diamanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 2,7 g. Front Ø inkl. fatning 0,64 cm. (2)
Warennr.: 5244424
EUR 510 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
20:12:00
EUR 295
Et par kulturperle- og brillantørelokker af 18 kt. hvidguld (2)
Et par kulturperle- og brillantørelokker af 18 kt. hvidguld prydet med 8 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Vedhængende to større runde hvide saltvandskulturperler. Vægt ca. 5,1 g. Perle Ø ca. 10,39 mm. L. 4,9 cm. Fremstår med lettere brugsspo. (2)
Warennr.: 5237153
20:18:00
EUR 430
Warennr.: 5285503

Neuware
20:18:00
Et par let ovale brillant -ørecreoler af 18 kt. hvidguld, i alt 5.36 ct
Et par let ovale brillant -ørecreoler af 18 kt. hvidguld, prydet 62 brillantslebne diamanter, i alt ca. 5.36 ct. Samlet carat på brillanter er stemplet i ørestikkerne. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Vægt ca. 11,5 g. 3,8 x 3,4 x 0,3 cm.
Warennr.: 5275700
EUR 4.564 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
20:20:00
EUR 2.282
Ørestikker af 18 kt guld med 6 brillanter i alt 0.33 ct (2)
Ørestikker af 18 kt guld prydet med 6 brillanter i alt ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI. L: 7 mm. Vægt: 0,7 gr. (2)
Warennr.: 5283766

Neuware
EUR 644 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.03.2019
20:26:00
EUR 349
Antonini. Paar Retro Brillant- und Zuchtperlenohrstecker aus 18 kt. Gelb- und Weißgold. Mailand zweite Hälfte 20.Jh. (2)
Antonini. Paar Brillant- und Zuchtperlenohrstecker aus 18 kt. Gelb- und Weißgold mit 8 Salzwasserzuchtperlen flankiert von 8 Brillanten zus. ca. 0.08 ct. Farbe: Wesselton (H). Reinheit: VS. Mailand. Zweite Hälfte 20.Jh. Perle Ø ca. 6,40 mm. Gesamtgewicht ca. 14,9 g. L. 2,2 cm. (2)
Warennr.: 5271112
20:26:00
EUR 430
Pacoma. Et par Tahiti saltvandskulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld (2)
Pacoma. Et par Tahiti saltvandskulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med to større sorte Tahiti saltvandskulturperler, omkranset af 88 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.35 ct. Vægt i alt ca. 7 gr. Front 2 x 2 cm. Perle Ø ca. 8,45 mm. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Warennr.: 5237131
EUR 725 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
20:28:00
EUR 349
Mads Ziegler, 2 par ørestikker, model Treasure med ferskvands kulturperle samt model Barres med brillant
Mads Ziegler, 2 par ørestikker udført i sterling sølv, bestående af model Treasure som er prydet med 2 ferskvands kulturperler, samt model Barres som hver er prydet med brillant. Samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. priser er 1.950,- og 750,-. Ligger i én gaveæske.
Warennr.: 5257185

Neuware
EUR 188 DK, Kolding, Trianglen 26.03.2019
20:42:00
Paar Rubin- und Brillantohrstecker aus 18 kt. Weißgold, zus. ca. 2.20 ct. (2)
Paar Rubin- und Brillantohrstecker aus 18 kt. Weißgold mit 2 Rubinen im Smaragdschliff zus. ca. 2.00 ct. Umkränzt von 40 kleinen weißen Brillanten. Gestempelt XM mit Birmingham Import Gold Hallmarks. Gesamtgewicht 2,9 g. Front 1 x 0,8 cm. (2)
Warennr.: 5284683
EUR 1.745 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
20:44:00
EUR 859
Par ørestikker, udført i 8 kt. guld, i dråbeform, hver prydet med større og mindre cubic zirkonia. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5284750

Neuware
20:49:00
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.60 ct (2)
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca 0.60 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: P1-P2. Vægt 0,81 gram. Fremstår med almindelig brugsspor. (2)
Warennr.: 5282904
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 26.03.2019
20:53:00
EUR 174
Par ørestikker med cubic zirkonia
Par ørestikker, udført i 8 kt. guld, blomst og blad med cubic zirkonia. br> Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5283671

Neuware
20:59:00
Paar klassische italienische Rubin- und Brillantohrringe aus 18 kt. Weißgold (2)
Paar Rubin- und Brillantohrringe aus 18 kt. Weißgold mit größeren ovalen Rubinen im Facettenschliff zus. 0.98 ct. umkränzt von 28 kleineren Brillanten zus. 0.24 ct. Farbe: Wesselton (H). Reinheit: VS-SI. Carat der Rubine und Brillanten sowie italienische Hallmarks und englische Import Gold ...
Warennr.: 5263174
EUR 1.047 DK, Vejle, Dandyvej 26.03.2019
21:01:00
EUR 510
Örhängen ett par 18 k guld
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, hängande asymmetriska kläppar, polerad och ristad dekor, längd ca 47 mm, vikt ca 3,7 g
Warennr.: 5280140
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26.03.2019
21:02:00
Sehen Sie mehr
Brillantørestikker af 18 kt. hvidguld med Tahiti-perler (2)
Et par Tahiti kulturperle- og diamant ørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med to større Tahiti saltvandskulturperler flankeret af 6 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI1. Fremstår med brugsspor. Vægt ca. 13,3 gr. H. 2,1 cm. Perle Ø ca. 9 mm. ...
Warennr.: 5261057
21:07:00
EUR 430
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>